Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 4ovek-bog v razvitie  
Авторsin_lu4 (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 18:45



e?



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: sin_lu4]  
Авторdiandra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 17:17



Съгласна съм. Но не е ли вярно и това: цвете - бог в развитие



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: sin_lu4]  
АвторSlANA (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 16:20



Всеки човек е много специален и уникален, у всеки живее Божественото, защото ние сме Божие творение - точно както склупторът оставя част от себе си във всяка своя творба ...
Създадени сме по Негов образ и подобие ...
Но нека не бъркаме Твореца с "творбата"!



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: SlANA]  
Авторdiandra (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 17:23



Скулптор-творба - доста статично. Дава ли му се право на този скулптор да внася корекции в творбата? Или пък се дава възможност на творбата сама да се коригира. Защото иначе какъв е смисълът на сътворението, ако творбите не се развиват? Всичко ще си остане такова, каквото е било при сътворението. Доста скучно!
И защо "по негов образ и подобие". Какъв му е образа? Изобщо какъв образ? Негър ли, мулат ли, или пък може би с еврейски черти? Будистите ще искат да прилича на Буда.



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: diandra]  
АвторSlANA (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 12:02



Мила,
не възприемай нещата буквално!
Моята мисъл беше съвсем друга - Във всеки от нас живее Бог, но това НЕ означава, че аз или ти можем да бъдем Бог!
Смея да твърдя, че освен "доброто начало" на всеки от нас е дадено "великото и свещенно право на избор", а от това какви решения взима човек през живота си, той "учи уроците си" и продължава нагоре в духовното си усъвършенстване или "прави крачка назад". Разбира се, че Вселената и всяка частичка от нея е динамична!
А защо по "негов образ и подобие"?
Това е един от основните постулати в Библията, а и в по-голямата част от езотеричните философии - Човек се състои от 3 компонента:
- дух, който е нашата истинска същност, това, което сме през вечността ...
- тяло, което е само временна физическа обвивка на нашата истинска същност ...
- душа, която е нашият ум, емоции, ценностна система, характер в този живот ...
Точно, както например в християнството Бог е Света Троица - Бог Отец, Исус и Святия Дух ...
"Какъв му е образа?", питаш ... Отново въпросът ти е доста материалистичен. Нима можеш да "облечеш" в материя Съвършенството?
Някой беше казал: "Рим е един, а пътищата към него са много."
Бог е един за всички независимо, какъв е нашият път към Него, независимо, къде живеем, независимо какъв цвят има кожата ни или какви ритуали за богопочитание извършваме.



Тема Бог - себереализирал се Човек?нови [re: SlANA]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.08.02 12:11





Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: SlANA]  
Авторdiandra (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 15:05



Въпросите ми са по-скоро риторични. За себе си имам отговор на тях. Исках да разбера какво влагаш ти в понятието "Бог", защото всеки влага в тази дума различен смисъл.
А колкото до материализма...напълно ми е чужд, не го приемам.



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: diandra]  
АвторSlANA (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 13:59



Diandra,
Аз просто изказах своето мнение по въпроса поставен от автора на темата. От твоята реплика помислих, че не съм разбрана "правилно" или "достатъчно правилно" и затова го доразвих ...
Мисля, че при всеки вид общуване, та бил той и под формата на форум се извършва обмяна на мисли, усещания, информация, опит, енергия ... Желателно е да има позитивизъм и желание за комуникация и разбиране между събеседниците, макар и да са на различно мнение по даден въпрос ... В противен случай можем да се окажем в нелепата ситуация "празно безмислено философстване" ...
Прости ми, но ако задаваш "риторични въпроси" или оставяш отговорите и мнението ти за "собствена консумация", рискуваш да останеш неразбрана ...
"Какво влагам в понятието "Бог"" ... Бог за мен не е "понятие" ...
Мога да говоря много за моето разбиране, усещане, мислене, преживяване ..., но никога няма да е достатъчно...., а не чувствам желание "от вътре" да разкривам нещо толкова лично, "интимно", важно и т.н. на това място, в този момент и пред тази аудитория ... Разчитам на интуицията и "вътрешния си глас"!
Ще ти кажа само едно ... Ако "трябва" да ме разбереш, то просто ще се случи и няма да са ти необходими повече обяснения ...
"Моят път" към Бог е Исус и любовта!
А "твоят" кой е?



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: diandra]  
Автор bechi (непознат )
Публикувано23.08.02 14:49



Да, съгласна съм , но според мен все още на много ниско развитие.Хората са много , много назад с материала.Това изисква не само време , но и желание.



Тема Re: 4ovek-bog v razvitieнови [re: sin_lu4]  
Автор animus ()
Публикувано24.08.02 00:46



chovekut e bog v evoliutsia?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.