Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 26.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Туристическа виза за САЩ  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано25.07.13 20:00



Здравейте, клубари.
Планирам 3 месечно пътуване из Щатите и исках да знам какви са формалностите за туристическа виза, колко време се чака и тъй като пребивавам в друга страна дали трябва задължително да се прибера до София за да премина интервюто.
Благодаря предварително за вашите отговори.





Тема Re:нови [re: Francuzoikata]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано25.07.13 22:02



В тукашното американско посолство ми казаха, че основното правило е, че за виза се кандидатства не в страната на местопребиваване, а в страната по гражданство.



Понеже в един момент и аз се чудих за същото, но вече не ми е актуално.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re: Туристическа виза за САЩнови [re: Francuzoikata]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано26.07.13 01:19



Бонжур мадам/мадмоалел... "Жизел"...

Гледам ползваш интернет,което е похвално!Та в тоя ред на мисли:защо не посетиш офишъл сайта на посолството и там се крият отговорите на всички твои питанки... Мерси боку за "Ф"ниманието.

"How much do you want for all of them?"

Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор .Jess. ()
Публикувано27.08.13 23:39



Може би темата не е вече актуална, но казаното от вашето там американско посолство не е вярно, а е точно обратното - т.е. за виза се кандидатства в страната по местопребиваване, когато това пребиваване е за дълго време, т.е. където си се установил да живееш.
Аз получих виза за САЩ в консулството им в Германия, след всички формалности, важащи за БГ-гражданин плюс интервю и т.н.



Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано06.09.13 22:23



Не знам, Джес - това ми казаха, даже го имам и в писмена форма като отговор на имейл. :) Все пак има разлика между основно правило и изключения.

Може би в някои случаи да има и практика да се дава виза на постоянно пребиваващи в тази страна, но "основното правило" е, че не се прави.
А може и да зависи от самото посолство и просто тук да имат такава практика?

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор .Jess. ()
Публикувано09.09.13 00:27



Най-вероятно е различно за различните държави. Възможно е Норвегия да няма такова споразумение, да се дават визи от амер. консулство на място за постоянно пребиваващи, а Германия да има. САЩ водят доста индивидуално политика за визите по държави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.