Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ох направо ми се плаче вече!  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано19.09.11 19:24



От тая Америка. Всички са като роботчета от 1-2години един почивен ден не съм си взел, а всичко на всичко до преди 7-8месеца не трупах дори почивни дни(едно 30-40процента от американците нямат и 1 денче платен отпуск) та сега имам събрани 7-8дни има няма ме е страх да си ги взема че в тая икономика всичко става.......
Липсва ли ви България?
Мен страшно много - просто са като роботчета тук - работят, работят, работят - те и за това са най-голямата икономическа сила в света - ама на мен от това хич не ми става по-хубаво.

А дори и болнични не може човек да си вземе като в България. Не стига че евтин алкохол, лесни жени - няма културни различия и е много по-лесно да си намериш читави приятелки за каквото му потрябват на човек.....

Абе незнам побърквам се и само седя защото ми остават малко повечко от 3годинки докато си взема така лелеяното гражданство което съм си наумил и си се връщам.......


Какво може да направи човек за да му минава времето по-бързо и да не го "боли" от липсата на България?

(Или по-специално от липсата на социална страна за забавление, щото аз ако имам 30-40дни отпуска платена като франсетата и България ми беше на 2-3часа път въобще нямаше да "плача")



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано19.09.11 20:02



не разбирам за кво го лелеш толкоз туй пусто гражданство, бре Хишо?



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: DarkSide]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано19.09.11 20:08



Ми омръзна ми човек да ме имат за втора ръка човек......бях на командировка в Япония, Тайланд и Тайван.
Ми в Тайланд ми трябваше виза - а Шибан*ия виетнамски американец с който бях командировка - с щатски паспорт не му трябваше виза.
Отделно един индиец колега се подиграва - те на Бангладеш не искат виза а на теб с Българското гражданство ти искат виза.....ми тъпо ми е
Виж сигурно ще е различно - и няма да ми е толкова тъпо ако вземат най-накрая да уеднаквят това ши**о ЕС - и за всичко вземе че стане еднакво - каквото за немски гражданин примерно това и за мен......ама баш в момента истината е.

Истина е, че България не е пълноправен ЕС член....може да стане някога.....ама още не е станало





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано19.09.11 20:25



бреиййй, толкоз години мъка, само и само да можеш да минеш некъде без виза и некъв си муньо виетнамски да не ти се подиграва на паспорта



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Frenger (She)
Публикувано19.09.11 22:15



прав си,но можеше и по зле да е (горките украинци)...

иначе,Хишо, само като минеш Свиленград и - топло,чисто,природа,хората супер дружелюбни,храната един път,песните като нашите,танците,кафетата пълни нека да е криза...а островите,ох леле! северо-източна гърция страшно ми хареса!
отивай там

Редактирано от Frenger на 19.09.11 22:30.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано20.09.11 14:36



толкова като си преритал намери начин да гледаш българска телевизия поне и да се радваш на професор вучков и други високоинтелигентни световноизвестни тв звезди, както и ежедневни свежи, позитивни новини. аз благодаря на господа, че съм по-надалече от там.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано20.09.11 16:27



aу какво стана с Американската мечта ???

И какво се оплакваш нали Уикенди имаш поне

някои и в уикендите работим хич не ми тежи с мъжо и без това сме си работохолици. И времето направо лети еййййй преди "ден" беше миналият вторник след "седмица" дет се вика ще ходим на ски ако вземе, че се забави туй време ще е прекрасно.
А пък 90% от мъжете по запада като заревете за тия жени .... уффффф дотягате и на нашенките. Жените където живеете не ви били сговорчиви, капризни с големи изисквания ... ама на лошо сте свикнали и като се обърне палачинката не може да се адаптирате. Ако не друго поне научете нещо от местните ще ви е от полза за по късно даже и да се върнете.

Те и мъжете в България все разправят същото и за жените в България угодия няма.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.09.11 16:34



Намери си някоя българка, но не родена там, а наскоро дошла!

В Чикаго има над 120 000, но и около теб се намират, дори пишат в Дир-а...

Е, сега изискването да е завършила елитен университет от айви лигата няма да е спазено.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Melany99]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано20.09.11 17:00



освен, че чака жените да го свалят ..... сега и конкурс по документи ли ще прави ????



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.09.11 17:02



Ти си имаш мъж, за ергените и девойките знаеш ли колко е трудно?





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Melany99]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано20.09.11 17:13



Пу пу добре, че някой упорит клетник ма взе .....
че нито ще тръгна да свалям някой
нито по документи ще мина


да не говорим за останалите дефекти на характера

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Melany99]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано20.09.11 17:21



Точно, че искам Българка, не е като да нямам възможност примерно една Японка тука ме занимава.......ама аз не искам, а и една Индонезийка.
Мани ти, страх ме е от културните различия - ако не Българка то поне да е европейка.....Аз си се кефя на Българките де ама не тези дето са в моя щат, защото те са много разглезени тук, абе ще видим, не е толкова заради жените.
Просто не ми харесва тук и това си е - в България си ми беше екстра - остави пак жените, че никога не съм имал по-малко от 2 жени в България и ми е било адски лесно с тях

Пък и по заведенията евтино....абе въобще купона е в България.....
тука е готино ако човек има семейство и деца май



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано20.09.11 17:23



Уикендите ходя на университет - единия, а другия през делничните дни, то всъщност свободно време не ми остава - освен само за интернет от време на време



Принципно баш като затворниците съм, отмятам дните, ама пусто бавно минават до моето връщане в България. Странно като чели повечето жени им харесва в чужбина - а на повечето Български мъже които са сингъл - не



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.09.11 17:48



И тези, които не сме сингъл не ни харесва по хамериканско, споко!

Но виж какво ни направиха тези политици, да ходим и да се скитаме, немили, клети, недраги из тази пуста чужбина...





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано20.09.11 19:47



явно имаш много време за размисъл



и защо да не ни харесва
на прима виста да изброя няколко:
- тук в клубовете на дансинга няма само жени и мъжете не стоят да подпират бара придавайки си важност
- ако някой ти купи питие /не очаква да спиш с него/ а очаква разговор можеби се надява и на телефонен номер
- тук на жена не и трябва мъж за да оцелее трябва и мъж за компания
- тук има също толкова мъже грижещи се за децата си колкото и жени
- тук като сготвиш нещо мъжете не могат да си повярват на очите
- тук на мъжете претенциите са по малки и тябва много повече да се стараят жената да не загуби интерес към тях
- тук да си имаш "2-ра" жена е меко казано неприемливо недай си боже хората с които работиш разберат за това ... /ако си нелоялен към семейството си какъв шанс имат да си лоялен към тях/

Нали се сещаш при нас тия неща са точно наопаки ... добре от ваша гледна точка но от женска тц

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 20.09.11 19:48.



Тема Клинтъне.....Kumikoнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Monica123 (новак)
Публикувано20.09.11 20:19



е много права......Да можеше това време малко да позабави хода си.......Навсякъде вече хелоуйнски неща по магазините....а по някои дори коледни.
Клинтъне, ама хич не си прав !Живееш в един от най-роматичните градове бих казала - световна дестинация.Как неможеш да си намериш гадже бе човек ?
Ами само като тръгнеш по крайбрежната улица,покрай Пиерите, надолу до червения мост е гаранция , че ще намериш да се заговориш с някоя готина мацка.....ей така .Нощни клубове, готини ресторанти....абе града просто кипи само за теб няма угодия.
Тази събота май щяло да има Бг парти ще ходиш ли? И там ще има разни засукани БГ моми.....
Да не говорим , че американките сами си свалят мъже,те според мен са много по-лесни от българките.........



Тема Те наистина ще го свалят...нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Monica123 (новак)
Публикувано20.09.11 20:26



Тук жените ( сингъл имам предвид )излизат петък и събота вечер с ясната цел, че си търсят нещо за вечерта. Няма нужда от никакви специялни усилия.Просто отиваш с един приятел на клуб сядаш на бара и разбира се ако не си най-голямото дърво ( надявам се Клинтъна да не е ) до края на вечерта ще си имал избор поне от 2-3........
Няма нужда от сложни свалки - 1-2 питиета да ги почерпи са просто смешни пари на неговите доходи......
За сравнение в БГ жените са яко Златотърсачки !
Клинтъне вземай се в ръце, иначе ще почна да излизам с теб няколко вйкенда и ще ти намеря мацка:)





Тема Зарежи ги тези японкинови [re: KлинтъH]  
Автор Monica123 (новак)
Публикувано20.09.11 20:29



Наистина културните различия са големи.........
Работила съм в японска фирма , неискам да ги чувам..........



Тема Re: Клинтъне.....Kumikoнови [re: Monica123]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано20.09.11 21:26



Неща бе жена. Кумико е дяволски умна жена и много добре ги усети нещата


Искам си както си ми беше в България.
Тук не е същото. Отвратително е - Искам си социалния живот да ми е в България.
А кариерата, работата и всичко останало тук.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Melany99]  
Автор Frenger (She)
Публикувано20.09.11 22:21



В отговор на:

Но виж какво ни направиха тези политици, да ходим и да се скитаме, немили, клети, недраги из тази пуста чужбина...




вече нито език се мъча да уча,нито правя някакви планове за вбъдещето.вече знам че и тук,където съм сега няма да остана завинаги.и в Бг не искам да се завърна . притръпнах на чергарския живот и не се вечатлявам особено от нови територии,знам алгоритъма вече...хайде ,дано и онези мутрафони ака политици в БГто се наядат най сетне,че да позабогатее тоя изстрадал български народ,ей

Редактирано от Frenger на 20.09.11 22:29.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано20.09.11 22:52



- ако някой ти купи питие /не очаква да спиш с него/ а очаква разговор можеби се надява и на телефонен номер
- тук на жена не и трябва мъж за да оцелее трябва и мъж за компания
- тук има също толкова мъже грижещи се за децата си колкото и жени
- тук като сготвиш нещо мъжете не могат да си повярват на очите
- тук на мъжете претенциите са по малки и тябва много повече да се стараят жената да не загуби интерес към тях


посмали, манго.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 08:16



амин! :) така си е.

_______



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 08:22



клинтъне, аз пък си мислех, че обожаваш тази страна и особено калифорния. разбирам те, има трудности, като навсякъде, и ти точно сега си се натъкнал на една- поне от твоя гледна точка трудност. в крайна сметка, ако наистина толкова ти се живее в бг- живей там. прецени за себе си дали можеш/искаш. човек трябва да е честен със себе си и да знае какви са приоритетите му. парите и паспорта ли са ти по-важни или (идеята ти за) подходящ социален живот и семейство?

като толкова искаш българка, и в щатите можеш да си намериш.

абе аз май нищо не ти казах, но.. няма нищо лошо и срамно да отидеш там, където мислиш, че е най-подходящо за теб, пък било то и българия. ;)



пък на мен ми беше доста мило да се върна след 3-месечно отсъствие. :)

_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 08:37



за да не остане аудиторията с едностранно впечатление за степента на робовладелство в тази страна, искам да дам и друга гледна точка. бившата ми работа, която доброволно напуснах, за да се развивам с по-различна насока, беше със съвсем нормални часове- 9 до 5, даже понякога 4:30.. всеки понеделник работех от вкъщи, а ако нямаше нищо спешно се скатавах ;) шефката ми ме обожаваше и ми даваше пълна свобода да върша нещата както намеря за добре. имах 4.5 седмици ваканция, платена, отделно ме пускаше и неплатена ако искам. ако имах нужда поради болест или задължения вкъщи, без проблем можех да остана и да работя от вкъщи. разбирах се с повечето хора в офиса ми и като цяло обстановката беше много приятелска и приятна. и все пак да кажа, вършехме много работа и то качествено! разбира се, правела съм много по-малко пари от клинтъна, обаче си имах балансиран живот.

направо ми залипсва сега като се сетя...

та, мисълта ми е, че има всякакви варианти.

_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 08:51



Това към другите хора:

Моля игнорирайте мненията на Кака Мара по отношение на живота в щатите - просто чуждестранните студенти(най-вероятно на Ф-1 виза е госпожицата)
имат на идея за живота в щатите - към 10тина процента не повече......
и още по вероятно госпожицата е работила за нещо от сорта на 10-20долара на час.......тя си го знае, но няма да го признае никога.......просто никой няма да и даде повече на Ф-1 виза, дори 99процента съм сигурен, че е взимала толкова колкото мияч на чинии в макдоналдс......



Тема Re: Клинтъне.....Kumikoнови [re: KлинтъH]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано21.09.11 08:58



като беше в България броеше дните до заминаването за Америка, сега в Америка броиш дните до връщането в България ... проблемът очевидно не е в Америка, а в тебе самия, защото вярваш че другадето е по-добре ... същото и със жените, понеже си сингъл си мислиш че ще си щастлив ако имаш семейство, обаче ако имаше семейство щеше да си мечтаеш да си сингъл и свободен да си правиш каквото си искаш без да се съобразяваш с други хора, да не говорим колко е скъпо отглеждането на деца





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 08:58



Ами кариерното развитие, успехите, въобще всичко без социалния живот - са ми жестоки та влюбен съм в Америка и Калифорния - да. Смятам, че съм по-успял от 90процента от Американци(и пришълци) и като образования в най-добрите университети(в момента уча във втория най-добър университет в света) с кариерата - на синиър позиция съм и като заплата(6 цифрена) повече от това и не искам дори в следващите 5 години

И до тук с хубавото.....лошото - социалния живот.
Липсват ми Българките - защото те са Меркантилни. А тука дори тези дето по 40-50хил изкарват - демек на дъното почти......дори те не усещам да ме свалят или да ми обръщат внимание........

Та просто с 2 думи - не се спогаждам с жените тук и точка - обратното в България трябва да си взимам един Икарус - да ходи след мене и да си прибирам завоеванията. И много ми липсва това



Хайде лека вечер от мен на всички



Тема Re: Клинтъне.....Kumikoнови [re: DarkSide]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 09:07



Човеко не, че не искам семейство - по скоро както казах - искам да съм в България - защото щях да си го кажа просташки - да си чукам Българки на воля и да се забавлявам и да си водя нормален полов живот с поне 2 жени паралелно..гажде и тайно гадже

Както ми беше в България.
Просто си е купон в България.
А и плюса е че имах 25дни платена отпуска......това тук за да го имаш трябва да си гражданин та и от горе както и да го гледаш - демек да си в страната от поне 5-10години и да работиш в една компания поне 5-10 години, както казах 30-40процента нямат отпуски, 30тина процента имат 10-15дни......и броят се на пръстите тези дето имат 20дни или нещо подобно и отгоре........това е реалното положение
за постоянни жители/граждани на хубави заплати и хубави позиции
Тука не включвам студентчета на виза дето си нямат идея за живота в щатите.

И това на психиката ми се отразява чове - виж че седя и дращя глупости в някакъв форум в 11часа вечерта. Уф или ще се върна в България след 3 години.....или ще стана гражданин....и после директно в някоя ментал институция ще ме вкарат - защото ще говоря - Аз съм Наполеон



Тема Re: Клинтъне.....Kumikoнови [re: KлинтъH]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано21.09.11 10:38



купонът може да е навсякъде, ама трябва сам да си го направиш, не разбирам защо не се върнеш в БГ щом това ти е зора, какво толкова си си го навил на пръста това гражданство, та толкова жертви правиш за него и накрая ще земеш да се побъркаш кат го земеш ... аз изкарах 10 години в чужбина преди да стана "гражданин" и никъде в нищо не са правили разлика между мен и "гражданите" - нито в заплатата, нито в отпуските, нито в какви да е други неща, единствената разлика беше че трябваше всяка година от фирмата да ми вадят ново разрешение за работа, разни формуляри да се изпращат в некво министерство, откакто съм "гражданин" абсолютно нищо не се е променило - нито ми вдигнаха заплатата, нито ми увеличиха отпуската, дори и паспорт не съм си вадил тукашен, продължавам да си пътувам навън с българските документи, както го правех и преди да стана "гражданин"



Тема нищо не разбирам....нови [re: KлинтъH]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано21.09.11 11:21



..ти ревеш от България и си в Щатите, американците реват от Щатите искат да са в България и да живеят тук ...кво ви става бе хора ...



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 15:15



това към клинтън:

защо говориш, без да знаеш? това, което описах, е професионална работа, почти 4 години, спонсорирана на работна виза... с бенефитс ит.н. чинии никога не съм мила в макдоналдс (пък и да бях, няма срамно), ама хайде престани да дрънкаш наизуст.

а теб ли да слушат хората за живота в америка- един ден разправяш как е рай на земята, следващия- колко е зле.



_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 15:32



koй е вторият най-добър университет в света?

в твоя район там само за бъркли и станфорд се сещам, които може би се приближават, ама и за тях е трудно ей така да се отсече 'вторият най-добър'.. интересно ми стана.

освен ако не правиш MBA в станфорд, което в америка поне е на първо или второ място (състезават се с wharton- upenn) в доста класации..

иначе успех с намирането на жена.

_______

Редактирано от KakMapa на 21.09.11 15:39.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 17:03



Най-добрите университети(като множество) в Щатите са в два щата - Калифорния и Масачузетц - в Калифорния има сигурно 20-30университета от топ 50на щатите.......като почнеш от UC системата и CSU системата.....



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 17:06



хахахха, абе какоМаре казах ти, къъде се буташ с това Ф-1 не мога да те разбера

Я си кроти там

Да рай е на земята ако не бяха жените - дори и ти си пример за това
Дори студентчетата на виза в тая страна дето правят по 10-20долара на час демонстрират самочувствие като теб, вместо да се прикланят към такива като мен - и да предлагат услугите си Хахаха



Тема Re: Клинтъне.....Kumikoнови [re: DarkSide]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 17:07



Вярно е всичко написано





Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.09.11 17:19



Ама ти не знаеш ли, че другите знаят много по-добре от теб какво правиш? Като ти казват, че си студентка със студентска виза, значи си - просто ти не си го знаела досега



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 18:03



ся кво ми говориш общи приказки. питах кой точно е 'вторият най-добър университет в света'.

_______



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 18:12



ти си тотално самовлюбен, in a bad way.



ти май не четеш какво пиша, но нейсе.

аз не се пъна да съм ти пример или антипример за нищо. ;) аз пък точно такива мачовски българи като теб не искам, но и затова няма такива наоколо.

аз пред много малко хора се прЕкланям (даже в момента не мога да се сетя за нито един- освен може би майка ми) и не виждам защо на теб да се прекланям. ок, 'успял' си по американски стандарти- поздравления! обаче си заядлив и самовлюбен. това от моя гл. точка-- няма значение за твоето самовъзприятие.

а за визите- нещо си заблуден. обикновено 'студентчетата' на ф1, които идват тук да учат, са положили много повече усилия за това отколкото, например, някой, който просто е спечелил от лотарията. за работните визи също...

ако ще ми отговаряш, чети к'во пиша, моля.

_______


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 18:14



да, явно знаят.

на кого му пука всъщност, и без това май всички си драскаме.

но просто исках да дам друга гл. точка, а клинтъна нещо се засегна.

_______


Тема Re:нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 19:08



Аз не мога да се засегна от студентче на виза......по-скоро точно за това ми е темата. С едно изречение да продължа Кумико-то
Че тук в америка жените имат самочувствие това е, не е като в България да усещам "прекланянето" от жените пред силния и успял мъж........
тук дори както аз казах - тези на дъното на хранителната верига(като теб) без да ми се обиждаш

- демек чужденките на виза...с мизерен или без доход.....дори те са със самочувствие(ти си ми ярък пример)
та така......
В България точно това ме кефеше - защото да взимаш огромната заплата да имаш апартаменти и къщи - и 99процента от жените те гледат като газелка - Лъв

Ох не мога да се изкажа точно - но Кумико ме разбира, и за това си искам Българияяяяяяяяя Щото там жените са поставени на мястото си



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Monica123 (новак)
Публикувано21.09.11 19:43



Е това ти е централния проблем. Ти си мислиш , че понеже изкарваш 6 фигурс на година и мацките трябва да те свалят само заради това.
Както се случва със златотърсачките в БГ.
Апропо миячите на чинии в МакДонълдс със сигурност не вземат 20 $
Спри да дрънкаш смешни неща.....май наистина си се побъркал.
И кажи накрая в прав текс в кой университет учиш ?



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Monica123]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано21.09.11 20:17



Ами виж сега всеки си има някакво мнение за всеки и нещо.
Аз лично не виждам нищо лошо една жена да си търси силен и богат мъж и да има нужда от някой който ще е упора а тя ще играе женската роля - ще ражда деца ще се грижи за семейството - тоест типичната house wife по тукашно му.....
Аз не смятам, че това е златотърсачество......а как да кажа - смятам го за най-естественото и нормалното нещо на земята......и ми харесва ролята на жената в България както казах....за съжаление в Америка е различно - или може би пак е същото.......само, че таргета на тези house wives е по-голям ли де да знам - аз всъщност дори не съм засичал такива жени - пък не е като да не срещам жени тук.....ама не е като в България - да ме свалят жените постоянно....тук познавам доста жени - дори такива като - Марчето - чуждестранни студентчета на виза.......и дори и те не е като да ми се прикланят и свалят.....и просто не мога да си го обясня..........
Какво търсят жените тук......защото както казах в България ми е повече от ясно и там проблеми нямам............


Просто жените са по-независими ли ..тук, по еманципирани ли...... сравнение с България......де да знам.....абе различно е много......не е същото като в България - отношенията мъж-жена





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Melany99 ()
Публикувано21.09.11 21:07



По мои впечатления пък, в България все още мъжете свалят мацките, носят цветя и плащат сметки!

Отвъд локвата жените са агресивни до нахалност, а мъжете не смеят да погледнат минаваща покрай тях жена.

Разходи се по средните щати, америка не е калифорния.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 23:42



клинтъне, толкова смешки наприказва, че се чудя на кое по-напред да отговоря. ;))

такива "като мен", които си следват целите независимо какво мислят другите и се интересуват от наука, примерно (ти май пропусна поста ми, в който ти обяснявах, че не съм била винаги 'чуждестранно студентче' и съм работила няколко години на H1B виза, която се дава за 'професионални' длължности-- която работа напуснах, за да правя докторат) в повечето случаи не се прекланят пред някой, *само* защото получава много пари. нищо лошо в парите, даже много хубаво, ама за да привлечеш жени, явно и в/у други неща трябва да работиш. например в/у отношението ти към жените.. бе направо голям смях с това прекланяне.



изказванията ти за 'чуждестранните студентчета' за просто смешни отстрани. не знам ти защо си мислиш, че си хванал господ за шлифера като не си се занимавал с визи? повечето 'студентчета', които съм срещала са били интелигентни и доста 'находчиви', за да успеят да си наредят така нещата, че да дойдат тук, в повечето случаи със стипендии. и повечето, които аз познавам, след като зарършат почват да работят по специалността, пак тук. не знам защо си губя времето да ти обяснявам, мембраната ти е много непропусклива.

аз се изказах в темата съвсем добронамерено (и все още ти пожелавам да срещнеш каквато жена искаш, а и тя теб), но трябва да ти кажа, че в някои отношения си голям смешник.

_______


Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано21.09.11 23:45



не ти се обиждам, ама хич.
нито ме познаваш, нито аз, съдейки по другите ти писания на подобни теми, бих се обидила от някой като теб.

_______



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 00:02



Не понасям чужденците на виза в тази страна това е, както и докато бях в София не понасях селяните.....чисто и просто съм републиканец това е, смятам се, че аз съм Американец а другите дето са на виза само подбиват пазара и грабят от нещо което не е тяхно.......ама както казах......това никога няма да се промени

Просто на корпорациите им е изгодно - in-sourcing ама такъв е живота......
Бил съм на виза и за това мразя тези дето са на виза - защото искат да ми останат в страната......аз съм от тези хора - дето казват другите хора - как беше - кога стана циганче кога ти почерня задника или нещо подобно......ама такъв съм си......когато аз съм се добарал до сиренцето не обичам другите мишлета които също искат да се добарат до "моето" силенце това е. Егоист



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано22.09.11 00:31



Липсват ми Българките - защото те са Меркантилни.

интересно.



Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано22.09.11 00:41



В България точно това ме кефеше - защото да взимаш огромната заплата да имаш апартаменти и къщи - и 99процента от жените те гледат като газелка - Лъв

очевидно ти е било кеф. от друга страна не виждам кое толкова му е ценно на това някакви курволяци, пък било то и хубави, да ти цоцат доларете, симулирайки 5 оргазъма, докато наум изчисляват с калкулатора как по-рационално да те използват за собствени нужди.



Тема Re:Оргазъм..нови [re: bad girl Jo]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано22.09.11 00:44



като стана дума... ти твоя как го симулираш? С конвулси на вулвата,или крещиш?



"How much do you want for all of them?"

Тема Re:Оргазъм..нови [re: ZainGadol]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано22.09.11 02:18



като жена ти- тя нали вика, докато дойде полицията и комшиите от 3 етажа нагоре.





Тема Re:нови [re: bad girl Jo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.09.11 10:15



Хаххах, сетих се за оня лаф: Жената е като футболиста- никога не можеш да разбереш кога симулира





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.09.11 10:18



Не понасям чужденците на виза в тази страна това е???????

Ти какъв си в момента?

Ех, труден е твоят живот, труден...



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Фиши]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.09.11 11:44



хич не му е лесно, през половината време не понася сички други освен него, великия, а през останалата половина не понася себе си, горкия





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.09.11 11:59



Клинти Клинтииииииииииии мъка ми е за теб
Тук има една кака такава меркантилна омъжена за един 15г. по голям от нея бая заможен мъж. Имат 2 деца и тя работи върху себеси ...
Когато остави децата на училище ходи да се въргаля с фризьори, сервитьори, градинари, чистачи на басейни, таксиметрови шофьори и всякакви майстори по къщите .... опраскала е всичко в крартала което е 10г. под нейната възраст добре изглеждащо и необвързано. Парите са достатъчни до един момент но за алчната жена никога нищо не е достатъчно за да е щастлива.
Нейното поведение е бществена тайна

а мъж и е твърде зает с работата си и осигуряването на охолния живот ..... но даже и да знае и да се опита да се разведе с нея ще му коства къщата вилата в Испания и бизнеса.
Ако това е твоето желано бъдеще КЪСМЕТ ..... на каквато основа градиш връзката си на такава ще се насадиш

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: DarkSide]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.09.11 13:16



Сърцето ми къса това дете



Честит празник, Дарки!



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Фиши]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.09.11 14:06



хъх, какво пак прaзнувате бре?

ден на съвецката армия или годишнина от септемврийското възстание?





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано22.09.11 15:20



От кога Америка стана твоето сиренце



За анималистичната ти конфигурация газелка - лъв просто нямам думи



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Фиши]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 16:58



E аз не съм на виза

Аз съм си "местен" вече.........тоест не съм чужденец по спецификациите вече

Пък и аз си я усещам тази страна като моя и не ща повече да се тъпче с чужденци на визи, тоест нищо против нямам чуждестранните студенти на визи - само че в 99процента от случаите те не искат да си тръгват видиш ли - и мислят че Америка им е задължена да им дава зелени карти...... После им е задължена пак Америка да им намери хубава работа и т.н......въобще да я "цоцат здраво"



Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.09.11 17:11



Кое те различава от другите чужденци, които са взели американско гражданство? То май само индианците са истински американци, останалите са внос от Европа и другите континенти



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 17:36



Абсолютно



А на Кумикото отговор:

Виж сега аз малко по-различно определение имам за как беше ....за какво говорихме - за меркантилност.....ти ми обясни как се нарича - може и да не е меркантилност.
Тоест жена - която да търси мъж с който да си изкара живота и да го обича - защото е постигнал нещо, защото е бобрем и може да осигури хубаво бъдеще за нея и децата й.....тоест здраво мислеща образована жена - която си търси правилния мъж
А не някоя кака - която си търси някой със средно и с татуировки по него......та мисълта ми е, незнам дали можеш да схванеш какво имам предвид



Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 19:39



аз схващам, че има противоречие, поне привидно. значи искаш да е 'образована', но не може да е 'чуждестранно студентче на виза'.

т.е. трябва да е или американка родена тук, или българка родена тук (т.е. пак американка)- ама както ти сам каза, категорията 'американка' ти не я харесваш, може би щото те по правило (има изкл., сигурна съм) не си падат по балканизми.

освен образование и пари в живота има и 'отношение' и нагласа..

м/у другото, в америка също има жени, които искат да си стоят вкъщи да си гледат децата и семейството. не е като да ги няма.

_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 19:43



пак се изказа.. сега вече *със сигурност* знам, че не учиш във 'втория най-добър университет в света'.



никой на никого за нищо не е задължен. вкл. жените- колкото и прости да са ;)- не са задължени да ти се прекланят.

_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 19:48



Я си признай, играеш ли на лотарията



Нали не съм прав.......не казвай знам отговора......толкова си ми ясна, колкото на Синия Кит Калифорнийското крайбрежие

Заедно с ОПТ-то и лотарията да вземат да махнат най-добре.....само се пълни тая страна с хора - по време на криза.........не е като да не познавам хора завършили по два от топ 10 университети в щатите които сега не могат да си намерят работа в Кали....... и да забранят спонсорството от работодател също. Амин



Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.09.11 19:49



хехе това не е меркантилност
при меркантилноста няма обич има само бизнес интереси

Нещо така си се забъркал понятият като пате в калчища.... не знам защо но явно ще е от мъжката гледна точка.
Жената /нормалната/ си търси мъж заради самият него

Заради постиженията ти ще те търси работодател. В смисъл тябва да има чОВЕК на среща, на когото може да се вярва и разчита .... твоите постижения в живота не значат нищо в между личностните отношения, там започваш от чиста нула с всяка жена.
Ако чакаш страничните фактори и твоите постижения да ти свалят жената или да я държат до теб ще се натресеш на най-неприятният тип жени.
Образованието не е никаква гаранция за интелект.
Образовани простаци колкото щеш и хора с по-малко от средно въртят голями компании или са на голями заплати.... всичко е до човека.

Обич не можеш да си купиш .... пък за цял живот въобще да не говорим.
Колкото по бързо ги схванеш тия работи толкова по добре за теб
ето ти една песен за поздрав ... даже лириката и е темачтина


If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 19:49



различава го това, че е 'специален', лъв... след него кепенците трябва да се затворят, не може така.



_______


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 19:54



аз не ще си 'призная', ами на право ще ти кажа, че да, 'играя' лотарията.

ти си просто уникален-- взел той, че се 'уредил' със зелена карта и сега мрази всички, които не са още като него.

клинтъне, ти не си тъп, но си прост, ако ме разбираш. аз много рядко си позволявам да говоря такива неща по форумите (а и наживо), но при твоите съждения в тая тема не мога да се сдръжа, наистина.

_______


Тема Re:нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 19:56



Може ли малко да задълбаеш в тази насока и типа жени.........стана ми много интересно?



Ако чакаш страничните фактори и твоите постижения да ти свалят жената или да я държат до теб ще се натресеш на най-неприятният тип жени.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 19:57



Е трябва да има и прости хора де - не може всички да сме умни Мари





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 20:04



както загатнах, прост не е обратното на умен. тук не става въпрос за IQ, аз а EQ (emotional intelligence) по-скоро.

_______



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KakMapa]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано22.09.11 20:41



Аз само от courtesy ти отговарям, че не трябва като студент от топ 10 в света към студент от следващата категория университети

извън топ 10 да се държи грубо

Иначе мен ако питаш - Техническия Университет в София, Медицинската Академия, УАСГ са много по-тежки и стойностни от 99процента от унитата в Америка.....ама.......такъв е живота.......а за оценяването да не говорим.....едвам 4ки връзвах в един от най-тежките вузове в България - а тука в щатите - съм един от хората с най-високите успехи.

Пълен балон е щатското образование.



Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: KлинтъH]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано22.09.11 20:45



aз пък не ти отговарям от courtesy, а от procrastination. ;)

сега ще кажеш ли най-накрая кой е 'вторият най-добър университет в света'?

бе ти постоянно си противоречиш. допреди малко разправяше каква си голяма работа, щото учиш в Н2 в света, сега изведнъж щатското образование е въздух под налягане.. само отбелязвам.

_______



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано23.09.11 01:11



то колко му е да симулираш един оргазъм. да не е ядрена физика.





Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано23.09.11 01:21



това е защото в днешно време повечето хора нямат морал и не знаят нищо за Господ. ама няма смисъл да обяснявам, понеже българина на такива работи се присмива.



Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано23.09.11 12:23



oх човек се опитва да ти помогне ......
.... и не исках да пиша фермани ама май се налага, че не разбираш от две думи


Какво търсиш за твоята "армия" войник или наемник?
едните са лоялни имат чест и гордост другите ще са на твоя страна докато плащаш. Неприятен тип жени са "наемниците".
Сега от бизнес гледна точка:
Какво търсиш за твоят "бизнес" партньор или доставчик?
Партьора е там за да се бъхтите заедно и накрая на годината да делите печалбата ниска или висока. Доставчика е там докато плащаш не го интересува твоята печалба, те си гледат тяхната и съответно променят ценовата листа. Доставчика си има свой бизнес и за него той си е най-важен ... твоят си е твой проблем.

Материалните придобивки те правят шастлив за кратко.
Ти като си купиш нова кола колко горе долу време си щастлив от 3 месеца до 2г максимум?
Ти толкова ли нямаш други качества, че искаш да разчиташ само на икономическите фактори в твоя полза???

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: bad girl Jo]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано23.09.11 12:28



хъм ..... морала няма нищо общо с религията
Религията се опитва да ти налага някакъв морал със заплаха от бъдещи възмездия. То насила хубост не става.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Ох направо ми се плаче вече!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Лaмa ()
Публикувано26.09.11 14:49



Амииии... точно пък тези неща... не са толкова различни в България.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.