Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съдбата като шанснови  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 00:01



Ако при терапията вече сме проследили до някакво ни-во подобна верига от симптоми, тогава правим решител-ната крачка - връщаме пациента в онази ситуация, която той сам е определил като причина за последвалия по-късно низ от страдания. При тази крачка пациентът се конфрон-тира с кармическата си вина, с която той сам е направил необходими всички по-нататъшни ситуации, донесли му страдание. Дотогава той е възприемал себе си като нещас-тна жертва. Няма кой знае каква разлика, ако пациентът вярва, че причината за душевното му разстройство е пове-дението на майка му или пък някакво неприятно преживяване в предишния му живот. И в двата случая той проектира вината във външния свят.
Нещо напълно различно се случва обаче при конфронта-цията със собствената кармична вина. Пациентът трябва да интегрира сянката си, той преживява себе си като дейс-тващо лице, причинило на други онова, от което самият непрекъснато се оплаква, че страда от няколко хиляди го-дини. За пациента конфронтацията с вината не е нещо просто, но ако я направи, тя е огромна стъпка по посока на изцелението. Ако непременно искаме да използваме дума-та „причина", то тя е в кармичната вина.
Никога не може да се стигне до абсолютния край на ед-на ситуация на вина, но тя може да продължи да се изслед-ва за определители. Ако не го правим в терапията, това има практически основания:
1. Няма конкретен край - обстоятелство, което църквата е описала с понятието първороден грях.
2. Кармическата вина, отнесена към актуалния проблем, е най-малко началото на дадена фаза в безкрайния ритъм.


Вина и отговорност
С признаването на вината пациентът поема цялата от-говорност за съдбата си - стъпка, която отваря вратата към изцелението. Непосветените често се страхуват да открият ситуациите на вина, защото смятат, че по-нататък не биха могли да живеят с такова знание. Някои мис-лят, че за тях ще е непосилно да разберат, че някога са уби-ли човек. За конкретния случай тези страхове са неоснова-телни. Стара истина е, че „само, което си изтласкал, те тласка". Именно неосъзнатото знание за вината навява страха от конфронтацията с нея. Ако успеем обаче да „пог-леднем в очите" ситуацията, в която сме се провинили, целият натиск върху нас изведнъж ще намалее. Преди той е съществувал, защото само наужким не сме знаели нищо.
Всичко, което човек съзнава, не може да има отрица-телни въздействия върху него. При терапията конфронта-цията с вината става абсолютно без всякакви оценки. Тя е само вглеждане в истината и съзнателно се интегрира като урок от миналото. Когато човек стъпка по стъпка въз-приема в съзнанието си напълно изтласканата си дотогава сянка, той става по-цялостен, по-пълноценен, по-здрав. Кон-фронтацията с вината не е натоварване с бреме, а отнемане на бреме. Ако самата конфронтация често пъти не е особено приятна, то след нея обаче Всички пациенти се чувстват необикновено свободни и облекчени. При боравенето с вината трябва да се избягват всякакви крайности. Изт-ласкването на вината и проектирането и върху други поболява, защото човек се отдалечава от действителността. Също толкова нездравословно е и да се претоварваш с ви-на и самообвинения, защото можеш да рухнеш под тежестта им. Човек трябва да се научи, че щом е човек, той е ви-новен, и това е цената за неговия учебен процес. Без греш-ки няма развитие. Затова и не съществува човек, който в миналото да не е бил натоварен с вина. Само който мине през мрака, ще стигне до светлината. Няма човек, който се пази от горещо, без някога да се е опарил.
В църковната традиция има едно много балансирано третиране на темата вина. Първо в съзнанието на вярва-щия се извиква идеята, че като човек той е грешен и е на-товарен с вина. И едва после му се казва, че чрез опроща-ване на греховете може да бъде разтоварен от бремето на тази вина.
Някои ще възразят, че принципът на милостта проти-воречи на суровия кармичен закон, според който всяка вина трябва да се изкупи. Но противоречието между карма и ми-лост е само привидно. Двата принципа се обединяват в сре-дата като всички полярности и в действителност взаимно се обуславят. Милост получава само онзи, който я е измо-лил. За да я измоли, човек трябва да признае вината си. Кар-ма обаче е законът, който се грижи човек някога да стиг-не толкова далече, че да разбере грешките и вината си. За-това милостта може да е ефективна само чрез кармата. Кармата цели познанието на човека, тя регулира дали той е готов за милостта.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaлu*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 00:37



Това е откъс от книгата "Съдбата като шанс" -една много интересна книжка...
А ето какво бих допълнила аз.
Ако се явяваш следствие, никога нищо няма да можеш да промениш и нищо не зависи от теб
Ако обаче решиш да си причина, трябва да си поемеш първо последствията от досегашните действия като причина, за да ти се разреши да бъдеш причина.

Това касае и автохипнозата.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано28.02.03 12:17



много често споменаваш за автохипноза - можеш ли да кажеш - какво имаш предвид. от твоите думи се разбира, че май е някакво зло, от което трябва да се пазим. но за да се пазим - трябва да можем да го разпознаваме.
та - какво е автохипноза - къде можем да прочетем нещо повече за нея?



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 14:14



А че аз отде да знам какво е.
Реших, че Силва работи с това.
Силата на положителното мислене.
За мен на тоя свят има още много други работи и фактори, освен мозъчната дейност. Не че не е силна, ама като че се приема за панацея.
Ако 100 човека паднат на леда и един си счупи крака, останалите 99 почнат да му обясняват как само с разтриване ще му мине-това е автохипноза според мен.
От тия 99 един си изгори пръстта на котлона, останалите 98 почнат да му обясняват, че нищо не се е случило и той всъщност не се е опарил, щото той не е тялото и изобщо всичко е относително-и това е автохипноза.
И т.н.
Бог е любов, та любов и нищо друго освен любов-и това е автохипноза.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано28.02.03 14:41



абе и аз си мислех, че не го знаеш какво е и се чудех защо постоянно го споменаваш - явно имаш някаква аберация на тая тема - вземай пинсетката и почвай

а сега малко по-сериозно и по повод примерите ти
първо - очевидно е, че ако други ти обясняват - не би трябвало да е автохипноза
второ - положителното мислене има абсолютно доказан ефект - научнодоказани са фактите, че оптимистите по отношение изхода на болестта имат много по-голям шанс да оздравеят от болести смятани за излечими (рак например) отколкото песимистите
трето - само разтриване също може да лекува - научно доказан е т.н. Плацебо ефект, при който болните оздравяват само защото са мислели, че получават истинско лекарство

а сега дори още малко по-сериозно
вместо категорично и бездоказателствено да отричаш всичко, което не се вместа в настоящата ти престава за вселената, реалността, Бог, за теб самата и т.н. и т.н., защо не се опиташ конструктивно и добронамерено (както призоваваш другите) да развиваш темите, които са ти интересни - да се опитаме да оправдаем името и съществуването на клуба - да си говорим за Процесинг, Клиринг, Сциентология, Дианетика и каквото още пожелаеш. не е нужно да се оплюва всичко останало, за да може да блесне нещо. оплюването е вредно за комуникацията, негативното отношение към събеседника и възгледите му е пагубно за процесинга. не може да има процесинг, ако няма комуникация, а комуникацията е максимално ефективна, когато успееш да влезеш в синхрон със събеседника ... помисли над това
и преброй до 10 преди да решиш, че е нападка и че трябва да отвърнеш подобаващо



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Homo Ludens*]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано28.02.03 16:43




Спрях си погледа на "комуникацията", защото ми е на дневен ред. А тия дни видях в астосайта на АН нещо, което може да е интересно за всички:

"Взривоопасна обстановка и проверка за нивото на духовно развитие на Човечеството.

Трайно неблагоприятни аспекти:
- Плутон-Сатурн /до края на май 2003г/
- Нептун-Юпитер /до средата на юли 2003г/
Краткотрайни неблагоприятни аспекти:
- Марс-Уран и Марс-Северен Лунен възел /до края на януари 2003г/

Причините - най-банални откакто свят светува, сочат ги планетите, включени в трайно неблагоприятните аспекти: ПАРИ, ВЛАСТ и АЗ...

Поводът и проявата - сочи ги Марс в Стрелец: активност и вкус към опасностите.

Следствието - сочи го Северния Лунен възел: урок и духовно израстване чрез усвояване на диалога с другите.

В обществен план - защитата на интересите и "Доброто" за една винаги е в ущърб на интересите и се възприема за "Зло" от друга група хора. Сблъсъкът на интереси обаче може да се решава по различни начини и е в ръцете на избрани личности. Побеждава по-силният, а по-силен е този, който владее Силата в себе си.
За да не забавим развитието си, Личностите, които сега градят историята, трябва да са на достатъчно високо ниво..."




Тема Re: Съдбата като шанс [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано28.02.03 17:22



ми... оптимистично е



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 18:06



Аха. Преброих до 20 даже.
Бе ти що ме нападаш мене, бе?!?


Та значи аз си мисля така-оптимистите по отношение изхода на болестта имат много по-голям шанс да оздравеят от болести

Абсолютно съм съгласна с това-100%. Обаче ме гложди идеята, че с ваденето на аберациите шансът става несравнимо по-голям. Демек КПД-то е несравнимо.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 18:12



Ан напоследък все апокалиптични картини и в главата.
А що касае усвояването на диалога с другите-и тук Хъбърт има какво да каже по въпроса.
И то много.
Общуване+близост+създаване на обща реалност=всевластие.
Значи и тук той е наред с бялата царица.
И владее силата само онзи, който владее общуването, а владее общуването, който владее дублирането...това е дълга тема и все не мога да я пусна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.