Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Lightwork  
Автор Octarine ()
Публикувано23.04.02 18:19



Следващите инструкции могат да се следват с или без активирано светлинно тяло. Информацията принадлежи на Шри Юктешвар Гири и е едно от последните нива на неговата система.

Седни в някое тихо място сред природата, където никой няма да те безпокои.
Усети светлинното си тяло и движението на МерКаБа. В случай, че не са активни, премести вниманието си върху един канал от светлина по средата на твоето тяло. Този канал преминава вертикално през центъра на главата и излиза между стъпалата (не съвпада с гръбначния стълб), широчината му е същата като на кръга, образуван от събраните ти палец и среден пръст. Прана канала започва на една ръка над главата ти и завършва на една ръка под стъпалата. Концентрирай вниманието си върху този канал от ярка светлина.

Насочи вниманието си към Майката Земя, божественото женско начало. Почувствай любовта си към нея. Виж природата, дърветата, реките, планините и обгърни с любовта си тази красива планета. Помисли си колко много живот и изобилие ти е осигурила и позволи на емоционалното си тяло да изпита любов към нея. Това не може да се направи по команда на разума - "Аз сега изпитвам любов към Майката Земя". Това трябва да бъде преживяно от цялото тяло. Ти наистина трябва да почувстваш любовта си към планетата. Ако не можеш да направиш това, няма никакъв смисъл да продължаваш по-нататък.

Когато чувството на любов вече е в твоето сърце, представи си, че събираш тази любов (под формата на светлина) в една малка сфера на мястото на сърдечната си чакра. Тази чакра е точна над линията на гърдите ти и в центъра на тялото (вътре в прана канала). Сега изпрати тази любов (малката сфера) през тръбата към центъра на Земята и изчакай отговора на Майката Земя. Тя винаги отговаря. Ти си нейно дете, разбира се че ще ти отговори. Някои чувстват нейната любов непрекъснато, на други са необходими две-три минути преди да усетят отговора й. Ти ще почувстваш нейния отговор, ще почувстваш как нейната любов струй към теб. Докато става това, разпръсни чувството на любов през светлинното си тяло (или на няколко метра около теб).

Без да прекъсваш създадената връзка с Майката Земя, насочи вниманието си към Небето,или божественото мъжко начало. Погледни към синевата, към нейната дълбочина, с всички нейни облаци, или може би към нощното Небе - безкрая, с проблясващи звезди, Млечния път, пространството, в което съществуват всички планети и слънца. Почувствай своята любов към Бащата Небе. Когато тази любов стане достатъчно силна, събери нейната светлина в малка сфера в сърдечната си чакра и я изпрати през прана канала на височина около 100 км към Небето. Не можем да обясним какво се случва на това място, защото е твърде сложно. Ти трябва да се довериш. Изпрати своята любов към пространството, което обгръща Земята и изчакай неговия отговор. Ще почувстваш момента на пристигането на любовта на Небето. Когато това стане, остави я да се разпръсне в твоето светлинно тяло (или пространството около твоето тяло).

Сеге ти носиш в себе си любовта на божествената Майка и любовта на божествения Баща по едно и също време. Това се случва много рядко в човешката опитност. Сега си готов за следващата част на тази обединяваща медитация.

Насочи своето внимание към дишането в прана канала без да нарушаваш връзката с любовта към Небето и Земята. Почувствай двата края на тръбата, на височината на една ръка над главата ти и под стъпалата ти. С намерението си отвори тази тръба, така че съзнанието на Всичко Съществуващо (навсякъде, винаги) да потече в твоето тяло. Съзнанието на Всичко Съществуващо Е Съзнанието на Бог. Неговата Светлина ще започне непрекъснато да прониква в светлинното ти тяло. Ти започваш да вдишваш Бог. Бог е навсякъде. Бог винаги е бил в твоето вътрешно пространство. Тази медитация те насочва да откриеш съзнателно този факт, да осъществиш съзнателна връзка.

Сега следва последната част. Съществува космически закон, който казва че за да получиш нещо, трябва да дадеш нещо. На този етап от упражнението си представи сфера от светлина около тялото си (с център в сърдечната чакра и диаметър с размера на разгънатите ти встрани ръце) или почувствай Слънчевата сфера от МерКаБа полето, тази сфера е изпълнена със светлината на Бог (която прониква от горния край на прана канала, преминава надолу и среща изкачващия се поток от светлина от долния край, при която среща светлината започва да се разпръсква във всички посоки и изпълва сферата). Виж как тази сфера се разпростира около теб. Нека тази сфера сега да се уголеми като надуващ се балон. В началото бавно, след това все по-бързо и по-бързо. След една или две секунди тази сфера се издува с огромна скорост. Достига до огромни размери, разпростира се навсякъде. След това започва да се смалява със скоростта на мисълта, и светлината се завръща към източника си. Издува се и се смалява през всички измерения, преминава през всички нива на реалността. Бог вдишва и издишва през теб.

Представата е за един поток, който навлиза през прана канала и струи през светлинното тяло и след това се завръща към източника си.
В този момент Бог присъства при теб. Ако се отнесеш към това с искреност и честност, тази връзка се превръща във всичко от което се нуждаеш, за да извървиш своя път през тези невъобразими времена.
Твоята задаче е през цялото време да останеш в това състояние на съзнанието. Спомни Себе си и своята връзка с Бог. Какво може да искаш повече? От какво можеш да се страхуваш след това? Всичко ще потече към Теб. Този живот е тотален, завършен и перфектен.



Тема Благодаря ти Октариннови [re: Octarine]  
Автор Elrond (елф)
Публикувано23.04.02 19:17



Търсех от отдавна такова инфо за работа със светлина,някъде по опростено написано,защото на чужд език понякога ми е трудно да го разбера.





Тема Махатманови [re: Octarine]  
Автор Octarine ()
Публикувано24.04.02 10:54



ЕНЕРГИЯТА НА СЪТВОРЕНИЕТО

Нека да започнем с няколко дълбоки вдишвания, да се центрираме и успокоим. С всяко вдишване привличайте към себе си все повече енергиите на Светлината и Любовта, с всяко издишване изхвърлете надалеч стреса и умората от деня, от седмицата, от живота. Отпуснете се напълно.

Центрирайте се като дишате дълбоко и поискайте разрешение от себе си и вашето Аз Съм Присъствие да продължите тази работа - заземяването на Махатма енергията. Чувствайте енергиите на Любовта да текат в и през висшите чакри, през звездната ви чакра, която се намира около трийсет сантиметра над главата. Сега просто позволете на една специална енергия да тече през тялото ви. Тази енергия е електрическо-синя на цвят и е проводникът на всички други енергии и им позволява да протичат. Просто позволете на тази енергия да се придвижва напълно свободно през вашата клетъчна структура, през вашата молекулярна структура, за да ги прочисти напълно. Представете си я като електрическо-син поток, като течност която преминава през вас.

Сега, чрез визуализация, отворете канал от енергия между Soul Star(30 см над главата) и Earth star (30 см под стъпалата) Този канал преминава през всички ваши чакри и се намира в средата на тялото ви, започва на около трийсет см над главата ви,преминава през центъра на главата ви, през тялото и излиза между стъпалата ви. Само позволете на енергията да тече по този канал и да го прочисти, да го отвори, самото движение на енергията помага на канала да стане по-широк и по-чист. Електричеко-синята енергия прочиства всички замърсявания, задръствания на всички чакри и ги привежда в хармония и баланс. Отделете й достатъчно време, оставете се на релаксацията и дишайте равномерно.

Сега поканете Махатма енергията към вас. Това е енергията, която тече от непроявеното, това е енергията на сътворението. Златно-сребърна светлина с едва забележимо виолетово. Нейн източник е Аз Съм Присъствието на Бог/Богинята, от която всичко започва. Двата аспекта на тази енергия - златно-сребърна светлина са активната и пасивната енергия, активното съзидание и пасивното приемане, мъжката и женската енергия. И балансът между тях - виолетовата светлина. Името й означава милост. Просто повтаряйте името Махатма и позволете тази сребърно-златна светлина с едва забележим отенък на виолетово да потече към вас и през вашия енергиен канал към Земята. Задръжте думата Махатма в ума си. Тава ще ви свърже с Аз Съм Присъствието на Източника. Сега концентрирайте енергията в енергийния канал, а от там тя ще потече към цялото ви тяло и енергиино поле, ще освети цялата ви аура. Позволете тази сребърно-златна светлина да проникне в аурата ви и в клетъчната ви структура, да я разшири и освети с енергията на сътворението. Представете си сребърно-златната течност да изпълни енергийния ви канал, да заблести от него във всички посоки, да заструй навсякъде около вас. И докато изпълвате тялото и аурата си с Махатма, позволете й да потече през краката ви, през Earth Star и да отива към центъра на Земята. (Ако имате проблеми със заземяването, просто помолете Архангел Сандалфон да ви помогне в този процес; той винаги се отзовава)

Сега преместете вниманието си в областта на гърба, между раменете, където се намира тимусовата жлеза. Това е вашата истинска сърдечна чакра. Много хора я познават като висшето сърце. Позволете на Махатма да потече през тази чакра, да я отвори към Любовта и Светлината. Почувствайте я да се отваря като сателитна чиния, привличайки сребърната и златната светлина на Махатма. И сега, когато енергиите на Любовта текат през вас кажете наум "Изпълни се със Светлината, Светлината, Светлината. Зареди се със Светлината, Светлината, Светлината"

Позволете на светлината да тече все повече и повече през вашата клатъчна структура. Вижте чрез третото око как се пречръщате в Светлина. Вижте светлината да обхваща и поглъща цялото ви тяло. Ще забележите, че няма да има никаква съпротива това да стане, нищо не може да попречи на вашата клетъчна структура да се превърне в светлина. С Енергията на Махатма никога не е било злоупотребявано, така че никои няма клетъчна памет за това да ви е навреждала. Вижте светлината да разширява аурата ви и отново повторете наум " Изпълни ме с Светлината, Светлината, Светлината " Докато го повтаряте почувствайте се как се пречръщате в светлина, в едно със светлината. Сега е времето да утвърдите пред ума и подсъзнанието това, което стана. Потвърдете пред себе си :"Аз съм многоизмерно съзнание. Аз съм светлина. Това което наблюдавах досега на клетъчно ниво няма нищо общо с третото измерение. Аз утвърждавам че цялата ми енергиина система сега е четири измерна. Аз Съм Този Аз Съм."

Сега визуализирайте енергийната си система от четири тела. Първо осъзнайте физическото си тяло заедно с етерното, което е прикрепено към него. Второто тяло е емоционалното, намира се двайсетина-трийсет сантиметра около физическото. След това е менталното на около четиредест сантиметра след емоционалното. Отвъд него е духовното/светлинното тяло, което е всезнаещо, всеможещо и всепроникващо.

Помислете за причината поради която сте във физическото си тяло. Това е заради емоционалното тяло. Сега чрез дишане вижте тези емоции, от които повече не се нуждаете и се освободете от тях. Докато издишвате, издишаите страха от клетъчната си структура. Докато вдишвате, вдишайте енергията на Махатма, сребърно-златната светлина. След всяко вдишване утвърдете "Аз Съм Махатма". След всяко издишване утвърдете "Аз съм свободен от страха. Аз съм Любов."

Нека да спрем за момент, за да позволим на Махатма да тече от своя източник, през Soul Star, през енергийния ни канал, през Earth Star в Земята. Вие сте проводникът на тази енергия от Източника до Земята. Почувствайте светлината, почувствайте как се превръщате в създание от светлина. Сега се концентрирайте отново върху издишването. Издишайте и се освободете от това кристализирано трето измерно съзнание (освободете се от страха, гнева, осъждането) Вижте как тези кристализирани и втвърдени енергии напускат физическото тяло, преминават през емоционалното и менталното тяло, през духовното тяло (което е разбира се вашето светлинно тяло) Вижте кристализацията на страха. Вижте кристализацията на неправилните/небалансираните енергии да се трансформират в светлина и да се отдалечават от вас.

Сега нека да се концентрираме върху отварянето на чакрите на физическото тяло, започвайки от коренната. Вдишвайте дълбоко и издишвайте през нея. Докато издишвате вижте енергиите, които са се отделили от светлината, да напускат чакрата и да се придвижват през емоционалното и менталното тяло, към светлината. Архангел Сандалфон ще ви помогне да се заземите докато правите това. Отново почувствайте енергията на Махатма да осветява вашата клетъчна структура, и вижте как цялата ви система от четирите тела се пръвръща в светлина. Вижте отражението на сребърно-златната енергия, което блести от коренната чакра, в цялото си тяло, вижте как всяка ваша клетка се осветява от тази светлина.

Сега вижте енергията на Махатма да обгръща цялото ви тяло и енергийно поле. И отново освободете към Земята всички натрупани енергии, които не са от Светлината, и позволете на Махатма да навлезе във вашата първа чакра. Повторете " Изпълни се със Светлината, Светлината, Светлината. Разшири се, разшири се, разшири се в Светлината. Разшири се в Светлината."

Сега ще се преместим към втората чакра. Това е центърът на полярностите, и е важно да интегрираме двете полярности, мъжкото и женското, лявата и дясната страна на тази чакра. Вижте втората чакра да се върти като една енергия, ин/янг символът в средата й. Вижте ин/янг да се превръща в бяла светлина. Разпръснете негативните енергии и кристализирани образувания както при първата чакра. Оставете светлината на Махатма да струй от втората ви чакра през всички тела/полета около вас. "Изпълни се със Светлината, Светлината, Светлината. Изпълни се с Любовта, Любовта, Любовта."

Нека да се преместим към третата чакра. Вижте я как започва да се подхранва с Махатма, с тази енергия, която пречиства всички натрупани енергии, и отново я изпълнете със Светлина. Повторете процеса с отделянето и балансирането на енергиите, разтворете кристализирания страх в клетките ви. Повторете отново: " Изпълни се със Светлина, Светлина, Светлина. Аз утвърждавам Аз съм Светлината". Вижте третата си чакра като блестяща сребърно-златна сфера, вижте сиянието й да огрява цялото ви тяло.

Продължаваме с четвъртата чакра. Вижте я как се върти хармонично и баланисрано, заредете я със сребърно-златна светлина и отново утвърдете "Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина. Аз утвърждавам Аз Съм Светлината. Изпълни се с Любов. Изпълни се с Любов. Изпълни се с Любов." Позволете на вашето сърце да се отвори дори още повече и почувствайте разширението на Светлината, експлозията на Любов в сърцето си.

Нека да преместим Светлината към чакрата на гърлото, да активираме нашата 5 чакра (гърлената) с енергията на Махатма, тази енергия от Любов, така че сега да можем да говорим за Любов. Да можем да разпространим идеята и енергията на Любовта с гласа си до другите. И отново се превърнете в Светлина, повторете "Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина. Аз утвърждавам Аз Съм Любовта. Аз утвърждавам Аз Съм Светлината."

Достигаме до шестата чакра и отново тази енергия на безусловната Любов преминава през нашето Трето Око, активирайки ясновидските ни способности, така че да можем да ги използваме със сътрудничеството на Светлината, да станем канал за думи, картини, с които да помогнем на останалите да осъзнаят Любовта. Отново Махатма премахва тези енергии, които не са в унисон с Божественото. Зареди се със Светлина, Зареди се със Светлина, Зареди се със Светлина. Аз утвърждавам Моята шеста чакра е Махатма.

Стигаме и до Коронната чакра. Тя е като хилядолистен лотос, вижте я как се превръща в отворено цвете и я залейте с енергията на Любовта и Светлината. Вижте как златно-сребърната светлина тече през лотуса, преминава през отворения канал от Светлина през тялото, през Earth Star и отива в Земята. Отново заредете тази чакра със Светлина "Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина, Изпълни се със Светлина. Аз утвърждавам Аз Съм Светлината."

Визуализирайте на два метра над коронната чакра блестяща звезда. Това е центърът на вашето Аз Съм Присъствие. Вашият център на проявление, мястото откъдето цялото ви енергийно поле е произлязло. За него не може да се каже нищо, освен че ТО Е. Това е вашият първоизточник, вашата дванайсета чакра. Визуализирайте златна колона от светлина между Източника ви и Коронната чакра. Просто визуализирайте златна връзка между лотоса и блестящата светлина над главата ви.Почувствайте как тази връзка става много силна, здраво свързваща 7 и 12 чакри. Когато изградите тази връзка всички креативни и съзидателни способности във вас ще бъдат отключени и подсилени. След като сте изградили този канал, свържете енергиите от седмата чакра със Земята, разширете канала между Източника на Сътворението и Центъра на Земята. Просто движете енергията от 12 до 7 чакра до Earth Star до центъра на Земята и обратно до 7, Soul Star, до 12 чакра. Удължете потока от Светлина от 12 ви чакра до Аз съм Присъствието на Бог, вижте сребърно-златната светлина с едва забележимо виолетово сияние да преминава през всички измерения, през цялото пространство до Източника на проявление. Вижте движението от точката на Проявление (Аз съм Присъствието на бог) до вашата 12 чакра (вашето Аз съм Присъствие) до Soul Star (8 чакра) до Коронната чакра през цялто ви енергийно поле, до земния ви център (30 см под стъпалата), до центъра на Земята. И обратният път от Земята до Източника.

Haridas (John Armitage)



Тема Re: Lightworkнови [re: Octarine]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.04.02 14:56



Това е чудесно-още веднъж ти благодаря.
Четох го вчера и го препоръчах преди малко, та до сега го търсих къде точно съм го чела.
Що не го пуснеш в окултизма-повече народ да го види, евентуално прочете...


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Пречистване на чакритенови [re: Octarine]  
Автор okтapин ()
Публикувано26.04.02 15:56



За енергетизиране на центровете в тялото и за пречистване на блокажите. Мудра за двете ръце - палецът, показалецът и средният пръст са събрани.
Насочи така събраните пръсти към точката на третото око, на разстояние около 30см. От всяка ръка мислено проектирай лъч бяла светлина към третото око. Двата лъча (от всяка ръка по един) се успоредни. Остани в това положение за две три вдишвания и издишвания. След това разделечи ръцете, така че точките на двете мудри и чакрата да образуват равностранен триъгълник. Проектирай светлина към центъра на третото око за около две три пълни дишания. Премини към следващата чакра със същото упражнение.
Поредността на енергиетизиране на центровете е следната:
6-5-4-3-2-1-0-1-2-3-4-5-6-7-8-7-6

8 - чакрата, която се намира на една ръка разстояние над главата
7 - коронната чакра
6 - третото око
5 - гърлената чакра
4 - сърдечната чакра
3 - пъп
2 - между пъпа и половите органи
1 - коренна чакра, основата на гръбначния стълб
0 - алфа чакра, около 25-30 см под коренната чакра. свързана е с предишните прераждания и негативната карма от тях.



Тема Re: Пречистване на чакритенови [re: okтapин]  
Автор okтapин ()
Публикувано28.04.02 13:35



поправка
0- алфа чакра, намира се на около 25-30 см под стъпалата, когато сме изправени, когато сме седнали отива още по-надолу.

съжалявам за допуснатата грешка от моя страна




Тема Вътрешна алхимиянови [re: okтapин]  
Автор okтapин ()
Публикувано28.04.02 14:20



Сливане на активната и пасивната енергия в тялото

Индивидуален процес
Насочете вниманието си на около два-три сантиметра зад основата на носа (между очите). В тази област от мозъка е хипофизната жлеза и хипотеламуса. Хипофизата е главният регулатор на ендокринната система, както и много важен ключ към по-високите нива на осъзнаването. Хипотеламусът е информационният център на мозъка. В тази област, но на много по-ефирно ниво в КА тялото, се намира третото око или Аджна чакра. Обикновено е изобразявана като лотус с две листенца. На дясната страна на Аджна се намира малко слънце, а на лявата й страна малка луна. Така символно може да се обясни природата на енергиите в този център - слънчевата, експанзивна, мъжка сътворяваща енергия и лунната, емоционална, приемаща женска енергия. Всяко ниво на сътворението е модел на нивото над него и под него. Силите, които действат на космическо ниво, се съдържат във всеки елемент от цялото.
В човешкото енергийно тяло ила КА тялото, слънчевите енергии на дясната страна на Аджна се придвижват към центъра на главата в областта на епифизната жлеза и надолу по дясната страна на гръбнака до Муладхара (основата на гръбначния стълб.
В лявата част на Аджна луният кръг преминава от третото око към центъра на главата в областта на епифизата, точно както и слънчевият. След това се спуска по лявата част на гръбнака до Муладхара. Слънчевата/активна/създаваща енергия представлява златна на цвят енергия, която притежава качествата на течност. Лунната/пасивна/покой енергия е сребърна или като сребърна течност. Когато сребърното и златното се комбинират резултатът е енергия на любовта, Златно бяла - балансът между двата основни принципи, двете основни енергии мъжката и женската, слънчевата и лунната, експанзивната и натрупващата.
Златно бялата енергия (или златно-сребърната енергия, което е същото) има много качества, включително пречистването на замърсени области от финото тяло и на енергийните пътища - надисите. Златно бялата енергия има моментален балансиращ ефект върху съзнанието и дейността на ума. Има способността на развива способностите на съзнанието и изостря вниманието, като този процес може да бъде използван като вход за по-дълбоки медитации.
За да започнете упражнението седнете или легнете удобно, релаксирайте. Насочете вниманието си към областта на третото око, над основата на носа, малко над и зад очите.
Затворете очи, нека дишането ви бъде спокойно, следете го известно време, докато не се почувствате отпуснати и изчистени от напрежение.
1. вдишване при вдишването изтеглете Златна светлина от Аджна/областта на хипофизата до центъра на главата в епифизната жлеза.
1. издишване при издишването нека Златната светлина да циркулира през мозъка ви и надолу по гръбначния стълб до Муладхара, коренната чакра.
2. вдишване изтеглете Сребърна светлина от Аджна до центъра на главата. (същото като със Златната светлина)
2. издишване нека Сребърната светлина да се придвижи до всяка област на мозъка и надолу по гръбнака до Муладхара (същото като Златната светлина)
3. вдишване при третия дъх изтеглете заедно Сребърната и Златната светлина от Аджна и ги смесете в центъра на главата в епифизата. Образува се Златно бяла светлина.
3. издишване нека Златно бялата светлина да циркулира през мозъка и да се спусне надолу по гръбнака.
така приключва един цикъл

Препоръчително е да се направят поне три такива цикъла, за да може да се изпита алхимическия ефект на Златно Бялата светлина. Опитайте това преди другите медитационни техники и ефекта им ще бъде много засилен. Като самостоятелна медитация я правете около десет минути.
Това е индивидуален алхимичен процес. Редовната практика ще повиши креативните ви способности и ще ви помогне да се справята по-лесно с хаоса около вас. Ще пречисти и усили ефирните способности на съзнанието. Всички ефекти са резултат от простото сливане и балансиране на Слънчевия и Лунния кръг.

Световен процес
За тези, които биха искали да служат на Земята за нейното пречистване, е следващото упражнение.

За да се подготвите, преминете през индивидуалния процес на медитацията за около 10-15 минути. Установяването на личен баланс на енергиите е основно изискване за работа на глобално ниво. След като сте работили за сливането на Слънчевата и Лунната енергия и получаването на Златно Бялата енергия, насочете вниманието си към Земята, може да я усещата от положението където сте, може да си я представите плуваща в Космоса.
Отново ще използваме три дъха, но по-малко по-различен начин:
1. При първото вдишване изтеглете енергия от Слънцето и Луната от пространството около Земята към Северния полюс, по какъвто начин се стори удачен за вашето въображение. Когато комбинирате двете енергии в Северния полюс, ще се получи Златно Бяло светлина, при издишване придвижете тази енергия до центъра на Земята, а оттам я разпръснете по цялото й кълбо.
2. Направете същото, но насочвайте енергията към Южния полюс, и при издишването от него към центъра на Земята и по сферата й.
3. При третият дъх изтеглете енергия от Слънцето и Луната едновременно към двата полюса и я смесете, за да получите Златно Бяла светлина на всеки от полюсите. При издишването съберете двата потока от Златно Бяла светлина в центъра на Земята, след това я разпръснете навсякъде по нея.

На това ниво на работа на съзнанието, вашето собствено намерение създава балансиращия ефект. При изтеглянето на Слънчевата енергия, вие също така активирате вашите вътрешни слънчеви сили, способността ви за действие. А с изтеглянето на Лунната енергия - способността за възприемане. Балансирането на действието и покоя подпомага изключително много процеса на еволюция.



Тема Re: Lightworkнови [re: Octarine]  
Авторoлe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 15:19



Сега го открих. Благодаря!



Тема Re: Lightworkнови [re: Octarine]  
Автор okтapин ()
Публикувано28.04.02 21:04




Слънчев тетраедър - върхът е към небето.
Върхът му е на една ръка разстояние над главата. Основата му минава през коленете ви, когато сте изправени, когато сте седнали потъва по надолу, размерът му остава същия. Всяка една от страните му е равна на другите, дължината на едната страна е колкото разгънатите ви встрани ръце.
При мъжете върхът на основата сочи напред,
При жените върхът на основата сочи назад.


Земен тетраедър - върхът му е към Земята
Върхът му е на ръка разстояние под стъпалата когато сте изправени, когато сте седнали потъва по-надолу. Всяка от страните му е равна на другите, абсолютно идентичен по размер със Слънчевия тетраедър. Основата му минава хоризонтално през слънчевия сплит или гърдите (зависи от пропорциите на тялото)
При жените върхът на основата сочи напред,
При мъжете върхът на основата сочи назад.

Двата тетраедър съществуват заедно в човешкото тяло, комбинирани се наричат звезден тетраедър.

изглед отгоре на звездния тетраедър при жените
предна страна

задна страна
синият цвят е на слънчевия тетраедър, насочен на горе, розовия - на земния, насочен надолу.

изглед отгоре на звездния тетраедър при мъжете
предна страна

задна страна
синият цвят е на слънчевия тетраедър, насочен нагоре, розовия - на земния, насочен надолу.



Тема Re: Lightworkнови [re: Octarine]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.02 22:05



От коя книга са тези практики?
Радвам се, че ползваш методите на йога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.