Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано12.01.12 10:47



Споко, не е изобщо изолиран. Живее си с гаджето в общински апартамент и даже преди месец им се роди дете. Човекът не е обществено опасен. Просто акъла му е на 4 годишно дете и хората са се убедили, че колкото и да се мъчат да го научат на зрял пълноценен живот няма как да стане. Нито може да се разчита на него на работа да ходи, нито да запомни елементарни неща за ежедневието. Просто е неспособен да се грижи сам за себе си и поради това държавата му дава жилише и пенсия и дига ръце. Чак ме стана яд как някои хора си живеят перфектно уреден живот без да имат никакви заслуги за това. Просто някакви несериозници, убедили държавата че са умствено недоразвити и че тя трябва да ги носи на гърба си до последно. Приятелката му и тя обявена за инвалид въпреки че не е никакъв инвалид, а съвсем обикновен търтей. Цял ден седи пред ТВто и плюска и е станала 150 кила. И явно има все пак достатъчно мозък в главата си за да прецени, че ако не сключат брак ще получават повече пари от държавата и затова така си живеят на семейни начала. Иначе ако се оженят ще бъдат принудени да печелят пари. А други хора бачкат като чистачи и се гърчат яко живеейки като последните мизерници

Баси тъпата държава.




Тема Re: "Равновесието на Наш"нови [re: Frenger]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано12.01.12 10:55



то си ти идва на последния език ,който активно си ползвал и това си е..

преди да дойда в Дания последният ми език беше немски. Около 2 години след това всеки път като си отворех устата да кажа нещо на датски ми идваше на немски. Насилих се да забравя немски иначе просто нищо не можех да кажа на датски






Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.01.12 21:17



Ами като е станала 150 кила, ще си пати от свързаните с това здравословни проблеми.

За търтействането ... за съжаление има и такива, но това са хора без амбиции и стремежи, които се задоволяват с минималното. Всяка изцоцана крона, докато си клатят краката на дивана вкъщи, им е добре дошла.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.01.12 21:19



Купихте ни ТВ2, а? Сега какво да чакаме - новини на датски?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано13.01.12 22:09



Просто акъла му е на 4 годишно дете и хората са се убедили, че колкото и да се мъчат да го научат на зрял пълноценен живот няма как да стане. Нито може да се разчита на него на работа да ходи, нито да запомни елементарни неща за ежедневието.. Просто е неспособен да се грижи сам за себе си и поради това държавата му дава жилише и пенсия и дига ръце. Чак ме стана яд как някои хора си живеят перфектно уреден живот


Извинявай, но това, което си написала за хора в неравностойно положение звучи меко казано грозно.
Ти какво предлагаш?
Да ги захвърлят в някой коптор или направо в газовите камери?!
Нали така се отличава една социално развита система на обществото от други познати демокрации!




Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.01.12 23:45



Това е скъпо удоволствие, Мускатче. Осбено когато се качат адски много "маймуни" на същия "клон". Не е само до желание на обществото, а и до финансова възможност.
Богатите държави могат да си позволят да обгрижват хора в неравностойно положение (известен период от време), защото в нормалния случай те не са чак такава голяма бройка. Но когато се злоупотребява с тези пари и от страна на хора, които могат да работят, тогава вече е неприятно и се опорочава целия замисъл.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано14.01.12 21:15



Вили, аз коментирах конкретния случай, който Jensen Много цифри е посочила и се "спънах" в представата й за "перфектен" живот на двама болни хора.
Защото за мен 150кг. си е болестно състояние, да не говорим за момчето.

Колкото до прецакването на системата , нямам предства как е в Дания или Норвегия , но тук животът на тези хора е хроника на едно вегетиране. Получват 350 Е помощ от държавата, от които трябва да си платят ток, телефон, застраховки разни, да се хранят, обличат и развличат се с телевизия.

Не съм гледала като статистика какъв % са, но предполагам, че всеки здравомислещ предпочита да дава, отколкото да набива чипс пред телевизора и да мизерства битово и духовно.

п.п. слагаше ли се запетая пред второто и






Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.01.12 21:59



Не, в този случай не мисля, че има запетая. Но ако беше отколкото да набива чипс пред телевизора и да мизерства и битово, и духовно. , тогава трябва да има.

Иначе човек може да си стои 150 кила и да не прави нищо по въпроса и да се чуди коя от 101-те болести, свързана с теглото му ще го довърши, а може и да се вземе в ръце и да си помогне сам (или да потърси специализирана помощ). Но тогава ще трябва да вземе живота си в свои ръце вместо да чака на държавата. Не мога да изпитвам нито съчувствие, нито разбиране към хората, които не искат да променят живота си и да излязат от кълчищата, а предпочитат да си съществуват така. Съществуват, а не живеят, защото това не е живот.

Хора без ръце, без крака са на работа и живеят пълноценно, нямам никакво разбиране към онези, които си имат и четирите крайника и избират да се носят по течението. Сигурно и друг път съм ги споменавала, но истински ме радват хора като един младеж с ампутирана една цяла ръка, който работеше на касата в малко магазинче и една жена с ампутирани два крака, която работеше зад бюро в една институция и се придвижваше с инвалидна количка.
Как тези двамата могат да работят въпреки физическите си ограничения, а други не?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.01.12 00:28



ей, не знам ама на мен не ми приличат на умствено изостанали, особено момичето. При нея положението е такова, че е имала двама глухонеми родители. Но самата тя не е увредена, явно дори е много интелигентна и умна след като това не и е попречило да се научи да говори и изобщо не се различава от нормалните хора. Това че е дебела не я прави изобщо неработоспособна. А гаджето и пак поне на външен вид не му личи да е умствено изостанал. Според мен си е обикновен търтей имал късмет да попадне в социална държава и да го носи на гърба си.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано15.01.12 13:15



Мерси


Става дума за различни дисфункции - при едните не кликва в главата, грубо казано, а при другите са нарушени двигателните функции.
При свръхнорменото тегло причините могат да бъдат както физиологични, така и психосоматични.
Иначе си права, че за някои неща, може да се използва сигнатурата на Джоана "Всичко е в ръцете ми, мамка му!"





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.