Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 10:27



пак търсиш отговор на въпроса "Защо" ;-)
лошо няма, само че аз се изморих да си го задавам
ето защо приех че отговорът е - "не знам и не ме интересува толкова"
същият този отговор си го чувала и ти под една или друга форма - това е отговорът "неведоми са пътищата Господни" (съвсем директен отговор) или отговорите, които ти дават дзен коаните (почти тотална липса на подобие на отговор)
е след като реших, че не мога да си отговоря на въпроса "защо" някакси ми просветна, успокоих се и насочих енергията си към въпроса "Как" - как да помогна на себе си и на тези около мен - да се чувстват добре и да бъдат щастливи....

разбирам обаче стремежът ти да отговориш на "защо" и намирайки причината да стигнеш до решението - това е логично, рационално - на това сме учени от най-ранна детска възраст
съгласен съм и че обясненията на LRH са много интересни и че човек може да ги приеме за възможно обяснение
в Процесинга един от постулатите, формулирани от Flemming Funch е, че убежденията (вярванията) са самодоказуеми - т.е. ако вярваш, че нещо е истина - ти постоянно ще намираш доказателства за това (например, ако вярваш, че хората са добри - ти ще срещаш предимно добри хора)
та ако вярваш, че обяснението е в тетаните и Хеnu - сигурен съм, че ще
намираш доказателства за това
и лошо няма - стига това да ти помага да израстваш, да се чувстваш по-добре, да си щастлива


The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано25.02.03 11:34





И аз така.....



Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Serenity]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 14:47



А, много грешиш и с огромен кеф ще те поправя.
Първо за Хомо...хмм...изобщо и не знам какво значи луденс, поне хомо знам, че е човек. . А цялото име ми е много дълго пък, така че дай друг акъл как да го наричам.

А що касае за болката и трансформацията-пак да повторя-ако беше толкова лесно, колкото ти казваш, човечеството отдавна и тотално да се е просветлило. Исус свали тази идея преди две хиляди години още. Защо да това време единици успяха?
Хайде малко като бизнесмени религиозни да говорим (затова и нямам нищо против Хъбърт ).
Значи правят горе в небесата план, реализират го и чакат да видят ефекта. Ефект обаче няма задоволителен. Тогава правят друг план и го свалят на ниво реализация. И т.н.
А долу човеците си вадят очите да спорят чий план е по-правилен...
Значи Хъбърт си е задал правилния въпрос-защо човеците не следват свалените планове по петилетки, ами си вадят очите с тях? И е намерил отговора.

А ние с теб си говорим едно и също-аз казвам-тук има спирачка и трябва да се открие и смаже, а ти отговаряш-бе няма никаква спирачка; обичай и всичко ще е тип топ.
Аз задавам въпроса, ако няма никаква спирачка, защо по-често не става и по-рядко става, а ти отвръщаш-ми щото хората не го изпълняват това обичай. И аз пак питам-а защо не го изпълняват, нали никой не е луд да бяга от хубавото.
И сега чакам отговор на последната си питанка. Освен което моля и да ме осветлиш по въпроса с Луденса.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 14:52



Пожелаваш, не пожелаваш-истината е, че всеки минава през болката. Туй то. Ненапразно някои хора казват-изстрадана истина.
Аз дотам стигнах-без болка няма пречистване. Даже преди месеци имах тема в окултизъм-бе приемането винаги става с болка и че ако не боли, значи очевидно няма истинско приемане. Т.е. човек приема нещата в общия случай само дотолкова, че да не го заболи. По-дълбоко не влиза. Точно принципа на тоягата.
А иронията е, че след приемането следва огромно облекчение.

Защо е трудно да се повярва, мислил ли си?
И друго-снощи си мислех с тия инграми-не може ли да се смятат нещо като условен рефлекс? И преди Хъбърт съм ги забелязвала и тогава ги определих като условни рефлекси.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:00



Всъщност единствените ми въпроси бяха защо има хора, които са щастливи, очарователни, любовни с цялото битие, а аз не съм? Или някъде съм, пък на повечето места не съм?
Исках да намеря причината, за да мога да я владея и да трансформирам себе си.
И преди Хъбърт съм знаела доста неща на интуитивно ниво, той просто ми ги разшири, даде техники и думи, с които да обяснявам онова, което преди чувствах мъгляво.
Та не съм вярвала, че съм нещастна, знаех го. И сравнявах с щастливи и течащи хора и виждах, че аз не тека.
На принципа на самовнушението не можах да се оправя толкова години, а не ми се чакаха животи, както ми предлагаше медитацията...
Не забравяй, че има и морков, и тояга. Всички, цялото човечество говори за моркова... и всеки твърди, че пранги няма, че те са нереални...и пак питам все пак-за 2000 години колко хора хапнаха моркова и колко хапнаха дръвцето.
Отговорът на въпроса КАК се крие в отговора на въпроса ЗАЩО огромна част от човечеството яде дръвцето, като нищо не им било пречело да ядат моркова.
Много прагматично подхождам по въпроса, ама....така съм си...

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:05



Аз бях убедена, че същестуваха пранки-спирачки. Оставаше да ги намеря. И още преди месеци започнах да бърникам из подсъзнанието и да душа там.
Въпреки че моите приятели от окулта непрекъснато твърдяха, че трябва да се работи със свръхсъзнанието. Демек-цялото съзнание да се обърне на свръхсъзнание и после свръхсъзнанието да се оправя с подсъзнанието.
На мен обаче почна да ми се струва, че съзнанието хич няма да подскочи до свръхсъзнание самичко, а трябва да се движи в комплекс с подсъзнанието. Като се изчистят и двете, тогава ще се трансформират естествено в сръхсъзнание.

И започнах да търся техники, работещи с подсъзнанието...но не Фройд, щото неговите сексуални идеи и работа само с първа чакра са ми смешни.

Та отговора на въпроса защо човечеството не просветлява-Защото го е страх да работи с подсъзнанието си, а подсъзнанието е 90% от цялото...или поне нещо подобно...

Keep walking!


Тема А далинови [re: Homo Ludens*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.02.03 15:20



не трябва да се мине задължително през болката, за да повярваш ?
И друг въпрос - смяташ ли, че винаги се постига положителен резултат ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 15:38



Я сега да видя дали мога да те изненадам с нещо...
Можеш ли да си представиш, че идеята ти, че с вяла и любов всичко се постига и всичко се оправя, е само едно прилепнало убеждение, което никога не си подлагал на истинска проверка.
Като нещо не става, отчиташ, че не си имал достатъчно вяра или любов, и преминаваш нататък.
Я си представи, че самата идея е невярна? М?

Фанч говори за събиране на изгубените части и обединяване на противоположностите-това си се прави чисто технично, ако си нямаш и понятие от него, вярата и любовта няма да ти донесат цялостност.

Keep walking!


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Kaлu]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано25.02.03 17:27



мога да си представя, че това за вярата и любовта ми е прилепнало убеждение и се надявам да не ми се отлепне

абсолютно е възможно, всеки неуспех да обяснявам с липса на достатъчно вяра или любов или желание или очакване и се надявам да продължа с това да го обяснявам
още по-вероятно е изобщо да не забелязвам неуспехите, а да виждам само успехите и положителните неща и се надявам това да продължи

та приемам, че си права, но.... какво от това!?

нали забелязвам успехите, нали забелязвам, че животът е прекрасен, нали виждам щастието на тези около мен, нали се събуждам всяка сутрин с радост и заспивам вечер с усмивка :-)

не ми се ще изобщо да задълбавам в това и да съсредоточавам нещата към себе си, но примерно на прилепналото ми убеждение, че с вяра и любов могат да се направят чудеса - аз постигнах това, че от дрипа, прикована на болнично легло почти 2 месеца с обезболяващи инжекции през 2 часа, които ако се забавеха и с 5 минути - виех.... сега съм здрав и прав и забравил какво са това лекарства;
че отписан от докторите с перспектива да не мога да се движа нормално никога или да мога да се движа, но след сложна нервнохирургическа операция при която има риск 20% да остана напълно парализиран - и 80% да мога да ходя, но не и да тичам примерно - аз сега карам ски и сърф на пук на всички скенери и рентгенови снимки...и без операция и без едно хапче...

(надявам се това да ми е последното включване с такава лична информация, но пък - кой знае може това да помогне на някого, който е загубил вярата... )

та пак ти казвам - едното не противоречи на другото - няма една истина
има истина, която работи за теб - радвам се, че си я открила и както виждаш - аз те подкрепям да си я защитаваш, защото виждам, че вярваш в нея и че тя ти помага



The natural state of life is to have fun and learn
Flemming Funch


Тема Re: Silva Mind Controlнови [re: Homo Ludens*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано25.02.03 17:38



Yes!!!

Blagodarq ti za spodelqneto. Vqrvam, che to she byde polezno za mnogo hora!

Later..d8a




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.