Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Състоянията на съзнание  
Автор VOlN_NA_SVETLlNATA!!! (минаващ)
Публикувано22.11.01 02:18



Състоянието на съзнание на Планетата Земя е безлично и пусто...
Емоциите, които изпитваме са толкова слаби и толкова малко, че е направо плачевно...
Ние сме в ада. Състоянието на съзнанието на тази планета е толкова ужасно в сравнение с други светове, че откровено може да се каже, че живеем в ада...
Тези, които продължават да живеят под въздействието на силите, които са присъщи за света ни и които постоянно ни бомбандират: егоизъм, негативни и дейности, причиняване на страдание на себе си и другите, липса на доброта...
те не подозират какво правят... Само за малко да преживеят удоволствието от духовния екстаз и ще намразят собствените си действия в миналото...
Човешкия Аз е призван да навлезе в състоянията на съзнание, които наричам екстаз - пълно блаженство...
Ще има няколко различни вида екстаз...
Съществуват екстаз на лиубовта и добротата...
Съществува екстаз на агресията...
Съществува екстаз на омразата...
Съществува екстаза на разрухата и злото...
Всички тези състояние са невероятно блаженство...
Всички те обаче са нещо добро...
Омразата тук ни ка да страдаме... Само в редки случай някои изпитва блаженство от висш аспект като причинява разруха...
В световете, които идват обаче вече всичко ше е екстаз. Там няма да има зло, там злото ще е като дете, което блъска ваза...
Там ще станем естествени и... сложно е за обясняване просто ще сме нови в света... Там ще може да мразим и да разрушаваме и да изпитваме блаженство... Всичко ще носи блаженство....
Начинът да стигнем до тези светове обаче е....
Още не ми е ясен точно, но ще разбера...




Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: VOlN_NA_SVETLlNATA!!]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано22.11.01 03:15



начинът е един...
екстаза...
безрезервното /безусловно/приемане ...
на всичко...
на всеки момент...
какъв е пътят до там???
всеки път води до там...
,а каде е това там...???
...
ха сети се де!...



...омммм...


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: omkara]  
Автор VOlN_NA_SVETLlNATA!!! (духовен екстаз)
Публикувано22.11.01 03:18



това там е тук,
от където и да си зададеш този въпрос



Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: VOlN_NA_SVETLlNATA!!]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано22.11.01 03:28



адски си прав...
но моето тук е различно от твоето...
и обратното е валидно обаче...
...
някакво по-широко схващане по "проблема" имаш ли???

...омммм...


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: VOlN_NA_SVETLlNATA!!]  
Авторei (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 21:17



ei ot kade tazi sigurnost sqkash znaesh kakvo e na drugite planeti....oshte ne ti e qsno ne pishesh,tova shte reche che si prochel neshto i si go priel za chista moneta i nqmash sobstven vyzgled...a tova e dosta ogranicheno i glupavo...izvinqvai za iskrenosta



Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: VOlN_NA_SVETLlNATA!!]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано18.01.02 13:50



с какви сетива усещаш, че твърдиш подобно нещо? спирал ли си се поне за миг, за да усетиш Земята, или себе си, или чувството на любов, което си е непрекъснато в теб, но си го затрупал с мислите и концепциите си, за да казваш че тук е една пустиня?
ти си си измислил някакво 'състояние на блаженство', но това е още една преграда, която поставяш за да не ти се наложи да чувстваш това което е сега.
повярвай ми, камаеле, тук (на Земята) за 'други светове' не зная, всичко си е много интензивно. почувствай себе си, почувствай собствените си емоции, били те "дори" гняв или омраза или страх (всичко което наричаш зло) и това ще бъде последния път когато те ще бъдат в теб. тогава ще забравиш всичките си предрасъдъци, ще забравиш етикетите, които поставяш на всичко, няма дори да можеш да го наречеш блаженство. ако можеш да преживееш този момент, сигурен съм няма повече да бъдеш въвличан в безкрайните битки на ума ти.
пътят да достигнеш до който и да е свят започва от там, където си в момента.
ти сам се задържаш, ти сам си освобождението (каквото и да значи това), защото ти си този, който върви по пътя, и самият път.




Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
Авторkamael (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 19:03



dobre, 6te pomislia warhu dumite ti Metatronheart..
kolkoto do ei, ot sobstwen opit i ekstaz goworq...
ne sam kazwal 4e tuk e ad... kazah, 4e kakto na niakoi ne ql luksozna torta luk4eto e zadowolitelno, no izial tortata wijda 4e luk4eto e kato pustinia i ad...



Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: kamael]  
АвторMetatronHearth (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 17:18



недей да мислиш, пак ще направиш същата грешка по-добре чувствай само
това което преживяваш е само това което си допуснал до себе си. ако някое чувство ти се струва в недостиг, то е само защото не си го допуснал в себе си.
и кажи ми моля те, кой е този които чувства и казва че това чувство прилича на лукче, а другото чувство прилича на торта? дали не "чувстваш" чрез мисълта си (размишляваш за чувствата) или след това им даваш оценка и ги сравняваш с предишни преживявания? мисълта не може да обхване и преживее в дълбочина нито едно чувство, може би за това някои си мисли че живее в безплодна пустиня, докато всъщност има изобилие от всичко около него




Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: MetatronHearth]  
Автор voin na svetlinata!!!Модератор (духовен екстаз)
Публикувано20.01.02 00:43



taзи тема съм я писал не поради мисли и размишления, приятелю, а от Емоция, висша Емоция на екстаз...
когато съм в този ексаз се чувствам по един велик начин...
когато изляза от това състояние, дори когато изпитвам удоволствие ако го поставя в сравнение с този екстаз то изглежда именно като лукче до торта, че и повече...
Палтон чел ли си... неговата идея е че всичко е пещера тук, а ние сме оковани и невиждаме света извън пещерата, който е истинския , нарича го Идеалния свят, в който можем да се радваме постоянно на това, което наричаме Любов...
боя се че не от мисли, а от изживявания съм достигнал до горната теза...
вероятно... възможно е, да , да ми липства силата и умението да преживявам тази тукашна реалност и да се задоволя само с нея... но наистина нищо от външния свят тук не ми е доставяла подобни върхови екстазни преживявания...
смятам, че напред в еволюцията наистина има светове, в които обичайното състояние на съзнанието не е като това тук, а всичко е пропито с екстаз...
Когато ме обеземе тази велика еугория на Екстаз и просто не мога да не твърдя това, но иначе, да, ако не го почувствам с месеци ще се примиря и аз и едва ли бих написал тази тема незвисимо от мислите си...
ако имам мисли, то тази тема не е писана поради мисли, а поради велики, неописуеми емоции...

Доброто е семе на щастието, както злото - на страданието!


Тема Re: Състоянията на съзнаниенови [re: voin na svetlinata!!]  
Автор MetatronHearth ()
Публикувано20.01.02 14:09



много добре усещам за какво говориш, просто моето отношение към 'този' свят е друго, аз си го харесвам и обожавам и затова ти казвам пак да го погледнеш.
колкото до платон или някои друг автор, чел съм тонове литература (както повечето хора в този клуб). и да има много интересни неща във всяко произведение, но всеки си пише за собствената позиция и собственото учение. няма нито един учител в цялата вселена който да знае по-добре пътя който трябва да следваш освен самия ти, така че следвай сърцето си, каквото и да ти казва. и следващия път когато се съмняваш, че 'този' свят няма достатъчно красота погледни в очите на първия човек, който срещнеш, не е необходимо да ходиш много надалеч


кой ме живее в момента?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.