Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Silva Mind Control  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 18:37



понеже стана дума за метода Силва....

с няколко думи - това е метод, който ти позволява да постигнеш каквото пожелаеш. т.е. можеш да направиш всяко въображаемо събитие - реално.
това става, чрез специална техники за медитация и визуализация.
има обаче няколко изисквания към събитието:
1) да желаеш е да се случи
2) да вярваш, че може да стане
3) да очакваш, че ще стане


а ето и какво казва хосе силва по въпроса:


1) Вие трябва да ЖЕЛАЕТЕ събитието да стане. "Първият човек, когото виждам на тротоара утре ще си духа носа " е толкова безполезен проект за работа, че вашият ум ще се отвърне от него, вероятно няма да работи. Вашият шеф ще бъде по-благосклонен; някой купувач ще приема по-лесно това, което му продавате; вие ще намерите задоволство от задача, която обикновено ви е неприятна - това са цели, които могат да ангажират разумно количество желание.

2) Вие трябва да ВЯРВАТЕ, че събитието може да стане, иначе вашият ум ще работи против него. Ако клиента ви си има всичко, което вие продавате, вие не можете наистина да вярвате, че той ще е съгласен да купува. Ако вие не вярвате, че събитието може да стане, вашият ум ще работи против него.

3) Вие трябва да ОЧАКВАТЕ, че събитието ще стане. Това е тънък (неуловим, хитър) закон. Първите два са прости и пасивни - този въвежда известна динамика. Възможно е да желаете събитието, да вярвате, че то ще стане и все пак да не очаквате да стане. Вие искате шефа да е в настроение утре, вие знаете, че той може да бъде, но вие може би все още се дистанцирате от очакването на това.



това което мога да кажа от личен опит е, че методът работи за мен


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 19:12



Това ли е Силва методът?
Готин е. Тренирала съм подобни и при мен не става. Или става, ама което си поиска.
Установих, че имам пречки в мен, които ми пречат да си го пожелая или да си го очаквам или да му вярвам...
Щото ако не можеш да спазиш условията, нищо не става.
И продължих нататък-да търся кое е онова, което не ми позволява да изпълня тия три условия...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 19:24



това да става когато си поиска е нормално в началото
всеки следващ път си припомняш случаите, когато е станало - и увеличаваш шансовете си да стане - защото придобиваш увереност
и така - като по стълбички се качваш - затвърждаваш вярата си, че става и то става все повече и повече

в тази връзка е важно в началото да се приложи известна хитрост и да се започне с неща, които така и така са много вероятни да се случат, всъщност ето какво казва пак Хосе Силва по въпроса:

Това работи ли винаги, неизменно, безотказно?
Не.
Обаче тук е това, което ще преживеете, ако се придържате към следното:
Един от вашите сеанси по медитация за разрешаване на проблем все някога ще проработи. Когато стане, кой може да каже, че не е било съвпадение? Събитието, което сте избрали трябва да е достатъчно възможно за вас, та да вярвате, че би могло да се материализира. Тогава то ще стане за втори път и за трети. "Случайните съвпадения" ще се натрупат. Оставете вашите занимания с Mind Control и ще има по-малко съвпадения. Върнете се към него и те ще нараснат пак.
По-нататък като развиете вашите умения ще забележите, че сте способен да вярвате и да очаквате събития, които са все по-малко и по-малко възможни. След време, с упражнения, резултатите, които достигате ще бъдат все по-изумителни.
Когато работите върху даден проблем, започнете с кратко оживяване на вашите най-добри предишни опити. Когато се случи по-успешен опит, оставете стария и използвайте по-добрия такъв като отправна точка. По този начин вие ще ставате все " по-добър и по-добър" /better and better/, да използваме фраза с особено богато значение за всички, които използват Mind Control.



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 20:01



Да, чела съм много такива методи. Може и да са негови, пък да не съм знаела. Наполеон Хил с неговото "Мисли и богатей" много хубави неща каза. Но все пак трябва да се работи и с подсъзнанието.
Умът е творческата искра, която запалва огънят, но подсъзнанието го реализира. Мисля си, че умът е ян, подсъзнанието-ин.
И двете работят заедно. Без умът не може, без подсъзнанието още по-малко.
Умът може да запали, но не може сам да реализира.
Поне така си мисля напоследък...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 20:26



ами сигурно е така, но както ти сама отбеляза - важно е кое действа и кое работи, а не толкова важно защо и как
много е възможно подсъзнанието да се включва при силва
методът е с изключително практическа насоченост обаче - как да се излекуваме, как да откажем цигарите, как да отслабнем, как да преуспеем в бизнеса, как да ... и т.н.
научната основа е сравнително проста - чрез специална техника се довежда съзнанието до Алфа ниво, след което се визуализира проблем, начин на решаването му и състоянието след решението
съзнанието (а може би подсъзнанието) започват да се грижат - мобилизирайки всички възможни ресурси да решат проблема ... и то се случва...



както вече казах - при мен работи - вече 9 години
(много неща са ми се случили през това време, някои от които повечето биха характеризирали като чудо, не ми се ще да звуча като пропагандатор и затова няма да обсъждам най-сензационните и невероятните, но ще кажа например, че никога по никакъв повод през тия години не съм използвал никакво лекарство (нито дори аспирин или аналгин) и не съм се разболявал).
Тъй като не бих желал в никой случай да излезе, че го рекламирам и пропагандирам - ще кажа, че според мен не е толкова важно какъв точно метод се ползва за израстване, за решаване на проблемите, за душевно и физическо здраве и дали ще се нарече процесинг, клиринг, силва метод и т.н. - това, което е важно е, че той ще помага, ако действаш с желание-вяра-очакване
и съответно - резултатът, най-вероятно няма да е много голям, ако си с предварителна настройка, че няма да успееш


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 21:02



Желание-вяра-очакване...а какво ще кажеш примерно за аберациите?
В смисъл чел си и едното и другото.
Аз смятам, че аберации наистина има и съм ги усещала през живота съм, само дето не съм знаела какво точно е това животно.
Това желание-вяра-очаквания в състояние ли е да премахне аберациите?
Особено ако да речем си абериран на тема на нищо да не вярваш?

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 21:25



чел съм

ако си абериран да не вярваш на нищо - не става със силва метод
там се иска да вярваш

но ако си абериран да не вярваш на нищо - няма да ти проработи ни процесинг ни нищо, а и ти няма дори да се опиташ да го прилагаш ...


без вяра всъщност много трудно се постига каквото и да било, аз бих добавил - бе вяра, надежда и любов

и бих наблегнал на любовта...


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 21:47



Даа, ама изпускаш колко народ е абериран пък точно на тема любов. Не съм само аз. Много сме, силни сме.
Тогава какво се прави? Когато си получил рани болезнени от любовта и си тотално абериран да не обичаш повече, да не си го позволиш никога повече, ни да приемаш, ни да предаваш любов.
...а в същност имаш ли представа колко ли процента от хората са аберирани точно на тема любов? Като се почне от родители и се мине през всевъзможни нещастни любови...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 21:51



давай да ги оправим
на първо време предлагам да им кажем, че ги обичаме:


Обичам ви! Любов има!


(твой ред е;-)


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 22:08



Е, ама чакай първо да се разберем по силва ли ще ги обичаме, или по сциентоложки. Много е важно.

Майтапа настрана, ама и тоя метод не вършеше работа, като ми трябваше. Да не мислиш, че 10 години не съм тренирала а по ошовски, а по исусовски, а по....То едно е да обичаш така, а друго е, като ти капе кръв от сърцето.

Я кажи, сега да те питам...ето какъв въпрос си зададох преди време. Като е толкова просто всичко и любовта оправя всичко, що Исус за 2000 години не мръдна кой знае колко скалата на човечеството, а?

Нали човек е същество, играещо според моркова и тоягата. Стреми се към щастието и бяга от болката. Е тогава защо не е щастлив? Единици са щастливите? Нали желанието и вярата и какво беше там...е има ли човек, който да не желае щастието.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 22:17



ами нямат вярата, не са повярвали на Христос - явно много са били лъгани преди това и съответните аберации са получили
;-)
А иначе - Христос казва примерно в Евангелие от Марка:
11:23 Истина ви казвам: Който рече на тая планина: Дигни се и хвърли се в морето, и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва, ще му стане.
11:24 Затова ви казвам: Всичко каквото поискате в молитва вярвайте, че сте го получили, и ще ви се сбъдне.


така че повярваш ли - едва тогава става лесно... трудно обаче е да повярваш - затова и не са много щастливите, някакси на хората не им се вярва, че от тях зависи да бъдат


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 22:54



Ти го превъртя през любов, вяра, нам си още какво...
Остави го Исус, става въпрос за цялото човечество. Просто в един момент ми хрумна гениалната мисъл, че не може човек все да се стреми толкова хиляди години към щастието и все да не може да го постигне. Има нещо много гнило в тая работа. Всеки казва-лесно е, обичайте се.
И милиарди нещастни, неспокойни, не са себе си, нямат мир и хармония в себе си.
Значи има нещо, дето пречи. На прав път ли съм?
Засега най-доброто виждане за пречки видях в процесинга-аберации, инграми, Фанч говори за обединяване на противоположностите и събиране на изгубените насам-натам части.

Чат ли си какво имам наум? Ако беше толкова лесно да обичаме, щеше да е много по-голям процентът от хора, които обичат и са щастливи. А сега са единици и на повечето все нещо им куца.

Другият извод е верно да са ни сложили импланти някакви извънземни примерно...едни такива мааалки преградки, неуловими и на пръв поглед дребнички и абсолютно несъществени...примерно един лагер летен в пети клас, раничка от някакво сополиво момче, ама такава раничка, дето цял живот да те мъчи и да не ти позволява да мръднеш встрани от нещастието.

Какво ще кажеш по въпроса? С преградите толкова несъществени, че гордите и велики хора даже и не ги забелязват, а в същото време със страхотна ударна сила върху живота?

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 23:19



ама то едното съвсем не изключва другото

ти се опитваш обаче първо да отговориш на въпроса "Защо?" и в зависимост от отговора му, ще започнеш да се чудиш "Как?" и всъщност вече доста си се почудила и по двата въпроса, което личи от ошодонхуановскитеинесамо ти търсения ;-)

а пък аз ти казвам, че още Христос е казал Как - с Любов и Вяра, само че ние (а хеле пък вие - жените) сме така устроени, че простичките отговори не ни задоволяват. мислим си "егати - не може толкова тъпи да сме, че да не сме ги открили като са толкова прости - я дай да измислим нещо по-сложно" и тогава се появяват гении, които за наше удобство (и за да ни помогнат да се освободин от енграмите, аберациите, парите) - измислят примерно Xenu и населват света с тетани които имат импланти, каращи ги да мислят, че нямат импланти (примерно;-)

моето мнение обаче - пак повтарям - не само не противоречи, ами напълно е в съгласие с твоето - моето мнение е, че ако вярването, че имаш някакви импланти ти помага да разбереш сегашното си състояние и че ако процесингът ти помага да го подобриш - тогава всичко е чудесно
и всичко това е реално, истинско, вярно и трябва да продължиш да се занимаваш с процесинг (но любовта също не пренебрегвай;-)



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано24.02.03 23:29



Ще ми разрешиш ли да подкрепя думите на Homo Ludens* с откъс от "Най-великият търговец на света". Това е книга на Ог Мандино, един от най-ярките и най-четените последователи на Метода Силва ;-)
Текста е със съкръщения.

" Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
Ще направя любовта най-силното си оръжие и към когото го обърна, нама да може да устои на силата му.
Може да отблъскват доводите ми; може да не вярват на думите ми; може да не одобряват облеклото ми; може да не приемат вида ми; може дори да им се сторят подозрителни сделките ми; но любовта ми ще смекчи всички всички сърца като слънцето, чиито лъчи омекотяват и най-втвърдената глина.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
От сега нататък ще гледам всичко с любов и ще се родя отново.
Ще обичам слънцето, защото стопля костите ми; но и дъжда ще обичам, защото пречиства духа ми.
Ще обичам светлината, защото тя ми показва пътя; но и тъмнината ще обичам, защото ми показва звездите.
Ще приветствам щастието, защото обогатява сърцето ми; но и тъгата ще понасям с търпение, защото отваря душата ми.
Ще приемам наградите, защото ми се полагат, но и препятствията ще посрещам с удоволствие, защото са моето предизвикателство.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
Ще възхвалявам враговете си и те ще ми станат приятели; ще насърчавам приятелите си и те ще ми станат братя.
Винаги ще търся причини да се възхищавам...Когато се изкушавам да критикувам, ще захапвам езика си; когато започвам да хваля, ще крещя от покрива.
Та нали птиците, вятърът и морето и цялата природа говорят с музиката на възхвалата към твореца си ? Не мога ли със същата музика да говоря на неговите деца ?...
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
Ще обичам различни хора, защото всеки има качества за възхищение, дори и да са скрити.
Ще обичам амбициозните, защото могат да ме въодушевяват! Ще обичам неудачниците, защото мога да се уча от тях.
Ще обичам богатите, защото са самотни; ще обичам бедните, защото са толкова много.
Ще обичам младите за вярата, която имат; ще обичам старите за мъдростта, която споделят.
Ще обичам красивите заради тъгата в очите им; ще обичам грозните заради мира в душите им.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
Както любовта е средство за отваряне на сърцата на другите, точно така е и мой щит, който отблъсква стрелите на омразата и копията на гнева.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
А как ще се държа с всеки срещнат? По един единствен начин.
Тихо в себе си, ще се обръщам към него и ще казвам - Обичам Те. Въпреки, че са казани на ум, тези думи ще греят в очите ми, ще изглаждат бръчките по челото ми, ще придизвикват усмивка на устните ми, ще звучат в гласа ми; и сърцето му ще се отвори.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си.
От сега нататък ще обичам цялото човечество. от този момент всичката омраза изтича от вените ми, защото нямам време да мразя, имам време само да обичам.
Ще посрещна днешния ден с любов в сърцето си."

А ето и един линк към книга на един друг ученик на Хосе Силва и последовател на Метода - д-р Робърт Стоун -



Чувството е езикът на душата

Редактирано от Serenity на 24.02.03 23:59.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано24.02.03 23:32



да, Благодаря ти!

този откъс е изключително характерен за усещането и настройката, което ти дава Силва метод



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано24.02.03 23:41



:-) Хубаво би било повече хора да го усетят и да се настроят така, заради самите себе си, а и живота ще стане доста по-хубав :-).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 23:54



Благодаря ти.
Ама ако знаеш ехеее, откога съм го чела тоя Мандино...да не казвам, че си ходила права под котлона и си викала брррр...
Не помага, бе.
Сития на гладния не вярва...
Просветлените викат-бе много е лесно и просто. Тия, дето драпат нагоре, казват, че нищо по-трудно няма от това.

Не, Хомо, ще ме прощаваш, ама все пак може да е много лесно и просто, но болката ми си беше толкова реална, че да не ти разправям. И не знам ако на теб ти се случи, какво би направил, а?

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 23:57



Я дай повече инфо относно думите си...
само че ние (а хеле пък вие - жените) сме така устроени, че простичките отговори не ни задоволяват...

Защо сме така устроени, а?

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано25.02.03 00:46



;-)))) Кога да почерпя за "ходенето права под котлона"?
А "бррррр" и сега мога да викам, когато ми е кеф и си намеря деца, с които да играя (за параван ;-))).

Сега ще ти пошушна на ухото нещо, че както си се развихрила тук, кой знае кога ще намериш време да те черпя и да ти го кажа ;-)

Това, което казваш на Homo Ludens*(за мен е важно изписването на цялото име, или ако е дълго поне да е втората част, защото първата не го характеризира добре ;- ))) допускам, че той добре го знае. Аз също го знам. Вярваш ли, че има човек, който да не го е боляло много ? И такъв който не би могъл да те разбере? Просто когато ни боли, не можем да мислим, и ни се струва, че нас най-много ни боли от всички.
Номера е да се научиш да приемаш всичко с любов, ама става трудно и постепенно, както вероятно и при теб с процесинга е станало ;-) Едва ли с магическа пръчка си се освободила от болката, но питала ли си се омразата, страха, или всяко друго лошо чувство с какво ти е помагало ?
Когато си ги преживявала, си се освободила от тях.
Идеята може би е тази - когато срещнеш загуба, трудност или неуспех, просто да не позволяваш на лошите чувства да се раждат(за да не си създаваш нови енграми) и да ти причиняват болка, защото те са тези, които го правят. Заменяш ги с Любов, и тогава те просто си отиват без да се натрупват като "енграми" :-)

Поправяйте ме ако греша, но мися, че е така ;-).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 09:53



не е лесно и просто - парадоксът е, че е безкрайно трудно да се повярва, че е лесно и просто. никой не вярва в "невъзможното"...

да, болката е реална и тя идва да ни научи нещо - мен ме научи това, че е възможно с любов и вяра да постигнеш всичко
не пожелавам обаче никому да мине по същия тоя път и да изпита същата тази болка


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 10:27



пак търсиш отговор на въпроса "Защо" ;-)
лошо няма, само че аз се изморих да си го задавам
ето защо приех че отговорът е - "не знам и не ме интересува толкова"
същият този отговор си го чувала и ти под една или друга форма - това е отговорът "неведоми са пътищата Господни" (съвсем директен отговор) или отговорите, които ти дават дзен коаните (почти тотална липса на подобие на отговор)
е след като реших, че не мога да си отговоря на въпроса "защо" някакси ми просветна, успокоих се и насочих енергията си към въпроса "Как" - как да помогна на себе си и на тези около мен - да се чувстват добре и да бъдат щастливи....

разбирам обаче стремежът ти да отговориш на "защо" и намирайки причината да стигнеш до решението - това е логично, рационално - на това сме учени от най-ранна детска възраст
съгласен съм и че обясненията на LRH са много интересни и че човек може да ги приеме за възможно обяснение
в Процесинга един от постулатите, формулирани от Flemming Funch е, че убежденията (вярванията) са самодоказуеми - т.е. ако вярваш, че нещо е истина - ти постоянно ще намираш доказателства за това (например, ако вярваш, че хората са добри - ти ще срещаш предимно добри хора)
та ако вярваш, че обяснението е в тетаните и Хеnu - сигурен съм, че ще
намираш доказателства за това
и лошо няма - стига това да ти помага да израстваш, да се чувстваш по-добре, да си щастлива


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано25.02.03 11:34





И аз така.....



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 14:47



А, много грешиш и с огромен кеф ще те поправя.
Първо за Хомо...хмм...изобщо и не знам какво значи луденс, поне хомо знам, че е човек. . А цялото име ми е много дълго пък, така че дай друг акъл как да го наричам.

А що касае за болката и трансформацията-пак да повторя-ако беше толкова лесно, колкото ти казваш, човечеството отдавна и тотално да се е просветлило. Исус свали тази идея преди две хиляди години още. Защо да това време единици успяха?
Хайде малко като бизнесмени религиозни да говорим (затова и нямам нищо против Хъбърт ).
Значи правят горе в небесата план, реализират го и чакат да видят ефекта. Ефект обаче няма задоволителен. Тогава правят друг план и го свалят на ниво реализация. И т.н.
А долу човеците си вадят очите да спорят чий план е по-правилен...
Значи Хъбърт си е задал правилния въпрос-защо човеците не следват свалените планове по петилетки, ами си вадят очите с тях? И е намерил отговора.

А ние с теб си говорим едно и също-аз казвам-тук има спирачка и трябва да се открие и смаже, а ти отговаряш-бе няма никаква спирачка; обичай и всичко ще е тип топ.
Аз задавам въпроса, ако няма никаква спирачка, защо по-често не става и по-рядко става, а ти отвръщаш-ми щото хората не го изпълняват това обичай. И аз пак питам-а защо не го изпълняват, нали никой не е луд да бяга от хубавото.
И сега чакам отговор на последната си питанка. Освен което моля и да ме осветлиш по въпроса с Луденса.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 14:52



Пожелаваш, не пожелаваш-истината е, че всеки минава през болката. Туй то. Ненапразно някои хора казват-изстрадана истина.
Аз дотам стигнах-без болка няма пречистване. Даже преди месеци имах тема в окултизъм-бе приемането винаги става с болка и че ако не боли, значи очевидно няма истинско приемане. Т.е. човек приема нещата в общия случай само дотолкова, че да не го заболи. По-дълбоко не влиза. Точно принципа на тоягата.
А иронията е, че след приемането следва огромно облекчение.

Защо е трудно да се повярва, мислил ли си?
И друго-снощи си мислех с тия инграми-не може ли да се смятат нещо като условен рефлекс? И преди Хъбърт съм ги забелязвала и тогава ги определих като условни рефлекси.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:00



Всъщност единствените ми въпроси бяха защо има хора, които са щастливи, очарователни, любовни с цялото битие, а аз не съм? Или някъде съм, пък на повечето места не съм?
Исках да намеря причината, за да мога да я владея и да трансформирам себе си.
И преди Хъбърт съм знаела доста неща на интуитивно ниво, той просто ми ги разшири, даде техники и думи, с които да обяснявам онова, което преди чувствах мъгляво.
Та не съм вярвала, че съм нещастна, знаех го. И сравнявах с щастливи и течащи хора и виждах, че аз не тека.
На принципа на самовнушението не можах да се оправя толкова години, а не ми се чакаха животи, както ми предлагаше медитацията...
Не забравяй, че има и морков, и тояга. Всички, цялото човечество говори за моркова... и всеки твърди, че пранги няма, че те са нереални...и пак питам все пак-за 2000 години колко хора хапнаха моркова и колко хапнаха дръвцето.
Отговорът на въпроса КАК се крие в отговора на въпроса ЗАЩО огромна част от човечеството яде дръвцето, като нищо не им било пречело да ядат моркова.
Много прагматично подхождам по въпроса, ама....така съм си...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:05



Аз бях убедена, че същестуваха пранки-спирачки. Оставаше да ги намеря. И още преди месеци започнах да бърникам из подсъзнанието и да душа там.
Въпреки че моите приятели от окулта непрекъснато твърдяха, че трябва да се работи със свръхсъзнанието. Демек-цялото съзнание да се обърне на свръхсъзнание и после свръхсъзнанието да се оправя с подсъзнанието.
На мен обаче почна да ми се струва, че съзнанието хич няма да подскочи до свръхсъзнание самичко, а трябва да се движи в комплекс с подсъзнанието. Като се изчистят и двете, тогава ще се трансформират естествено в сръхсъзнание.

И започнах да търся техники, работещи с подсъзнанието...но не Фройд, щото неговите сексуални идеи и работа само с първа чакра са ми смешни.

Та отговора на въпроса защо човечеството не просветлява-Защото го е страх да работи с подсъзнанието си, а подсъзнанието е 90% от цялото...или поне нещо подобно...

Keep walking!


Тема А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.02.03 15:20



не трябва да се мине задължително през болката, за да повярваш ?
И друг въпрос - смяташ ли, че винаги се постига положителен резултат ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:38



Я сега да видя дали мога да те изненадам с нещо...
Можеш ли да си представиш, че идеята ти, че с вяла и любов всичко се постига и всичко се оправя, е само едно прилепнало убеждение, което никога не си подлагал на истинска проверка.
Като нещо не става, отчиташ, че не си имал достатъчно вяра или любов, и преминаваш нататък.
Я си представи, че самата идея е невярна? М?

Фанч говори за събиране на изгубените части и обединяване на противоположностите-това си се прави чисто технично, ако си нямаш и понятие от него, вярата и любовта няма да ти донесат цялостност.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 17:27



мога да си представя, че това за вярата и любовта ми е прилепнало убеждение и се надявам да не ми се отлепне

абсолютно е възможно, всеки неуспех да обяснявам с липса на достатъчно вяра или любов или желание или очакване и се надявам да продължа с това да го обяснявам
още по-вероятно е изобщо да не забелязвам неуспехите, а да виждам само успехите и положителните неща и се надявам това да продължи

та приемам, че си права, но.... какво от това!?

нали забелязвам успехите, нали забелязвам, че животът е прекрасен, нали виждам щастието на тези около мен, нали се събуждам всяка сутрин с радост и заспивам вечер с усмивка :-)

не ми се ще изобщо да задълбавам в това и да съсредоточавам нещата към себе си, но примерно на прилепналото ми убеждение, че с вяра и любов могат да се направят чудеса - аз постигнах това, че от дрипа, прикована на болнично легло почти 2 месеца с обезболяващи инжекции през 2 часа, които ако се забавеха и с 5 минути - виех.... сега съм здрав и прав и забравил какво са това лекарства;
че отписан от докторите с перспектива да не мога да се движа нормално никога или да мога да се движа, но след сложна нервнохирургическа операция при която има риск 20% да остана напълно парализиран - и 80% да мога да ходя, но не и да тичам примерно - аз сега карам ски и сърф на пук на всички скенери и рентгенови снимки...и без операция и без едно хапче...

(надявам се това да ми е последното включване с такава лична информация, но пък - кой знае може това да помогне на някого, който е загубил вярата... )

та пак ти казвам - едното не противоречи на другото - няма една истина
има истина, която работи за теб - радвам се, че си я открила и както виждаш - аз те подкрепям да си я защитаваш, защото виждам, че вярваш в нея и че тя ти помага



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано25.02.03 17:38



Yes!!!

Blagodarq ti za spodelqneto. Vqrvam, che to she byde polezno za mnogo hora!

Later..d8a



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 18:37



само пояснявам - Homo Ludens означава - Играещ (Забавляващ се) Човек

не съм го измислил аз (както и не аз съм измислил и Homo Sapiens;-), ако ти е интересно (макар че сега знам, че много други неща са ти по-интересни) можеш да направиш сърч в Google на "Homo Ludens" и ще ти извади над 60 000 странци ;-)




The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (звън)
Публикувано25.02.03 18:56



Тц-не ми е интересно.
Искам и аз такава опашчица някаква играеща. Ама де толкоз акъл да си измисля сама.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 19:19



но пък пеперудката ти е много симпатична


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано25.02.03 19:28



Е няма само ти да си танцуващ и туй то.



Тема Re: А далинови [re: nbb]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 00:27



не знам дали трябва да се премине през болката, но е истина, че "като опре ножът до кокал - си склонен да вярваш и правиш всичко"


за мен действа, но при споменатите условия там да не се повтарям - желание - вяра - очакване, като се освободиш от всяка омраза и се пропиеш с любов

вече започвам да се повтарям, та мисля да спра. който има желание - ще намери къде какво да прочете ... е и аз ще отговарям доколкото мога, ако трябва



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 00:37



А че аз говоря все за опирането на ножа о кокала явно...щото като не ти е опрял, всеки знае как се живее...и без техники даже.
Ама като дойде екстремна ситуация, тогава?



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 01:04



;-))) Доставя ли ти огромен кеф да поправяш ?
Виждам, че за името сте се разбрали ;-)
Аз никога не съм казвала, че можем да я избегнем болката. Кой може да я избегне? Мисълта ми беше, че трябва да я приемаме като част от Пътя си и да не се вторачваме в нея. Просто тя не трябва да поражда лоши чувства. Не трябва да обвиняваме някого или себе си за това, че ни боли. Не трябва да допускаме да създаде така наречените енграми, за които научих от теб :-), които да ни генерират още отрицателни емоции.
Homo Ludens* го е обяснил доста по-добре от мен :-)
Не е ли по-добре енграми за любов да си създаваме, отколкото такива, които объркват живота ни и ни тровят? :-)
По последния ти въпрос съм мислила доста, но ще ти отговоря отделно :-).

Чувството е езикът на душата


Тема Другонови [re: Homo Ludens*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.02.03 09:04



имах наум - дали имаш наблюдения върху други хора. Защото човекът, който ми разкри другата гледна точка, също беше минал през много болка.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано26.02.03 10:04





Тогава още повече ти е нужна Любовта.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 10:36



Трябва-не трябва...
Работата е там, че светът не се движи от нашето трябва и не трябва, а има свои си закони и не е лошо да се съобразяваме с тях.
А що касае недопускането на инграмите-това зависи толкова от нас на тоя етап, колкото и перисталтиката на червата ни.
Или мигането на клепачите.
Допусни отново, че не си всесилна и че вселената някак не ще да се движи според твоето трябва и ще си на прав път...



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 10:41



Съгласна съм с теб за любовта. Само че не е само любовта, която е нужна.
Ако един хирург хвърли скалпела и вместо това облъчва пациента с любов, какво мислиш, че ще се случи?
Отвори си очите.
Любовта е абсолютно необходимо, но недостатъчно условие винаги.
Лозето не ще молитва, а иска мотика. Предполагам, че и само с любов няма да се копне само.
С тая любов си захвърлила мотиката и го облъчваш непрекъснато с любов. Да да, ама не.
Говоря тук за инструменти, които трябва да се използват с любов. А не за любовта като единствен инструмент.



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано26.02.03 10:49





Да де, да не съм ти казала да седнеш и да излъчваш любов в бездействие. То и това можеш да го правиш, понякога, много е хубаво, защото излъчваш нещо, което имаш, а имаш защото си приел от Единственото място, от Единствения източник - знаеш кой е. Важното е да правиш всичко с любов, да приемаш всичко с любов. Защото можеш да правиш без любов, да не приемаш нищо, освен себе си. Всъщност, ако нищо не приемаш, то автоматично значи, че ти не приемаш и себе си.



Тема Кали,нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.02.03 14:20



получава се, но не знам как. Преди година трябваше да се оперирам за сетен път от киста на зъба. Тъй като се издух точно преди Коледа, отказаха да го направят, оставиха ме за след празниците. През това време изпитвах адски болки, не знаех на кой свят се намирам и пуснах тема в клуб Окултизъм, а и се поразрових из книгите. Не помня какво точно ме посъветваха да направя, но със сигурност облъчвах зъба си с любов. Дойде определената дата, но аз не отидох на операция, вече не чувствах болка. Оттогава не съм стъпвала на зъболекар, дано скоро и да не ми се налага.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 15:04



Добре.
Аз съм прагматична. Чак Синайка редовно ме мародерства, че съм безкрайно прагматична.
Та разбрах го това за любовта. Дай да видим нататък.
Любов излъчваме, та чак светим. Ам после?



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано26.02.03 15:25





После, както и без, само дето на светло по-лесно се върви.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано26.02.03 17:03



...и ти е толкова леко на душата, че направо си готов да полетиш...



Тема Re: А далинови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано26.02.03 17:20





По-лесно търсиш тъмните тайни кътчета за осветяване, прелитайки...



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 19:53



Въпросът е тогава трябва ли да се върви изобщо, преди да просветлее?



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 19:54



В тъмното дали да се лети обаче? М? Или по-предпазливо е по-добре.



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 19:58



смени пепердуката с прилепче - и няма да имаш проблем



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 20:07



Тя моята е нощна.
Виждаш ли как все хвърчи към светлината и все си пърли крилцата.
Обаче не взима от дума и продължава.



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 20:53



може пък от пърлене на крилца да метаморфозира до светулка


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 20:55



Кали, не мога да допусна такова нещо ;-)))). Не мога да допусна, че не съм всесилна, поне що се отнася до моето съществуване. Като част от една безкрайна цялост и хармония аз би трябвало да притежавам и нейните качества. Надявам се няма да отричаш, че сме част от Бога, и че носим неговото съвършенство в несъвършеното си битие, което сами създаваме.Това, че въображението ни е раждало и все още понякога ражда нехармонични състояния го плащаме с душевна и физическа болка, като не се замисляме каква е нашата същност е само любов.
Homo Ludens* ти разясни чрез Светото евангелие какво е вярата, а аз ще се опитам да ти опиша как аз съм разбрала истината за страданието и болката.
След Просветлението си Буда е стигнал до 4 благородни истини.
Първата е - "Страдание има" И още когато я чуят хората, най-лесно им е да се съгласят без да вникнат в същността, без да виждат, че тя сочи към безграничното щастие, и я смятат за депресираща. Ако човек по време на медитация(става дума за активна медитация, при която мозъка работи с по-голям капацитет и се разширява съзнанието, а не за релаксация,)достигне до онова прозрение , разбира, че е част от един неунищожим ум, който е по-съвършен от всичко съществуващо във въображението му, и че всички страдания имат обусловена природа и зависят от нивото, на което са получени.
Втората истина е " Страданието има причина". Буда посочва само една причина - невежеството на непросветления ум.
Разделението м/у "Аз" и "Ти", "тук" и "там", неосъзнаването ни като безвременна и необятна същност, придизвиква появата на смущаващи чувства. Привързаност към това, което човек иска, зложелателство към това, което смята за неприятно. След това привързаността може да се изроди в алчност: това, което човек харесва - иска да запази за себе си, а отблъскването става завист: онези, които не харесва, не желае да вижда щастливи. Човек се придържа към тези чувства като към нещо реално, не породено от неговото въображение и мисъл. Извън медитация трудно може да прецени, че тези чувства ги е нямало преди, че сега се променят и може да ги няма по-късно и е много глупаво да им се дава енергия. Вместо това, ние ангажираме ума си, речта си , тялото си, и така постоянно сеем в подсъзнанието си семената на бъдещо страдание, напрежение и болка. И никога не разбираме, че единствено от нас, а не от обществото, семейството, пртньорите и т.н. зависи това, което ни се случва. И вместо да променяме навиците си в настоящия си живот, а с това да променяме в положителна посока и самия си живот, ние продължаваме да се вторачваме в болките си и да повтаряме колко големи са били, въпреки че отдавна са отминали.
Третата истина е за "края на страданието", за състоянието на съвършенство. И тук съвсем не става дума, че ние сме в състояние да станем просветлени. Но всеки, които е медитирал правилно е усещал отделни моменти на най-висшата истина за своята същност изживяна като безкрайна радост и Любов. Там болката и страданието просто не присъстват.
Четвъртата истина е, че "има Път към края на страданието"
Повече няма да се впускам в подробности защото и това вече е много, но сега искам да свържа написаното до тук с Метода Силва, защото поне за мен връзката е очевидна. Въпреки, че изглежда, че Метода е елементарен, лесно достъпен...и както казва Homo Ludens* , поради причина, че ни се иска нещо да е доста по-сложно и объркващо, не ни се вярва простото и лесното да е работещо, за това и мисля, че ти се отнасяш с такова пренебрежение към него.
Вероятно Хосе Силва е разбрал, че тези кратки епизоди на просветление, радост и Любов, които получаваме вследствие на пасивната медитация, когато разбираме, че страданието е плод само на въображението ни, и ние по своята същност сме щастливи и възможностите ни са многократно по-големи... не са достатъчни и ефективни за един по-щастлив и пълноценен живот. Разбрал е, че каквото си помислим, това ни се случва. Когато ни се случи нещо неприятно, вместо да си извадим поуките и да си научим урока, понякога като латерни започваме да си повтаряме колко сме нещастни, да търсим вина в другите и в себе си. Да търсим реабилитация или отмъщение и т.н, което за никого няма никакво значение, а трови само нас и руши здравето ни. Това го е накарало да съчетае пасивната медитация, с една активна положителна автохипноза. Съчетал е активната медитация с визуализация, на положителни минали, а най вече бъдещи ситуации и събития, които ако трябва да ползвам трминологията от процесинга създават вероятно и положителни енграми. И тъй като недвусмислено е доказано, че мисълта е тази, която предхожда всяка действителност и и влияе на всяко ниво, то вероятно и най-фантастичните представи биха могли да станат действителност, стига да повярваме силно в тях и да ги очакваме. :-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 22:30



Благодаря за буда.
Нали знаеш, че Силва не е единственият с положителната автохипноза. Много са. Пазарът е пълен с книги на тая тема от 15 години сигурно. Поне 92-93 вече имаше предостатъчно. И не мисли, че не съм чела още тогава.
Честно казано най-ми харесва Наполеон Хил с книжлето "Мисли и богатей".
Искам само да ти кажа, че преди около две години излязох от солипсизма...Дийпак Чопра чела ли си със седемте нива на бог.
Има нива и нива и на пето ниво е солипсизма.

А що касае все пак бог или силата или както искаш го наречи-бог ни е направил свободни, но не забравяй, че всички притежават същата степен на свобода, та даже и бог...Изобщо тази игра е опасничка и даже много по-опасна от сциентологията, защото последната поне смирява малко човек, показвайки му, че съществуват неща, за които той и понятие си няма и които го контролират. Неприятно е естествено...но е далеч по-безопасно от солипсизма.
Всичко е едно много тънко ходене по люлеещо се въже над пропаст и самоувереността е пагубна.



Тема Re: А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 22:32



Хех.
А може и направо да стане крушката. По силата на положителното самовнушение на силвата метод.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 23:20



;-)))) Е къде видя дори и намек за това, че е единствен?
Аз не чета само него.
Казах, че е най-ясен, достъпен, а в същото време достатъчно убедителен, а Метода му действащ :-), за тези, които вярват, че е действащ.
Отговора ми беше повече насочен към питането ти за болката, а го свързах със Силва, защото там пътя за освобождаване от отрицателни емоции е добре очертан.
Какво несмирено виждаш в поведението ми? :-)
Сциентологията страх от някакъв зловещ и отмъстителен Бог ли проповядва?
Аз такъв не познавам ;-)
Знам, че Бог е Любов и друго не може да бъде :-)))

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 23:25



ей! серенити! ти този път защо не си ми цитирала ника!
нали ти бях платил за един месец в аванс!




The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 23:31



Въпрос на избор е бог. Ти си избрала да е любов. И това е добър избор...
Ти избираш да си всесилна и това не е толкова добър избор.
Не искам да споря, безмислено е...истината е отвъд и всичко е въпрос на баланс.
Имаш право на избор и в същото време не можеш да избереш. Когато си над люлеещото се въже над пропаста, имаш право да избираш на коя страна ще се наклониш при всяка крачка...и все пак не избираш...



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 23:32



лесно е да си над пропаста, .... ако си пеперудка



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано26.02.03 23:36



;-))))))))) Ще има компенсация и неустойка. В следващия постинг ще те спомена поне 17 пъти ;-Р. А като бонус ще разкажа на Кали за Homo Ludens*, защото разбрах, че я мързяло да прочете повече, и не мога да я оставям така да тъне в неведение по един тъй-важен момент от живота ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано26.02.03 23:41



Хе хе.
Чакай да стана орел.
Пътят първо е широка магистрала, по която вървят тълпи. После следва отбивка и първокласно шосе, после шосе, път, коларски път, пътека, козя пътека, безпътечка, та до въжето, за натам-не знам.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано26.02.03 23:56



не мога да те чакам да ставаш орел
на мен и като пеперудка ми харесваш




The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано27.02.03 00:07



;-))))) Права си. И аз какви ги говоря за всесилности. Кога Бог е демонстрирал сила и мускули. Ми той си е само Любов. Създал ни е по свой образ, и ни е оставил да търсим пътя към него :-).
Абе тези страхове с люлеещи се въжета и пропасти кой ти ги е създал?
Къде е и каква е тази пропаст, в която мислиш, че можеш да паднеш? ;-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано27.02.03 10:25



Че как иначе, като стоиш на едно място в тъмното, откъде ще разбереш, че има светлина?



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 12:28



Това не е страх, а метафора.
Не мисли, че като си избрала бог да е само любов, той е само любов. Защото бог е цялото и всички противоположности в него.
Ходенето по въже не ми вдъхва страх, а изисква от мен да съм нащрек, балансирана, гъвкава...
Защото ако се отклоня много от пътя, такава любов ще ми се стовари на главата, че ще се чудя къде да се свра, за да я избегна.
Монетата винаги има две страни и пръчката-два края. Колкото и да режеш единия край, пръчката все ще остане с два края. Две противоположности. Не можеш да вземеш монетата само откъм едната и страна. Не можеш да вземеш само любовта и да изхвърлиш омразата. Бог ни обича и затова е милостив, но...балансът е наше дело.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 12:32



Е тоя те клуб е точно затова. Да разберем какво трябва да правим, като щъкаме из тъмното и вземем, че се шибнем от някоя стена и после хванем уплах за дълго време.
Пу пу пу.




Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано27.02.03 12:55



представих си следната картинка
над пропаст - въже - и на въжето въжеиграч с дълъг прът - балансиращ ... добре се справя .... и изведнъж - една пеперудка му каца в единя край на пръта... кофти тръпка

и какво - значи край - каквото и да прави - спасение няма - и да отреже частта дето е кацнала пеперудката - прътът пак остава с два края и винаги на някой край може да му кацне пеперудка


затова - я по добре да си представя - въжеиграчка с чадърче



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 13:00




Много си гледал "Ну погоди!" май...



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано27.02.03 13:14





Даваш осветление, тъй ли? В тъмното не се бърза, бавно се ходи. Ама нали викаш, че където има тъмно, за баланс има и светло. Що сега пък - само тъмно, та и шибване в стени.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 13:39



Ми не знам що, душко.
Ти сигурно никога не си се шибвала? Та си толкова учудена...



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано27.02.03 13:49



То душко, като си го търсиш и на светло може да ти се случи. Като много се заслепиш от някое светило, пак е същия ефект...



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 13:53



Аз щото за себе си установих, че съм се шибвала неведнъж и с времето съм се научила да заобикалям местата, дето са ми правили цицини.
Обаче пък не искам вече да ги заобикалям, искам отново да ги включа в реалността си, а не да ги игнорирам.
Времето не ме лекува, а само ме предпазва да не ходя пак там. Любов. Чиновническа администрация. Пари. Шеф....
Много места, много цицини и много не смея да припарвам около тях. С това стеснявам реалността си.
А ти щом можеш да ги обичаш и да си свободна в отношението си към тях-евала.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 13:57



Така си е.
Аз все търся, търся...познатите ми вече места бързо ми доскучават и навлизам в непознатите. А там цицините не ми мърдат.
Мен май в тоя живот ме води бягството от скуката...затова ми трябват инструменти за оправяне с цицините. Да не ме спират последните да бягам от скуката.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Лъчeзapнa (grey)
Публикувано27.02.03 14:03



в контекста на използване в изречението ми стана ясно горе-долу какво означава "аберация", но дали може някой да ми даде точното значение?



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано27.02.03 14:06



За да се науча, отивам и там, където не ми е харесвало преди. Като бягам от това, което не ми е приятно, неминуемо ще бъда срещната отново със същото, но в по-тежък вариант. Това съм разбрала. Шибвания, както ги наричаш има и ще има. За мене е важно да усещам, че дълбоко в себе си все повече ги приемам равнодушно, както и всичко, което ми е приятно. И едното и другото е опитност. Колкото и да ти се види чудно и да ми кажеш, че съм прилепнала към любовта, точно тя ми помага да се справям.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано27.02.03 14:44



aberration: a departure from rational thought or behavior. From the Latin, aberrare, to wander from; Latin, ab, away, errare, to wander. It means basically to err, to make mistakes, or more specifically to have fixed ideas which are not true. The word is also used in its scientific sense. It means departure from a straight line. If a line should go from A to B, then if it is aberrated it would go from A to some other point, to some other point, to some other point, to some other point, to some other point, and finally arrive at B. Taken in its scientific sense, it would also mean the lack of straightness or to see crookedly as, in example, a man sees a horse but thinks he sees an elephant. Aberrated conduct would be wrong conduct, or conduct not supported by reason. Aberration is opposed to sanity, which would be its opposite.


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Лъчeзapнa (grey)
Публикувано27.02.03 14:44



не разбирам английски
мерси все пак



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано27.02.03 14:48



отклонения
ненормалности
фикс идеи например (в контеста, в който Кали ги използва)


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор Лъчeзapнa (grey)
Публикувано27.02.03 14:50



! 10х



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано27.02.03 15:10



Mersi za tochnoto opredelenie!

Nai-polse razbrah kakvo tochno stoi zad tozi termin.

Smiles..d8a



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано27.02.03 16:58



;-))) Това, че "Бог е цялото и всички противоположности в него е прилепнало убеждание ;-Р. Уверявам те. Будизма сочи, че дуализма е плод на непросветлените умове, и е така ;-)). Цялото е единство, не противоположности. Така че избирай си щом ти харесва да мислиш, че е зъл и наказващ, аз съм си избрала да е Любов и ми е готино ;-)).
Естествено, докато търся пътя към Него, правя и много грешки, които плащам с болка, но не Той ми избира пътя, аз сама си го избирам, а от там избирам понякога и болката. Това се случва, когато не съм внимавала достатъчно и не съм се вслушвала добре в душата си, или е трябвало да науча някой Урок.
Какви пръчки, какви 5лв. те гонят. Какво в живота има начало и край? И къде е това начало и този край? Всъщност дали и пръчката има начало и край се чудя ;-)).

Във връзка с болката ти изпращям откъс от една нова книга на Ог Мандино - "Най-великия успех в света"

"Пета заповед за успех

Усмихвай се в лицето на нещастието, докато то се предаде !

Веднъж като си дадеш сметка, че нещастието не е неизменно човешко състояние, ти си по-мъдър от повечето хора. И все пак тази мъдрост сама по себе си не е достатъчна. Бедствието и провалът могат да те сринат, докато чакаш търпеливо да ти се промени късметът. Справяй се с тях само по един начин.
Приветствай ги с отворени обятия !
Тази заповед е най-трудна за разбиране или усъвършенстване, защото е в противоречие с всяка логика или разум.
Остави сълзите, които рониш над несполуките си да измият очите ти, за да можеш да видиш истината. Разбери, че този, който се бори с теб, винаги закалява нервите ти и изостря уменията ти. Противникът с края на крайщата винаги е най-добрият ти помощник.
Нещастието е дъждът в живота ти - студен, мрачен и недружелюбен. Но от този сезон се раждат лилията, розата, фурмата и нарът. Кой може да каже какви велики неща ще донесеш, след като си бил изгорен от горещината на изпитанието и измокрен от дъждовете на бедствието? Дори пустинята разцъфтява след буря.
Нещастието е също най-добрият ти учител. От победите си ще научиш малко, но когато си на зор, когато си тормозен и побеждаван, ще получиш значително познание, защото само тогава ще опознаеш истинския себе си, тъй като най-после си свободен от онези, които те ласкаят. И кои са приятелите ти? Когато те обгърне нещастието, е най-подходящия момент да ги преброиш.
Подсещай се в най-мрачните мигове, че всеки провал е само една стъпка към успеха, всяко откритие на нещо погрешно те насочва към това, което е правилно, всяко изпитание изчерпва някоя съблазнителна форма на грешка и всяко нещастие само скрива за известно време пътя ти към мир и удовлетворение."

Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 19:50



Равнодушно ли?
Ми живей равнодушно тогава. Равнодушно-любовно.
Да не си прилепнала към равнодушието пък сега?
Равнодушно...ХА ХА ХА смешки....



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано27.02.03 19:56



Чудя се само как хем всичко е едно цяло, хем ти избра една от противоположностите-любовта-любовта си има противоположност, нея къде я дяна?



Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 10:40





Много е точно, ама не медитираш върху написаното.

РАВНО-ДУШНО-ЛЮБОВНО - душата с любов се отнася по равно, т.е. по един и същ начин към всичко.

Знам, че пак ще намериш какво да кажеш и сега, нема друг начин за тебе.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 11:07



Бе това смислово значение на равнодушието сефте го виждам. Ама карай.
Аз пък си запазвам правото да не се отнасям равнодушно-нито в общоприетото значение, нито в твоето.
За мен уравниловката си е жив признак на социализъм.



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 11:42



;-)))) Излишно е да ти обяснявам, че Любовта няма противоположност, нито алтернатива.

Чувството е езикът на душата


Тема А защонови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.02.03 12:27



в толкова книги пише, че това е страхът ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 13:28





Кой дава смисловото значение на дадена дума - ние.
Ама, как ще се съгласяваш бе, никогаш!!!



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 14:16



Е щом пък ти казваш...



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 14:25



Ние даваме смисловото значение на думите. И за да се разбираме някак, гледаме да вкарваме едно и също смислово значение в думите. За да общуваме помежду си.
Постигнали сме съглашение някакво какъв приблизително смисъл се влага в дадена дума. Иначе е каша и е безсмислено.
Така че под равнодушие се разбира едно. Ако ти си решила да го използваш в друг котнекст, редно е да поясниш, за да те разберат останалите.
Същото касае и всички останали думи.



Тема Re: А защонови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 14:31



;-) Не знам кои книги си чела, но там не може да не е пишело, че страха е субективно чувство(плод единствено на нашето въображение и желание да се страхуваме) и няма нищо общо с Любовта, камо ли да е част от нея.
Страха е противоположност ако го създадем, вдъхваме му живот и го подхранваме с въображаеми опасности, но това зависи само от нас, нали, а не от Любовта ? ;-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 14:47



Много си права. Помисли обаче думата РАВНО-ДУШИЕ не значи ли това, което аз написах. Тя си носи значението тази дума, за разлика от много други, които биха могли да се тълкуват по различни начини.

Всъщност исках да кажа, че се опитвам да имам еднакво отношение и към болката и към радостта. Това не значи, че не ме боли, но като приема болката като необходимост, забелязала съм, че по-бързо си отива.



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 15:07



;-) Благодаря ти, това мисля и аз, но явно по много сложен и досаден начин го казвам ;-)))

Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Serenity]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 15:19



На мене ми харесва как се изразяваш, нямаше какво повече да се каже и затова реших да не ти пиша нищо в отговор на постингите. Носят топлина и радост, поне за мене. Аз ти благодаря за истинската ведрина!



Тема Re: А далинови [re: Изrpeв]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 15:24



;-))) Да взема да опитам и аз тези малки муцунки как биха изглеждали в мой постинг.


Чувството е езикът на душата


Тема Re: А далинови [re: Serenity]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано28.02.03 15:30





Хубаво изглеждат, а като вложиш и още нещо от себе си в тях .... - сияят.

Дъга



Тема Re: А защонови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано28.02.03 17:50



В кои книги интересно пише, че страхът е субективно чувство, пък любовта е абсолютна?
Нема лошо де, щом ти помага да се чувстваш добре...
Но не го приемай за абсолютна истина. Щото не е.



Тема Re: А защонови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано28.02.03 18:15



:-))) Добре, Кали.
Аз и без това никога не съм твърдяла, че има абсолютна истина.
Ти в момента си тази, която абсолютизира процесинга и отхвърля иронично всичко останало, но това си е твое право ;-).

Чувството е езикът на душата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.