Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: 2012нови [re: Anon]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 14:08



Не знам за процесинга-ти нали си по-светнат по въпроса. Процесингът говори за споделена реалност, както Кастанеда говори, че ние задържаме света и си вадим нишките според събирателната точка.
Процесингът обаче говори да не правиш обобщения и интелектуални модели от рода на-Щом Птахи казва нещо, задължително е невярно.
Не казвам, че е и вярно, казвам само да не привеждаш доказателство за невярност въз основата на това, че Птахи го е казал.
То напоследък от доста места се чува подобна информация и освен това всички са съгласни, че времето забързва сякаш и всичко се развива все по-шеметно.
Не си ли се замислял накъде отиваме и имаш ли някакъв отговор на тоя въпрос?



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Anon]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:08



Здравей!

Миналата година четох една интересна статия на едни американци, които се канят да правят изкуствена жива бактерия.

Идеята е да се създаде изкуствено копие на на-простата земна бактерия (съдържаща към 500 нуклеотида, достатъчни да се размножава), като за целта се създадат изкуствено генетичния апарат и белтъчните обвивки, и всичко това се помести в празна "кутия" от естествена бактерия. За съжаление подробностите съм ги забравил.

Създават копие по две причини: първо, тази бактерия е напълно функционална, т.е. не трябва да се измисля нова подредба на ДНК. И второ, произволна подредба на ДНК може да създаде някакъв опасен обект, ако въобще може да се размножава, пък и относно подредбата има още много неясни неща.

Плановете бяха да се почне към края на 2002 г. и да привършат (по план) към средата на 2004 г. Така че много е вероятно в най-скоро време да има създаден изкуствен живот.



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:13



Времето и да забързва и да се забавя, и на вълнички да ходи, ние няма да го усетим по никакъв начин :)))



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:19



Хехе, ти това да не си го взела от "Лабораторните хроники"?
Ако не си ги чела, ето ти линк, да се посмееш:

http://donangel.h1.ru/lc.html

Кажи ми дали ти допада подобен хумор?



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Xa-xa]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 17:50



Пуснаха инфото по медиите, но забравих подробностите.
И не е "създаден от нищото", а в "супа" от неорганични вещества под въздействието на радиация, или нещо такова.

Но за някои вирусите не са живи в истинския смисъл на думата, щото не могат да се размножават сами, та затова сега се мъчат да създадат някаква проста бактерия. Виж постинга на гери по въпроса, вероятно става дума за същото.



Тема Re: 2012нови [re: Kaлu*]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 18:04



Ауууу, ако съдя по тоя ти постинг бая процесинги ти трябват още

1. За да не те предизвиквам излишно, в моя формално не се обърнах към теб нито веднъж, писах в трето лице. Уви, това явно не помогна
2. Преди няколко месеца може и да съм бил по-светнат от теб в процесингите, но не задълбах в тях, както добре знаеш. В момента не претендирам да се меря с теб, напротив. Къде ще се меря с цял модератор
3. Как ми го вмени това обобщение/интелектуален модел във връзка с Птах? Само споменах че той беше пуснал тая "информация" (ако изобщо подобни измишльотини могат да се нарекат "информация"), за да не повтарям пак някои неща, които не са много къси.
4. "всички са съгласни, че времето забързва сякаш" - кога успя да питаш всички? Кой прави "обобщение/интелектуален модел", а?
5. Замислял съм се накъде отиваме, но не смея да твърдя че съм сигурен в отговора. А тия, които са сигурни в отговорите на подобни въпроси, обикновено имат сериозна нужда от психиатър



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: Kaлu*]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 18:09



Нима не си виждала маймуни да правят бъзици и да се смеят?
Струва ми се че и някои домашни любимци са способни на закачки



Тема Re: Създаване на живот по изкуствен пътнови [re: geri]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано12.03.03 18:50



Здрасти

Ама ние сме били колеги бре
Даже и в това че и аз съм програмист без да съм го учил "официално" програмирането



Тема Re: 2012нови [re: geri]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 20:05



Ние?
И що така говориш от името на всички? Много научно обобщение, няма що...



Тема Re: 2012нови [re: Anon]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано12.03.03 20:07



Е нищо де, Гери пък обобщи, че всички не усещат времето да забързва.
Те ти и научен, и окултен подход към обобщенията...
Модератерстването каква връзка има с процесинга, че не разбрах?
Значи нормалните не знаят накъде отиват, само ненормалните?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.