Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някакви странни работинови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.04.12 00:38





Колкото повече са чужденците, толкова по-трудна става интеграцията им - добре известен факт, който многократно се е доказвал в различни държави по света, включително и България.

Швейцария решава да ограничи вноса на работна ръка от определени държави и ще наложи квота брой разрешителни годишно. В тази група държави влиза и България.

Дискриминация? Няма такова нещо. Изглежда ми като съвсем нормална политика на държава, която иска да запази определен баланс между различните народи в нея. Нещо, от което много други държави (включително тази, в която живея) могат да се поучат. Но едва ли ...

Говорителят на ЕС Михаел Ман заяви, че всички страни членки на ЕС трябва да бъдат третирани наравно и че Швейцария нарушава правилата за свободното придвижване на гражданите на общността. Че никой не е ограничил придвижването. Ограничава се заживяването на това място.

Мисля, че Швейцария е една чудесна страна за пример с отговорна политика, която защитава собствените интереси! Браво на швейцарците.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Някакви странни работинови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано27.04.12 00:27



и аз мисля така





Тема Re: Някакви странни работинови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано28.04.12 13:13



Дискриминиращо е отнемането на правото, поне аз така го тълкувам






Тема Re: Някакви странни работинови [re: Muskat]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано28.04.12 13:20



Освен това този вестник е толкова неграмотно списван.
Всеки път, когато им отварям сайта, откривам някоя дума, за която проявявам съмнение в правописа й.
Виж заглавието източно-европееца






Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 17:54



Ти ли живееше в Швейцария?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.12 17:57



Кое право? На заселване или придвижване?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано29.04.12 00:54



С намаляването на квотата се намалява и шансът за намиране на работа.

Заселването не е проблем - колкото повече нули към сметката, толкова по-малко въпроси се задават в банката за произхода им



Придвижване- доста относително. На двете граници и с Германия, и с Италия само като видят нон шенгенски номер, размахват палката.

Но общо взето аз не виждам някаква драма в решението им, пък и на кой му се мигрира в държава, където кравите са повече от хората
Последното е опит за шега




Тема Re: [re: Muskat]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано29.04.12 06:12



В отговор на:

Но общо взето аз не виждам някаква драма в решението им, пък и на кой му се мигрира в държава, където кравите са повече от хората




помислих ,че говориш за населението им..тоо бива бива инбрийдинг,но ...както и да е
споделям мнението ти,освен това допълвам,че за да се назначи един нешвейцарец на работа,то работодателят изпърво трябва да докаже ,че не е могъл да намери швейцарец за тази позиция



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано29.04.12 06:32



В отговор на:

Мисля, че Швейцария е една чудесна страна за пример с отговорна политика, която защитава собствените интереси! Браво на швейцарците.




ти кога за последно си била в Швейцария? та те мразят всичко и всички!



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.04.12 10:03



Е, точно заселването е проблем. Трябва ти разрешително за престой, иначе става една дъъълга туристическа почивка в Швейцария, пък и за туристическия престой си има ограничение във времето.


Ако не си студент и не отиваш при член на семейството, единствената алтернатива е разрешително на база трудов договор. Не знам как стои въпроса със самонаетите, които имат самостоятелен бизнес.

Абе швейцарците много започнаха да ми харесват - първо референдума за минаретата, сега и регулиране на трудовия пазар.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.