Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема "Емигрант, това звучи много тъпо "нови  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано12.04.12 17:49





Да се посмеете и вие на този "задълбочен" икономически анализ и да ви видя колко сте "читави"
N.B
Авторът не ми е брат




Тема Re: [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.04.12 18:01



Посмях се, да.



Тия глупости може да ги напише само някой, който е гледал Западна Европа само на пощенска картичка или се е шматкал само в разни гета. Ама нека си вярва, де.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Freng ()
Публикувано12.04.12 20:53



такива коментари вече не правят никакво впечатление,освен може би с уличния стил на изразяване в този конкретен случай.светът се глобализира,всеки прави собствения си избор, а този 53г "анализатор" толкова злъч насъбрал човечецът...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано12.04.12 22:04



Хумореска от всякъде


Най-смешно и нелогично ми се видя сравнението с курса на лев-евро. Първата ми хрумка бе за млякото. Тук за 1 Е бих купила 2 с 1,5% масленост, а в България един литър е почти 2 лв.
"Достоверността" би издържала само пред бабичките на пейките!




Тема Re: [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.04.12 22:11



Не само пред тях. И пред всички, които не са живели в чужбина повече от краткосрочен туристически престой.
Но беше забавно четиво.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Freng]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано12.04.12 22:13



Така е!
Първо се препънах в думата "измекяри", звучи ми като архаизъм от Чорбаджи Марковото време. И това в началото на 21 век. Не бих се очудила, ако е някой марксист, обаче Дон Кихот явно не е чел.
Аз приемам написаното по-скоро като обида към българите в родината, един кукундел в стил а ла проф.Вучков ще им дава наклон






Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Freng ()
Публикувано13.04.12 09:58



ми не, то просто става вече патетично (и патологично) всеки да избива комплекси по емигрантския въпрос ..особено в този клуб..чудя се хората нямат ли си собствени проблеми .. бих попитала и защо толкова се вълнуват от емигранти,които дори не познават,но се сетих,че всеки българин в Бг има къде роднина, къде приятел в зад граница.....и проф. Вучков поне е забавен





Тема Re: "Емигрант, това звучи много тъпо " [re: Muskat]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано14.04.12 11:51



Питам дали сестра му (женена в Германия) и братовчедка му (- в Испания) споделят тези блестящи „научни наблюдения“?

Друго, друго ми е на душата мене. Гледам нашенците в родината напоследък – все по-смачкани, болнави и озлобени. Магазините пълни с боклуци или се дават под наем. Няма перспектива, няма надежда, навсякъде злоба, завист, лъжи и измама. Става все по-лошо и назряват сериозни конфликти, а този пулуграмотен шарлатанин сипва още сол в раната и съветва българите да ставали поголовно бизнесмени. Рядък случай на простовато откровение! А може би е нагло безочие или случай за пет милиграма бромацепам?



Тема Re: [re: Freng]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано14.04.12 12:46



Избиването на комплекси започва от кварталната бакалия с "имало едно време..", разбирай Бай Тошово.
Темата се експлоатира на макс, но заедно с темата роми са често по първите страници на медиите.
Може би за поколението след 2010 това ще бъде история, както за сегашното са визите.




Тема Re: "Емигрант, това звучи много тъпо " [re: XlNG]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано14.04.12 12:50



Ами сигурно не са, щом си стоят още там



Колкото за дребните душици - те нямат почивен ден и националност.

На мен ми засяда пълното игнориране към възрастните хора в провинцията, т.е. в онези залутани селца, в които времето е спряло и дори църковната камбана е открадната.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.