Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шегаджия...нови  
Автор The Fifth ElementМодератор (air)
Публикувано05.05.11 21:56



и макар че НАП опроверга това :

Шегаджия накара данъчните да го опровергават



но...което е вярно- вярно е .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Re: Шегаджия...нови [re: The Fifth Element]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано09.05.11 08:28



... то това и за тука важи с пълна сила,ама не ми стиска да го напиша в декларацията.

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Шегаджия...нови [re: ZainGadol]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано09.05.11 11:21



Онзи шегаджия пищи за 10% данъци, ако знае по нашенско колко са навярно ще откачи.

Ама от друга страна при същото население храним само към 50% по малко паразити. Почвайки от парламента, през мин'стрствата, та до всяка община. А дупките по тротоарите, улиците и пътищата почти ги нямаПоне в уредените общини де, в Рахат не съм ходил от към 30 г.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Шегаджия...нови [re: Mitre6opa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано09.05.11 14:43



Начи... шегата е готина. На мен ми я прати нападжийка и успя да ме разсмее.

Иначе две неща. Първо, във Фейсбук народът прие почти на сериозно шегичката и започна обяснява как те - другите - наистина нищо не работят и ние - коментиращите - ги издържаме. Част от коментиращите не ги познавам, ама друга част ги познавам и някои от тях са държавни служители, магистрати, учители (и на тях им се плаща от данъци) и пр. Не останах с впечатление да смятат, че са от издържаните, а не от издържащите.
Айде, до президенти и премиери няма да го докараме да станем, цигани също няма да станем, ама кой остана да спада към хрантутените чиновници, бе?

След като всички не са...

Второ, за някои не само управлението на държава не е труд, ами и нищо, което не е свързано с тежко физическо напрежение или пък няма видим продукт, не е труд. Ако обаче го полагат те самите, тогава е труд.

Не казвам, че държавата ни е цъфнала и вързала - казвам, че угодия нямаше да има, дори да беше.



Тема Re: Шегаджия...нови [re: The Fifth Element]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано12.05.11 10:41



Всъщност, човекът си е казал истината .... в прав текст.

и няма кой да се сърди за това

Доколкото знам фламандската и франкофонската общност в Белгия се карат точно за нещо такова - даже изчислили, че всяка година, франкофоните "подаряват" на всеки фламандец по едно ново БМВ

ние сигурно подаряваме по един мерцедес на депутатите и по една каруца с кон на всеки циганин

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Шегаджия...нови [re: eFFeXX]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано12.05.11 12:26



В братска Белгия се карат за пари, фламандския район е богат, а франкофонския беден, вероятно подареното ново БМВ е в обратна посока защото данъците отиват в общия федерален бюджет. Фламандците искат да се отделят защото (напълно безпочвено според мен) се надяват, че така ще станат по-богати, а франкофонците не искат защото се страхуват че така ще обеднеят. Освен двата споменати района има и трети район - Брюксел, който е най-богат. Именно този най-богат район е неразрешимия проблем, защото географски е във Фландрия и фламандците си го искат, но населението му съставено от 5% фламандци, 45% френскоезични и 50% чужденци и не може по никакъв начин да се раздели между фламандци и франкофонци.



Тема Re: Шегаджия...нови [re: DarkSide]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано12.05.11 13:32



възможно е да си прав - вече не се сещам дали колегата беше фламандец или франсе, явно е бил фламандец, щото плюеше против другите/бедните

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.05.11 23:28



Патова ситуация един вид

Имам приятели от Белгия тук, и от двата района, и ми е интересно да ги слушам като коментират разпалено
Фламандецът казва, че няма да забогатеят, а ще обеднеят по-бавно. А франкофонецът казва само, че не е изгодно за Белгия да се цепи на две

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано13.05.11 09:58



Tрудно ще се разцепят, защото всичко е много гъсто оплетено, примерно аз се водя франкофон, защото не говоря фламандски, а измежду езиците, които говоря, фигурира и френски. Работя в Брюксел, а живея и плащам данъци във Фландрия. Фландрия иска моите данъци да остават само за нея, обаче аз мога да ги плащам, защото ги "изработвам" в Брюксел, говорейки на френски. Щом не говоря фламандски, заначи съм беден лош франкофонин, обаче когато си плащам данъците ставам добър богат фламандец.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.