Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За манипулирането  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 15:40



Отдавна и далеч преди да започна да чета нещастния Хъбърт, ми се върти в главата, че всичко е манипулация. Ние живеем в свят на манипулации и изкривяване на реалността. Политиците ни манипулират, медиите ни манипулират, концерните ни манипулират, рекламите съвсем ни довършват.
Ако не бяхме манипулирани, реклами просто нямаше да съществуват.
Какво значи да си манипулиран?
Значи да ти се наливат чужди идеи в главата, до които ти не си стигнал сам. От раждането ни наливат възгледи и идеи за света. Малкото моменти, в които не сме манипулирани, са моментите, в които успяваме да усетим нещо със собствените си сетива и директно. А не през призмата на някакъв интелектуален модел.
Детето пипа котлона и се пари. Това е реалността. Майката търчи и го успокоява-Не плачи, миличко, ти си вече голям мъж, мъжете не плачат.
И хоп-манипулацията.

Вие за себе си как смятате-кое е вашето истинско аз? Дайте примери, в които смятате, че не сте манипулирани, а сте играли собствената си игра. Конкретни примери, а не обобщения от рода на-цял живот само това правя. Чудесно е да го правите, но моля за конкретни примери.

Keep walking!


Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 16:51



Това сайт на незаконна църква ли изглежда? Алис каза, че били забранени вече във Франция.



Keep walking!

Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор Malena (мистериозна)
Публикувано21.02.03 17:10



Всеки може да си прави каквито сайтове си иска, Кали, това не е доказателство. Факт е, че са съдени и починалата Лиза е факт. Не звучи добре, Кали, не звучи...:(((

"Before you speak, ask yourself...does it improve on the silence?"


Тема Re: Франциянови [re: Malena]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 17:21



Дадох пример за манипулиране.
Думите бяха, че са забранени във Франция.
Оказа се, че не са.
Това какво е.
Дай сега да видим тази Лиза, която починала. Не отричам, че е починала. На земята има колко милиарда човека и те все някога се налага да починат. Доста от лекарски грешки-вярно ли е? Други от цигари-какво ще ги правим цигарените концерни?
Трети от автомобили, самолети...а даже някои и сами си умират, без чужда помощ.
Така че ако е само Лиза на фона на примерно лекарската престъпна небрежност или недоимъка в България и лошото управление (което не се дължи на сциентолозите, нали?).
Дай сайт за тази Лиза да прочетем, от какво е починала, защо са съдени, на какво са осъдени? Каква е точно връзката им със смъртта на Лиза?
Факти!
Че не звучи добре, съм съгласна.

Keep walking!


Тема Re: Франциянови [re: Kaлu]  
Автор Malena (мистериозна)
Публикувано21.02.03 17:50



кали, наистина нямам подробна информация и засега нямам възможност да я търся...много те харесвам (виртуално ) и се опасявам да не се увлечеш по нещо, което ми навява асоциации на мун, МЛМ, промиване на мозъци, догматизъм и изобщо кофти усещания. А че има нещо положително в самия процесинг не отричам... и че ти е помогнал също е прекрасно...просто много на комерс ми мирише:(

"Before you speak, ask yourself...does it improve on the silence?"


Тема Re: Франциянови [re: Malena]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 18:00




Аз писах в темата си, че отдавна мисля, че цялото общество е на принципа на манипулациите.
Всъщност от години имам идеята, че обществото е най-голямата секта и ревностно си пази членовете от други такива секти. Това съм го и писала из клубовете.
Така че промиване на мозък...свикнала съм...и всички ние сме свикнали дотам, че даже и да не го подозираме вече.
А що касае комерсиалността-може и така да е. Би ли ми казала кое не е комерсиално на тоя свят? И който не изкарва пари, с какво се храни?
А количеството изкарани пари-ми кой колкото може, толкова изкарва.
Насила искат ли ги сциентолозите като държавата данъците примерно?

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.02.03 15:58



разбира се че всичко е манипулация.
тръгва още от детството - от желанието да манипулираш другите,
и от начина по който се "тръгва" да се прави това -
чрез манипулиране на самия теб си, че да се "превърнеш" , да станеш 'като другите'...
после вече с придобития навик да се манипулираш, се стига до утвърждаване на "ефективността" - постигането на успехи чрез манипулиране. това поставяне на ефективността над всичко води до възприемане с лекота да бъдеш манипулиран от всеки и от всичко, и то без избор от какво точно -
просто се оставяш "отворен" към манипулациите за да плуваш в правилната посока в която върви течението на ефективността...



Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 16:11



Е това го не разбрах с тая ефективност.

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано22.02.03 16:18



Ако нямаше манипулации и манипулиране - нямаше да съществуват не само ракламите, ми и цялото общество /във всичките му нива/ - просто не мога да си представя какво щяхме да бъдем /нямаше да имаме и език и какво ли не още/



Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.02.03 16:24



желанието да се 'излъже на дребно' - това е базата за неувереността в собствените възможности, и се появява преди да са проявени и видяни тези възможности...

това желание го научаваме още от малки, казвайки си че сме малки и не разбираме, че "не можем" да сме като другите, защото не сме, т.е. не сме нищо досега. Тогава вместо да поискаме да развием качеството по начина който са го постигнали тези които ние идеализираме , вместо да разбираме,
се "досещаме" че може да изхитреем надребно.
сметката не излиза, защото колкото и дълго да се залъгваме, и да потъваме в представата че нещата стават 'по друг, по-пряк начин', и чрез измамване на самите себе си, и чрез формиране на илюзия и всичко около нас, дори в крайна сметка цялата тази 'ефективност' е само една илюзия. това има световното общество днес. нали виждаш че се смята за особено успешно, ефективно и успяващо? дали е наистина такова. не е въпроса да го критикуваме обаче...



Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 16:56



Ъхъ. Понятно май.
Значи номерът е, че нещата стават само след като сме развили способностите си. Нещата стават според мярката на развитие на способностите ни. И всяко хитреене на дребно с идеята, че сме по-учени и ще го караме напреко през ливадите, свършва зле.
Какво значи успешно, ефективно и успяващо общество...аз отдавна се замислям, че демокрацията е изключително тъпа форма на управление. Нито е общонародна, нито пък на върха стават най-кадърните.

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.02.03 17:06



да се измисли нов комунизъм няма да е лесно...

но мисля че всички секти, като почнем от сектата "Американски начин на живот"* го опитват това измисляне


* - да не се разбира че има буквално такава



Тема Re: За манипулиранетонови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 17:18



Йес. Точно така е.
Ама как да не се нервиш, когато същите тези изманипулирани хора се тупат в гърдите и твърдят, че са свободни, а пък сциентолозите било промивали мозъци.
Не казвам, че не го правят. Казвам, че всички го правят и най-вече официалната власт.
Кой беше казал, че ,ако хвърленият от мен камък можеше да мисли, той със сигурност щеше да мисли, че лети по собствено желание...

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 17:36



Както и ти каза-нищо не става лесно. Трябва развитие, а развитието често е болка...Това, дето уж става лесно, после се окаже илюзия...

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано22.02.03 22:56



Нека да приемем че "при раждането си човек е една книга с бели страници на които не е написано нищо и.......започва изписването на буква след буква, дума след дума.....изречения....мисли и....всичко....всеки миг, всеки ден.....чак до гроба..." Няма да спорим, че в нашата книга преди още да сме почнали да произнасяме "мама" и "тате" родителите ни са написали доста страници в
в нашата собствена книга на живота. Така е било и ще бъде занапред през вековете.....Защото човешкото бебе е най-безпомощното от всички бебета в животинския свят. Гледал съм природо-научни филми как разни птици и животни и риби учат малките да летят, плуват, гонят плячка за да оцелеят. После порасваме и започват първите ни опити да прописваме и ние нещичко в тая наша книга на живота. Не че външния свят спира да се опитва да пише.....Но скоро узнаваме, че имаме всъщност Права на Свободен Избор. И.....започват протестите с/у тези които искат да пишат В НАШАТА КНИГА НА ЖИВОТА. - Хей, я си гледай работата! Ти ще ми кажеш какво да правя! Това си е моят живот! И така постепенно се опитваме " да се вземем в ръце" - т.е. да упражняваме цензура над "писателите" които напират да пишат В НАШАТА КНИГА НА ЖИВОТА. /Много хора дори не си дават сметка за всичко това и карат като слепи, като сънуващи...ден за ден..../

Ние не можем да се усетим че отдавна сме почнали своите напъни ....и ние да пишем в книгата на живота на другите хора.....Не се усещаме просто.....За нас то си е нещо естествено и в реда на нещата.

Добре. Ако не искаме да го наречем "манипулиране" нека го наречем "обмяна на опит и умения и познания". Без това човешкото бебе нито ще може да проговори, нито да мисли самостоятелно нито нищо. Човешкото общество е
базирано на постоянни влияния от страна на другите.

Дълго може да се пише за това но....

Днес си мислих: Защо църквата на саянтистите ми е противна на мен лично?
Отговорът дойде:
Защото при тяхните методи да те освободят от комплекси и натрупани вредни навици ТЕ ИЗИСКВАТ ДА ПРЕДАДЕШ ЮЗДИТЕ НА СВОЯ ЖИВОТ В ТЯХНИ РЪЦЕ НАПЪЛНО. Това значи, че те започват да моделират съзнанието ти според тяхните представи за "правилно" и "прогресивно" и ти нямаш ....никаква дума или мнение. В резултат - ти си изчистен от недъзите си.....но също и от съзнанието ЧЕ ИМАШ ПРАВО НА СВОБОДЕН ИЗБОР. Веднаж
доведен до това ниво нищо не ти остава освен да станеш един робот - оръдие в ръцете на тази ОГРОМНА МНОГОМИЛИЯРДНА МАШИНА ЗА ПРАВЕНЕ НА ПАРИ. Това е тази "църква". Чист бизнес! Никакви хуманни цели.

Ако имаха хуманни цели щяха да вършат своята дейност безплатно като хиляди организации по света. Както моят Учител, който не взима и стотинка за това което дава на хората - Истинския Ключ към Себе си.
Лесно се влиза в клопката на саянтистите.......Много рационални и красиви мисли се прилагат при вербуването. Всичко изглежда прекрасно, чисто и верно.....Но веднаж попаднал в клопката и преминал още първия курс - ти си ОБСЕБЕН ОТ ТЯХ ЗА ВИНАГИ. Ти трябва с часове всеки ден да разказваш всичко за себе си и се изповядваш на един от вече зомбираните сътрудници и като ти узнаят всички слабости - те хващат и почва манипулацията. Първо де що имаш имот, къща и др. трябва да продадеш и дадеш парите на тях, второ да не протестираш никога. Има хора, които години на ред са се опитвали да се откопчат....и само малцина са успели.....с много сериозни психични увреждания...... Това ти казвам от личните ми спомени от един дебат по ТВ тук продължил с дни и интервюта със спасили се от тая църква и много факти.
Жалко че не си добре с английския - прочетох доста факти от предложените от хората тук сайтове които ясно и недвусмисленно представят истинското лице на тези зомбита.

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 23:27



Откъде знаеш, че изискват да предадеш изцяло управлението в техни ръце? Аз на доста места четох, че изобщо нямат нищо против другите религиозни вярвания и нека си ги имаш.
А що касае книгите на Хъбърт, изчетох немалко от тях и то основните. Идеята му да прави свръххора-нарича ги клир-ове-ми много ми пасна на идеята за шестата раса.
Да оставим, че преди да го срещна като автор, имах съвсем сходни идеи, макар и в зародиш.
А що касае комерсиалността-не виждам ама нщо лошо в това, стига да не е с глад, бой и сръбска музика вземането на пари. Държавата, която толкова защитаваме, ни взема 80-90% от доходите, ако си правил сметка. И пищи, че турците са вземали десятък. Е те това си е манипулация вече...
Та първо съм прагватик и второ съм на мнение, че ако можеш ти да вземеш парите, няма смисъл да ги оставяш друг да ги вземе...

Keep walking!


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано23.02.03 01:17



Саянтистите освен за нарушение на човешките права при промиването на мозъци най-често са преследвани именно поради това, че въпреки огромните суми, които са си присвоили от наивниците и недвижими имоти - НЕ СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ НА ДЪРЖАВАТА В КОЯТО ДЕЙСТВУВАТ.

Виж, аз те разбирам прекрасно. И ентусиазма ти /може би това бе главната идея да започнеш с този клуб - за да разпространяваш дианетика/ и желанието ти да помогнеш на хората и всичко. Много идеализъм има в това и те приветствувам искренно.
Всичко, което ти казах за саянтистите е мое лично мнение и наблюдения от преди около 15 год. Запечатали са се в съзнанието ми тези които даваха интервю по ТВ - едвам отървали се от тая църква и стигнали до просешка тояга......Хора, които преди това са имали и къщи и земя и друго.....
Няма повече да се ровя и търся убедителни факти за да те убеждавам. Казах си мнението и не го налагам никому. Казах: ОПАСНО !!!
Чао по този въпрос.

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Kaлu]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано23.02.03 01:24



"Какво значи успешно, ефективно и успяващо общество...аз отдавна се замислям, че демокрацията е изключително тъпа форма на управление. Нито е общонародна, нито пък на върха стават най-кадърните."

На света няма измислена по-добра форма на управление от демокрацията. Тя не е съвършена и търпи развитие постоянно, но все пак е доказанат най-добра форма. Имам предвид страните, където се е утвърдила и действува. България още няма демокрация и тепърва тя си пробива пътя всред номенклатура, диктатура, мафии, корупция и беззаконие.....Но най-вече В СЪЗНАНИЕТО НА ЕДИН НАРОД СВИКНАЛ ДА ГО ТЪПЧАТ И КОМАНДВАТ ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ. Един народ превърнал се в противник на всичко, което изглежда като "командване" . Един народ без уважение към законите. Един народ превърнат в тембели, крадци и мошеници на дребно от 50 год. комунистическа диктатура. С загубено чувство за трудова и каквато и да било дисциплина. Един народ от "противници на всичко". и.....т.н. и т.н........


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За манипулиранетонови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 10:25



Току що дадох пример за опасност-като питах по татово време що 500 години сме търпяли робство, си беше бая опасно.
За промиването на мозъци определено призът се присъжда на официалното общество-съгласен ли си?
За неплащането на данъци-четох, че след много години дела и проверки от данъчните в САЩ, са ги признали за църква и са ги освободили от данъци през 1993 год.
Плащането на данъци между 80 и 90% от общия доход, което те задължава държавата, и мен ме нерви извънредно. Пък по история учим за гадните турци, които вземат десятък!
А стигналите до просешка тояга бивши техни членове-това е информация, която ме интересува. Само че не вярвам на излезли по телевизията плюещи. Нагледах се на дезинформация. Дай нещо повече, ако можеш да изровиш.

Keep walking!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.