Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 26.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Автомобилни размишлениянови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 01:08



В момента в общината е много изгодно да имаш ел.автомобил. Джиткат си в лентата на автобусите и такситата и спестяват мнооого време в сутрешни и следобедни задръствания, където горките бензинови и дизелови коли са направо затапени на едно място. Съответно благодарение на отделната лента за градски транспорт и таксита, ми е 3 пъти по-бързо (и N пъти по-евтино) да се придвижвам до работа с автобуса, отколкото с колата. Обаче народът взе да хитрее и да се снабдява с ел.колички. И ги гледаш как фучат по магистралата в празната лента, докато до тях две ленти спрели коли с изнервени шофьори чакат. Задръстванията при нас започват от 6:30 сутринта, защото имаме късмета да живеем в близост до удобен обиколен маршрут, който позволява спестяването на голяма част магистрални задръствания. Но когато прекалено много шофьори искат да минат "напряко", в крайна сметка става същото като на магистралата. В 6:30 колоната вече се точи бавно, към 7 и нещо е направо спряла (особено зле става, ако вали).
И започнах да се чудя да сменим ли дизела с ел.кола или да продължа да ходя на работа с автобуса?

Трябва да сметна по-изгодния вариант - времево и финансово. В момента колата се ползва за други маршрути, не до и от работа, но гледам, че все повече съседи започнаха да оставят колите в гаражите и да взимат автобуса с мен сутрин. В хубавото време и колело карах, но от поне месец и нещо съм го паркирала в мазето.

На вас как ви е най-удобно да се придвижвате?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Автомобилни размишлениянови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 02:31



Според мен - акумулаторите (на електромобилите) са скъпи, с малък капацитет, кратък живот, и голям саморазряд. Тоест - караш малко, зареждаш дълго, а ако не я караш - акумулатора ще се саморазреди. На всичкото отгоре, след 2 - 3 години вероятно ще трябва да се усмихнете с много сериозна сума за смяна на акумулаторите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Автомобилни размишлениянови [re: Bиливap]  
Автор World Champ ()
Публикувано06.12.11 16:25



Моят съпруг е против ел. коли. Неговото мнение е, че тази технология още не е била на пътя достатъчно време, за да покаже дали е ОК или не. Например за акумулаторите, имаше в пресата нещо, свързано с това какво става при катастрофа и имаше случаи на електрически проблеми. Мисля, че имаше повече ел. проблеми отколкото при средностат. катастрофи с обикновени коли. Така че ние засега сме срещу закупуването на ел. автомобил. Имаше май и factory recalls на Тойотите prius пак заради ел. проблеми...

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 18:45



Не ми харесва.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: World Champ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 18:47



Това, че не допринася за замърсяването на въздуха е голям плюс. Но ако технически не е издържано ... излиза скъпо удоволствие.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Автомобилни размишлениянови [re: Bиливap]  
Автор MrNМодератор (The real)
Публикувано06.12.11 20:12



Придвижвам се с Мерцедес Е класа 320

, бензинов,



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано06.12.11 21:22



аз направо се задушавам от изгорелите газове на колите докато се придвижвам с велосипеда баш в най големия трафик. кола нямаме,няма и да си купим скоро,понеже- има много разходи по нея, супер нерационално е да се буташ из трафика, да губиш време в търсене на место за паркиране и т.н....

колелото дава много предимства - не си зависим от графици,паркираш където свариш и за средноголям град е перфектното решение за мобилността. затова пък има сериозен недостатък,който вече имах нещастието да изпитам на свой гръб - а именно фактът ,че велосипедистът е много уязвим на пътя и мнозинството от автомобилисти не пазят като завиват (особено на дясно),паркират на велосипедната алея, с което застрашават велосипедистите и изобщо са доста невнимателни

ПП спирачните проблеми на Приуса не беха ли свързани със несъразмерното чердже под краката на шофьора,костващо на фирмата доста финансови загуби от този дефект ? така бех чела



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 22:17



Права си, че хем замърсява, хем е скъпо, хем отнема време в чакане по време на задръстванията, а и паркирането. Аз затова и ходя с градски транспорт до работата. Знам за предимствата на колелото, но има и недостатъци - аз в големия студ и както сега и заваля сняг, колело не карам. Едно че трябват зимни гуми, друго че в тая тъмница трябва да си облепен и накачулен с рефлекси, та да си видим чак от Луната, трето, че си по-уязвим на пътя, особено когато се сблъскаш с недобросъвестни шофьори.
Иначе в "плосък" град, където горе-долу караш колело по равното е едно. В хълмист район, където постоянно си нагоре-надолу - друго.


Аз предпочитам по равното, но ... няма.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Автомобилни размишлениянови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.12.11 22:36



Вдигнат палец за новите технологии





Определено при тукашните цени на бензина финансово колата си е перо в бюджета, но както се пее "Не всичко е пари, приятелю!"
Спестява ми време, слушам новини или музика, осигурява ми сигурност и комфорт.
Имам късмет, че не пътувам по отсечка, където има задръствания, само в петък е малко по-натоварено и всеки път когато някоя пърпоретка почне да се промушва, се сещам за ф."Особен урок"




Тема Re: Автомобилни размишлениянови [re: Bиливap]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано06.12.11 23:48



Електро мобилите е въпрос на бъдеще да ги внедрят, НО има огроомни интереси за милиарди,които "спъват" тяхното развитие.Алтернативи и за гориво има ама.. Какво би станало ако от догодина кажат :"нямаме повече нужда от газ и петрол"?

А за акомулаторите също има вариант:вързва се и генератор и се получава затворен кръг и на практика имаме неизчерпаема електроенергия а не както сега са ги модифицирали да се разреждат след 150км (примерно) ама и ето,че се връщаме пак към "бизнеса" трябва да се зареждат от електро колонки... един вид "бензиностанция" и тука гледам от около 2 години се разхождат разни баби с тия ел.колички и разни весели самоубийци със ония чекий на двете гуми.. миналата седмица загледах едно говедо..то сигурно летеше със над 60км/ч. Имат електронни ограничители ама пичовете ги махат и дигат до към 80км/ч ,което си е направо авантюра. Ти слънчице вместо да се хвърляш в подобни мисли най-добре помисли за един мини чопър (хеликоптер) с това се приключват мъките със задръствания и съкращаваш маршрута! Евентуално може да имаш проблеми с паркинга но.. нЪл знаЙш:"кеф цена няма"! На мен такава ми е работата,че без кола съм умрял! Нямам алтернатива...

"How much do you want for all of them?"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.