Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 28.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Важно! важно! Важно!нови  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано08.06.11 01:00



Къде в Лондон да намеря листа от лоза в буркан (не вервам некой да ги бере от лозе тука...

) или консервирано кисело зеле за сарми, ЗАщОТО СЪМ УМРЕЛА ЗА САРМИ, МАМАТА СИ ТРАКА!






Аааааа....давам кингството за тава сарми!


Знам, че в момента излизат листата на лозята....ах, сърцето ми плаче! как съм късала и готвила сарми, направо от лозата



Сар-ми-ми-се-яд-ат!


Умирам!






Как да се изпрати буркан листа от младо лозе на адрес Лондон, щото подпалих партнера да ходим на турски ресторант, за едните сарми.....човеко се виде у чудо с мен!







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Важно! важно! Важно! [re: !Roxana!]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.06.11 01:11



Ма малейййй... ти ако си бременна шЪ пометнеш бре! (тфу,тфу,тфу) Разходи се из разните магазинчета (турски,италиански и разните му "екзотични") неможе да нЕма!?!!!? И следващия трип с партнера разучете къде има лозя... Па,като се спУщиш...,като червената шапчица с кошничката и си набЕри! И тогава идва "закона на Мърфи".. като имаш няма да ти се ядът.. то е нещо,като при нас пушачите... недай си боже да се събудиш без цигари!

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Важно! важно! Важно! [re: !Roxana!]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано08.06.11 10:42



За лозовите листа Гадоля ти е дал правилен съвет. Доколкото си спомням продаваха такива (вече накиснати в маринада и омекнали) в турските и гръцките магазинчета. Може би някой/я живеещ/а в Лондон ще ти пошушне и адреса на такова магазинче.

За зелевите листа - можеш и сама да си направиш, не е чак толкоз сложно и/или трудоемко. Намираш си съд (буркан с широко гърло или добре затваряща се кутия), и им мериш обема (в литри).

Взимаш зелка от онези по плътните, с по тънки листа, и я накисваш в разтвор топличка вода+готварска сол, 1 супена лъжица сол на всеки 750-1000 мл вода. Така зелката поомеква и ще ти бъде по лесно да белиш цели листа (беленето е най трудната част). Нареждаш ги листата в буркана (или кутията) и ги заливаш с топличка до хладка вода с разтворена готварска сол, 1 супена лъжица на всеки 750 мл обем на съда. Първия ден доливаш малко вода, и разклащаш съда за да се смеси с другата течност, и за да излезнат нагоре разните мехурчета въздух между листата. Поставяш съда на топло/слънчево място, разклащаш го веднъж на ден, и добавяш вода ако липсва. Отгоре поставяш нещо тежко (чиния, или тежък пепелник) да натиска листата в разтвора.

За 5-6 дена, в зависимост от зелката и топлината, получаваш кисело зеле на листа. Същото можеш да си го направиш и с нарязани на 2-3-4 см "филийки" от четвъртинки глава зеле, и получаваш кисело зеле за готвене, или за салата...туршия (?

)


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Важно! важно! Важно!нови [re: !Roxana!]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано08.06.11 11:53



а къде е важното ?



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Важно! важно! Важно!нови [re: ZainGadol]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано08.06.11 14:03



Търсих, Заине, търсих, мама му...




Дотук не намерих.

По полските магазини понякога продават хубаво кисело зеле, но винаги е нарязано в буркани, затова плача. В арабските, казаха ми, ако имаш късмет и доставят, може и да намериш, но иска обикаляне. Обикновено ние правим едно голямо пазаруване седмично, по огромен лист, тичаме сичките и за 2 часа товарим една или две колички и изхвърчаме от супера. Кой има време през седмицата да обикаля магазини като малоумен, а в нашето место паркирането е практически невъзможно. Затова сме набелезале Теско, ходиме там с колата, товариме сичко и се отчитаме. В Теско нема такива неща....


Като показах миналата есен на баща ми касова бележка за такова пазаруване от 300 паунда, и човека щеше да ме набие. Каза ми, вий сте луди, да харчите толко пари, малко лебец и малко сиренце и това е...какви са тея нудели, какви са тея олив ойл, гаче ли теб съм те хранил с олив ойл!



Първо, нема м време за шопинг, това тук е запазена марка на мюсюлманките. Когато една мюсюлманка купува, некой плаща за нея, и те така си прекарват времето, в тичане от магазин на магазин.


Масата нормални хора, нема да ги видиш нормално да киснат по магазини, некой требе да изкарва пари.



Не съм бременна, не още, чекайте да се порадвам и аз на живота! Оня ден ми дойде, нема да е в близките 2 седмици, освен ако не го сложиме на топличко



Поздрави, Заине, ама много ми се яде, та ми се кине отвътре джигера




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Важно! важно! Важно! [re: Mitre6opa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано08.06.11 14:12



Може и да пробвам, но тук и зелето е различно.


Няма бяло зеле, не и онова за кисело зеле. Пробвах само веднъж (за толко имах време и нерви) едно друго зеле, къдраво, ама остана жилаво и гнусно. Каквото и да беше, не ми стана добре за готвене.


Просто тоя сорт зеле не се намира тук, не се продава, и ако не купиш консерва буркан, нема и да направиш сарми. Това е положението




Най-близко до вкус, поне на мен така ми изглежда, е брюкселското зеле, ама нема начин от листенца брюкселско зеле да завиеш сарми


Другото зеле е твърдо, и много жилаво. Само го режеш, за нищо друго не става. Ако откъснеш листо, то се начупва при късането. Като го сложих да втасва, стана лигаво и си остана твърдо и неприятно.


Има едно зелено зеле, ама и то не става, просто не е същото.


И е абсурд да видиш тука лозе. Британците не произвеждат вино, нито грозде, всичко такова е вносно, до последната чепка.


Обесневам на партнера, че си имаме лозе в България, отиваш на лозето и си береш и си готвиш, правиш консерви...за без пари, щото си го имаш, и той се блещи..... това тук е ПРОСТО АБСУРД ДА СЕ СЛУчИ!


Една приятелка си има лозичка, ама стои в градината й за украса, като цвете, и тя не я бара. Така се гледат тука лози...за украса! екзотика!



Снощи подпалих баща ми по скайпа, измисли как да пратиш два буркана лозови листа....и той ме погледна ентересно и се почеса, и ми каза, аре нема да умреш без лозови листа, как да пратя буркан и как да го опаковам, ти чуваш ли се...


Е, ще ходим на турски или гръцки ресторант, това е положението...или директно в България, да се отядем на лози и грозде, скоро ако има




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Важно! важно! Важно! [re: !Roxana!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.06.11 15:05



Щях да ти подскажа, че България е друго, а вашето село по твоите думи се нарича Бълхария, сещай се защо; ама ако го направя, модераторите ще ме забранят.

Редактирано от Mиpa_M на 08.06.11 15:09.



Тема Re: Важно! важно! Важно! [re: !Roxana!]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано08.06.11 22:04



Фсичко ти е от нередовното ебане и ургъзми.


с това деде, така е, да не се уплакваш



Тема Re: Важно! важно! Важно!нови [re: !Roxana!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано09.06.11 00:14



Ми дарлинг, ако имаше правилното поведение, да бяхме пратили туй онуй, ама ние тука в бълХария сме тъпи парчета, хеле па я, затова се оправяй сама.
Само за спраФка, в Южна Англия съм яла яки лозови сърми /пише се сЪрми/, при това съвсем скоро. Имай предвид, че аз съм маниак на тема сърми /пише се сЪрми/, съответно съм експерт в това, кое става и кое - не.
Почитания за партнера и най-искрени съчувствия.

Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Редактирано от Petkana_Divata на 09.06.11 00:15.



Тема Re: Важно! важно! Важно!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано09.06.11 00:28



Еми нищо не си яла скоро в южна Англия, при това съвсем скоро.

Сарми можеш да ядеш само в турски или гръцки ресторант. В останалите хабер си немат за какво иде реч, та не знам защо лъжеш като дебилка.


Ма то си ти е стил де, та нема кфо да се лъжеме, защо лъжеш.



Пише се сАрми, и си провери речника.


После, провери и на поне два други езика, пак се пише сАрми. Това е положението, буквата Ъ я няма по масата други човешки езици.


Пак показа колко си журналистически неграмотна, просто немам думи, ако това ти е професионализма.


Почитания за липсата на партнер, надевам се скоро да си намериш бел човек, а не УК негър за едното голо ебане и изритване после на сутринта.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.