Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 10.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Българските ученици и чужбинските университетинови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.01.12 00:27





Великобритания, Германия и Холандия. Явно това са най-популярните дестинации в днешно време. Може би и Франция (за възпитаниците на френските езикови).
Чудесно е, че младежите излизат навън да видят свят, да получат международно образование и опит.



И Плевнелиев изрази радост, че българчетата отиват да учат в чужбина и да трупат международни опит и контакти. Ама май не му хареса, че не се връщат ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Българските ученици и чужбинските университетинови [re: Bиливap]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано24.01.12 15:13



Има доста забелижими неточности на първо четене.
10 000 наши младежи са записали висше на Острова през миналата година, като 9000 от тях вече са бакалаври Е, няма как за 1 година тооолкова умни деца да избутат 3 или 4-годишна програма.За съжаление.
скочиха от 3700 на 9000 лириТаксите за учебната 2011/2012 са 3120 паунда. Ще се увеличат за учебна 2012/2013. И в момента има такси от 8 000 паунда за студенти на индивидуално обучение в Оксфорд( познавам такъв младеж).
носи не по-малко от 21 000 лири месечен доход Мила Мишева или не е записвала правилно, или 100 % няма идея какво е да имаш такъв месечен доход в Англия

и току що си завършил. Ако имаш такъв месечен доход за 3 месеца ще си дръпнат кредита ти

Да не говорим за всеки шести гимназист и т.н. Защото от всички завърши (по-малко от 70 000, но да не забравяме, че има и такива, които не са се справили с матурата от предната година), няма как вкупом всички да са в чужбина. Най-важното е, че всеки би могъл да пробва

Бургаските възпитаници на Френската от 15-тина години учат във Франция и тези на Немската в Германия. Мисля, че популярността на обучението в Англия се дължи на сериозното намаляне на таксата за българите като членове на ЕС - от 14 000 на 3 120 паунда. Е, за съжаление, доста кратко, но каквото, такова.

Да не забравяме, че през 20-те и 30-те години на 20. век също е имало голям бум на обучението в чужбина.


П.П. как си, Вил?



Тема Re: Българските ученици и чужбинските университетинови [re: Фиши]  
Автор World Champ ()
Публикувано24.01.12 16:04



В Англия никой не започва с такъв месечен доход след завършването си

Там един новозавършил лекар започва приблизително с такъв годишен доход. Неправилно са разбрали нещо. 90 процента от вишистите в Англия, а и по света никога не достигат месечен доход от 21 хил. паунда. Изкл. може би правят лекарите в Щатите, но това е като понапреднат с материала.

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.01.12 20:18



Да, има някои неточности като според мен не е "през миналата година", а "през миналите години" или нещо в този дух. И 21 хиляди годишно, не месечно.



Иначе аз съм добре. Напоследък имам много неща за вършене, но съм се захванала с нещо, което отнема голяма част от деня ми и не остава много време за други неща. Важното е да сме здрави.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано24.01.12 21:37



Абе, нещо като:"Не било компютри, ами компоти..." Който се интерисува, има къде да намери информация вече!

Радвам се, че си добре! Надявам се, че онова, което ти отнема толкова време, ти доставя поне малко радост





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор World Champ ()
Публикувано24.01.12 21:50



Бебенце?!?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Българските ученици и чужбинските университетинови [re: World Champ]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано24.01.12 22:11



Извинявай, не съм видяла поста ти.Не че мога да кажа нещо по въпроса за заплащането на младите специалисти тук-таме





Тема Re:нови [re: World Champ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.01.12 23:02



А, не - не толкова времеотнемащо.

И тук да отговоря и на Фиши - доставя ми дори голямо удоволствие, защото е нещо, което отдавна исках да правя и чак в последно време ми се отвори възможност.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Българските ученици и чужбинските университетинови [re: Фиши]  
Автор World Champ ()
Публикувано24.01.12 23:48



За кое ми се извиняваш? Не разбирам



*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re: неточностинови [re: Фиши]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.01.12 20:15



Мисленето е трудно упражнение за някои хора. Особено критичното.

предполагам че варианта статията да е поръчана и платена от някоя консултантска фирма никога не им е минавал през ума.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.