Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Плюх си три пъти в пазвата братя мои,нови  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано09.01.12 14:45



и си купих билет за Rayanair. Летях от Пловдив до Frankfurt (Hahn). От Пловдив има полети и до Милано (Бергамо) и Лондон (Стенстед).

Терминалът в Пловдив е построен преди две години, но обществен транспорт няма. Който иска, да чете и разгадава

на летището. Остава личен транспорт или такси, което от Пловдив е около 10-15 лева.

Първото ми впечатление бе от паркинга, побиращ едва стотина коли. Днес обаче един малък самолет има 150 седалки. Два самолета плюс посрещачи и изпращачи правят поне 6-700 души и летището е фраш. Паркинга не стига и колите спират по нашенски - по пътя, по тротоарите, в околните ниви и канавки. Само на покрива не видях. Хора влачат куфари, упътване няма, изнервени лелки проверяват билетите и ръчния багаж в средата на халето и навикват хората. Оттам – хайде на опашка пред скенерите и отново викове – Къде бе госпожоооо? Моля извадете си ръката от пазвата ми! Наскооо, къде си? След като се спънах в 14 куфара, 7 чанти и три деца дойде и моят ред. И там същия хаос – ваните не стигат, столове няма, а искат да се съблечеш и събуеш. По едно време един глас взе да повтаря: Последно повикване за пътниците за Frankfurt-Hahn! Моля незабавно се явете… А опашката зад мен беше поне 20 метра!

Както и да е, минах, стигнах до паспортната проверка и пак познатата история – къде са ви българските документи, ама как така нямате… Мислех, че поне този период сме го изживяли вече.

От другата страна чакалнятя едвам ни побра, а нашите преградили вече половината за магазини. Оттам пак опашка и юруш към самолета. Летяхме с Боинг 737-800, който ми се видя сравнително удобен, въпреки че облегалките са неподвижни. На борда – британски пуризъм и английски език с руски акцент. Не дават нищо без пари, но нашенците знаят и си носят. Е, кашкавал и круши не видях, обаче един със стригана глава дърпа стюарда за ръкава и вика: Шефеее, пусни климата бе!

Условията за летене с Rayanair няма да описвам, всеки да си ги прочете мнооого внимателно!

В Hahn се изсипахме и бегом към автобуса. Добре, ама той пълен, а следващият - след час и половина. Немците обаче реагираха веднага и пуснаха още един, за който се вредих. Билетите струват 13 евро и са без резервация, та и тук тъпкане по нашенски пред вратата. До Frankfurt се пътува около час и половина, време, което употребих главно в размисъл ще си намеря ли чантата в багажника или не. Намерих я.

Впечатлението ми е общо-взето положително. Ако има кой да те закара и посрещне е добре. А хора, свикнали със софийския градски транспорт, с повечко време и склонност към авантюризъм и мазохизъм положително ще се почувстват у дома си.

Редактирано от XlNG на 09.01.12 18:54.



Тема Re: Плюх си три пъти в пазвата братя мои,нови [re: XlNG]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано09.01.12 15:10



E, ти ко очакваш за

?



Тема Re: Плюх си три пъти в пазвата братя мои,нови [re: XlNG]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.12 20:57



и аз ...
мериха ли ви кейбин багажа с онова желязно мерило на пловдив ,голям цирк .. колко лютеници и буркани се наложи да оставя,че ме е още яд


а какви изпълнения имах на Станстед,не е истина само ! олекнах с 140 паунда,ама нейсе.пътуването си заслужаваше ,пък и двойно да ме беха чарджнали !
не съм им фен,но наистина евтиното си е евтино . и най важното е че летиме от Пловдив ! не се налага да се мъкнем до миризливата София



Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.12 13:55



Тц, не е за мен подобно преживяване, ако ще и безплатно да е. А ти би ли повторил?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано10.01.12 14:26



"...А ти би ли повторил?"
Според мен-да, написал е че впечатлението му е общо взето положително. Донякъде го разбирам: Живее в скучна и уредена държава (Германия) и му липсва диващината

МАЙТААААП!!!

Освен това, ако пести освен пари И време, защото не минава през София, и часовете за отлитане/кацане са му удобни...Защо да не си разнообрази живота с някои по емоционални преживявания;)?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Mitre6opa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано10.01.12 17:10



В четвъртък полетът от Хан за Пловдив е в 6:55! А Хан е на майна си райна. Ако няма кой да те закара, не спиш и толкоз.

Митреее, дай да отворим една дискотека или некво хотелче в Хан за пътуващите за Пловдив бре! Промоция: За дами под 30 г. и 55 кг – безплатно! А?

Ти до колко безплатни поемаш на нощ, да си направя аз сметката дали ще ни трябват още съдружници? Самолетите са големки, да знайш!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано10.01.12 17:20



Бе аз два пъти се жених, че един полет ли?





Тема Re: Плюх си три пъти в пазвата братя мои,нови [re: XlNG]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.01.12 19:25



Чудя се на теб ли да се смея, на Райън еър ли, на Пловдивското летище ли или на всички заедно/!




най-забавна обаче е една "велика" българка в чужбина .... сега очаквам и друга такава

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.01.12 19:26



Сандански е далече ....

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: Плюх си три пъти в пазвата братя мои,нови [re: XlNG]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано10.01.12 22:48



И вие майничките станахте богопомазани!
Кога ще доживея и у наше село да кацна







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.