Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат? [re: The Fifth Element]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано07.06.11 00:59



Аз наблюдавам, как тая кампания се подготвя от минимум една година. Тоя път стана нестандартно - по линия на врачките. Ясно ти е, че населението на България е изключително суеверно, поради разни причини. От всякакви медии непрестанно се внушава от такива персони, че България ще стане ок, когато начело на държавата застане жена. Някои решиха да се възползват от номера, обаче Кристалина се оказа негодна поради конституционни пречки, а кака Нада я прецакаха междупартийни игри с ДПС. В това време снахата на Иван Пръмов упорито си налагаше фигурата, а тая сутрин Андрей Райчев направо я обяви. Имаме предварителна нагласа, имаме женски вот, имаме социологическа подкрепа, имаме събития пред джамията, какви още аргументи да ти дам?

П.П. Естествено, не съм врачка и не мога да предвидя някакви изключителни събития, засега анализът ми е такъв. Застраховка.



Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано07.06.11 00:59



Тоя дългия шмъркач ми е още чудно как не са го думнали досега!


А тоя червен боклук Кунева... бих гласувал за нея единствено ако трябва да избирам м/у Доган и нея! То затова нищо не върви в БГ...Ти между другото защо си още в БГ? Знам,че си емигрант по душа...

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор The Fifth ElementМодератор (air)
Публикувано07.06.11 01:05



Мисля, че здравият разум ще надделее пред врачките и емоциите . А изключителни събития и изненади винаги са възможни. Ще видим....

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано07.06.11 01:06



Анализа ти е добър! Това с "кампанията" и аз съм го забелязал... Даже си спомням тоя боклук с кривите джуки преди няколко месеца се "чудеше" дали да се кандидатирал... ама "повелята" на партията надделя над голямата любов на оня с малката пишка... (Барозу)



"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: ZainGadol]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано07.06.11 01:16



Да не стигна по-напред в прогнозите за балотаж Кунева - Сидеров. Печели снахичката



Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано07.06.11 10:55



т всякакви медии непрестанно се внушава от такива персони, че България ще стане ок, когато начело на държавата застане жена.

доколкото си спомням, президентът е с ограничени, чисто представителни функции и не е начело на нищо - просто една почетна длъжност с голяма заплата, служебна кола и бодигардове



Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: DarkSide]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано07.06.11 12:32



Тая игра с президента е ясна от зародиша и...


Тука попаднах на нещо интересно (копи/пейст от един друг форум)
Какво мислят за нас Византийците:вижте какво мислят за нас гърците.


„Ние съжаляваме българите, но мислим, че те сами са си виновни за положението до което са докарани. Смятаме, че нашите управници искат да ни докарат до тяхното положение, което ние няма да допуснем. Голяма част от тях са изключително прости, въпреки, че жените им са хубави и достъпни. Те всички са недоволни от живота които водят, но въпреки това не протестират, едно защото не могат ясно да си определят исканията, друго защото ги мързи, трето защото са свикнали винаги някой да им каже какво да правят, четвърто защото не вярват в самите себе си, а може би и осъзнават подсъзнателно, че не притежават умствените способности да променят нещо в собственото си бъдеще, че какво остава за бъдещето на цялата им красива, но изкорубена и ограбена държава. Нашите връстници там, са се отдали на кючеци, маанета, пиене, ебане, наркотици и побоища. Тези които не споделят подобни възгледи за смисъла на живота, емигрират постоянно. Рядко можеш да срещенеш някой с който да говориш за нещо по-различно от новия му телефон, блузка, как е минал вчерашния купон и колко пиене се изпило. Българите приемат учението като време отдадено на купони и разврат, което се толерира от техните управници, много от които сами се ползват от сексуслугите предлагани в така нареченият студентски град.

В редките случаи когато излязат на протест, то той не продължава повече от няколко часа преминаващи в празно блеене, а ако се случи и да го отразят някакви медии, то всички изпадат във възторг и смятат, че са постигнали голям успех. Не само това, но и ако самите те са забелязали че са снимани от медиите, бързат да се изфукат пред приятели и познати, да ги гледат довечера в новините, и сами бързат да се приберат за да се насладят на собственото си медиино величие и потресающи протестни действия, явно според тях в това се състои същността на протеста. Тяхната простотия не спира до тук. Техните управляващи им набиват в главите, че трябва в името на собственото им бъдеще и бъдещето на държавата им да работят за 100-200-300 евро, което ги правило конкурентно способни на световния пазар на труда и привличало неимоверни инвестиции в страната. Колкото и невероятно да е това не предизвиква никакви реакции у населението освен, търпеливото полагане на робски труд и изпиване на неимоверни количества алкохол затъмняващи мисленето. Направо уникално е, какво щастие изпитват българите ако получават заплата от 300 евро. Тогава те смятат себе си за богати и се издигат в очите на околните, като си купят някоя нова маркова дрешка или друг аксесоар.

Те не могат да осъзнаят, че бъдещето както на тях, така и на държавата им зависи основно от степента на познанията и уменията им и то актуални за съвременното развитие на науката и техниката, а не просто някакви знания за историята на науките. В същото време, докато управляващите им набиват подобни заслепителни глупости в тъпите им кратуни, самите управници получават заплати минимум от 3000 евро, участвайки в различни комисии, управителни съвети, отговорни постове и др. длъжности, които те самите са създали за себе си. Не само това, но те са уредили и бъдещето си, като са си гарантирали огромни пенсии в сравнение със средните пенсии на останалото робско население. Българите все още са роби, но явно не го осъзнават и така се чувстват добре. По техните телевизии почти не се излъчват репортажи за ставащото в нашата държава, а и по света. Затова – Тихо да не събудим българите.“
Прочетох го 2 пъти бавно... (че немога да мисля бързо
) и май заставам зад всяка дума.... еб@ти жалката действителност!

"How much do you want for all of them?"

Тема Форума енови [re: ZainGadol]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано07.06.11 14:22





Цитирам един от коментарите, който ми се вижда доста правдоподобен....освен последното изречение:


"Тази статия е писана от Българин 100% Точно грък ще седне да анализира ситуацията в България и то точно толкова пунктуално и информирано !!! ТОВА Е ЕДИН РЕЖИСИРАН ТЕКСТ!!!
Лъха на всичко останало но не и на журналистически репортаж !!!"


Журналистически репортаж май не е, но според мен е доста добър анализ на реала в България, леко тенденциозен разбира се. Но в случая "тенденциозен" е в положителния смисъл на думата, критичен в определена насока.

Щото иначе някой можеше да напише същия по обем текст, съсредоточавайки се в неща като сравнително ниския (процентно от БВП) външен държавен дълг, ОГРОМНИЯ процент българи притежаващи собствени жилища (в сравнение на "закъсали" държави в централна и северозападна Европа), добрия рейтинг на българските банки (в сравнение на гръцките), нарастващото количество на отрязаните ленти на откъслеци от нови магиСРали (без Т'то)...и т.н. и т.п. Които неща фактологически са вярни, но едва ли отразяват как се чувстват мнозинството хора в България.

Иначе....всяка трета/четвърта кола в голЕмото село е Мерцедес/БМВ/Ауди/джип (за моделите и годините на производство не знам) - та явно някои демонстрират просперити.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от MитpeШoпa на 07.06.11 14:49.



Тема Re: Форума енови [re: Mitre6opa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано07.06.11 15:59



та явно някои демонстрират просперити
-Абе това "просперити" май,като на Филипинското ми намирисва... Там можеш да видиш добре облечени хора (за еври дей добре имам предвид)Готина тишътка,джинс Ливайс..,Найк маратонки... ай фон ама живее в бамбо хаус...

Та в БГ май е подобно... Баварка средна младост пред панелката на паркинга и полу празен хладилник в къщи!

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Митре к'во стаа там бе брат?нови [re: DarkSide]  
Автор The Fifth ElementМодератор (air)
Публикувано07.06.11 21:10



Дааа... най-сладко е на държавната ясла. Който веднъж седне в нея , не иска да става от там, а да си седи доживот..

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.