Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано24.03.13 13:42



Ето там е ябълката на раздора. Западна Европа иска българските умни глави, които представляват голям ресурс за страната, но не иска престъпността и другите глави, които не са никакъв ресурс.

И е права да иска първото, но да се страхува от второто.

Англия все пак има език, който мнозина знаят. Тук пазарът се регулира от изискването да знаеш местния език, който е много по-малко разпространен. Та мнозина увисват заради незнаене на местния език и си мислят, че "само с английски пак ще се оправя". Последното е валидно за някои позиции в някои фирми, тоест много частни случаи на абсолютно необходими кадри, които тук не се намират.

При нас има голям наплив на южноевропейци последните 2 години. Повече се връщат с празни ръце и празни джобове, изхарчили спестяванията си в скъпата държава на север. Много гърци, италианци, испанци - които я знаят английски, я не, но изобщо не са актуални на пазара на труда и не предлагат нищо, което местните и други чужденци с местния език да не предлагат. :)

Познавам една норвежка в Атина, докарва си добри пари с частни уроци по езика. Първо започнала с по 1-2 ученика, сега води цели групи по 30 човека, всеки ден от седмицата различна група. Тези са осъзнали, че без езика нямат шансове.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re: бройкинови [re: eFFeXX]  
Автор MrNМодератор (The real)
Публикувано25.03.13 19:59



току виж си се оказал прав ... отивам да си събирам багажа!

Изпитах странно чувство

- представих си те чакащ на опашка за билет за автобуса за Лондон, заобиколен пред тебе и зад тебе от група роми и се сетих как емигрантите мият чинии та ми стана жал за тебе



Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано25.03.13 22:10



Така е



Мисля че нещата ще се регулират и въпреки финансовите катаклизми в ЕС, след години никой няма да си спомня за тези рестрикции, както сега, че някога е трябвало виза, за да посети Германия, Франция или др. европейска държава.




Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор MrNМодератор (The real)
Публикувано26.03.13 10:10



ма ти още ли вярваш че ЕС ще продължи да го има?

Браво, е тва се казва- оптимистичен европеец



Тема Re: бройкинови [re: MrN]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.03.13 17:00



сънуваш буден явно

отрано ли пиеш или други медикаменти вземаш ?

впрочем, мисля да наема още една екс емигрантка .... жал ми стана, с малко дете е, а да се реди на опашката за помощи заедно с ромите .... или пък да мие чинии в някой ресторант за без пари

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: бройкинови [re: eFFeXX]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано26.03.13 17:23



Оу... йее бейби... На к'ви заплати ги наемаш?И освен сви*ки какво трябва да умеят?

"How much do you want for all of them?"

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано26.03.13 18:44



Той, благородния, от високия си пиедестал ще съжалява жените.

След толкова плювни по емигрантките, не са му чисти намеренията. Горките женици.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано26.03.13 18:47



Според мен си трябват и визи, и граничен контрол. Тази разпасана работа не води до нищо добро. Ако ЕС ще го има, трябва да се върнат визите и граничния контрол, самостоятелността на държавите.
Дреме ми, че мога да отида на почивка някъде без виза, когато в центъра на града ми са просяк до крадец до джебчия. Сигурността и спокойствието са по-важни от спестени 5 минути на опашка за проверка на паспорт.

Весело изкарване на празника, ние тук се "печем" на планината и както е тръгнало, може и да не ни трябва море лятото с този тен.



Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Тема Re:нови [re: MrN]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано26.03.13 22:20




Виж сега, ЕС не е Трамвай желание!
Анализите на по-умни от нас глави показват, че загубите по едно евентуално връщане на националните валути ще бъде доста голямо.
После нали се сещаш, че всичките заеми, които се отпускат, водят до още по-силно икономическо заробване.
На мен ми е любопитно кога турският флаг ще се развее в Брюксел и дали Ердоган ще доживе своя политически триумф?!




Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано26.03.13 22:29



Нямам никакви впечатления как е по вашите ширини, Вили?!

Тук засега е спокойно.
След като се извъртяха всички филми по немските тв. за мечките в Стара планина, сега наред е дуисбургската цигания.

Хубави празници и на теб


Ние още не сме хвърлили пухените якета...бррр





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.