Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 28.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Издръжка на дете в Германиянови  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.08.11 11:55



Има ли нещо вярно в твърдението, че в Германия издръжката на дете, дължима от родителя, при който детето не живее, се прекратявала, ако другият родител, при когото детето живее, заживее с нов партньор? И че вече издръжката я дължал не родителят (бащата), а новият партньор на майката?



Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: Mиpa_M]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано30.08.11 18:35



Не съм юрист и нямам личен опит, но:
1. Издръжката за собственно дете се дължи до дупка.
2. Издръжката на разведения партньор се прекратява, ако той заживее с нов партньор или сключи нов брак.
3. Двете издръжки нямат нищо общо.
Вероятно някой бърка понятията, защото издръжката на партньора се присъжда най-често поради невъзможност да се работи, докато се гледа дете. Но и това е до време и обстоятелства.

Редактирано от XlNG на 30.08.11 18:36.



Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: XlNG]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.08.11 20:48



Този някой не само бърка понятията (обаче твърди, че прави разлика), но и заявява, че в целия ЕС било така, само за България не бил 100% сигурен.





Както и да е, мерси! Да спориш с Деерн е като да спориш с Роксана, още сутринта се отказах.

Редактирано от Mиpa_M на 30.08.11 20:53.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 21:12



Звучи ми като голяма простотия

Но пък това е himbeer

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 23:59



Точно така е - за детето се плаща, на родителя се спира



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: Mиpa_M]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.08.11 15:43



Няма такова нещо. Издръжката за дете се плаща, докато детето учи (следва), но до навършване на 26 години.
Предполагам и аз като останалите, че е объркано с издръжката на партньора, която се прекратява, след като той се омъжи (ожени) или заживее на семейни наюала с друг партньор.



Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: .Jess.]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано31.08.11 16:41



Нищо не разбирате вие. Питай Деернката. Тя и чете и тълкува немски закони и знае, че българите масово са оперирани от ум.


Аз специално съм била толкова тъпа, че ако не мога да правя нещо друго (явно с физически труд), значи някой ме хранел от съжаление.

Специално - алинея 3 - от немския граждански кодекс означавал, че задължен за издръжката на детето бил новият съпруг на майката.

Според мен - немският ми от училище е слаб, но се помъчих - това означава чисто и просто, че ако друг роднина или въпросният съпруг е издържал детето вместо родителя, той има право да си търси от родителя на детето онова, което е дал. Защото е изпълнил всъщност неговото - на родителя - задължение.

Да, ама не. Тъпанарка като мен не може да обясни как така този нов съпруг имал право да плаща издръжка. Не може то така да се плаща (или да се дава издръжка в натура) наляво и надясно, без да имаш право да платиш.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.08.11 16:47



Дир.бг не познава случай, в който химбеер да си е осъзнала грешката

Просто трупа нови и нови Същото е и с акаунтите - хем е със забрана да пише, хем не й дреме и зарива базата данни на дир-а с нови ежедневно ... Та не се учудвам, че и към немските закони отношението й е едно такова неразбиращо (и предполагам неуважително)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: Mиpa_M]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано31.08.11 17:12



Прочетох го набързо и доколкото разбрах, текстът се отнася до случаи, в които родителят, длъжен да плаща издръжката, не е в състояние, поради ниски доходи (преразказано грубо). В този случай е възможно например новият съпруг на майката да издържа детето и тогава то (детето) няма право да изисква издръжка от баща си, който не е в състояние да я плаща.

А бе я не се връзвай на химбеерски номера





Тема Re: Издръжка на дете в Германиянови [re: .Jess.]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано31.08.11 17:42



"Der Unterhaltsanspruch eines Kindes gegen einen Elternteil geht, soweit unter den Voraussetzungen des Absatzes 2 Satz 1 anstelle des Elternteils ein anderer, nicht unterhaltspflichtiger Verwandter oder der Ehegatte des anderen Elternteils Unterhalt leistet, auf diesen ueber."

Сори, че задълбавам, но как се превежда конкретно това изречение, почернената част? Не е ли в смисъл, че правата, които детето има към бащата, преминават върху този, който го издържа? На български казано, издържащият, без да е задължен, ще встъпи в правата на детето срещу баща му?
В "Преводачи" нямам отговор.
Иначе самото дете ясно, че не може да търси издръжката за даден период два пъти, след като веднъж я е получило (от втория съпруг).
Встъпване в правата на кредитора се нарича "явлението", при което като платиш чуждо задължение (на А към Б), получаваш същите права към Б, каквито е имал Б към А. Заместваш Б, един вид.

Редактирано от Mиpa_M на 31.08.11 17:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.