Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Българи, до кога ще си налагате цензуранови [re: ARlZE]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.01.12 16:13



Остави!
Хейтърче да се наричам - първа радост е за мене!






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.01.12 16:16



И тук е едно априлско време!
Един час грее слънце, а после вали.
Май дотук беше зимата!!!!




Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.01.12 18:09



Или ... хейтърче да ме наричат - първа радост е за тях ...



Тук сега нашумя случай на двама чужденци, които наръгали с нож трима проверяващи билетите в трамвай. Май бяха от Куба и от Чили и просто били нередовни пътници. Единият го арестували, защото шофьорът скочил, повалил го и го затиснал на пода, а другият избягал, но малко по-късно се предал в полицията.
Защо ли този определено необичаен за тукашните ширини случай ми напомни на разни балкански явления в София с пребити контрольори?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.01.12 22:32



За мен по-скоро се налага паралел между поведението на шофьора и това на колегите им в България. Автобусите са едно от работните места на мангалките (сори, толерасти!) и редовно някой в тях пропищява. Никаква реакция от страна на шофьора.
При последния екшън хората се развикаха да не отваря вратите, но той ги отвори и после се впусна в обяснение, че дори и полицията нищо нямало да им направи и ще ги пуснат, само щял да си обърка графика.


Подобни явления има и тук, но от страна на контрольорите. Наскоро слушах за едни, които изхвърлили колелото на едно малко дете, защото не се е качило в първия вагон, предназначен за колоездачи.
Стана ми малко смешно, защото си помислих, че докато България се европеизира, Германия ще се балканизира




Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.01.12 22:54



С увеличаването на броя балкански субекти в Западна Европа, балканизацията (за съжаление) е неминуема.

С доста голямо темпо се увеличава броя на едни други субекти от далеееечни страни, което води и до други -изирания и -изации (отново за съжаление). Тук май са ме проверявали само два пъти и бяха доста учтиви. И двата пъти хванаха нередовни пътници и учтиво ги помолиха за документ за самоличност с въпрос: "Сега ли ще си платите глобата, по пощата ли да ви се прати или ще оспорвате"? Но сигурно има и гадове, да.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.01.12 16:31



В България контрольорите като видят мургава сган, и ги заобикалят. За сметка на това може да попребият някой безащитен пътник отказващ да плати глоба, независимо дали е редовен или не.
Едва ли по вашия край вашите контрольори пропускат когото и да е. И се съмнявам да са опитвали да глобят редовен пътник. Съмнявам се и да посягат дори и на нередовните.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано08.01.12 17:19



В отговор на:

На твое място бих подарила безплатното пътуване на първия срещнат човек, който се качва на автобуса, докато аз слизам.




ааа не,не можах да го направя,понеже на същата спирка се качи негов колега,провери ме за втори път и ми скъса и двете билетчета .а между другото бе видял какво ми се случи.добре ,че сварих да си продупча новото билетче докато се качвах ,че като нищо ме глобили същите контрольри 2 пъти за един ден,на една и съща спирка,в рамките на 10 минути

Редактирано от Frenger на 08.01.12 17:19.



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.01.12 18:40



В България контрольорите като видят мургава сган, и ги заобикалят.

щото знаят, че ония няма да платят и не им се разправя. Имам план за изтребването им (на мургавите паразити)




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.12 14:06



Ами в случаите, когато моето превозно средство е било проверявано, не се пропусна никой - не. От всички врати се качиха по 2-ма, проверката стана много бързо, докато автобусът чакаше на спирката. Явно е въпрос на експедитивност, организация, безкомпромисност, и т.н. Тоест ако има желание, може.

П.П. Може и да има единични случаи на контрольори, които да са си превишили правата. Все пак и те са хора и работят с хора, а някои пътници са или пияни, или надрусани, или просто агресивни като създават проблеми. И тогава не става с добро ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.12 14:09



Егати цирка, тц тц тц. Мда, хубаво е, че ти се е разминала втората глоба.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.