Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вярно ли е...нови  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано16.05.11 22:45



че Българските граждани нямат право да имат паспорт от друга страна в ЕС нещо такова прочетох в един форум..........



Тема Re: Не енови [re: KлинтъH]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано16.05.11 23:06



Абсолютно невярно.
Мисля, че за гражданите на всички държави, членки на ЕС важи правилото, че могат да имат двойно гражданство, в рамките на сьюза.
За Германия е 100% сигурно. Имам много приятели и познати с българско и немско гражданство.

Редактирано от .Jess. на 16.05.11 23:07.



Тема Re: Не енови [re: .Jess.]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано16.05.11 23:12



А има ли някой от тях които са го взели паспорта след 2007ма...и са отишли в страната.
Защото имам чувството, че е нещо свързано с ЕС......



Тема Re: Не енови [re: KлинтъH]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано17.05.11 01:12



Не те разбрах, какво значи "са отишли в страната".
Може би имаш предвид български граждани, получили немски паспорт след 2007?
Процедурата беше следната: преди 2007 можеше да получиш немски паспорт, но трябваше да се откажеш от българския, това беше изискване на германците.
След 2007, всеки БГ гражданин, живял повече от 8 години постоянно в Германия, може да вземе немски паспорт, има един формален изпит по езика и обща култура, плюс доказване на доходи. Отговаряш ли на тези условия, става за 3 месеца.



Тема Re: Не енови [re: KлинтъH]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано17.05.11 01:21



Ако това наистина те интересува, и в УК може да вземеш британски паспорт, след 5 години доказано легален престой в страната.

Няма значение какво си правил в страната, но трябва да докажеш пред властите, че си пребивавал законно в страната и че не си нарушавал законите, абе требе да проверя текста, но е в тоя смисъл.


УК е доста по-сложна и скъпа страна в Европейската Общност, поради което я избрах напълно съзнателно. Не всеки може да прескочи такива закони.


Да оставим настрана моите субективни критерии.


Ако можеш да устискаш 5 години...хаха! 5 години е мноу време




В Германия и куцо, и сакато иска гражданство.


Тук режат изтънко, и яко, което лично мен ме кефи.


Поне нема цигани, или поне не са масово.....виждала съм тук-таме, ама по-скоро приличат на онова, което Тодор Живков ги дарманеше


Мноу ме кефи това......




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Вярно ли е...нови [re: KлинтъH]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.05.11 09:36



Не е вярно.



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: Mиpa_M]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано17.05.11 10:26



май се сещам какво е прочел Хишо, че ако си с двойно гражданство, примерно българско и немско, нямаш право в Германия да се легитмираш като българин, нито в България като германец, тоест ако те спре КАТ в България, показваш българската лична карта, а ако те спре в Германия - показваш немската, а в останалия свят, както си избереш ...



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: DarkSide]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано17.05.11 14:53



Да, точно така е!
На немския пасконтрол се легитимираш като германец, а в България с лична карта.
Аз имам една българска шофьорска книжка, която от години не е подновявана и в редките случаи, когато ползвам автомобил в родината, си карам с немската.
Спирали са ме по рутинна проверка, проблеми не съм имала.
Даже се усмихват



Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re: Вярно ли е... [re: Muskat]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано17.05.11 15:30



българската шифьорска книжка ми я смениха с тукашна, а българската ми я прибраха, така е по закон и затова в България показвам българска лична карта, белгийска шофьорска книжка и белгийски талон на колата - ченгетата ме спираха на всяка засада заради чуждите номера, кат чуеха "добър ден" и се намръщваха и раздразнено махваха с ръка да се махам бързо, че да не им преча да спрат следващия с чуждестранни номера



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: KлинтъH]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано17.05.11 16:26



дрън дрън
аз съм с два и вторият е получен след 2007
Съответно в страната в която си гражданин излолваш само местният паспорт.
В други трети/четвърти страни използваш който от двата паспорта желаеш.



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.