Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тия зад океана тотално изтeрщяханови  
Автор Vincent Furnier (napalmoff )
Публикувано03.04.12 21:41





Управлението по образование на град Ню Йорк забрани използването на 50 думи при училищните тестове, защото ги счита за политически неточни и неправилни, съобщи телевизия Си Би Ес.

Думата "танци" се забранява, защото напомняла за похотливост и навеждала на неприлични помисли. Думата "бедност" също се забранява, защото може да накара ученик да се почувства неудобно, като я прочете, и може да се сети, че баща му например от доста време е безработен. Думите "развод" и "болест" могат да травматизират децата с разведени родители или болни роднини. Думата "робство" също не бива да се използва, защото ще нанесе удар по чувствителността на афроамериканчетата, а "извънземни" е включена в списъка, защото може да обърка фантазиите на най-чувствителните малчугани. Думата "динозавър" била забранена, защото припомняла за еволюцията на нашата планета. А приказките за еволюция разгневяват привържениците на креационизма, според които животът, Земята и Вселената са създадени от свръхестествено божество. В списъка фигурира и думата "рап", смятана за вулгарна, както и думите "телевизия" и "видеоигри", които не се вписвали в образователните стратегии.

Училищият инспектор Денис Уолкот заяви, че списъкът е ръководство за авторите на тестове. "Ние не сме чужди на политическата точност. Това се прави, за да бъдат авторите прецизни в разработването на тестовете си".

Редактирано от Vincent Furnier на 03.04.12 22:23.



Тема Re:нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.04.12 22:17



Много опасна тенденция. Новоговорът настъпва със страшна сила.



"1980" На Джордж Оруел и ще станат реалност не след дълго.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Vincent Furnier (napalmoff )
Публикувано03.04.12 22:25



Това ми беше идеята. И не е само новоговора, ами и тоталния контрол който наложиха.



Тема meanwhile in Bulgariaнови [re: Bиливap]  
Автор Freng ()
Публикувано04.04.12 00:15




Това каза министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов, попитан от народния представител от "Атака" Десислав Чуколов защо ученици от Видин са "играли кючек на изпълнение на Азис"

п.с не е "1980",а "1984"



Тема Re: meanwhile in Bulgariaнови [re: Freng]  
Автор Vincent Furnier (napalmoff )
Публикувано04.04.12 01:09



Въпреки, че лично аз съм пуснал

не хващам връзката с темата.



Тема Re: meanwhile in Bulgariaнови [re: Freng]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.04.12 10:29



Френджи, чак пък кючек

От репортажа, който видях, си се въртяха децата (около себе си), а и в елементите на латинотанците си има такова повратливо движение на долната част на торса, ама всички се кефят (поне никой не пищи).

Аз съм за промените в тази част на образованието-децата да влизат в детската градина на 4, за да чуват и понаучават български език, да свикват с други деца, някакъв ред и режим. Виж, за края на образованието за всички до 12.клас, съм против.
Азис ми е крайно неприятен, но представи си преди 30 години майка ми как е възприемала Кисс, гордо стъпили на стената в детската на брат ми



Тема Re:нови [re: Freng]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.04.12 13:03



Да, 1984 беше.

Трябва да започна да ползвам "предварителен преглед на мнението" и да чета за печатни грешки, че за 2 дни два поредни пъти ми се случва в клубовете.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.04.12 13:04



Предполагам идва да покаже България като противоположност. Докато в САЩ ограничават, в България - не.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема е, браво!нови [re: Фиши]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано04.04.12 17:03



как можа да направиш паралел между Кис и Азис?!

Фишиии!!!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Vincent Furnier (napalmoff )
Публикувано04.04.12 18:39



В отговор на:

Предполагам идва да покаже България като противоположност. Докато в САЩ ограничават, в България - не.




Чакай сега едното е цигания, която води до дебилия, другото е тъпотия което води до дебилия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.