Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 10.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: иливap]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано03.02.13 15:55



Ако има нещо сигурно в тоя живот това, е че досега цените на земи и имоти винаги са вървяли само нагоре /с някое и друго временно отклонение но краиния резултат е все същият/.

Но даже и да не се вдигне цената на къщата а да остане същата на която съм я купила. Аз съм вложила само депозита останалото е изплатено от наемателите. Ако вложа същите пари в пенсионен фонд ще ми изплащат по 100 лири и това ако се пенсионирам утре съответно с наема аз ще имам шест пъти по голям доход за същата инвестиция.
Нямам намерение да плащам заплатите и бонусите на брокерите и пенсионните фондове ще гледам да си ги харча аз



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re: За пенсията - превантивнонови [re: The Fifth Element]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано03.02.13 15:57



...... че то си е важна част от живота


все едно да планираш за деца или жилище нормално си е

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re:нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано04.02.13 08:26



абе вие там данъци нямате ли бре, тук при нас данъците за собствена къща са малки, обаче данъците за втора къща или за къща за даване под наем са много по-високи, кредитът също е с по-висока лихва за инвестиционна покупка, а пък наемите тук са такива, че освен ако не разпарчетосаш двуетажна къща на 6 микроскопични апартамента (един в мазето, един на тавана и по два на етаж) за неориентирани чужденци, няма начин наемите да ти покриват 100% вноските по кредита ...

от колкото по-дълго време цените вървят нагоре, значи толкова по-скоро ще паднат, защото не могат да се вдигат до безкрайност, виж в Щатите какво стана с цените на къщите ...



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано04.02.13 18:39



има данъци ... ама има и начини за тяхното заобикаляне


Кредитът е само с 1% отгоре .... за да се покрива от наема: Първо събираш достатъчно голям депозит; Второ купувш нещо което не е било пипано от 1970 насам и не задължително в района в който живееш /за да го вземеш евтино ... хората нямат време, желание, фантазия за да ремонтират тук, искат направо да се нанесът/ Трето: пускаш един строител с неговите хора за отрицателно време и сума да я оправят, с нова баня/нова кухня и тн. /обаче контата с въпросния тябва да го имаш предварително/; Четвърто прескачаш компаниите за недвижими имоти при даването под наем; Пето гледаш да нямаш деца по това време че иначе нещата по трудно ще се осъществят.

В Щатите имат мноооооооого свободна територия и нямат нашите забрани за строеж на 2/3 от земята Европа е друга баница.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re:нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано05.02.13 09:13



Първо събираш достатъчно голям депозит;

Второ, вместо да купуваш къща, слагаш депозита на дългосрочна сметка, прибавяш към него парите, които ще дадеш за основния ремонт и новите кухня и баня и т.н., добавяш парите за банковите такси и регистрацията на имота и кредита, всяка година добавяш стойността на данъците, на текущите ремонти (които с наематели се случват доста често), и след 20 години е много вероятно да имаш натрупана по-голяма сума от стойността на къщата без да си си късал нервите в продължение на 20 години с погасяване на кредити, текyщи ремонти, търсене и разправии с наемателите ...


... щот през тези 20 години тоалетни казанчета, ел инстлации и отопления ще се повреждат, наематели ще се изнасят, а нови трудно ще се намират, или наемателите могат да не ебават да плащат и ще трябва да ги съдиш, или те ще са недоволни и те съдят и т.н. и т.н. ... а при втория вариант ще можеш да се посветиш на семейство, отглеждане на деца или обикаляне на света без да мислиш постоянно какво ли ми забъркват в момента наемателите




Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано05.02.13 16:47



хех


и ти си прав донякъде .... но няма голяма възвращаемост без късане на нерви или поемане на риск. Сиреч аз такава дългосрочна сметка не съм намерила още.

Пък за мен този варянт не е главоболие имам опит и контакти в тази сфера и след основен ремонт за сега /6 години след това/ освен един механизъм за тоалетното казанче /както каза/ и една нова пералня преди 3 месеца други разходи не съм имала. Наемателите аз си ги подбирам .... и са си все същите до сега една симпатична млада двойка с добри професии даже и градината са ми я направили страшна.

Пък децата ... вече придобихме едно и ми разказва играта но само на това да се посветя не ме привлича хич. Не съм тип домакиня и обичам предизвикателства

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.