Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 18:42



А аз вярвам в абстракцията. Едно такова неотменно свойство на съзнанието, може би най-важното, което ти отхвърляш. Което помага да извлечеш най-важното и да игнорираш несъщественото. Това несъществено, с чиято помощ нищо не можеш да обясниш или опровергаеш градейки представа за света. Ти го наричаш "отхвърляне". Аз пък по-горе (пък и в другата тема!) ти показах безисходицата от "неотхвърляне".

Има едно "правило на магьосниците": човек може да бъде убеден в нещо по две причини: или защото сам желае, или защото се страхува да не е истина. Аз пък не искам да бъда убеждаван по този начин. Затова отхвърлям потенциалната възможност, когато е безполезна. Безполезна, повтарям. Когато стане полезна - ОК. За критерия полезност - малко по-нагоре .



Тема Re: 2012нови [re: geri]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано11.03.03 19:57





Да игнорираш несъщественото прави много бели, щото обикновено отчиташ главното и несъщественото на база някаква нагласа, а после несъщественото ти реже главата.
Неслучайно народът има поговорка, че малкото камъче обръща колата. С голямото винаги си в час.

Любая
мелочь сегодня, может стать завтpа главным. Увидь эту мелочь,
создай ее. Ты всегда можешь стать pучейком поpодившим свою pеку
вpемени, впадающую или вытекающую из основной.

Главное всегда невысказано - оно скpыто сказаным. Нужно смотpеть на то что есть и видеть то чего нет. Оно диктует пpавильность. Между существующим всегда есть отсутствие. Оно pазделяет и связывает. Оно указывает на главное, скpывая его. То, чего нет - тончайшая связующая нить pеальности. Не ищи найденного, не делай сделанного. Оставь это слабым. Непонимание - твой пpоводник к сокpовенному. Пpислушайся к тишине, лишь она укажет путь к свободе. Истина бесконечно глубока, но она лишь повеpхность знания. Лишь ничто пpиводит ко всему. Чем большего у тебя нет, тем больше ты имеешь от этой свободы.

В любом деле самое трудное мелочи, ибо лишь они уязвимы. Накапливай опыт в мелочах.

Незная мелочей ты ничего не знаешь.





Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 20:56



Не, нагласа няма. При твоя подход има нагласа, чувства и "некои съображения". При моя има само факти. Как да използувам предположението (!) че маите са изобретили електронния микроскоп например, за обясняване на каквото и да е? Ако при разкопките на пирамидите им се намери поне гайка, добре. Ама иначе става само за фантастика (там звучи добре :)).

Съгласен съм, че малкото камъче обръща колата. Но измисленото камъче направо я унищожава. По-добре по-малката злина, не мислиш ли?

Относно приведените цитати - да, добре е да се види дреболията! Но тя може да се види САМО АКО ИМА КАКВО ДА СЕ ВИЖДА!!! Ако няма какво да се вижда, кво правим? Правим нещо, за да се прояви, нали? И после я виждаме. Ами това е моят подход, не да я измислям защото просто с такава нагласа съм станал днес, а защото имам преки или косвени основания за това. А основанията от къде идват?



Тема Re: 2012нови [re: geri]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано11.03.03 21:47



Факти хубаво.
Ама човек никога не е в състояние да види всички факти, човек има избирателно виждане и това науката не го отрича като факт. Така че от всички случващи се в даден момент факти, човек избира да възприеме ония, за които има нагласа да ги види. За да видиш един факт, първо трябва да имаш съответната нагласа за него. Така че възприемаш избирателно. Градиш теории на избирателно възприети факти и твърдиш, че теорията е абсолютна към момента.
Ами това е твой проблем.



Тема Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Opo]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 11:49



Миналата година учени създадоха вирус, от нежива материя.
Не се съмнявай че ще опитат създаване и на по-сложен живот.

Разбира се, защо да не предположим, че ако има души или нещо подобно, "заселващо" се в телата, то може да се възползва и от създадените по изкуствен път тела. Пука му в жена или в епруветка е отгледано тялото.



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 11:59



Тия твърдения вече ги срещах около Птах, и специално за "резонанса на Земята" (Шумановия резонанс вероятно) пуснах нещо в темата му.

Трудно се намира по-елементарна грешка от това да прочетем някъде нещо в нета, свързано с окултизма и предсказания на бъдещето, и веднага да почнем да вярваме и да се съобразяваме с тях.

И не знам колко пъти трябва да се дънят подобни писания, докато хората спрат да се ловят на всяка кукичка. Глупостта наистина няма граници.

Мастер Данг скоро разправяше на учениците си да медитират в определен ден и час за защита на Земята, а преди това да напълнят и пречистят по 200 литра вода (за да има какво да пият), щото на 25 януари 2003 голям астероид щял да се тресне в Европа. И те естествено му повярваха.
Туй уж било информация от астрономи, а дори на собствения му сайт посочения линк към подобна информация касаеше възможно събитие през 2019, не през тази година !!

Абе една от целите на процесинга не е ли да се различават по-ясно мисловните халюцинации на другите ???

Редактирано от Anon на 12.03.03 12:01.



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Anon]  
АвторXa-xa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 12:06



Я разкажи повече за тоя вирус "създаден от нищото" че ми стана интересно.....



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 13:55



Да, действително, теорията е абсолютна към момента. Това е точно. С едно малко уточнение: нагласата не е съществена. Науката се прави от много хора, всеки може да провери изводите. Ако един не е видял факта, друг ще го види. Така че нагласите автоматично отпадат. Те не са в арсенала на науката. Докато в това, което ти предлагаш, нагласата е решаващата, нали? Но забравяш, че колкото хора, толкова и нагласи.

Изобщо, дай да уточним какво е факт. Ако един вижда някакъв факт (има прозрение :)), а останалите (общо взето всички!) не могат да го видят, това факт ли е?



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Xa-xa]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 13:58



На мен пък ми е интересно смехът и хуморът откъде идват. Никъде из еволюцията не съм го срещала.
Можеш ли да кажеш нещо по въпроса-от небето ли е паднал или е еволюирал от сърбежа?



Тема Re: 2012нови [re: geri]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 14:02



Айнщайн бил рекъл, като го питали кой прави откритията-Всички знаят, че едно нещо не може да стане, но винаги се намира някой, който не го знае и именно той прави откритието...
Та знам ли кое е факт-това, което вижда един, или което виждат всички останали-питай Айнщайн.

Също научното откритие минавало през 3 етапа-
това не може да бъде
има нещо вярно
това винаги сме го знаели.

Какво ще кажеш за фактите на етапа-това не може да бъде?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.