Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема В какво се превръща България?  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.11 19:09



Не, това далеч не е единичен случай. Пребити, удушени, малтретирани и тормозени ученици, които са пострадали не от възрастен, а от други ученици ... пълно е с такива случаи в последните години.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано27.11.11 15:52



каквото и да се случи в България никой няма да направи нищо, хората , които имат интелект от дълги години са вън от България, тези, които са останали там предприемат мерки да не са вече там,
за жалост в тази страна остават само ниско интелигентните хора, възрастните, които просто няма за кога да сменят страната си, дебеловратите бойковисти или гербери както се казват сега, циганите и някои и други мюсулмани из Родопите, които не са успели да запрашат към Турция поради финансова невъзможност
най гадно ми стана ...когато след изборите показаха как кметът на Кърджали някакъв турчин нямам идея как се казва , а и слабо ме интересува : изтанцува...кючека на победата.....след като българите са позволили след 5 века, които ние ДОБРЕ помним някакъв да им танцува кючек на победата: хора за какво си говорим ние тук?





Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Bиливap]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.11.11 19:50



Необяснимо е за мен. Сещам се за "Опасен ум", един филм на път да стане реалност.
Много грешни отговори са нужни, за да се стигне до верния.(Sometimes it gets a lot of wrong answers to get to the right one.)

Най-ужасното е, че сигурно има десетки хора, които са подложени на хемодиализа и се нуждаят от трансплантация на бъбрек, а в случая е осакатено момче по волята на нечия жестокост.

Каква ще е съдбата на жертвата? А на престъпника?
Тъжно. И още повече ужасно.



Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: dymo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.11.11 19:57



Диме, много ти скача мисълта

Дет'се вика, оправи ни от начало до край



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.11.11 21:36



Колкото повече чета за случая, толкова повече се убеждавам, че девианти като това непълнолетно хулиганче, нямат място сред хората навън (извън решетки).



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 29.11.11 00:03.



Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: dymo]  
Автор The Fifth ElementМодератор (air)
Публикувано28.11.11 22:35



Айдеее..отново се започна.. Мисля тоя род дискусии отдавна ги приключихме.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re:нови [re: The Fifth Element]  
Автор Frenger (She)
Публикувано29.11.11 09:26



светът тотално изтрещя ! такива извергщини не се случват само в България.нито само сега.гледахте ли видото с премазването на 2 годишно китайче, нямам думи за такива изроди. как може да има толкова злоба в един човек.тъжно е





Тема умнооооонови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано29.11.11 14:43



и как стигна до тази велика мисъл ?




или си се замислила как ако беше при вас можеше да влезе с пистолет в училище ...

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: дискусиинови [re: The Fifth Element]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано29.11.11 14:44



да бе, надявай се

не си ли забелязала че на някои хора само това им стопля душиците ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Bиливap]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано29.11.11 15:01



....това отразяват само медийте, поради малкото население останало и те се чудят как да продават ...пазарна икономика майна, кво да се прави ...скоро ще почнат да отразяват и някой ако пръдне неправилно ..така че нормално си е ...



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Джoaннa]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано29.11.11 15:11



това обяснение иЧ не е гут инаф, т.е. жената търси някой да и потвърди че в България се мре под път и над път ..... само от това ще и стане хубаво.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: eFFeXX]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано29.11.11 15:25



...мре се де, то къде не се мре, поне аз шотландски бойци не познавам ....



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.11.11 19:15



Написа ли нещо?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Джoaннa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.11.11 19:17



Че е манна небесна за медиите е едно на ръка, но че изобщо се случват такива неща ... е ужасно.

Деца убиват деца и то просто ей така ... Да видим това келешче дали ще се разхожда на свобода или ще бъде тикнато някъде под ключ.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано30.11.11 08:53



....абе ще го тикнат ,но това не оправя нещата, загиналото дете не може да се съживи, трябва да се мисли преди да стане лошото, но за съжаление няма кой да се занимава с подрастващите, всички са полудели покрай тази криза и то рефлектира най вече върху децата ни ...

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: данови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано30.11.11 14:21



възхитих се на една "гениална" мисъл



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: Джoaннa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.11.11 21:44



Детето не е загинало, но е пострадало сериозно и е претърпяло операции - извадени бъбрек и далак.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано30.11.11 22:37



След като го заключихме, никой не дойде при него – нито майка му, нито баща му.
Агресията има верижна реакция, отключва я първият шамар в семейството. След време малката жертва заяква и открива душевния баланс чрез физическа разправа с по-слаби от него. И така докато пак прочетем за него, че 21годишния Едикойси с 8 висящи дела, е стрелял по Клюна или Брадвата.
Не е изключено да се е надрусал с долнопробни или менте екстази и да се изживява като супер хироу в неговата си геймплей.
Абе тъжна история, защото няма превантивни програми и топката се прехвърля между училището и семейството.
Не е само проблем в България...




Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.12.11 07:58



Дано новият проектозакон за детето реши подобни проблеми.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема мила родна картинка- продължениенови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано01.12.11 14:21




Последните новини съвсем ме потресоха.....Не ме радват подобни събития, въпреки трърденията на някои болни мозъци...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано01.12.11 16:25



още една глупост ?



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.12.11 20:19



Къде е Ефекса сега да се изгаври и с тази трагедия? Не, черешке, радостно е само в неговия мозък. Нормалните хора остават потресени при подобни новини.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.12.11 20:48



Хм... надали надеждите ще се оправдаят.
То ако се решаваха нещата само на хартия, на децата ще им дават вестници за закуска






Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.12.11 20:54



То няма да стане от раз, но ако има строг контрол в каква среда растат децата, колко бой изяждат от родителите си и т.н., съм убедена, че ще се предотвратят бъдещи престъпления.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.12.11 12:56



за разлика от вас двете, аз се гавря с хората, които непрекъснат размахват подобни новини ... въпреки че уж нямат време да стоят в интернет и да ги търсят.



не ми е в стила да се гавря с трупове или с нещастни хора, правя го със самозабравили се, самодоволни и нагли типове.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано03.12.11 00:46



Явно нещата изглеждат по друг начин навън... защото дали избирателно или не, се чете само лошото. Вина имат журналистите и медиите, честно да ти кажа, като слушам вечер новините се чудя в тази държава ли живея? Почти 100% негативни новини... ама ровят, ама дълбаят и все най-лошото изваждат на показ. Е, вярвай не мога да го разбера, пък после българина бил песимист, е как да е оптимист?
По цял свят има битови нещастия... по цял свят има убийства и малтретиране...
Лошото е, че тук се изпускат децата от малки. Започва се с яслата, оттам през градината и после в училището. Родителите просто губят контрола...
Аз пък да ти кажа, се нервирам за друго. Дъщеря ми почти през цялото време гледа Дисни канала. Ле леее а там каква помия се изсипва... ужас! Дано наистина не е така в техните училища. Винаги има една водеща девойка с две три подгласнички и интриги и номера... Лошото е, че и в квартала така започна да става. Преди си играеха заедно, а сега се делят на групички и воюват, доказват величие...
Според мен освен родителския и учителския контрол, трябва да има и медиен. Нима незнаеш за онова малко момченце, което се хвърлило през прозореца, защото се помислило за Батман...
Въобще според мен, западният полъх някак действа негативно на децата тук...



Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.12.11 21:26



Лошото е, че тук се изпускат децата от малки - това наистина е така. Но според мен вина има и малката подробност, че родителите все нямат време, а малкото време, което намират през уикенда, не се използва пълноценно. Така децата растат на самотек, родителите дори не знаят с кого дружат децата и от къде се "образоват" по разни въпроси. За съжаление голяма част от днешната младеж е точно такава - изпусната. И нормалните младежи изпъкват още по-ярко на такъв фон. Дали е западното влияние или просто разхлабеното около врата въже след 1989 - не знам.
Дано някой ден нещата в България се оправят.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано03.12.11 23:29



Пак ти казвам, нещата са комплексни...
А и не вярвам децата в другите държави да са по-различни, не съм ходила в чужбина, но от това, което дават по телевизията, няма голяма разлика..
А знаеш ли, аз винаги съм била против агресията, наказанията, шамарите и другите силови средства за възпитание. Каквото посееш, това ще пожънеш, са казали хората и са били прави. Въпроса е, че някъде във времето се къса диалога, дете-родител. Аз никога не съм посягала на детето си, винаги възпитанието е било чрез диалог. Например, ако за дадено нещо отговора е НЕ, се обяснява защо е НЕ и в повечето случаи срещам разбиране. А и по принцип съм на мнението, че няма лоши деца, има лоши родители, приятели и медии, които пълнят главата на децата с агресия и глупости.
Нещата няма какво да се оправят... защо всички вие смятате, че България е Аборигения... защо се гледат само негативните новини и защо не се помисли че навсякъде има битова престъпност? Далеч съм от мисълта, че всичко тук е цветя и рози, но и далеч от истината е насаденото мнение, че тук е някакъв ад. Не мога да разбера и друго нещо... народа, това сме всички ние и ако всеки един от нас поне за миг се замисли къде е и на къде е тръгнал и къде отива, ако поне за миг помисли че с мрънкане и оплакване нещата няма да се променят, нещата няма да стоят така... На нас все някой ни е виновен....





Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 00:14



Ами не знам дали са по-различни тукашните, но не съм чула за ученици, които са удушили ученик или други, които са подпалили трети. Това не е битова престъпност, а някакво извращение. Надявам се и да не попадам на повече подобни новини.
За много неща България е държава от Третия свят. Грозна и тъжна истина, която няма смисъл да се крие. Проблемът започва, когато човек толкова свикне нещата да не са наред, че спира да му пука и приема състоянието за нормално. Затова казвам, че се надявам нещата да се оправят един ден.
Но, разбира се, наясно съм, че понятията "нормално" и "наред" са относителни това, което е нормално за един, за друг е неприемливо.
Хубаво правиш, че не посягаш на детето, а го възпитаваш с разговори и обяснения.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано04.12.11 12:27



Мила, аз не смятам, че живея в страна от третия свят.
Аз не смятам, че страна с такава история и култура, може въобще да бъде сравнявана със страна от третия свят.
Предполагам, че ти си малка и не помниш, равенството и братството по време на комунизма, не знаеш, колко изкривени бяха нещата, а това няма как да не остане в живота и бита у нас.
В една страна за да се променят нещата, трябва да се започне с мисленето на обикновения човек, а при нас то е обременено от доста фактори от миналото. Имало безработица, така ли? А ти знаеш ли, че от месеци търся хора, за работа, но няма.... по-лесно е да мрънкаш, отколкото да помислиш и да се захванеш с нещо...
И друго... ти знаеш ли, че бедните българи имат около 65 милиарда лева в банките, във вид на депозити? Е няма да има икономика, след като парите са погълнати от банковата система....



Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 12:58



За много неща България е държава от Третия свят - например корупцията, неефективната съдебна система, да не изброявам нататък. Сигурно си чувала израза "бананова република", който се използва в България да опише състоянието й през последните 20-тина години насам. Точно това е - наред до историята, културата и другите стари лаври, на които България лежи, са и откровено неевропейските явления в нея, които я доближават точно до страните от Третия свят. Това са две страни на една и съща монета и ако ти избираш да не обръщаш монетата, това е твоя работа. Достатъчно голяма съм, за да имам наблюдения върху комунизма и как се е отразил на хората, които са ми близки, така че не разговаряш с дете или с невежа по темата. Имам и спомени от училище от това време.
С масивната емиграция безработицата логично ще намалее, защото известна част от трудоспособното население ще е извън България. България не е единствената държава, която е минала през период на засилена емиграция поради икономически проблеми, но е най-вероятно единствената, в която избралите да останат в нея, са обявили война на избралите да напуснат.
Да, напълно права си, че мисленето на хората трябва да се промени, но това ще отнеме поколения. Ще ти дам за пример Норвегия - тя също има в историята си няколко големи вълни емиграция към САЩ и други европейски държави, в частност Великобритания (тук се казва, че всеки четвърти норвежец има чичо в САЩ). Тези хора са получили образование, увеличили са знанията си, събрали са опит и в един момент са започнали да се връщат тук и да изграждат наново страната, която е била в доста тежко положение. Имало е и чума, която също е "допринесла" за лошото състояние на нещата в своето време. Но много, много се съмнявам избралите да останат тук да са били толкова агресивно настроени към избралите да живеят другаде, както например Ефекса демонстрира. А и защо да бъдат? Това е личен избор на всеки човек, който се отнася до неговия собствен живот.
Това за 65-те милиарда на бедните хора не го знаех. Ако имат толкова пари в банки, то не са бедни.

Но пък и емигрантите, които пращат пари в България, сигурно имат пръст в тези 65 милиарда?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано04.12.11 13:42



Чакай, защо далавям обида в тона ти.... най-малкото съм искала да те засена за възраст. Аз съм на 39 години и цялото ми обучение е минало под знака на комунизма, затова ти говоря така.
Двете страни на медала винаги е имало и винаги ще има... и не сам в България, ами навсякъде. Няма перфектната държава. И по принцип не ми се вярва никой да има против емигрантите, напротив всеки има личен живот и има право да живее където поиска. Друго е дразнещото, или поне мен ме дразни, че хората напуснали България започват да изливат помия върху нея. Да, вярно има неща които и мен ме дразнят, има доста калпав манталитет за величие и недосегаемост, има лоша култура на поведение и още куп неща, но това си ги правим ние, разбираш ли? Не може, или поне аз така смятам, да толерирам изказвания от рода, че в България едва ли не са останали само простите и старите хора. Гадно е, не смяташ ли?
Добре де , ако емигрантите имат пръст в тези 65 милиарда, я ми кажи каква е логиката парите да се държат в банка?
Точно за това комунистическо мислене ти говорих, вместо парите да се завъртят, да се вложат в бизнес, те са в банката... блокирани за икономиката. Бабите, които нямали пари за едно кисело мляко, при телефонните измами вадят без да се замислят по 15-20000лв.... е, я кажи каква е логиката?





Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 14:32



Не знам защо долавяш обида като изобщо не съм се обидила.



Значи ако съм българка в България и казвам/показвам лошото в нея - е приемливо. Но ако съм българка в чужбина и правя същото - изливам помия? Защо така двоен стандарт? Оставам с такова впечатление като чета конкретно в този клуб и конкретно Ефекса като най-активен напоследък. Невероятно, но факт - има и хора, на които емигрантите са им виновни.
Е, не - не са останали само старите и простите хора в България, това е преувеличение. Не мисля, че е комунистическо мислене да не искаш да правиш рискови вложения. Да "завъртиш бизнес" в България не е толкова лесно (ако искаш да е печеливш). И аз бих предпочела да държа парите ми в банка, ако не намирам достатъчно сигурно вложение (за мен относително сигурно вложение са недвижимите имоти например).
А пенсионерите, които стават жертва на телефонни измамници ... Това е просто доверчивост.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано04.12.11 15:10



Значи ако съм българка в България и казвам/показвам лошото в нея - е приемливо. Но ако съм българка в чужбина и правя същото - изливам помия? Защо така двоен стандарт?
-----------------------------------------------------------
Защо да е двоен стандарта? Ние сме тук и ежеминутно се сблъскваме с проблемите, т.н. сами виждаме нещата, но вие сте далеч и вашето впечатление е на база новини, роднини и приятели, нямате пряко наблюдение. Аз пак ти казвам, като гледам новините, се замислям за тази държава ли става въпрос... даже се чудя, защо още не са ни сложили листата вместо дрехите и не са ни пратили по пещерите....


Ето за това говорим, ти също ще вложиш парите си в банка, ами при толкова много пенсионери, при толкова емиграция, при положение, че няма производство, я кажи как ще се оправят нещата? Аз нещо изход не виждам... честно...
Ако аз имах власт, бих направила нещо елементарно...слагам чертата и казвам, че дотук е било с неразборията. От сега нататък всеки прекрачил закона си носи нужните последствия, защото повярвай в момента е такъв батак в почти всички области, че няма как да се залепи нещо което отдавна е счупено и му няма частите.
Ти знаеш ли България, каква социална държава е... ти знаеш ли, че инвалидите в България са около 900 000 човека... е това нормално ли е? Във война ли сме?
Повярвай, никога няма да се оправим, ако не запретнем ръкави и не работим както трябва и най-вече не променим мисленето, че някой ни е длъжен....



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано04.12.11 16:51



Но много, много се съмнявам избралите да останат тук да са били толкова агресивно настроени към избралите да живеят другаде, както например Ефекса демонстрира.

случайно ли пропускаш да споменеш че "войната" всъщност е кавга при това започната от теб ? и пак случайно ли ме екстраполираш мен върху всички в България и себе си като еманация на всички българи в чужбина ... хапчета ? или красивото северно сияние



Но пък и емигрантите, които пращат пари в България, сигурно имат пръст в тези 65 милиарда?

разбира се че имат пръст, ама това е само защото в България лихвите са високи, а българите в чужбина са алчни

голяма част от тях имаха и друг пръст, ама той се оказа СРЕДЕН ...за тях, а не за мутрите от които си накупиха апартаменти ... особено по морето, и среден всички живеещи в България, заради надуването на цените.


Значи ако съм българка в България и казвам/показвам лошото в нея - е приемливо. Но ако съм българка в чужбина и правя същото - изливам помия? Защо така двоен стандарт? Оставам с такова впечатление като чета конкретно в този клуб и конкретно Ефекса като най-активен напоследък.

Остана да кажеш каква помия съм излял аз върху България, защото иначе ще се окажеш долна лъжкиня, нали ? , оставям настрана това че се гавриш с нещастието на хората и с паметта на умрелите

Невероятно, но факт - има и хора, на които емигрантите са им виновни.

А това всъщност е цинично перефразиране .... истината е че на емигрантите все България им е виновна и все предлагат хората тук да бъдат избити ... последното предложение беше с напалм, ти знаеш къде, нали ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от eFFeXX на 04.12.11 16:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от eFFeXX на 04.12.11 17:00.



Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 19:46



Ами двоен стандарт е, защото ако си българин в България и критикуваш ставащото, се приема като нещо нормално, а ако си българин в чужбина и пишеш същото - веднага се намира някой възмутен българин в България да реагира.

Значи двойният стандарт е заради разстоянието. Разбрах логиката ти. Е, аз допреди няколко години живях в България, така че спомените, впечатленията и усещанията ми са още пресни.

Но явно според теб това не е достатъчно.

Аз нещо изход не виждам... честно...
......
защото повярвай в момента е такъв батак в почти всички области, че няма как да се залепи нещо което отдавна е счупено и му няма частите.
......
Ти знаеш ли България, каква социална държава е... ти знаеш ли, че инвалидите в България са около 900 000 човека... е това нормално ли е? Във война ли сме?


Ами ето, ти си на моето мнение, но ако ти го казваш - добре, ако аз го напиша - Ефекса скача да ме обвинява в черногледство. На бас, че той няма да ти скочи в нападение като ранено животно за горния цитат. Когато написах, че за много неща България е като държава от Третия свят, ти реагира. За този двоен стандарт писах по-рано.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано04.12.11 21:08



Виж, все си мисля, че спора ни е безсмислен...
Крайна сметка всеки си има акъл в главата, възпитание, начин на поведение, разбиране и схващане за живота.
Въобще нямаше да пиша в темата, ако не беше провокирала с въпроса На къде отива България /съжалявам, ако цитата е неточен, правя го по памет/ и то за нещо, което е срещано навсякъде по света. Ако ми покажеш или кажеш една държава, в която да няма убийства, побои, агресия и насилие, аз първа бих емигрирала.
Просто се опитах да ти обясня с две думи, че това което ти виждаш като недопустимо в България, навсякъде го има...





Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 23:30



Горе-долу точен цитат, но заглавието е "В какво се превръща България?"

На мен ми е чужда логиката - "щом се случват единични случаи другаде по света, значи няма проблем, че се случва неприятно често у нас", но да - изглежда диалогът не води до никъде в този случай.
Ами Норвегия е една държава, в която поне откакто аз съм тук, не съм чула или прочела за такова зверство от един ученик към друг или дори жестоките убийства отново от страна на един ученик към друг. А за времето, през което живея извън България, съм прочела в българската преса над 10 такива случая. Не мисля, че ако тук имаше нещо толкова скандално, медиите щяха да пропуснат да го отразят. За теб ако такива явления са нормалност, за мен са симптом на нещо много лошо, което се случва в България.

П.П. Явно не си прочела добре първия пост в темата, щом си решила, че става дума за убийство и побой по принцип. Така че диалогът се обезсмисля, защото ти спориш за нещо различно.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано05.12.11 10:28



А, тъкмо мислех да спра....но не мога да преглътна това:
На мен ми е чужда логиката - "щом се случват единични случаи другаде по света, значи няма проблем, че се случва неприятно често у нас
Кое се случва неприятно често е нас? И ти какво си мислиш, че тук ходим с бронежилетки, а учениците как се видят на улицата, така се пребиват ли? Ето виждаш ли къде е проблема, ти четеш по пресата? Само дано не е ШОК или другите жълтинки с които се е напълнило, защото там и теб могат да те оженят и разведат 50 пъти, пък може и на луната да те пратят, зависи как е спал и какво е сънувал автора...
Това, което четеш, се нарича безкотролен медиен бълвоч /разбира се, не всички журналисти са такива/
Един пример във вестник Атака, преди изборите беше отбелязано, че Волен Сидеров по прогнози води със 39%, така ли е? Ама ето, такива, които не са тук, ще кажат, ей... този народ... за кого ще гласува...само простите и възрастните са останали в тази България!
Така че ако коментираме едино битово насилие, нека бъде конкретно за него и нека го приемаме като такова, а не да правим генерални заключения.... в какво се превръща България?



Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.12.11 19:59



В пресата чета нещо, което се е случило. Ти казваш, че няма проблем. Ами ... за мен е проблем, че толкова често чета такива случаи и то в сериозните ежедневници. Пресата е виновна, че ги отразява? Разбира се, че тя е виновна, да си беше замълчала, та хората да не знаят и да не се притесняват ненужно ... ШОК и другите жълтинки не ги чета изобщо, излишно се впускаш в писания за тях. Когато прочета нещо, давам линк към статията и ако си забелязала, не е от жълт вестник. Може и да не си забелязала, де.
Разбрах, че хем не виждаш проблем в неприятно зачестилите случаи на побои и убийства между ученици, а в същото време хем не виждаш изход за България. Да ти имам логиката. Дискусията с теб е безпредметна - ти избираш да не виждаш това, което става. Жива и здрава.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано05.12.11 21:06



Права си.. няма смисъл...
Дано си жива, здрава и много щастлива в чужбина....





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 02:22



Ами не знам дали са по-различни тукашните, но не съм чула за ученици, които са удушили ученик или други, които са подпалили трети.
Някъде из вашия край, май един млад мъж беше изтрепал съвсем наскоро доста деца. Е самия той вече не е дете де.
Из САЩ (дали пък и те не са трети свят) се случва едва ли не ежегодно някой ученик да изпозастреля съученици, учители...
В общи линии не е двоен стандарт. В смисъл едно е да пикаеш на оградата когато си вътре в двора, друго е да пикаеш на същата ограда когато си извън двора. Е оградата все ще е препикана, ама в единия случай препикаваш своята ограда, а в другия препикаваш чужда ограда. Защото емигрирайки, вече двора не е твой. Друг двор става твой.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 02:28



Споко де, не се притеснявай. При вас има други проблеми. Да речем, в нашата преса няма нито един случай на изнасилена българка от негри.
Интересно ми е - смееш ли да излизаш без няколко придружителя нощем?
А подобни дискусии наистина са безмислени. Безмислени са защото така или иначе ти си там, а батака тук ще трябва онези които сме останали да го оправяме.
И или ще успеем, или няма да успеем. Ние които сме останали.
В смисъл - ти си имаш да се притесняваш за негрите.



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 18:53



Брейвик се споменава под път и на път и е странно, че беше намесен и в контекста на ученици убиват други ученици.
За случаите в щатски училища и университети - да, това ги доближава до Третия свят.


А лиричното отклонение за оградата ме навява на един въпрос:
1. Кой има интерес емигрантите да не чувстват България като своя и да ги отчуждава? Независимо къде живея, съм изкарала четвърт век в България. Което няма начин да не я прави и моя "ограда".

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.12.11 01:41



Прави я твоя бивша ограда. И аз ходя при нашите. И поправям когато има нещо за поправяне. Мога дори да им предложа нещо да подобрим. Но е предложение, ненастоявам, некритикувам. И съм живял в онази къща близо четвърт век.
Аз лично нямам интерес нито да се отчуждите нито да не се отчуждите.
Просто се опитах да ти обясня защо когато аз критикувам България е едно, когато ти критикуваш същото вече е друго.
Не е необходимо да си съгласна с мен.



Брейвик се споменава под път и на път и е странно, че беше намесен и в контекста на ученици убиват други ученици.
1. Част от случаите са с идентична основа - откачалки.
2. Поведение което като че ли не може да бъде присщо на човешко създание. И поведението на Брейвик и поведението на ученик убиващ ученик. И двете някак излизат извън понятието човек.

Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.12.11 19:10



Въпрос на тълкуване.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.12.11 09:45



тя може и да не се притеснява за/от негрите,

но това не пречи на отношението и към България и особено към хората живеещи тук.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.12.11 19:10



То не са само от Африка, ами и от Близкия Изток. Аз сама не излизам нощем така или иначе, излизаме с мъжа ми или група приятели, но пък не сме точно там, където стават тези изнасилвания. При нас няма толкова чужденци и е доста спокоен район.

Това, че аз съм тук, не означава, че нямам хора, които са ми мили там.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.11 16:18



Така де, и на тези хора (които са останали тук, и са ти мили) можеш да им предложиш помощ, можеш и съвет да им предложиш.
Ама малко е кофти да им кажеш - я в кви лайна сте затънали.
Да - и това можеш да го кажеш, но ще има полза само за теб. Ти ще се почувстваш изпълнила дълга си. А хората на които го казваш - няма да повлияе, няма да помогне. Може дори да влоши положението, защото утре като дадеш смислен съвет, твоето мнение вече няма да има стойност за онези които са останали.
Постави се на мястото на онези които са останали, и помисли добре дали твоето писане е от полза за онези които са останали.
Или пък възприеми моите думи, като описание на това как аз възприемам твоята критика.
Така че следващия път да си наясно защо получаваш такива отговори каквито получаваш. Разбира се това е крайно несправедливо, и некоректно - аз да мога да кажа че сме затънали в лайна, а когато ти го кажеш - всички (останали) включително и аз да рипаме. Ама е несправедливо за теб, а за мен (и голяма част от останалите) си е съвсем справедливо и правилно.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.12.11 16:37



Милите ми хора нямат нищо против, че си казвам мнението. Те го споделят напълно, че и по-нецензурно от мен. И съвети ми искат и се вслушват.
Разбира се, че си свободен да не харесваш начина, по който критикувам. Някои харесват, други - не, хората са различни. Но не това какво ще кажат другите определя начина, по който мисля или се изразявам.

И докато бях в България това ми беше мнението и съм го изразявала, и като съм в чужбина продължава да е същото. Не виждам причина да се променям, за да угодя на хората. Аз съм си аз и си стоя зад думите. Нарича се да имаш интегритет и да си последователен.
И докато ти си човек, с когото мога да дискутирам нормално, с Ефекса няма как да се получи.

Всъщност теб кое те притеснява - че имам такова мнение или че го изразявам?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.11 16:57



Но ти си се променила. Човек не може да мине два пъти през една и съща река. Защото реката ще е различна, а и човека ще е различен.
Ти си различна. Сега си емигрант (спрямо България), а преди не беше.
Не е целта да угаждаш на хората. Но не би трябвало да е самоцел и дразненето на хората.
А моята цел, е да се опитам да ти покажа защо като пикаеш на оградата отвътре е едно, а като пикаеш на същата ограда отвън е друго - поне за много хора е така, за някои е важно че оградата във всички случаи си е все препикана.
Явно не си в състояние да ме разбереш.
Опитай следващата абстракция. Пикаене ама на границата - тоест все едно няма ограда. За жените особена разлика няма, но ако мъж пикае на границата - по добре е да пикае от вътрешната страна на вън, от колкото от външаната страна на вътре.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.12.11 17:58



Разбира се, че в някои отношения съм се променила. То е неизбежно след като човек заживее на ново място, в нова среда, и т.н.
Мисълта ми беше, че по отношение на мнението ми за България и проблемите в нея, не съм се променила, защото мнението ми остана абсолютно същото. В България има много и сериозни проблеми от различен характер.
Ти мислиш, че продължавам да си пиша мнението, защото целя дразнене на хората?

Не, просто си споделям мнението така, както съм го правила винаги. На който му е било проблем преди, ще му е проблем и сега. За другите е едно и също. Да спра да го правя ще означава да угаждам на хората.
Аз те разбирам много добре, но просто не мога да се позная в описанието ти.
В крайна сметка всеки знае най-добре как се чувства, тъй като чувствата, мислите и усещанията са нещо, до което само самият човек има уникален достъп, другите виждат през призмата на собствените си мисли, чувства и усещания.
С абстрактните ти примери правиш простото сложно. Ти, бира море, ако заживееш в друга държава, ще си промениш ли позицията по дискутираните проблеми например в Цигани-Роми? Изведнъж ще започнеш да отричаш съществуването на тези проблеми? Или просто те ще спрат да съществуват за теб и ще спреш да ги обсъждаш?

Затова и попитах в предния пост кое ти пречи - че имам това мнение или че го изказвам?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.11 19:19



Не, няма да си променя мнението. Но ще го изразявам по различен начин. Защото съм наясно, че вече не съм в час. Че може да има промени, които аз няма как да усетя.
И най-вече ще съм наясно, че не аз ще решавам, и не аз решавам проблемите за които ще продължа да пиша. Тоест най-вероятно ще наблегна как се решават подобни проблеми там където съм, с яснотата че може би не съм прав.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.12.11 20:32



Ха, че аз да не съм казала, че само моето мнение е вярно?

Напротив, винаги съм твърдяла, че всеки си има свое мнение. Но моето е вярно за мен си. Относно решенията - имам свободата да имам предложения и в тази сфера като това с нищо не задължава никого да ги следва, вкарва в действие, и т.н.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.12.11 21:41



Тенденция? Предатели ли са наистина тези хора или просто гледат практично? Ами това семейство, което искало да се откаже от чисто разочарование?




Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 14.12.11 22:52.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.12.11 09:29



Поредният случай на резултат от домашно "възпитание":



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема в какво се превърнанови [re: Bиливap]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано15.12.11 13:10



личният ми сайт.
В най-известния български ГОТВАРСКИ сайт.

Ето каво открих, че показва гювече при търсене на телешка супа








Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.12.11 16:07



Ами браво!



Ама мен това ме разсмя: Вероятно търсите: пилешка супа


Ами да, харесвам пилешката повече от телешката, как познаха?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: В какво се превръща България?нови [re: Bиливap]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано15.12.11 21:47



Еми нормално.



Тема Re:нови [re: bad girl Jo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.12.11 22:52



Знаеш, че по принцип изобщо не споделям абсолютния негативизъм, в който представяш България най-вече заради крайните ти мнения.
Но когато си има нещо за критикуване, не си кривя душата. И конкретно такива случаи на ученици, които пребиват и убиват други ученици, като че се наситих да чета последните години в България.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.