Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да поговорим аз медитациятанови [re: Why]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 20:13



Не знам защо се опитва да се преименуват толкова хубави думи като въображение и мечтаене, защото ти говориш точно за това и които имат същия ефект.

Май се сетих, защото българския книжен пазар е залят с книги за източните учения. Явно малко хора знаят какво представлява Славянството и какви учения му "допадат" най-много на него. Какви са способностите и т.н. специфики, които имат голяма разлика с източните учения и хората, които живеят там. Ще ти кажа ученията и стъпалата, които славянинът може да използва за да развие своята душа в пълен предел и да навлезе в следващата духовна ера, защото той е нейния представител. А ученията са Християнство, Учението на Беинса Дуно и Учението за Единна Вяра. Тези стъпълца са достатъчни за развитието на прекрасната славянска душа




Тема Re: Да поговорим аз медитациятанови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.01.02 20:16



А Висарион где?

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете


Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: Дyx]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 20:19



Път е приятелю но път, който се е изживял вече преди векове
За славянина медитацията не е присъща. Тук развитието на душата се определя от взаимоотношенията между хората и тук е големия ключ, който трябва да се търси. За добротата и приемането на болката на другия като своя и т.н. има много неща и все хубави




Тема Re: Да поговорим аз медитациятанови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 20:21



Учение за Единна Вяра е на Виссарион




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.01.02 20:24



И какво правиш, като приемаш болката на другите като своя?

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете


Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано08.01.02 00:18



Не можеш да примеш цялата болка, а част от нея, защото тя не е твоя и не можеш да я изпиташ цялата. По този начин помагаш духовно и психически на ближния ти да преодолее по-леко препятствието. Така той вижда приятел в твое лице, вижда че може да разчита на теб и така между вас се заражда по-дълбока връзка.




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано08.01.02 14:30



Прав си и ми прости,че не бях се замислял над това.Твоят път може да се ускори точно по този начин(щом така го усещаш).ДА
Но аз съм избрал пътят на абсолютното себепредлагане на Бог.Аз нямам никакви тайни от него и живея само за него.И това ще е моята пътеводна посока до края на тази форма на живот.Всичко поемам върху себеси изцяло и безкомпромисно.Отговорността е само моя(макар,че това е само изказ произлязал от самата бедност на думите).
Бъди щаслив.Такъв какъвто си ,Бог ще те обича и закриля винаги.



Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.01.02 17:41



Като приемеш част от болката, тя намалява ли с тази част у този, от който си я приел?
Можеш ли да помогнеш духовно и психически и без да поемаш болка?
Можеш ли да бъдеш приятел и да помогнеш и без да страдаш?

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.01.02 17:44



Отговорността не е твоя, тя е на бог. Подели отговорността с него, не изпадай в солипсизъм.
Бъди нащрек с тези неща.

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано08.01.02 19:57



Опитай! Защо ме караш да обяснявам неща, които и сама, предполагам, си вече установила или би могла да установиш.... опитай и ще видиш.
Предполагам, че когато твой приятел страда ти не седиш равнодушно до него?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.