Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ВАЖНО - Отново за здравния рекет  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано16.12.12 15:53







Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: DarkSide]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано18.12.12 12:39



Мерси, Дарки!
Проблемът вече не ме засяга, но предадох информацията на познати.
От една страна ми се струва като поредния рекет, но от друга, законите са за да се спазват.
Четейки коментиращите, явно им предстои ходене по мъките на българската бюрокрация.
Успех на всички






Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: DarkSide]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано18.12.12 13:11



Mного благодаря! Не знам дали ме засяга, не съм прочела още, но информацията е супер важна





Тема Някой да има опит [re: DarkSide]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано18.12.12 13:36



с немска куриерска служба с overnight услуги?

Голяма съм паника

Аз това отдавна съм го направила, даже бях забравила, но за другите, които са в ДЕ и не знаят: DHL express over night, към 50 кинта, има ги на всеки ъгъл, не само в пощите.

Редактирано от Peджинa Фaлaнджи на 18.12.12 13:47.



Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано18.12.12 13:51



не те засяга само ако при проверка в системата на НАП ти излезе надпис “Лицето е ИЗКЛЮЧЕНО от здравно осигуряване, СЧИТАНО ОТ …….., ПОРАДИ НАПУСКАНЕ НА СТРАНАТА”, ако надписът е "Лицето е със спрени здравноосигурителни права" или "Лицето е с прекъснати здравноосигурителни права",то дължиш здравноосигурителни вноски.

между другото крайният срок за подаване на тези декларации въобще не бе малък,спомням си че е от поне една година!
въпросът е дали ще ни изискват декларации за пребиваване в чужбина всяка календарна година след 2013?



Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: Фpeнг]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано18.12.12 13:54



Да, знам

Проверих вече. Аз го правя всяка година от много време всъщност и законът си е съвсем окей. Хората искат да си разчистят сметките, хаосът досега в бил огромен.



Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано18.12.12 14:17



аз много лесно се отписах. дори не ходих в офиса на НАП по местоживеене в Бг ,а пуснах документите си от друг град. те си ги транферираха вътрешно. въпросът е само да се отиде лично или да се прати упълномощено лице.



Тема Re: Някой да има опит [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано18.12.12 15:04



аз ги пратих моите декларации по DHL, всичко стана по Интернет, въведох двата адреса на сайта им, платих с кредитна карта, дойдоха вчера да ги вземат от работното ми място, следих как се движи доставката на сайта им, преди около час са ги доставили и имам фамилията на получателя, за съжаление България не е в списъка със страните, в които се подписват електронно, иначе щях вече да имам и подписа на получателя



Дано този път стане работата, щото дължим със семейството ми пари за 12 години с лихвите ...




Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: DarkSide]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано18.12.12 20:44



проверих си електронно

ЛИЦЕТО Е ИЗКЛЮЧЕНО ОТ ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ , СЧИТАНО ОТ 01.01.2005, ПОРАДИ НАПУСКАНЕ НА СТРАНАТА

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Редактирано от OldWitch на 18.12.12 20:46.



Тема Re: ВАЖНО - Отново за здравния рекет [re: Фpeнг]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано19.12.12 15:27



Искам да обобщя, защото вече всях достатъчно ненужен смут



Лично аз досега съм правила твърде много. Подала съм декларация за напускане и след това всяка година съм пращала свидетелство от немската здравна каса: формуляр S104, че съм здравно осигурена. Последното е било напълно излишно.

Достатъчно е да подадеш декларация за напускане на страната, формуляр S104 няма никакъв смисъл, защото не ти гарантира здравно осигуряване в България.

В заключение за теб: няма нужда да правиш нищо до окончателното ти завръщане в България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.