Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Аз съмнови  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 17:06



~"Аз съм Атман, о Гудакеша, в сърцето на всяко същество Аз пребивавам, Аз съм началото и средата, а също и края на всички същества".
Бхагават Гита, X:20




Тема Не съм чела Бхагават Гита.нови [re: Observer123]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано09.11.01 17:14



Но Щайнер твърди, че вярва на евангелието на Йоан и на Бхагават Гита.
Ако се има предвид, че влизайки в себе си, влизаме в НЕГО (Създателя, Абсолюта) това ми допада.

@=>=>=


Тема Re: Не съм чела Бхагават Гита.нови [re: shockwave]  
Автор CEKTAHT (Отсъстващ)
Публикувано09.11.01 17:19



нещата са аналогични, но казани с други думи




Тема Re: Не съм чела Бхагават Гита.нови [re: CEKTAHT]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано09.11.01 17:27



Не е ли чудесно, когато се нещата се потвърждават от различни източници, както казват журналистите.



@=>=>=


Тема Re: Не съм чела Бхагават Гита.нови [re: shockwave]  
Авторvoin_na_svetlinata (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 21:58



Imenno towa e nai-prekrasnata istina. Nie wsi4ki sme edno. Na6ata nai-istinska i dalboka sa6tnost e Edinstweniq waw wsi4ko!
Nie sme bratia i sestri v niskite niva i sme w edinstwo w naj-gornoto niwo!
Za towa i wi powtaram, 4e wi obi4am, za]oto wie ste men. Wie ste kato men. Niakoi e po-stra i razwit, drug po-malko, no wie ste men.
Kakwoto prawi6 na drugite jivi sa6testwa go prawi6 na Edinstweniq, a kakwoto go prawi6 na Edinstweniq go prawi6 na sebe si.
Za6toto ti si Edinstweniq!
I w bibliata go pi6e, ne samo waw Bhagawad gita: "Kakwoto na blijniq si prawite, na Men go prawite"...
Poneje si obarnal grab na brat si, obra6ta6 grab na Boga...
Towa e Welikata Istina, zaradi koqto wsi4ki trqbwa da izberem liubowta!
Obi4am wi!



Тема Re: Не съм чела Бхагават Гита.нови [re: voin_na_svetlinata]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано09.11.01 22:06



Така е, вярно е. И тези, които сме го разбрали вече търсим практики за да изчистим вътрешната мърсотия от себе си и да станем сияйни хора.

Пак ще повторя Айнщайн, който за мен е един светъл ум на човечеството:

"АЗ не искам много, а само да чета мислите на БОГА".



@=>=>=


Тема Много "скромен"нови [re: shockwave]  
Автор gentlewave (от морето)
Публикувано10.11.01 00:17



е бил този Айнщайн. Така е с гениите...

Всяка философия, навлизайки в същността, става езотерична...
Философия=езотерична.

P.S. Чудя се само - защо сътвориха толкова много клубове, които се обръщат към едно и също нещо: Философия, Метафизика, Езотерична Философия?

Скоро можем да очакваме клобуво: Екзотерична философия, Акроаматична философия, Модератористична философия...

Морето само живите обича,
а мъртвите изхвърля на брега...


Тема Re: Много "скромен"нови [re: gentlewave]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано10.11.01 00:20



Знаеш ли защо се сътвори този клуб?

Отиди в Окултизъм и виж предложението за него.
А виж и темата на Валсодар - Разделяй и владей!



@=>=>=


Тема Каквато и да енови [re: shockwave]  
Автор Stephan (от Ла Манча)
Публикувано10.11.01 00:39



причината (или поводът), ние - българите - сме хора с доказано ирационално мислене. Така че тази причина при всички положения е в разрез със здравия разум и рационалното мислене на цивилизования свят. Ти ходила ли си някога в "Метафизика"? Четох всичко от теб във Философия. И по какво ще различиш философията (въобще) от езотеричната философия?
В своята "История на философията" Хегел отхвърля като несъстоятелни и неправдоподобни твърденията, че Аристотел четял два вида лекционни курсове. Сутрин в Ликея четял лекции по езотерична философия, които обхващали логиката, природните науки и най-вече дълбочината на диалектиката. След обяд четял екзотерични (акроаматични) курсове по политика, софистика и реторика (по-скоро върху естетиката и поетиката). Ясно е, че съчиненията му и в двете области са еднакво задълбочени и еднакво предначначени за избрани. Когато Аристотел публикувал съчиненията си в Атина, Александър Велики - неговият най-забележителен ученик, който по това време вече бил завоювал цяла Азия - му написал следното писмо: Как посмя? - това, което беше само за избраните и предназначено за божествените като мен - ти да направиш достояние на простосмъртните и невежите? Аристотел му отговорил: "Моите съчинения, макар и обнародвани, и сега за толкова познати на четящата публика, колкото и когато не бяха." Ясно е, че философът е искал да подчертае езотеричния характер на философията. Още Хераклит е бил наричан Тъмния, същото са писали древните схоласти и за Питагор и Анаксагор.
Та думата ми, мадам, беше - дали са нужни три клуба за една проблематика, на която и един е много - като се има пред вид скромния интерес към високите науки?

- Не плачи, Санчо! Дулцинеи има за всички!


Тема Re: Каквато и да енови [re: Stephan]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.11.01 00:51



Боже...пак ли ти. Мога да те пратя при един друг логик...с препоръка...мотае се из клубовете и си препоръчва книгата.

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.