Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Откъснови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано01.03.03 13:08



;-)) С шефа е лесно. Почти винаги при добро желание може да бъде разбран, да му се прости и да бъде ако не обичан, то поне приеман.
Това с приятеля обаче малко ме смути. Какво значи "приятеля да промени нещото отвратително в характера си" ? Според чии критерии е отвратителното? Според твоите ли? И ти само това ли виждаш у приятеля си, и за друго не заслужава да бъде обичан? И искаш приятелят ти да стане такъв какъвто ти си го представяш и какъвто ще ти е удобен? Ти променяш ли се, когато някой, който ти е приятел ти каже, че нещо в характера ти му се вижда отвратително(използвам тази дума, защото ти си я употребила, но ми се вижда отвратителна ;-))) И изобщо като как един тъй отвратителен човек е могъл да ти стане приятел?
;-))) Отвратителни хора няма. Всеки е такъв какъвто го е направил живота и какъвто сам се е направил. Като такъв заслужава да бъде обичан, а не моделиран. Ако ти успееш с любов(с караници не става) да промениш нещо у някого, да го направиш по съвършен, това ще бъде прекрасно, но си мисля, че първата ни грижа е да направим себе си добри, а след това с примера си да послужим и на някой друг ;-).

:-))) За рязкото скарване съм съгласна с теб, че понякога се налага, но съм се уверила, че не работи добре, дори и да е за добро.
Веднага предизвиква нерабирателство, липса на доверие, отпор, заинатяване ;-), лоши чувства и не помага много ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Откъснови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано01.03.03 14:35



Бе да ти кажа, ако обичам един мъж е той ме обича, ама не може да се отучи от навика си да не пропуска сексуално квот му падне, такова отучване ще падне....
Теб ако гаджето ти те бие всеки ден за спорт, ще се питаш ли по чии критерии действията му са отвратителни?



Тема Re: Откъснови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано01.03.03 15:07



:-)))) Кали, че аз никога не съм имала и няма да имам такова гадже, което даже и през ум да му минава да посяга. Не само на мен, на когото и да било.
Дори и с активна медитация и визуализация не мога да си го представя ;-)))).

А колкото до мъжа, който не пропуска нещо сексуално(де ги тези атлети?! ;-))), ще се замисля, какво е това, което му е необходимо и което му липсва при мен, и ако е само разнообразието ще видим какво можем заедно да направим по въпроса. И аз обичам разнообразието, може пък и на мен да ми хареса ;-Р ;-))) Не виждам обаче това с какво може да ми попречи да го обичам.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Откъснови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано01.03.03 15:28



Никога не казвай никога.
Нито пък се плъзгай по повърхността, щото ми се струва, че имаш тоя навик.
Какво като ти няма да имаш такова гадже? Питах по принцип.
Ти опонира, че гаджето не трябва да се променя, щото какво значело неприятни черти и от чия гледна точка. Дадох ти конкретен пример, ти се измъкна, че ТИ НИКОГА....а ако случайно пък така стане? Нищо че си минала Ог Мандино и владееш перфектно там каквото владееш? По-силна от бог ли се чувстваш?



Тема Re: Откъснови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано01.03.03 15:50



ако гаджето (мъжът) ти посмее да те удари и един единствен път - бягай далече от него и то ВЕДНАГА. не вярвай на "Обичам те, адски съжалявам и това няма никога да се повтори" поднесено в комплект с цветя и подаръци. не вярвай на нищо - не слушай нищо - просто си стегни куфарчето и се махни!

така ги усещам нещата - за първи път си позволих да дам конкретен съвет.


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Откъснови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано01.03.03 16:17



Виж, първо работата опря до идеята на Серенити, че нямаш право да смяташ поведението на другите за отвратително. Поизхвърли се доста. Затова и дадох конкретен пример и я попитах дали при такъв случай пак ще философства, че няма отвратително поведение и първо ще оправя себе си.
А що касае мъжете, които бият, не се свеня да кажа, че преди доста години и такъв период съм имала. И бях достатъчно добре приклещена от бог, така че не можех да бягам. Остана ми единствената възможност да трансформирам.
И успях!
Така че процесинг съм правила далеч преди изобщо да чуя за него.



Тема Re: Откъснови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано01.03.03 19:06



:-)) Аз много добре разбрах въпроса ти и примера ти, но ти както обикновенно не пожела да разбереш отговора.
Всеки човек си има ниво на развитие и според това ниво си избира контактите и партньорите. Мен лично, нищо не е в състояние да ме накара да осъществявам плътен контакт с грубияни и диваци. И това не означава, че ги презирам или ако ми поискат помощ и съчувствие няма да им ги дам ако мога, защото това са обикновенно хора, които са преживяли същото, което причиняват на другите, но не са разбрали, че по този начин няма да облекчат болката си. Просто мисля, че те си имат среда в която трябва да научат своите Уроци и имат Път, който трябва да извървят.
Именно защото не се чувствам всесилна и отговорна за живота на другите, за това и мисля, че не съм опълномощена(нямам никакво задължение и право) да поправям или да изисквам от тях да поправят отвратителните си качества. Отговорна съм само за собствения си избор, дали да остана и да търпя такова издевателство ако трябва да науча някакъв Урок, или да тръгна по Път, който съответства на моя душевен стремеж.
Ако все пак ми се наложи заради някакво стечение на обстоятелствата да съм в компанията на такъв човек, тогава ще търся път към него или далеч от него, но в никакъв случай няма, както казва Лъчезарна да му се скарам мноооого рязко, пък било то и с любов, защото агресията ражда само агресия, не ражда любов.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Откъснови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (искрящ танц)
Публикувано01.03.03 21:20



Е, ти си добре тогава.
Аз обаче до твоите нива на непресъхваща любов и всевластие не съм стигнала още. Затова ми се налага да си търся мотика и лопата да си копая градинката, която ти подържаш с магия. Ти ди вече към края, а мен път ме чака още...какво да правя...



Тема Още малконови [re: Лъчeзapнa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.03.03 21:37



ще дочета книгата и тогава ще напиша какво съм схванала, демек кой крив, кой прав.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Откъснови [re: Serenity]  
Автор Лъчeзapнa (grey)
Публикувано01.03.03 22:37



И аз имам много неща в характера си, които могат да се нарекат "отвратителни" (най-малко едно, хайде да не се изхвърлям и аз ;). Тези неща се изявяват в контакт с околните, но понякога (често, какво ти понякога) сам не можеш да се коригираш - имаш нужда от помощта на тия околони, от търпението им, от посочките им, дори в даден момент от това да ти се скарат. С обич ;). Шамарче е, да, но го приемаш по-скоро с благодарност, защото си знаеш, че си имал нужда от него. И то верно помагало. Това е приятелство, макар да не изглежда такова.

Е, въпросът за преценката на "отвратителното" си остава, но все пак малко ми абсолютизира примера . Кой казва целия човек да ти е отвратителен само от едно "качество". И наистина някой, който ти е антипатичен по една или друга причина не може да ти е приятел. Но това не означава да не си показваме нещата и да се градим взаимно? Ето ако вкараме интимността, както сте го направили по-долу - няма да разговаряш с приятелят си, когато е направил нещо? Ами ще го изтърпиш и след няколко пъти просто ще си тръгнеш? Че кой е съвършен ?! Това ли ще е проява на обич към него?
Много неща са поправими. Например ревността много пречи, но тя е от нещата, които могат да се преодолеят в една връзка. Съгласна съм, че човек на ниво до "бой" е почти неизличим за тоя живот и просто си заминаваш в конкретното положение, но това е вече сериозен проблем, а има хиляди малки проблемчета. Сега, ако човека до теб не иска да се изгражда заедно с теб, то както е в повечето случаи караниците са неизбежни (не съм поддръжник, само казвам какво е в момента дереджето). Всъщност сбърках - в случая с караниците и двамата не правят нищо по въпроса за себеопознаването .

"Отвратителни хора няма. Всеки е такъв какъвто го е направил живота и какъвто сам се е направил. Като такъв заслужава да бъде обичан, а не моделиран." - абсолютно съгласна :) А в един момент ти си част от живота (му), нали ;)

"Веднага предизвиква нерабирателство, липса на доверие, отпор, заинатяване ;-), лоши чувства.. " - ммм... много зависи, а трябва да можеш и такава първа реакция да понесеш. Макар и тя да е възможно променима .

Хммм...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.