Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 25.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Браво на Великобритания!  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано11.03.13 15:42





Ето това наричам аз защита на националните интереси. Другите продажници (в това число и страната, в която аз живея) само мълчат като послушни овчици ... В същото време ЕСПЧ отхвърля съвсем легитимни решения на Върховните съдилища на съответните страни. Тук поне има няколко знакови случая, в които гаврата от страна на ЕСПЧ е толкова голяма, че на човек му се повдига от несправедливостта, която се защитава.
Ако Великобритания напусне ЕКПЧ, се местя да живея там.

Обикновено става дума за това, че правата на полагащия усилия да отнеме чуждите права, са по-важни от правата на неговата жертва. Някакви гадости. Един от случаите е дело, в което страната изгонва една жена, тя се връяа с фалшива самоличност, създава семейство, въпреки че е наясно, че няма право да влиза в страната. Пак я гонят и й налагат забрана да влиза в страната, а ЕСПЧ отменя забраната. Гнусно. Или друго дело, в което страната изгонва един мъж, който наред с всички останали гадости, представлява реална заплаха за живота на бившата си жена, но ЕСПЧ отменя забраната и той се връща в страната. И в двата случая чужденците са изгонени напълно в унисон със законите тук. Е ли Върховния съд наистина върховен? Май не.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Редактирано от иливap на 11.03.13 15:46.



Тема Re: Браво на Великобритания!нови [re: иливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано11.03.13 16:06



не съм сигурен, че евро конвенция може да отмени национален закон, обикновено всяка държава има свобода при конкретните случаи, европейските конвенци и и прочие решения имат само насочващ характер ... не съм запознат със случая, по-вероятно е някой добър адвокат да е успял да надделее над посрествен прокурор, базирайки се на съответната конвенция .. или съдията нещо се е направил на интересен за да отмени решение на националния върховен съд на базата на конвенция, или има някакви други мотиви, неспоменати в статията, примерно пропуски в процедурата



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано12.03.13 01:12



И аз не бях сигурна, ама е факт. ЕСПЧ е над Върховните съдилища в съответните държави. Това е положението. Решенията се спускат отгоре и суверенитетът на самата държава е нулев.
Не е единичен случай - много са. Знам, защото чета тези дела и не вярвам на очите ми. Гадост.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано14.03.13 17:48



знаеш друг път!

ако ти откажат влизане във Великобритания, не ЕСПЧ ами и господ не може да ти помогне ... освен ако не е пластичен хирург




много приказки четеш май

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано15.03.13 08:48



Запознай се със стотиците конвенции и други документи от този ранг, които съществуват. После виж кои държави са ги приели и въвели в собственото си законодателство. После почети малко съдебни решения да ти падне ченето.
Току-така не могат да ми откажат влизане в която и да е ЕС страна. Ако го направят, мога да ги осъдя, да. За домашно сам да откриеш на какво правно основание.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано15.03.13 08:55



луда ли си ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано17.03.13 00:49



Че ще губиш време да се запознаваш с материята по въпрос, който обсъждаш? Може би е лудост да очаквам, че ще се изкажеш подготвен, да.

По-реалистично е да очаквам, че само ще си плямпаш.

Ето, чети още по въпроса.

Чети и тук да видиш как решение на ЕСПЧ отменя решение на Върховния съд на суверенна страна, което решение е съобразено със законите в тази суверенна страна. И това е един от стотици случаи.

Плямпало.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Редактирано от иливap на 17.03.13 00:56.



Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано20.03.13 00:13



л. у. д. а.



ей сега ще се разчета на всички дивотии дето си написала и след малко някой ще се съобрази с пикливото решение на ЕСПЧ

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано20.03.13 21:12



О, свещена простота.

Чети там "Шок" и "Блясък".

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.