Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: [re: ZainGadol]  
Автор Frenger (She)
Публикувано02.06.11 00:18



наскоро случайно попаднах на една презентация на ОТП - унгарската банка,която държи ДСК...
добро впечатление ми направи ик.им анализ за България..изненада ме положително,аз не следя новини и нямам поглед над развитието на държавата



Редактирано от Frenger на 02.06.11 00:19.



Тема Re: Блеем си язе по нето, [re: Mitre6opa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.06.11 00:25



Ех, а аз откога приказвам тея неща, и какво са ме изкарвали? да го тъня ли?


Нищо ново не мога да прочета, аз това го приказвам поне от 10 години, и сието си ме плюе организирано пак от това време горе - долу...




Митре, Митре, сигурна съм, че ще доживея деня, да си стиснем ръцете пак и да ми се извиниш за обвиненията... и бановете.....сам ще видиш с очите си какво съм описвала за БълХария и защо имам такова отношение....жал ми е за тебе, защото тея гледки са жестоки за хората със сърце.....


Да, и аз съм плакала, и затова имам такова отношение....защото ще срещнеш сънародници, които са по-жестоки и по-гнусни даже от нацистите....убийци са това...убийци на нацията.....имат си добри извинения и даже положителен атитюд (само на думи, разбира се...)



Като видиш всичко, и като повърнеш доста пъти на гледките и случките, ела на празен стомах пак да си приказваме, и ще си обясниме всичко на салатка и пийване




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема ВСЪЩНОСТ НЕ ИСКАТ [re: XlNG]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.06.11 10:49



не ти разбирам логиката, но това определено не е сигнал за завръщане



и не бързай да се радваш, з.о. това определено не е и онова за което си мислиш



истината е, че приказките за връщане са само за пред старите родители, и група наивници/нали не си от тях?/, докато реалността е че страната не може да предложи работа, не може да предложи заплащане, не може да предложи дори и настаняване на толкова хора, това от една страна,

а от друга, мутрите и банките са много доволни от наличието на няколко стоитин хиляди българи в чужбина, които им плащат безумните цени на новото и не чак толкова ново строителство, лъскавите Х5, Х6 .... и други подобни

това пък вдига цената за хората, избрали да живеят в България, вдига лихвите, прави банките щастливи и затрудява изплащането на кредитите...

реално никой не иска никой да се завръща! добре е да не се заблуждаваш повече... стой си там, изкарвай пари, после си купи апартаментче в София, Банско, Созопо ..... но имай в предвид, че

в крайна сметка, глупавите инвестиции в България вършат услуга само на мутрите/мафията .... замислете се!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема И радост за очите викаш, а [re: Mitre6opa]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.06.11 10:57



Егати кефа, че няква докторица се е засегнала по женска линия от простотията на тъп пернишки селянин ... за което и е виновна държавата!!!


... и чудесен повод да плюем по собствената си страна /индиректно търсейки още едно оправдание за .... /




Извод:
1. Докторицата е можела много лесно да постави на мястото истеризиралия баща, ако е искала ...
2. Имах по-добро мнение за коефициента на интелигентност на някои хора тук .... ще трябва да го коригирам ... с ИОПОБ /индекс на оглупяване, породено от омраза към България/.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: И радост за очите викаш, а [re: eFFeXX]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.06.11 11:16



Омръзнало ми е ентусиасти да ме призовават да съм сляпо родолюбка и безкритична националистка, като ми вадят очите, за да не виждам фактите и истините за страната.


Истината е, че мафията и комунистите съсипаха страната и прогониха много хора, а още повече унищожиха. Реалистите го виждат това. Дай сега да си затворим очите, за да сме патриоти....


В случая патриотите вършат услуга на мафиотите, защото крещейки за страната, защитават простотиите на мафията. Аз с това не съм съгласна. Слагането на знак за равенство между мафията, която съсипа страната, и самата страна.


Когато говорим за държавата с това име, говорим за простотиите на мафиотите. Когато говорим за територията с това име, това е друго нещо. А като говорим за обикновените хора, живещи на тая територия, това па е съвсем друга бира.


Когато говоря за държавата, аз я наричам БълХария. Писнало ми е от мародерите, които обезглавиха народа и съсипаха страната. И още повече ми е писнало от слепци, които се пишат фалшиви родолюбоци, но на практика за подлоги на мафията и на същите тея мародери безсрамни.


Ма, който каквото си прави, на себе си го прави. Размахвайте си фалшивия патриотизъм, подлагайте се на мафията, тя още да ви пре-ебава, на мен какво ми пука. Слепци!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Феномена "черни вежди" [re: ZainGadol]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.06.11 11:17



цитирам те в червено, щото знам че си им фен на комунистите:
Ееех българино,ако не беше толкова наивен и неосведомен,нямаше да си беден.

а сега малко цифри:

Дял на хората, живеещи в собствени жилища в Европа /по данни на Евростат/:

1. Румъния - 96 % /от населението притежават домовете, които обитават/.
2. .................
3. Литва и Словакия с по 89%
4. Унгария с 87%
5. Латвия с 84%.
6. Испания и Естония с по 83%.

На дъното на класацията е Германия, където едва 46% от населението живее в собствен дом. В Австрия този дял също е сравнително нисък - 52%. Сред останалите страни с малък дял на собствениците на жилища са Холандия, Полша, Франция и Дания с малко над 50%.



България не е представена в тази статистика, но е известно, че делът на жилищната собственост у нас е сред най-високите. По данни от сектора той е около 94%.

Я ПАК МИ РАЗКАЖИ ПРИКАЗАКАТА ЗА ГЛУПАВИЯ БЪЛГАРИН, ДЕТО НЕ СЕ СЕЩАЛ ДА СИ КУПИ ЖИЛИЩЕ



после можеш да ми разкажеш приказаки и за глупавите швейцарци, дето не могат да изчислят дали им е по-изгодно да живеят под наем или в собствен дом, след това почвай да разказаваш за глупавите германци, французи .... докато съвсем се оплетеш


П.П. Само не разбах от къде е глупавия цитат, но определено e платена публикация и черешката е тук: Ама иди обяснявай на хората в България че цени от 50 000 евро за жилище са смешни и никакъв повод за пъшкане и охкане особенно ако перспективата е да станат по 300 000 евро някой ден "когато се оправим".
Казано на прост език, това означава СТИСКАЙ ОЧИТЕ, ТЕГЛИ БЕЗУМЕН КРЕДИТ И КУПУВАЙ, ПЪК ЗА ПОСЕ НЕ МИСЛИ!!! .. без да пъшкаш и без да охкаш

та или е писано по поръчка на строители или на банкери, или и на двете ...

ти строиш ли нещо в България? или ...

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Редактирано от eFFeXX на 02.06.11 11:28.



Тема Re: И радост за очите викаш, а [re: !Roxana!]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.06.11 11:25



И на мен ми омръзна да пишеш глупости ... ама то си ти напира отвътре, явно



Още повече, че до сега съм те призовавал единсвено да си подбираш половите партньори и да използваш презервативи, ама митрето изтри тая част от поста /за да не падам до твоето ниво/

... това е и за преебаването, ако ме разбираш правилно

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Феномена "черни вежди" [re: eFFeXX]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.06.11 15:52



Няма вече покупки на жилища в България.


Общо взето или се наследява, или се живее под наем. Това е строга тенденция в последните 20 години, Погледни статистиката на агенциите за имоти.

Пак се движиш с 20 години назад. Само в комунизма хората можеха да купят нещо, живейки в него. След като поадна комунизма, хората можеха да купят пропърти само можеха да платят кеш, за избягване на данъците основно, и защото мафията обичаше да пере пари така.



В момента, след спукване на имотния балон, не става с банкови заеми. А колко хора и кои точно хора имат кеш да купят апартамент? ей, как си приказвате, да се намирате на работа.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Гле' ся: Малко ме интересува [re: ZainGadol]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано02.06.11 16:12



избора на прякор, па бил той комунярски по цвят и съдържание (като Rotte Fackel), или левантински (ПАК по цвят и съдържание) като твоя

. А и през ум и не ми минава да държа отговорен някой/я за политическо/номенклатурното минало на неговите/нейните предци (в случая не са мама и тате, а дедо и баба май).

"Мдам... относно Стефан Караджа там положението е ясно... Намирисва на червен г*з! А аз към такива имам хронична ненавист и ги усещам отдалече!Па и ника с червено боядисан...,че и "Факличка"... "Нас червеното знаме роди..."сигурно и пламъка на факлата е червен?! Фак,фак факела..

И въпреки че може би звуча понякога подигравателно - ПРИНЦИПНО нямам нищо против провинциалисти, без значение от къде са, и защо са живеещи в София. Отраснах с такива, до ден днешен се бъзикаме с диалектите ни, и "етничните" ни прякори: Коце Селския, Гуджо Арнаутина, Ясен Ятагана, МУ (от краварското МУУУУУУ), Добрича (Добри от Добрич) и т.н. и т.п., включая и мен си - Шопа.

Което ме раздразни в случая беше егаси вонящата и надменна фукарджийска поза в израза "отрснала съм на Стефан Караджа(ако говори ти нещо нали)".

Ами да, говори ми, много. Особено ако ми го пише някоя която ме вкара (барабар с още милион ++ българи) в кюпа на "комплексираните живеещи извън България". Която е имала късмет да отрасне в бързо бързо построения П' образен блок на караджата (срещу втората пол'винка на Луи Леже), който беше заселен САМО С "НАШИ ДРУГАРИ". Апропо, построен от Трудовите войски, които строяха по същото време скривалището под задния двор на 6то у-ще, един...."интересен" проект на мястото на днешния Сатиричен Театър, и още 2-3 блока за "привилигерованите" на Ръкси, малце след това, хронологически де.

Та да, ГОВОРИ ми, и много, и за биографията на предците на пишещата, и за "софиянската поза" на пишещата. Щото хората от района казваха само "караджата". Само "новодошлите" уточняваха "СТЕФАН КАРАДЖА", а живеещите в района пЦуваха под мустакя онзи "интересен" проект, който им бастиса кварталната атракция. Неща за които нито написалата "отрснала съм на Стефан Караджа(ако говори ти нещо нали)"., нито тате/мама или дедо/баба си имат и смътно понятие

Ама позата, ПОЗАТАААААА "отрснала съм на Стефан Караджа(ако говори ти нещо нали)".


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от Mitre6opa на 02.06.11 16:16.



Тема Re: [re: !Roxana!]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.06.11 17:15



хайде да не се месиш, без да си прочела постингите и без да си разбрала за какво говорим, става ли ?


а когато решиш да се намесиш, дай да видим статистиките, дали е имало покупки/продажби на жилища през последните 20 години, или само глупости говориш ...

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.