Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:10 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано21.01.02 14:17



не се отказвай, заради това което ти написах.
темата ми е интересна и затова искам да я продължим
та, така материално vs духовно или този свят vs другите

нали си запознат с разни теории и разбирания за висшия аз / ангел пазител / душата и тн. означения на едно и също нещо? също така знаеш какво е 'заземяване' и 'обединяване' на всички части?


кой ме живее в момента?


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано21.01.02 20:24



Ами значи според мен способността ти да виждзш в очите на хората красота не се дължи на земното състояние на съзнанието!
Казано е, че просветения окултист би се чувствал комфортно и в ада!

Смятам, че ти Метатрон Харт си щастливец, който е създал щастието вътре в себе си и способността да черпиш оттам! Но ако не беше така и ако нстроението ти се определяше от външните фактори ти не би бил щастлив никога - гарантирам!

Колкото до идеята, че този свят е много кофти виж и проучванията за духовния свят - регресионистите и медиумите описват духовния свят като рай в сравнение с този тук. Всички те са на мнение, че този свят е "трудно училище": ЧЕ ТОЗИ СВЯТ Е ТРУДЕН И ЖЕСТОК< НАРИЧАТ ГО БОЙНОТО ПОЛЕ ЗЕМЯ!!!

Дори религиите (всички до една, до колкото знам) ни учат на това, че трябва да търсим щастието Отвъд, а тук най-вече да се стремим към нравствено усъвършенстване. Признавам, че и способността да се радваш и да си весел също е нравствен добродетел, не казвам, че тук трябва да сме като блек металите, постоянно депресирани...

Не знам...
Ти кажи? Кое в този свят те прави щастлив???
Понеже аз като се замисля най-голямо щастие са ми донасяли все неща, които не принадлежат на материалната реалност!!!
Колкото до хората - тях ги има и Отвъд!
Къде в този свят е щастието?

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано21.01.02 20:27



знам какво е заемяване, но какво е "обединяване"?

и какво трябва да ти казвам отностно висшия аз

впрочем за мен и много окултисти висшия аз е съзнанието ни в духовния свят и свръхсъзнанието ни тук, докато ангела хранител е отделно същество (глвен духовен водач и закрилник)

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: VOlN_NA_SVETLlNATA!!]  
АвторEstel (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 23:14



Spored men ima na4ini da se dostigne do drugi svetove ,koito sa mnogo po-dobri i izpylneni samo s krasivi i ,razbira se ,polojitelni ne6ta.Az sym o6te na4inae6ta v tazi oblast ,4estno kazano ,no 4uvstvam ,4e kogato umra na tozi svqt ,6te se rodq na drug ,prekrasen i izpalnen samo s dobri sy6testva .zatova znaq ,4e za vsi4ko si ima vreme . a az ne sym dostignala tazi stepen na razvitie , za da gi posetq .No pone se razvivam ,i predpolagam ,4e nqkoi den v byde6teto ,6te imam vyzmojnost pone da gi zyrna ... razbira se ,jelaq tova da stane predi da umra!!!
edna klasi4eska kniga , Na Balzak - Serafita, ima takava tematika . Predpolagam ,4e shte dopadne na mnogo hora ,koito ne sa q 4eli ,dori i samo za tova ,4e sydarja svedenq i idei na Svedenborg,ako razbira se ,sa zapoznati s negovata li4nost!
badete 6tastlivi !



Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: KAMAEЛ]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано22.01.02 17:17



бойното поле е само в главата ти. откажи се от битката, предай се.
единственият проблем, който съществува 'тук', е че има много системи на много малко място (все пак Земята не е толкова голяма). аз не познавам нито една истинска религия, която да ти казва да търсиш каквото и да е. може би не съм се изразил както трябва, но никога не съм мислел, че трябва да бъда непрекъснато щастлив или весел, за да ми харесва 'тук'. просто отношението ми към всичко е по-различно. иначе и на мен ми се случват всички неща като на 95% от хората. не приемам нищо като добро или лошо или като правилно и неправилно. просто ми харесва, каквото и да е. харесва ми сравнението с училище, само дето няма никакви уроци за учене, имаш пълната свобода на действие, а ако нещо ти пречи, не му се сърди, ти си го извикал в живота си.
и да има и други етикети за този свят като например "СМЪРТ ЗАВИНАГИ" или "ОТВЪД НЕБЕСАТА"
малко си противоречат, нали. обаче и двете са верни.

---------------
аз също слушам рок музика, но не съм депресиран (знаех си че изпускам нещо в тая история с музиката, обещавам да се поправя)
---------------

идеята ми е, че ако не можеш да живееш свободно, където си в момента, няма да можеш да го направиш никъде другаде.
къде в този свят е щастието? - в теб разбира се


кой ме живее в момента?


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: Estel]  
Автор voin na svetlinata!!!Модератор (духовен екстаз)
Публикувано23.01.02 16:04



ok, mersi, saglasen sam s teb, a 6to se otnasia do towa, 4e ne si dostignala do niwoto da poseti6 tezi swwtowe - ne wqrno!

Доброто е семе на щастието, както злото - на страданието!


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
АвторRavenera (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 18:28



Vsichki nie te jiveem.



Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: KAMAEЛ]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано23.01.02 18:59



и да си дойдем на думата, че вчера не бях в настроение за писане.

смятам, че си е точно по темата, да те питам за заземяването (обединението) и за висшия аз, защото те са в пряка връзка с това как точно живеем 'тук'.
заземяването освен като "технически" термин за предаване на енергия към земята и свързването ни с нея, означава и преминаването и завършването на нашия процес на проявление като човешки същества. да бъдеш тотално в този свят, не само като физическо тяло, а да си напълно фокусиран в настоящия момент в сегашната обстановка, е единственият начин да изпълниш предназначението и целта си в 'този' свят.

висшият аз не е някакво отделно същество от нас или някаква 'по-висша' част от самите нас, която ако се държим прилично и добре, ще ни награди или накаже в противния случай (подобно твърдение чух от един приятел). висшият аз е проекция (не на човешкия ум), той е тази част от нас, която е напълно съзнателна и във връзка с несъзнателните части от цялото ни същество. тази част която знае точно причините поради които сме разделили частите си и която координира тези части. извън всички ограничения, които имаме - карма, различни измерения, прераждания. имам предвид всичките ни 'минали' и 'бъдещи' прераждания (защото от една гледна точка те всички животи се случват едновременно), всичките ни нива на проявление (не само на този свят), всичките етапи на съществуване. колкото повече сме в настоящия момент, колкото по-интензивно осъзнаване на себе си имаме, толкова повече от божествената енергия на висшия ни аз, абсолютното ни съзнание (или каквото друго название за него има, защото това е ню ейдж названието) е заземена в този свят, в нас. и толкова по-цялостни и свързани ставаме. точно това е и целта ни (живота ни на този план) - обединяване на несъзнателните части, превръщането ни отново в цялостни същества. единствено по този начин може да получи слепване между различните части и 'сваляне' на тези прекрасни енергии и чувства 'тук', проявлението на абсолютното съзнание, което сме, 'тук'.


кой ме живее в момента?


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: Ravenera]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано23.01.02 19:00



страхотно

кой ме живее в момента?


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
АвторRavenera (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 19:13



Otgovorat beshe "vsichki nie". Opasno e ako samo edin chovek te jivee. Ami ako toi premine otvad i ne znae kak da se varne, ti sashto shte ostanesh tam.. Pak koi znae, moje vsichki da sme otvad.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.