Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Емигрантите изпратили  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.07.12 16:50



от януари до май. Това прави около 814 млн. € за 2012. Парите, които емигрантите са дали на ръка на свои роднини и близки в България, вероятно са много повече.

Колко са всичко, как мислите?

Редактирано от XlNG на 17.07.12 19:01.



Тема "...Колко са всичко, как мислите?" [re: XlNG]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано17.07.12 21:57



Лично мнение: Вероятно са повече от споменатото в статията от линка, но в течение на годините сумите намаляват, и ще продължават да намаляват. По обективни причини, част от тях познати в личен план:

1. Т.н. "стари емигранти" (тези от началото на "прехода") имат все по малко останали живи близки на които да помагат парично. Предполагам всеки е помагал на родителите, и близки лели/вуйчовци/чичовци. Тези възрастни хора си отиват, а техните потомци едва ли заслужават същата помощ.

В личен план-моите любими чичовци и лели, на които им помагах от "прехода" насам да не живеят в мизерия, си "отидоха", всички:( Децата им...ами помогнах по сватби, и след раждане на отрочета, ама по нататък...



2. В днешни дни май потока на емиграцията/дългосрочно гастарбайтетство намаля чувствително. Предполагам че повечето от по новите "емигранти/дългосрочни гастарбайтери" помагат в същите размери на близките си в България, но тяхната обща бройка (и съответно общите суми пратени до близките им в България) намалява съответно.

3. В личен план-най голямия импакт от моя помощ за роднини/познати/приятели беше едни...към $50 за едно лекарство, което помогна на жената на приятел от детинство да забременее след десетина години проблеми (хората бяха на 5 мин' от развод). Сега имат талантлив 18 г' дънгалак, и нормален семеен живот. Имам го като свой допълнителен син, бай прокси


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Емигрантите изпратили [re: XlNG]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано17.07.12 23:05



мисля, че хрантутниците живеещи от кръвта на свои близки в чужбина са ужасяващо много




Тема Re: "...Колко са всичко, как мислите?" [re: Mitre6opa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано17.07.12 23:07



айде стига си се хвалил бе, аман

Големия спонсор и спасител на бедни българи, нема що.




Тема Re: [re: XlNG]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано18.07.12 01:06



Изпращат, я. Представи си хипотетичен случай, че трябва да се направи скъп и необходим ремонт на къщата, където живеят родителите, които с пенсиите си не могат докато са живи да съберат необходимата сума. Кой ще плати ремонта - децата и внуците в чужбина.

Против съм да се пращат пари за глезотии, но за необходими неща като например горния случай и аз бих пратила. Или скъпо лечение на болен роднина ...

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)

Редактирано от иливap на 18.07.12 01:06.



Тема Re: [re: иливap]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано18.07.12 10:45



за спасяване на живот да ама това е специален случай. Останалите нужди зависят от имам ли пари да ги покрия. Ако нямам пари нямам и нужди. Щото един човек като знае, че има кой да покрие нуждите му веднага си намира нужди за покриване. Ако не им харесва в БГ да излязат в чужбина както аз съм направила. издържам само децата си и мъжа си защото на тях съм им длъжна. На родителите си ще помогна само в критична ситуация. На мен пари никой никога не ми е подарявал па съм оцеляла, въпреки че съм била на дъното финансово. Явно може стига да иска човек.




Тема Re: [re: OldWitch]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано18.07.12 11:43



Ако родната ти къща е пред срутване и родителите ти живеят в нея, но нямат пари за ремонт ... Ще им пратиш, за да не се окажат затрупани под развалини, нали? Или ако има теч някъде в къщата и трябва да се кърти да се намери теча ... Ще пратиш пак, нали? За това говоря.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Емигранти от всички страни, обединявайте се! [re: иливap]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.07.12 14:14



Правя си следната сметка: Около 800 милиона евро се превеждат по банков път. "Много повече" се носят на ръка. Ако смятаме консервативно, получава се, че поне два милиарда евро влизат годишно в тази държава. При това чисти пари, free cash flow. Да не се бърка с БВП! А зад парите се крие и голяма сила. Ми ако вземат тези хора да се обединят...

Някой знае ли колко free cash flow има държавата България годишно?



Тема Re: [re: иливap]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано18.07.12 16:06



на улицата няма да ги оставя, но който плаща той поръчва музиката. Ще платя за това, за което преценя, няма да дам възможност да си искат кот им скефне




Тема Re: "...Колко са всичко, как мислите?" [re: Mitre6opa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.07.12 18:07



Митре, оня юруш от началото на деветдесетте отмина, но емиграцията продължава с пълна сила. Де що учи тука вишо, изобщо не мисли за връщане. Ами как да мислят, след като като студенти тук получават повече, отколкото после в родината?

Та паричките ще продължават да текат. Интересно колко са горе долу? Някаква представа?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.