Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано01.12.11 16:25



още една глупост ?



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.12.11 20:19



Къде е Ефекса сега да се изгаври и с тази трагедия? Не, черешке, радостно е само в неговия мозък. Нормалните хора остават потресени при подобни новини.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.12.11 20:48



Хм... надали надеждите ще се оправдаят.
То ако се решаваха нещата само на хартия, на децата ще им дават вестници за закуска






Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.12.11 20:54



То няма да стане от раз, но ако има строг контрол в каква среда растат децата, колко бой изяждат от родителите си и т.н., съм убедена, че ще се предотвратят бъдещи престъпления.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.12.11 12:56



за разлика от вас двете, аз се гавря с хората, които непрекъснат размахват подобни новини ... въпреки че уж нямат време да стоят в интернет и да ги търсят.



не ми е в стила да се гавря с трупове или с нещастни хора, правя го със самозабравили се, самодоволни и нагли типове.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано03.12.11 00:46



Явно нещата изглеждат по друг начин навън... защото дали избирателно или не, се чете само лошото. Вина имат журналистите и медиите, честно да ти кажа, като слушам вечер новините се чудя в тази държава ли живея? Почти 100% негативни новини... ама ровят, ама дълбаят и все най-лошото изваждат на показ. Е, вярвай не мога да го разбера, пък после българина бил песимист, е как да е оптимист?
По цял свят има битови нещастия... по цял свят има убийства и малтретиране...
Лошото е, че тук се изпускат децата от малки. Започва се с яслата, оттам през градината и после в училището. Родителите просто губят контрола...
Аз пък да ти кажа, се нервирам за друго. Дъщеря ми почти през цялото време гледа Дисни канала. Ле леее а там каква помия се изсипва... ужас! Дано наистина не е така в техните училища. Винаги има една водеща девойка с две три подгласнички и интриги и номера... Лошото е, че и в квартала така започна да става. Преди си играеха заедно, а сега се делят на групички и воюват, доказват величие...
Според мен освен родителския и учителския контрол, трябва да има и медиен. Нима незнаеш за онова малко момченце, което се хвърлило през прозореца, защото се помислило за Батман...
Въобще според мен, западният полъх някак действа негативно на децата тук...



Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.12.11 21:26



Лошото е, че тук се изпускат децата от малки - това наистина е така. Но според мен вина има и малката подробност, че родителите все нямат време, а малкото време, което намират през уикенда, не се използва пълноценно. Така децата растат на самотек, родителите дори не знаят с кого дружат децата и от къде се "образоват" по разни въпроси. За съжаление голяма част от днешната младеж е точно такава - изпусната. И нормалните младежи изпъкват още по-ярко на такъв фон. Дали е западното влияние или просто разхлабеното около врата въже след 1989 - не знам.
Дано някой ден нещата в България се оправят.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано03.12.11 23:29



Пак ти казвам, нещата са комплексни...
А и не вярвам децата в другите държави да са по-различни, не съм ходила в чужбина, но от това, което дават по телевизията, няма голяма разлика..
А знаеш ли, аз винаги съм била против агресията, наказанията, шамарите и другите силови средства за възпитание. Каквото посееш, това ще пожънеш, са казали хората и са били прави. Въпроса е, че някъде във времето се къса диалога, дете-родител. Аз никога не съм посягала на детето си, винаги възпитанието е било чрез диалог. Например, ако за дадено нещо отговора е НЕ, се обяснява защо е НЕ и в повечето случаи срещам разбиране. А и по принцип съм на мнението, че няма лоши деца, има лоши родители, приятели и медии, които пълнят главата на децата с агресия и глупости.
Нещата няма какво да се оправят... защо всички вие смятате, че България е Аборигения... защо се гледат само негативните новини и защо не се помисли че навсякъде има битова престъпност? Далеч съм от мисълта, че всичко тук е цветя и рози, но и далеч от истината е насаденото мнение, че тук е някакъв ад. Не мога да разбера и друго нещо... народа, това сме всички ние и ако всеки един от нас поне за миг се замисли къде е и на къде е тръгнал и къде отива, ако поне за миг помисли че с мрънкане и оплакване нещата няма да се променят, нещата няма да стоят така... На нас все някой ни е виновен....





Тема Re:нови [re: arrvv]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.12.11 00:14



Ами не знам дали са по-различни тукашните, но не съм чула за ученици, които са удушили ученик или други, които са подпалили трети. Това не е битова престъпност, а някакво извращение. Надявам се и да не попадам на повече подобни новини.
За много неща България е държава от Третия свят. Грозна и тъжна истина, която няма смисъл да се крие. Проблемът започва, когато човек толкова свикне нещата да не са наред, че спира да му пука и приема състоянието за нормално. Затова казвам, че се надявам нещата да се оправят един ден.
Но, разбира се, наясно съм, че понятията "нормално" и "наред" са относителни това, което е нормално за един, за друг е неприемливо.
Хубаво правиш, че не посягаш на детето, а го възпитаваш с разговори и обяснения.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано04.12.11 12:27



Мила, аз не смятам, че живея в страна от третия свят.
Аз не смятам, че страна с такава история и култура, може въобще да бъде сравнявана със страна от третия свят.
Предполагам, че ти си малка и не помниш, равенството и братството по време на комунизма, не знаеш, колко изкривени бяха нещата, а това няма как да не остане в живота и бита у нас.
В една страна за да се променят нещата, трябва да се започне с мисленето на обикновения човек, а при нас то е обременено от доста фактори от миналото. Имало безработица, така ли? А ти знаеш ли, че от месеци търся хора, за работа, но няма.... по-лесно е да мрънкаш, отколкото да помислиш и да се захванеш с нещо...
И друго... ти знаеш ли, че бедните българи имат около 65 милиарда лева в банките, във вид на депозити? Е няма да има икономика, след като парите са погълнати от банковата система....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.