Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Самоусъвършенстването  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано03.03.03 14:47



:-)))Доброто качество на живот, доброто здраве, доброто самочувствие може би изглеждат понякога на пръв поглед трудно достижими.
Човек се лута сред доста голямото разнообразие от съвети на психиатри и психоаналитици, учения и Учители, източни и западни философии и религии, които сочат все пътища за трансформация, самоусъвършенстване и спасение. Четенето на различни източници, може да бъде както полезно, подкрепящо убеждението ни, че е верен пътя, който сме избрали за себе си, така и вредно, ако многото информация ни пречи да постигнем и задържим едни по-трайни резултати в работата в/у себе си.
Сега ще ви кажа защо аз предпочитам Метода Силва, пред всички останали, въпреки, че съм отворена за всичко останало, което би подкрепило вече устойчивато ми доверие в ефективността му.
На първо място този Метод си служи със севсем кратки, ясни и добре обосновани напътствия как да се справяме с конкретни свои житейски и здравословни проблеми, а не да потвърждава или отхвърля някакви наши екзотични идеи и търсения. Чрез активната медитация подобрява успешно обратната връзка м/у външния свят и подсъзнанието ни, разширява съзнанието, и дава нови възможности за намиране на правилни решения. Не си служи с поучения, догми или атрибути на вярата,а при условие, че човек силно желае да постигне нещо, довери(повярва в силата на Метода)се и очаква промяната, дава възможност резултатите бързо да се видят на практика.
За разлика от религиите, които без чувство за хумор са заети със заповеди какво трябва да се избягва, метода Силва не ни затрупва с безброй правила за спазване, а само поставя ударението върху положителните страни на живота ни, които искаме да постигнем. И понеже самия Хосе Силва не е работил за някаква извънземна сила или Бог, а за нас, и не си служи с абстрактни фрази и отвлечени понятия, никак не е трудно да му се доверим.
Активната медитатация и визуализация е лесна и даже забавна и не изисква много време, а при по-напредналите позволява решаването на дребни проблеми за секунди. Осигурява разпознаване на отрицателните емоции и посочва път за трансформирането им. Осигурява едно по-трайно добро разположение на духа, търпение, обич и уважение към хората и всичко, което ни заобикаля.
Сега ще си позволя тази волност да цитирам последните думи на Буда малко перифразирани :"Сега не вярвайте на нищо, просто защото Силва ви го е казал, а проверявайте всичко сами. Вижте дали Метода отговаря на вашите преживявания и нужди и бъдете пътеводна светлина за себе си."
Кажете ми сега преимуществата на вашите методи, които използвате и с какво те ви привличат. ;-)))

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано03.03.03 15:36



Аз заменям метода Силва напълно успешно само с едно изречение-май беше на Оскар Уайлд.
Предпочитам да съм богат и здрав, отколкото беден и болен.
А какво разбираш под активна медитация? За мен това са две взаимноизключващи се понятия. В момента тече тема в Ошо що е медитация.



Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано03.03.03 16:35



:-)) Това червеничко изречение може да послужи като добра отправна точка и цел при Метода Силва, въперки че е добре да се поставят по-конкретни цели и малки стъпки, а този резултат сам ще си дойде :-))
Активна и медитация не са взаимоизключващи се понятия. Мисля, че Homo Ludens* донякъде изясни метода, но ако наистина ти е любопитно и би ти било интересно, ще обясня по-подробно в какво се състои.
В Ошо не ми се ходи да обсъждам това, защото пак казвам Метода няма общо с религиозни, философски и всякакви други учения. Чисто практически е, и е обоснован от неврофизиологична, психологична и от гледна точка на квантовата теория.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано03.03.03 16:52



Това червеничкото ми служи изключително добре и като алфата, и като омегата на положителното препрограмиране, вервай ми.
На мен лично не ми е чак толкоз интересно, честно казано.
Преди години се начетох на книги от рода на "10 начина как да променим живота си веднага", "Изкуството да бъдеш бог", "Силата на положителното мислене" и прочие. Не ми харесаха, защото усетих, че се движат по повърхността, а аз исках да открия тайната на битието и мистерията му. Предпочетох да видя дъното, та дори ако за това се наложи да обърна чашата. Така срещнах Ошо.
Но, ако обясниш на всички, и аз с удоволствие ще те чета.
Как не те домързя да изпишеш цялото име на Лу, барабар със звездичката?



Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано03.03.03 18:59



:-)) Радвам се, че приемаш да се споделя някакъв личен опит и постижения. Може да се напрегна да обясня по-подробно, ама все се опасявам да не става дълго и досадно ;-)). От тези книги, които си изредила аз съм чела само "Изкуството да бъдеш бог", другите съм ги прескочила :-)). В тях само е посочен пътя, по който трябва да вървим ако искаме да израстваме духовно, но не и практически начин, който да ни казва как да тръгнем и да го извървим.
Може би защото са ти се видяли много лесни и прости нещата, за това и са ти се сторили повърхностни. В природата(битието) нищо не е сложно, а само е в една изключителна хармония, която можем да съзрем навсякъде. Когато и ние се хармонизираме с нея тогава започват да се случват чудесата ;-))). За тази цел трябва да се освободим от отрицателните си емоции(те така и така не са ни присъщи по природа, а сме ги натрупали в процеса на житейските трудности) и да усетим, че сме свързани с всичко около нас от една същност, която е Любов ;-)).

А за ника ;-))), ами мисля, че след като Homo Ludens* си го е избрал, той изразява някаква негова същност и е хубаво да бъде изписван целия. Да не говорим, че когато за пръв път го нарекоха Лу, в съзнанието ми веднага зазвуча :"О-о-о-оооо Мери Лу..." и едно свежарско банджо. От тогава винаги като видя така да го наричате все тази песен си пея :-))). Не знам дали това би му харесало, но аз предпочитам да го възприемам като мъж, а не като Мери Лу ;-)))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано03.03.03 20:33



Както казва буда, истината е много проста, но много тънка и няма как да бъде предадена директно. Истината е приоритет на тънките вибрации и, за да я разберем, трябва да повишим нивото си на вибрации.
Истината е безкрайно дълбока, но все па е повърхността на знанието-казва Парадоксалната магия, която ми се иска направо наизуст да науча.
А не бяха само това книжките, които съм чела, имам си купчинка от тях още и половината раздадох. Значи имаше нещо, което нямаше в тях. Дали е дълбочина или тънки вибрации-не знам.
Що касае премахването на натрупания негативизъм-ето това ми е пък много интересно. Защото единствените техники, които срещнах досега, са на Хъбард. Работещи техники.
Малко преди да го намеря и прочета, щяхме да си извадим очите в окултизъм с идеите ми, че не е достатъчно да развиваш свръхсъзнанието, за да вървиш нагоре, а трябва да работиш с подсъзнанието. Повечето окултисти определено май имат уплах от подсъзнанието.



Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Serenity]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано03.03.03 22:19



Ако искаш прескочи до клуб "Окултизъм" и прочети моята тема "Абсолютната Истина....." там доста подробно съм говорил за моите изживявания и моят Учител. Техниките, които той предлага са за мен и за милиони хора по света абсолютно най-директния път за влизане в Себе си / не че съм прочел и пробвал абсолютно всичко писано за Истината досега.....но доста съм прочел също.../ Ако ти е любопитно обади се и ще поговорим повече...

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано03.03.03 23:38



;-))Рядко прескачам до окултизъм(даже много отдавна не съм ходила) и то за да видя дали някой не е говорил по конкретно интересуващи ме теми, например за музика на сферите и още някои други. Иначе не изпитвам особен интерес към окултното.Четях с интерес Оки(не съм сигурна, че точно там съм го чела и дали още пише)
Е защо само Хабърд да е дал единствените техники, Силва също казва как да сторим това и при него не е нужно да си запознат до основи с психоанализата, достатъчно е да си установил, че нещо е ти пречи и те трови и да го трансформираш(е не е толкова с една дума и един замах де ;-))
Трябва да си призная обаче, че чета книги от психотерапевти(Уейн Дайър, Джеймс Редфийлд, Даниел Голман, Френсис Уилкс и др.), чела съм Фройд, А. Маслоу, П. Дако, Д. Чопра, малко Дао, повече Дзен и др. подобни, които ми помагат да се опознавам по-добре, да получавам достатъчно убедителни отговори на моите лични търсения и да подпомагам заниманията си с Метода.
Както казах, отворена съм да чета разни работи, без да се чувствам длъжна всичко да приемам и да опитвам ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано03.03.03 23:52



Ако смяташ, че Хъбард дава задълбочени знания по психоанализа, да ида барем изпит да държа и официална диплома да взема.
Значи аз мисля, че трансформация е едно, а понякога се налага просто да си извадиш трънчето с пинсета-по-ефективно е, отколкото да го трансформираш в част от себе си.



Тема Re: Самоусъвършенстванетонови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано04.03.03 00:32



:-)) Ами аз нищо не смятам, защото не мога да твърдя, че съм добре запозната, четох само малко от сайтовете и от това, което ти писа тук. Да си призная честно клиринга изобщо не ми допадна. Освен това признавам си също, че това , че цялата тази система е превърната в религия също не ми допада и я смятам за твърде нахална претенция(не го приемай като враждебност :-)). Буда не твърди, че трябва да се съобразяваме с неговите учение и философия и ни съветва сами да търсим и се убеждаваме в Истината, а виждаш ли Рон Хабъръд я е открил и друга няма. Бих се запознала с всяка религиозна доктрина, но само от философската и страна, и то съвасем не безкритично ;-)). Краен индивидуалист съм и вярвам, когато медитирам , само на онзи тих разговор, който душата ми води с Безкрайното и любящото;-). Посредници не са ми нужни ;-))).

Чувството е езикът на душата



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.