Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Искате ли да да помагате на другите хора???нови  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано17.12.01 22:04



Какво е за вас помощта към другите хора???
Искате ли да помагате на другите???
Ако да, то колко силно е това желание във вас???
Как смятате да помагате???
spirit999@mail.bg

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: KAMAEЛ]  
Автор LA OCTAVA ()
Публикувано18.12.01 12:32



Вече не,уморих се да помагам,и после да ми "серът"в устата(с извинение)




Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: KAMAEЛ]  
Автор MetatronHearth (непознат )
Публикувано18.12.01 17:29



Не мисля, че някои има нужда от помощ
По цял ден(ден, нощ, не спя) гледам хората и не виждам нищо нередно с тях, всеки е точно какъвто трябва да бъде, не е необходимо да става нещо с тях. Всеки преживява точно това, което е поискал. Никъде не виждам нищо друго освен светлина и празник. Не бих могъл да изпитам нито съжаление, нито гняв към тях, че не са такива кавито са, единтвено любов (съвсем не литературно понятие или начин на изразяване, в някои моменти дори не мога да дишам заради това).
Не пиша това заради някава противопоставяне на твоята тема, виждам добрите ти чувства. Моля бъди внимателен и ми задай ми един въпрос - за теб е важно



Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: MetatronHearth]  
Автор LA OCTAVA ()
Публикувано18.12.01 19:18



Що имам чуството,че сам си пишеш,и сам си отговаряш
Можеби грешаНо,едва ли



Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: MetatronHearth]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано18.12.01 20:14



Добре казано , но да предположим че го виждаш ти - обясним на тях че сами са поискали всичко ще те оплюят до раменете!!!!



Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: LA OCTAVA]  
Автор MetatronHearth (непознат )
Публикувано19.12.01 11:14



Грешката е моя - не видях чи и друг използва подобно име, но след като ми трябваха 40 минути да си регистрирам (много съм зле с техниката) сега този ник е мой. Нямам нищо общо с Камаел (напротив на всяко ниво ние сме едно и също с него както и с всички вас, така че приемам забележката - сам си пиша и си отговарям, наистина съществува само един)



Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: lvan_pl]  
Автор MetatronHearth (непознат )
Публикувано19.12.01 11:18



Дано да казваш това, което си мисля, защото след празните ти приказки в "Бог е познаваем" е краино време да кажеш нещо стойностно. Колкото до пл(не знам къде е следващата буква на клавиатурата)енето от мен няма да получиш нищо друго освен поощрение (по малко странен начин разбира се)



Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: MetatronHearth]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано19.12.01 13:43



Няма проблем, че ника ти е подобен с моя стар КамаелМетатрон... И без това вече той е преобразуван в КАМАЕЛ(негов син), така че няма друг метатрончо в дир.бг....
Не съм съгласен, че заедно с теб и всички други сме едно на всички нива - не е така...
аз съм Едното с теб само на нивото на Едното, Единствения...
тук на това ниво, на тзи планета сме различни неща....
мисля, че това е важно за разбиране...
Едно се на най-дълбокото и истинско ниво... на най-висшото...
но тук сме много и не сме Едно...
От тук идва и нуждата да помагаш и нуждата на мнозина да им помагат....
Вярно е, че всеки е избрал да е това, което е, но до колкото на мен ми е известно не е ТОЧНО ТАКА! Например ако те изнасилят в този живот това ще ти се е случило, защото си ДОПУСНАЛ ГРЕШКА!
Страданието е резултат на ГРЕШКИ!
Вярно е, че душата е съгласна да понесе страданието, но тя го прави ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ! Тя не би искала да страда, но знае, че трябва да го стори!!!

И от тук нуждата от ПОМОЩ!
Смятам, че трябва да виждаш нещата от различни нива, а не само да разсъждаваш от това висшо ниво...
Ако на духовно ниво никой не се нуждае от помощ, то на по-ниските има драстична нужда от това....
Следващият път когато някой като Бен Ладен убие майката, бащати и сестра ти знай, че това е станало заради хора, които СЕ ПРИМИРЯВАТ СЪС ВСИЧКИ И НЕ СЕ ОПИТВАТ ДА ПОМАГАТ И ДА ПРАВЯТ ВСИЧКО ПО-СЪВЪРШЕНО И ПО-ДОБРО!

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: LA OCTAVA]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано19.12.01 13:43



ТОВА Е ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕШ КАК ДА ПОМАГАШ И НА КОЙ ДА ПОМАГАШ И КОГА ДА ПОМАГАШ!
Помага се на добрите и на тези, които искат да им се помогне....
Да помогнеш на лъва да излезе от трапа означава да го поканиш да похапне с теб!
Това не е помощ и дибро, а глупост и невежество!
Бъди щастлив/а!

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: Искате ли да да помагате на другите хора???нови [re: KAMAEЛ]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано19.12.01 16:33



ти си прав разбира се, разбира се че не знам как се помага и на кого. аз като правя нещо много не подбирам, а така и така не хванах цаката на това добро и зло. пък и с лъвове пищя от удоволствие да си играя, така че дай го насам.
пък и глупостта и невежството също много ме забаляват, какво да правиш като отвреме на време са в мен
за твое улеснение граматически правилното обръщение към мен е "бъди щастлив"

бих могъл да ти кажа, че за да зададеш въпрос трябва да знаеш по-голямата част от отговора, а тогава е по-интересно сам да намериш отговора.
но ще се направя, че си задал правилния въпрос и ще ти предложа нещо.
Как може да се помогне на другите хора?
Естествено с малко светлина, тя винаги се е справяла досега. достатъчно е малко фокусиране върху нея и малко добри намерения, пък и е добре да не подбираш кои е добър и лош, това са само литературни понятия в живота всички са сиви, а не черни и бели.

това, което искам да споделя с теб ще получиш след малко защото трябва да излизам по работа...така че доскоро




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.