Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: 2012нови [re: Anon]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 23:55



Това пък за параноята отде го разбра?
Доколкото си разбрал...дай повече инфо де, откъде го разбра? Ако от думите на някой в нета, то на какво базира той думите си?
Аз предпочитам да вярвам на собственото си мнение, съставено на базата на изчитане на това, което някой е писал, отколкото на мнението на някой друг...навик, кво да правиш...
За мен Хъбард е рядко здравомислещ и практичен, че и социална личност.

А що касае това, дето Хъбард го казва-за споделената реалност, това първо от Менсинг го прочетох.



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано13.03.03 00:16



" На мен пък ми е интересно смехът и хуморът откъде идват"
Ще ти кажа /ама няма да казваш на никого..../
Вселената е пълна с....хумор! Той идва от природата на нейния Създател - Най-игривото Същество изпълнено с непрестанен хумор.... Виж, огледай се наоколо си - колко смешни неща......разгледай животинския свят - да си умреш от смях....Разгледай хората и всичките им форми, мисли и изяви - СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ.....на всяка крачка.....


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Хуморът е в душата на Творението.нови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано13.03.03 00:24



Ако проявиш поне толкова минимален интерес към моя Учител, че да видиш поне един видеозапис от Негова програма.....ако не друго - ще се посмееш от сърце....Толкова майтапи прави и предизвиква толкова смях, че ....много от най-видните световни комици биха Му завидяли....

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 13:13



Верно, грешката е моя!

"Вие", дето стоите извън вселената и не сте подвластни на нейните закони, знаете повече...



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано13.03.03 14:50



Е да, изчиташ един и му вярваш, изчиташ друг и не му вярваш, както ти хареса. А втория дето не ти е харесал щото вече имаш изградено мнение за първия сигурно няма и да го изчетеш докрай.

>За мен Хъбард е рядко здравомислещ и практичен, че и социална личност.
Надявам се някой ден ще разбереш, че това е едно от най-нелепите вярвания, към които си се придържала.

Предполагам следващия линк е пускан вече в тоя клуб, аз го научих от един от участниците в предна дискусия (заедно с още доста линкове).


и конкретно за параноята (и не само):


Малка извадка от последния:

Throughout his 36-year career as founder and "Source" of Dianetics and Scientology, Hubbard was convinced that he faced sinister conspiracies directed against himself and his organisation...

At first, he was convinced that the organisational and financial problems which beset the Dianetic Foundations were the result of Soviet Communist infiltration; the FBI's files from the first half of the 1950s are full of letters from him denouncing his colleagues, and even his wife Sara, as "vermin Communists or ex-Communists". This occurring at the height of the McCarthy "reds under the bed" scare....

By 1953, the "science" of Dianetics had been superceded by the new "religion" of Scientology. Hubbard continued to believe - and did so to his death in 1986 - that he faced a highly organised worldwide conspiracy backed by the psychiatric profession and, for some reason, the Bank of England. The focus of his paranoia, however, shifted markedly. Throughout the 1950s and into the early 1960s he essentially trusted the state authorities in the US and elsewhere. He continued to write to the FBI, though they had long since categorised him as a "vexatious correspondent" and did not bother replying; he even wrote to President John F. Kennedy offering him the use of Scientology to train astronauts.....

"Insane Governments"
This positive view of the state changed in the mid-1960s, when the US, British and local Australian governments began to take restrictive action against Scientology, prompted by an upsurge in public alarm at what were seen as "dangerous cults". Hubbard and his organisation abruptly stopped writing to the FBI. The turning point was Hubbard's disastrous attempt in 1972 to win influence in Morocco....


Като цяло на тоя сайт има толкова материали, че свят да ти се завие... И параноята на Хъбард съвсем не е била най-сериозния му проблем.
Доказан лъжец, диагностициран шизофреник, побойник (налагал е едната си жена), пияница и т.н.

Цитирани са купища документи, и ако с лека ръка отхвърлиш всичко, поне се запитай защо вярваш на писания за бъдещето и на непроверими неща за маите, които цитираш в увода на тая тема, а отхвърляш много по-земни и проверими страници. Та може и да разбереш нещо за себе си, ако си достатъчно честна разбира се.



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Kaлu*]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано13.03.03 14:59



Смятам че и децата имат чувство за хумор, но тяхно си, детско. Също както чувството за хумор на простака е просташко.
Хуморът и възприемането му като такъв зависи от изтънчеността на човека. Има тънък хумор, има примитивен хумор.

За юношите - не си ли забелязала как се заливат от смях в автобуса понякога, и на какво се смеят - почти на всичко което кажат в такива моменти. Все още си спомням добре че и аз имах такива преживявания на онези години Всичко е майтап когато си в такова настроение

Много странен става хумора понякога в компаниите на надрусали се с трева, доколкото знам от един приятел. Чете ми записките си от такова преживяване, аз не можах да намеря почти нищо смешно, а те са си умирали от смях.

Та не може да се абсолютизира какво е виц/хумор и какво не е, зависи от нивото на съзнание. И има хумор вероятно на всяко ниво на човешко съзнание.



Тема Re: Хуморът е в душата на Творението.нови [re: Opo]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано13.03.03 17:59



Оро, ставаше въпрос за това, че някои хора просто са оперирани от чувство за хумор и процентът им хич не е малък.
Я виж какво ми хрумна сега-то чувството за хумор е като третото око, само че доста по-голям процент хор са го отворили. Ново сетиво, някои са го развили, други изобщо го нямат.
Та не е важно само хуморът да извира навсякъде във вселената, важно е и да има кой да го забелязва...



Тема Re: 2012нови [re: geri]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано13.03.03 18:01



То и ти стоиш извън вселената, ама си се идентифицирал с тялото си и си забравил. С ума можеш да излезеш от нея, само дето никога не ти хрумва, че го правиш...



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 19:08



Ако под Вселена разбираме всичко, което съществува, къде ще ходим с ума си?



Тема Re: Хуморът е в душата на Творението.нови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано13.03.03 22:32



Виж, отново се връщаме на положението:
Има 2 свята. Единият - както Създателя го е замислил. Другият - който човекът е създал със своите идеи, желания и...невежество.
Животът /ненатоварен с човешки концепции/ трябва да е едно радостно изживяване....всеки ден, всеки миг, всеки дъх....Смехът, играта са едни от най-важните съставки на живота. Поради природата на Създателя, която е Игривост. Какво е Мая освен една игра? Изпълнена с хумор и радост. Защото всички Божествени игри са изпълнени с радост и блаженство. Децата в първите си години на живот, докато са все още в Съзнанието на Бога имат такива игри и хумор - чист и непокварен....
Човешките игри .....не винаги са радостни и много често са жестоки и носят болки и страдания....
Какво причинява смях и е хумор?
Бях пуснал отдавна такава тема в Психология......Кое е смешно?
Добре ! За нас "възрастните", със силно развито чувство за сравняване, анализиране и т.н. всяко нещо, което се отклонява от нашето понятие за "нормално" - буди смях... Например ако някой вземе да си бърка супата....с една обувалка а си обува обувките с...лъжица...Ние живеем в един човешки свят изграден от нас - светът на концепциите! Това е "така" - онова "не е така" Преди много години, когато живеех в ашрам с 4 млади хора в Осло си правех постоянно майтап с тях....както моят Учител правеше.
Например, когато сядахме да пием чай, всеки си взимаше чаша за чай а
аз си сипвах чаят в....един буркан от консерва...И сега си спомням шокът, който предизвиквах с това си поведение....те много внимателно ми намекваха, че в кухнята на еди-кой си рафт има ...чисти чаши за чай. "Чаши за чай", "чаши за кафе", "чаши за вино", "чаши за коняк"....и т.н. Какво е това?
"Купа за супа", "купа за сладолед", "купа за крем" А? Аз се смеех на объркаността им от моите действия....никога не свикнаха с моите чудатости. Те бяха.....адски сериозни! Нещо ги удряше направо в сърцето на ...тяхните концепции и представи за "правилно". Когато едно дете си обуе обувките на майка си или на баща си - това е повод за страхотна игра и радост. Когато си нахлупи едно канче или тенджера на главата вместо шапка - също. Защо? Откъде идва това?
Както казва моя Учител:
Никой не е учил едно дете да търси радостта! Да се смее. То се ражда с това вградено чувство в себе си. По дизайн. По направа. Това е.....природно!..... Ние сякаш загубваме тази способност с времето, с грижите, с отговорността, с чувството за задължение, което си налагаме всеки ден и всеки миг....ние забравихме да сме естествени и да слушаме Сърцето си....

И когато дойде Истинският Учител - Той няма да вземе да ни тъпче главите с идеи, с критики и осъждания, с нови концепции и вярвания - светът е задръстен от тях...Той ще ни даде Ключът към онова.....с което сме загубили допира, връзката....преди много години...И ще ни помогне чрез влизането отново в контакт със Себе си....да се нормализираме отново и започнем да изпитваме тази спонтанна Радост и Хумор и Блаженство от Живота....в Себе си, а не в книги и учения и религии...
Както ...когато бяхме деца. Просто и чисто.


Аз бях стигнал до падението ....да бъда най-черногледият песимист на света...
Днес....поради "Само-Познанието" което ми разкри моя Учител мога смело да заявя, че: НЯМА СИЛА НА ТОЗИ СВЯТ, КОЯТО ДА МЕ ОТКЛОНИ ОТ ПОСТОЯННОТО СВЕТЛО ЧУВСТВО, С КОЕТО СЕ СЪБУЖДАМ ВСЕКИ ДЕН И СИ ПРЕКАРВАМ ЦЕЛИЯ ДЕН......от много години....
Светът е изпълнен с толкова хумор, толкова смешни неща, толкова поводи за веселие и радост.....

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.