Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За манипулиранетонови  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 15:40



Отдавна и далеч преди да започна да чета нещастния Хъбърт, ми се върти в главата, че всичко е манипулация. Ние живеем в свят на манипулации и изкривяване на реалността. Политиците ни манипулират, медиите ни манипулират, концерните ни манипулират, рекламите съвсем ни довършват.
Ако не бяхме манипулирани, реклами просто нямаше да съществуват.
Какво значи да си манипулиран?
Значи да ти се наливат чужди идеи в главата, до които ти не си стигнал сам. От раждането ни наливат възгледи и идеи за света. Малкото моменти, в които не сме манипулирани, са моментите, в които успяваме да усетим нещо със собствените си сетива и директно. А не през призмата на някакъв интелектуален модел.
Детето пипа котлона и се пари. Това е реалността. Майката търчи и го успокоява-Не плачи, миличко, ти си вече голям мъж, мъжете не плачат.
И хоп-манипулацията.

Вие за себе си как смятате-кое е вашето истинско аз? Дайте примери, в които смятате, че не сте манипулирани, а сте играли собствената си игра. Конкретни примери, а не обобщения от рода на-цял живот само това правя. Чудесно е да го правите, но моля за конкретни примери.

Keep walking!


Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 16:51



Това сайт на незаконна църква ли изглежда? Алис каза, че били забранени вече във Франция.



Keep walking!

Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор Malena (мистериозна)
Публикувано21.02.03 17:10



Всеки може да си прави каквито сайтове си иска, Кали, това не е доказателство. Факт е, че са съдени и починалата Лиза е факт. Не звучи добре, Кали, не звучи...:(((

"Before you speak, ask yourself...does it improve on the silence?"


Тема Re: Франциянови [re: Malena]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 17:21



Дадох пример за манипулиране.
Думите бяха, че са забранени във Франция.
Оказа се, че не са.
Това какво е.
Дай сега да видим тази Лиза, която починала. Не отричам, че е починала. На земята има колко милиарда човека и те все някога се налага да починат. Доста от лекарски грешки-вярно ли е? Други от цигари-какво ще ги правим цигарените концерни?
Трети от автомобили, самолети...а даже някои и сами си умират, без чужда помощ.
Така че ако е само Лиза на фона на примерно лекарската престъпна небрежност или недоимъка в България и лошото управление (което не се дължи на сциентолозите, нали?).
Дай сайт за тази Лиза да прочетем, от какво е починала, защо са съдени, на какво са осъдени? Каква е точно връзката им със смъртта на Лиза?
Факти!
Че не звучи добре, съм съгласна.

Keep walking!


Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор Malena (мистериозна)
Публикувано21.02.03 17:50



кали, наистина нямам подробна информация и засега нямам възможност да я търся...много те харесвам (виртуално ) и се опасявам да не се увлечеш по нещо, което ми навява асоциации на мун, МЛМ, промиване на мозъци, догматизъм и изобщо кофти усещания. А че има нещо положително в самия процесинг не отричам... и че ти е помогнал също е прекрасно...просто много на комерс ми мирише:(

"Before you speak, ask yourself...does it improve on the silence?"


Тема Re: Франциянови [re: Malena]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 18:00




Аз писах в темата си, че отдавна мисля, че цялото общество е на принципа на манипулациите.
Всъщност от години имам идеята, че обществото е най-голямата секта и ревностно си пази членовете от други такива секти. Това съм го и писала из клубовете.
Така че промиване на мозък...свикнала съм...и всички ние сме свикнали дотам, че даже и да не го подозираме вече.
А що касае комерсиалността-може и така да е. Би ли ми казала кое не е комерсиално на тоя свят? И който не изкарва пари, с какво се храни?
А количеството изкарани пари-ми кой колкото може, толкова изкарва.
Насила искат ли ги сциентолозите като държавата данъците примерно?

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.02.03 15:58



разбира се че всичко е манипулация.
тръгва още от детството - от желанието да манипулираш другите,
и от начина по който се "тръгва" да се прави това -
чрез манипулиране на самия теб си, че да се "превърнеш" , да станеш 'като другите'...
после вече с придобития навик да се манипулираш, се стига до утвърждаване на "ефективността" - постигането на успехи чрез манипулиране. това поставяне на ефективността над всичко води до възприемане с лекота да бъдеш манипулиран от всеки и от всичко, и то без избор от какво точно -
просто се оставяш "отворен" към манипулациите за да плуваш в правилната посока в която върви течението на ефективността...



Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 16:11



Е това го не разбрах с тая ефективност.

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано22.02.03 16:18



Ако нямаше манипулации и манипулиране - нямаше да съществуват не само ракламите, ми и цялото общество /във всичките му нива/ - просто не мога да си представя какво щяхме да бъдем /нямаше да имаме и език и какво ли не още/



Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.02.03 16:24



желанието да се 'излъже на дребно' - това е базата за неувереността в собствените възможности, и се появява преди да са проявени и видяни тези възможности...

това желание го научаваме още от малки, казвайки си че сме малки и не разбираме, че "не можем" да сме като другите, защото не сме, т.е. не сме нищо досега. Тогава вместо да поискаме да развием качеството по начина който са го постигнали тези които ние идеализираме , вместо да разбираме,
се "досещаме" че може да изхитреем надребно.
сметката не излиза, защото колкото и дълго да се залъгваме, и да потъваме в представата че нещата стават 'по друг, по-пряк начин', и чрез измамване на самите себе си, и чрез формиране на илюзия и всичко около нас, дори в крайна сметка цялата тази 'ефективност' е само една илюзия. това има световното общество днес. нали виждаш че се смята за особено успешно, ефективно и успяващо? дали е наистина такова. не е въпроса да го критикуваме обаче...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.