Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Увеличаване на способноститенови  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 13:59



Целта на процесинга е да помогне на човек да получи съвършенно общуване с вселената, за да може отново да придобие сила и способности за нейното управление.
Човек е откъснат от вселената и живее в свой собствен свят, който източните философии наричат майя.
Майята или илюзията не значи, че светът е нереален, а значи, че ние приемаме реалността, пречупена през собствените си интелектуални модели и затова всъщност не контактуваме директно с нея.
А когато контактът е опосредстван, то и ние сме неадекватни на реалността. Адекватни сме на набора от убеждения и философия за света, които сме си изградили и които рано или късно влизат в сблъсък с действителността и познайте кой ще спечели битката...

При процесингът се използват техники и упражнения в определена последователност, които целят да възвърнем способността си да живеем в реалността.
Смята се, че тетанът-т.е. духът е толкова по-жив, колкото повече може да общува и с колкото повече обекти във вселената може да общува.
От друга страна общуването значи да можеш да управляваш и владееш. Пък общуването се създава, когато има близост и разбиране. Така че не съществува друг начин на владеене, освен създаването на близост и разбиране между вас и обекта, който държите да владеете. Колкото повече успявате да осъществите гледната точка на отсрещната страна, толкова е по-голяма близостта между вас и толкова повече съответно я владеете.
Значи няма владеене без близост и разбиране. Ако отсъстват те, властта насила много бързо бива отхвърлена.

Ето упражнение за владеене.

Обърнете внимание на който и да е предмет пред вас, разгледайте го, затворете очи и направете негово мислено копие. После още едно. И още едно...така правете между 5 и 15 копия.
След това всички копия съберете отново в едно и това единствено копие го напъхайте в себе си.
Правете това упражнение отново и отново и с различни предмети.
Особено значение упражнението има относно нещата, които принципно нямате в живота си. Ако не успявате с пари или с гаджета, или с жилище, или с кола-с каквото имате проблем...правете копия, събирайте ги в едно и ги напъхвайте в себе си.


Keep walking!

Редактирано от Kaлu на 24.02.03 17:26.



Тема Сетих се - мазохизъм?нови [re: Kaлu]  
Автор ()
Публикувано24.02.03 14:49



Отрих какво е процесинг! Мазохизъм.
Наш колко копия имам такива - на Хаваи, на Мавриций, на Индия, на Китай... На още сто милиарда неща...
Ох, сори, че се майтапя, ама това с копията ме изби на смях.

Acropolis adieu


Тема Re: Задържане на два предметанови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 14:59



Второ упражнение.

Осъзнавайте съществуването на един предмет, след това осъзнавайте втори предмет. След това опитайте да осъзнавате едновременно двата предмета.
Разновидност на това упражнение съм срещала при Гурджиев. Много действена техника. Осъзнавайте някакъв предмет, а след това осъзнавайте себе си. После опитвайте да осъзнавате едновременно себе си и предмета.
Дианетиката предлага като много успешна техника едновременното осъзнаване на двата горни ъгъла на стаята-зад вас.

Keep walking!

Редактирано от Kaлu на 24.02.03 17:25.



Тема Re: Сетих се - мазохизъм?нови [re: yф]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 15:08



Мазохизъм е да те боли с години и да ти причинява дискомфорт нещо, а ти да не смееш даже да се доближиш до него с идеята, че повече ще те боли.
Мазохизъм е непрекъснато да имаш нещастни връзки с мъже и да обвиняваш затова целия свят, а да не смееш да бръкнеш в себе си и веднъж завинаги да изчистиш причините за нещастните връзки.
Това аз наричам мазохизъм.

Интересното е, че техниките са толкова прости, че и мен ме избива в началото на смях. Ние все сме свикнали да усложняваме нещата и, ако ни се предложи нещо просто, ни избива на забава и не ни и хрумва да го опитаме.
А истинските неща са прости.

Много ми харесва един текст, наречен парадоксална магия и нямащ нищо общо с процесинга. Подаде ми го познат горе долу по същото време, когато започнах да се занимавам и с процесинга и всичко останало. Има линк към него в закованата ми тема.
10-ина странички текст на руски е. Започва с думите

Ти би могъл да станеш месия, ако не избираше сложни пътища и беше постигнал яснотата и простотата. Ти си ослепен от суета, затова светът е сложен....Светът е прост, сложното е от слабостта и теснотата на възприятията. За да го видиш, трябва да си изостриш възприятията...Ти ще го направиш, когато няма вече накъде.

Keep walking!


Тема Re: Сетих се - мазохизъм?нови [re: Kaлu]  
Автор ()
Публикувано24.02.03 15:15



Ох, това не е за мен. Същото в не помня колко разгневени мъже:
"Светът, господа, не е толкова прост, колкото си мислите. Той е много по-прост".
Нали ти казвам всичко това, което го казваш го пише на безкрайно много други места, по много по-свеж начин.
Това за копията го казва и Е. Дикинсън:

От какво се прави ливада?
Нима не знаеш?
Малко трева, дна пчела и да мечтаеш...
И ако пчелата не пристига - мечтата стига.

Acropolis adieu


Тема Re: Сетих се - мазохизъм?нови [re: yф]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 15:53



Чудесно, дето се казва. И ти, като начетен човек, който е чел толкова много и толкова свежи неща, вече си безметежно щастлива непрекъснато-така ли да го разбирам?
Щото аз от четене на свежи неща нещо не успях да стана свежарка навремето. Наложи се бая да поработя върху себе си и то с конкретни техники.
Щастливка си, ако с четене само щастливееш.

Keep walking!


Тема Re: Сетих се - мазохизъм?нови [re: Kaлu]  
Автор ()
Публикувано24.02.03 15:58



Ами..., не. Има отношение към вярата, песимизма и прочие разни неща. Ако едно нещо може да те накара да се усмихнеш - поне при мен - това е чудесно. Иначе в целебната или ощастливяваща роля на думите не вярвам... Особено пък в процесинга, ако той съдържа това, което цитираш...
Нещо такова.

Acropolis adieu


Тема Re: Сетих се - мазохизъм?нови [re: yф]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 16:50



Аз пък изобщо и нямам намерение да те карам да вярваш.

Още повече, че определено си човек, който бързо си съставя мнение.
Пък мен ми промиват мозъка в процесинга, че да си съставяш бързо мнение е грешно. И то много добре го обосновават.
Умът има навика от 2-3 факта да съставя цялостна картина на реалността, просто виждаш няколко детайла от нещо и умът услужливо дорисува това нещо. До степен че дорисуваната картинка се превръща в реалност за теб и ти повече никога не я подлагаш на съмнение.
Като го прочетох за сефте, хлъцнах. Цял живот съм се гордяла с тази си способност-от няколко щриха да виждам цялата реалност. Направо се мислех за надарена с ясновидски и свръхестествени способности.
Пък тия тук викат точно наобратното-че това бил един от основните човешки проблеми.
Моята гордост и слава изведнъж някой реши, че било основен проблем...та доста го подлагах на проверка тоя път...по почина всичко да се проверява, дето сциентолозите го измислиха....

А отдавна в окултизъм някой писа, пък аз после преписах горе долу следния текст.

Има хора,
които не знаят и не знаят, че не знаят
които не знаят, но знаят, че знаят
които не знаят, но знаят, че знаят
които знаят, но не знаят, че знаят
които знаят, но знаят, че не знаят
които знаят и знаят, че знаят...


Та установих, че повечето хора са от типа-които не знаят, но знаят, че знаят...включително и моя милост често. И даже си бах забранила да общувам със себе си по времето, когато не знам, но знам, че знам...голяма тишина настана за известно време у мен тогава...

Аз пък вярвам в едно нещо-човек може да е щастлив, спокоен, умиротворен, слънчев, творец и създател на живота си. Дори понякога ми се случва да докосна за малко такива хора. И вярвам, че и аз мога да съм като тях.
Тази вяра ме е водила досега и съм и благодарна.

Keep walking!


Тема Re: Място, където вас ви няма [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано24.02.03 17:29



Трето упражнение.

Сега намерете място, където вас ви няма.
Намерете много места, където ви няма, едно след друго.

Keep walking!


Тема Re: Безопасни за гледане...нови [re: Kaлu]  
Автор Kaлu* (танцуващ звън)
Публикувано25.02.03 21:51



Намерете много вещи, една след друга, за които считате, че са безопасни за гледане.

Най-важно в тази техника е действително да гледате на реалните неща и да се убеждавате, че те са абсолютно безопасни за вас и че вие можете да бъдете много, много спокойни.

Следва упражнението-На какво бихте спокойно погледнали в тази стая?
Изпълнява се със затворени очи.
А сега намерете онова, на което е безопасно да се гледа извън тази стая.

А сега намерете някакви усилия, предприемани от някого някъде, на които е безопасно според вас да гледате.

Най-важното в тези техники, както и във всички отанали, е не просто да си въобразявате, а реално да преминете през физическата вселена, да разгледате вещите и по този начин да увеличите търпимостта си към нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.