Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано05.12.11 21:06



Права си.. няма смисъл...
Дано си жива, здрава и много щастлива в чужбина....





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 02:22



Ами не знам дали са по-различни тукашните, но не съм чула за ученици, които са удушили ученик или други, които са подпалили трети.
Някъде из вашия край, май един млад мъж беше изтрепал съвсем наскоро доста деца. Е самия той вече не е дете де.
Из САЩ (дали пък и те не са трети свят) се случва едва ли не ежегодно някой ученик да изпозастреля съученици, учители...
В общи линии не е двоен стандарт. В смисъл едно е да пикаеш на оградата когато си вътре в двора, друго е да пикаеш на същата ограда когато си извън двора. Е оградата все ще е препикана, ама в единия случай препикаваш своята ограда, а в другия препикаваш чужда ограда. Защото емигрирайки, вече двора не е твой. Друг двор става твой.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 02:28



Споко де, не се притеснявай. При вас има други проблеми. Да речем, в нашата преса няма нито един случай на изнасилена българка от негри.
Интересно ми е - смееш ли да излизаш без няколко придружителя нощем?
А подобни дискусии наистина са безмислени. Безмислени са защото така или иначе ти си там, а батака тук ще трябва онези които сме останали да го оправяме.
И или ще успеем, или няма да успеем. Ние които сме останали.
В смисъл - ти си имаш да се притесняваш за негрите.



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.12.11 18:53



Брейвик се споменава под път и на път и е странно, че беше намесен и в контекста на ученици убиват други ученици.
За случаите в щатски училища и университети - да, това ги доближава до Третия свят.


А лиричното отклонение за оградата ме навява на един въпрос:
1. Кой има интерес емигрантите да не чувстват България като своя и да ги отчуждава? Независимо къде живея, съм изкарала четвърт век в България. Което няма начин да не я прави и моя "ограда".

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.12.11 01:41



Прави я твоя бивша ограда. И аз ходя при нашите. И поправям когато има нещо за поправяне. Мога дори да им предложа нещо да подобрим. Но е предложение, ненастоявам, некритикувам. И съм живял в онази къща близо четвърт век.
Аз лично нямам интерес нито да се отчуждите нито да не се отчуждите.
Просто се опитах да ти обясня защо когато аз критикувам България е едно, когато ти критикуваш същото вече е друго.
Не е необходимо да си съгласна с мен.



Брейвик се споменава под път и на път и е странно, че беше намесен и в контекста на ученици убиват други ученици.
1. Част от случаите са с идентична основа - откачалки.
2. Поведение което като че ли не може да бъде присщо на човешко създание. И поведението на Брейвик и поведението на ученик убиващ ученик. И двете някак излизат извън понятието човек.

Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.12.11 19:10



Въпрос на тълкуване.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.12.11 09:45



тя може и да не се притеснява за/от негрите,

но това не пречи на отношението и към България и особено към хората живеещи тук.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.12.11 19:10



То не са само от Африка, ами и от Близкия Изток. Аз сама не излизам нощем така или иначе, излизаме с мъжа ми или група приятели, но пък не сме точно там, където стават тези изнасилвания. При нас няма толкова чужденци и е доста спокоен район.

Това, че аз съм тук, не означава, че нямам хора, които са ми мили там.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.11 16:18



Така де, и на тези хора (които са останали тук, и са ти мили) можеш да им предложиш помощ, можеш и съвет да им предложиш.
Ама малко е кофти да им кажеш - я в кви лайна сте затънали.
Да - и това можеш да го кажеш, но ще има полза само за теб. Ти ще се почувстваш изпълнила дълга си. А хората на които го казваш - няма да повлияе, няма да помогне. Може дори да влоши положението, защото утре като дадеш смислен съвет, твоето мнение вече няма да има стойност за онези които са останали.
Постави се на мястото на онези които са останали, и помисли добре дали твоето писане е от полза за онези които са останали.
Или пък възприеми моите думи, като описание на това как аз възприемам твоята критика.
Така че следващия път да си наясно защо получаваш такива отговори каквито получаваш. Разбира се това е крайно несправедливо, и некоректно - аз да мога да кажа че сме затънали в лайна, а когато ти го кажеш - всички (останали) включително и аз да рипаме. Ама е несправедливо за теб, а за мен (и голяма част от останалите) си е съвсем справедливо и правилно.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано13.12.11 16:37



Милите ми хора нямат нищо против, че си казвам мнението. Те го споделят напълно, че и по-нецензурно от мен. И съвети ми искат и се вслушват.
Разбира се, че си свободен да не харесваш начина, по който критикувам. Някои харесват, други - не, хората са различни. Но не това какво ще кажат другите определя начина, по който мисля или се изразявам.

И докато бях в България това ми беше мнението и съм го изразявала, и като съм в чужбина продължава да е същото. Не виждам причина да се променям, за да угодя на хората. Аз съм си аз и си стоя зад думите. Нарича се да имаш интегритет и да си последователен.
И докато ти си човек, с когото мога да дискутирам нормално, с Ефекса няма как да се получи.

Всъщност теб кое те притеснява - че имам такова мнение или че го изразявам?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.