Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Европа - къде и накъде?нови  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано21.04.11 12:30



Никога не съм ходил в Страсбург и не мога да се произнасям. Нямам представа от нещата в Гърция и в България, но във Франция става все по-опасно и все по-опасно да се живее. Един от най-опасните градове, според мен, е Страсбург. Телевизията предава на няколко пъти, а и пресата писа, че има квартал, в който полицията не смее да влезе. Никой не може да защити обикновените хора. В тези квартали в големите градове, където е съсредоточено арабското и негърско население, престъпността нараства. Полицията е безсилна, лекарите напускат кварталите, а бърза помощ влиза с ескорт.

Не е редно, но не мога да не цитирам този пасаж от лична кореспонденция. Живея си с романтичните спомени за Европа от 80-те и 90-те...

През последните десетина години ходя само в Италия (естествено турист, местен не вижда...) и съм загубила връзка с реалното положение на нещата.

Накъде отива Европа всъщност?
Бихте ли споделили информация - живо ме вълнува темата.

Останало ли е все още някое спокойно ъгълче? Или се затриваме прогресивно?

Редактирано от *abi* на 21.04.11 12:33.



Тема Re: [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.04.11 18:58



Европа върви към радикализиране като естествен отговор на имигрантския поток от неевропейски държави.
Със сигурност са останали малки кътчета спокойствие, обикновено в богаташките квартали където абонатите на социалните служби абсолютно нямат възможност да живеят. Но някои тук упорито се опитват да НЕ слушат народа и искат да строят евтини жилища в елитните квартали, за да могат да се настанят там чужденци от гетата. Същите гета, от които норвежците и осъзнатите чужденци бягат през глава заради престъпност и други причини.
Логично всеки живее там, където му е по джоба.
Ами ... не съм очарована изобщо от идеята да имам за съседи хора с противоположни ценности на моите. Просто няма как да съжителстваме в разбирателство. Сега е тихо, спокойно, красиво, поддържа се от всички. И предпочитам така да си остане



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано21.04.11 19:06



Франция затворила границата си?


Направо не ми се рови в нета, че ще се потреса...

Я кажи в Норвегия търпи ли се за сега?
Пак ми се мести, но не съвсем в Гърция.

Редактирано от *abi* на 21.04.11 19:09.



Тема Re: [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.04.11 20:09



Търпи се засега

Зависи в коя част на Норвегия си. Ако си във въпросните гета, не се търпи особено, ако се съди по изказванията на бягащите от там. А все още има селца, в които няма нито един чужденец. Ама там пък са с по-ограничено мислене, като в малките общности (= села) навсякъде и си има други недостатъци.
Точно слушам по новините за Сидни и бежанци, които подпалили сградата, където са настанени, в знак на протест, че били под ключ там. Явно има причина да са под ключ - тук палят и без да са под ключ, ама освен паленето и изнасилват и продават дрога по улиците!

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 08:18



Здравей, изчистих ти темата от хейтърските нападки. По темата - вестниците тиражират бомбастични новини за да се продават, ако им вярваш на 100%, то значи никъде няма да намериш нормално и спокойно място на планетата. Реалността е различна, но трябва да имаш очи (сиреч да нямаш предубежденя) за да я видиш. Навсякъде по света има проблеми от различно естество, a колкото до имигрантите в Европа - те са от няколко десетилетия, а престъпността от доста по-рано, но кой знае защо напоследък средтсвата за масова информация взеха да бълват апокалиптични новини по този повод. А всъщност нищо ново не е станало в последните десетина години.



Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 09:23



Благодаря ти.

А имате ли любими, спокойни кътчета?
Места, които са привлекли напоследък вниманието ви и бихте живели там?

Иначе си напълно прав. Проблемите ги имаше дори още в края на 80-те години, когато започнах активно да пътувам. Но все пак бях с впечатлението, за градове и градове. И новини като тази започват да ме притесняват. Страсбург беше един приятен и чист град. А сега в него да има недостъпни квартали...
Идва ми в повече.



И сега, когато си търся някое спокойно място под слънцето, се оказва че "моята" Европа сякаш я няма.



Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 09:49



и за Брюксел по едно време (преди около година) се заговори така - на някаква руска дипломатша откраднали чантата на улицата и тя вдигнала джангър на много висoко равнище и братушките отправили официално искане към белгийците да засилят борбата с уличната престъпност, че било недопустимо да не могат да гарантират сигурността на дипломатическите служители ... и кат зеха да пишат едни ми ти страхотии за разни кофти Брюкселски квартали, в които полицията не смеела да влезе и т.н. , та чак по френската телевизия даваха репортаж за огромната престъпност в Брюксел, постоянният им пратеник тука цитира вестниците и новините за ужасните престъпления, обаче накрая кат го питаха не го ли е страх да живее там, каза че той лично нищо страшно не е видял със собствените си очи и че всъщност града е много приятен и удобен за живот ... усетиха се накрая че се бяха силно поувлекли, та се наложи самата европейска комисия да опровергава информациите и да каже че има незнaмасиколкоси хиляди евро чиновника, натовци и хиляди дипломати от цял свят в Брюксел, които дишат, живеят и работят от много години в града без да са имали проблеми и че истерията с високата престъпност е доста преувеличена в крайна сметка - не че изобщо няма престъпност, но че бяха направили от мухата слон

Редактирано от DarkSide на 22.04.11 09:52.



Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 11:10



В Брюксел ли си?



Въпреки, че 1/3 от фамилията ми е там още от 50-те, не съм стъпвала от 20 години!
Тогава изкарах един леден, дъждовен Април, отнесоха ме атлантическите ветрове и така и не се престраших да отида пак, въпреки многобройните покани.
Но още тогава роднините ми се пооплакваха от някои неща, въпреки, че живеят в престижни квартали. Сега се нервят най-вече защото поддържат завидно количество емигранти, здравно и социално. За престъпност наистина не семе говорили, но явно не е толкова драматично, иначе точно моите роднини биха опищели света, предвид схващанията им.

Редактирано от *abi* на 22.04.11 11:33.



Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 11:57



Сего се нервят най-вече защото поддържат завидно количество емигранти, здравно и социално.

поддържат ги, да ... обаче питай ги защо могат да ги поддържат тези бедни черни емигранти? Защото са богати, Белгия e една от най-богатите държави в света. Обаче защо са толкова богати? Защото са много умни или много работливи? Или защото доста години са били господари на Конго и са експлоатирали природните му богатства (Конго е огромна и е една от най-богатите на природни изкопаеми територия, освен злато има и доста по-ценни неща като платина, уран и т.н.). Да не говорим как са експлоатирали и тероризирали местното черно население. Нашето прословуто 500 годишно турско робство е лека шега в сравнение с това, което белите цивилизатори са правели в черно Kонго. И до ден днешен Белгия е стъпила здрaватa на конгоанска почва и продължава да има огромни "интереси" там. Има дори министър и министерство по конгоанските въпроси. Преди няколко години имаше годишнина от независимостта на Конго и белгийците официално (но с половин уста) се извиниха за "участието си" в смъртта на Патрис Лумумба - законно избрания конгоански президент, който искаше да освободи страната си от белгийската зависмост. За въпросното "участие" в "случката" с Лумумба от преди 50 години разбра целия свят, само тука до последно си траеха и се правеха на разсеяни ... та на мястото на роднините ти не бих хленчил толкова много заради "завидното" количество емигранти - специално тука те са много по-малко и не са толкова радикализирани, както в съседни държави, а и включването към хранилката никак не става лесно, бързо и приятно, белгийската полиция изобщо не се церемони с нелегални емигранти, един от 1000 успява да се закрепи за постоянно и да получи право на далаверата с изхранването - социалните помощи стигат колкото да живееш в дупка и да се храниш с боклуци, затова повечето от "поддържаните" работят (на черно или на бяло), защото само на социални много трудно се живее



Тема Re: Европа - къде и накъде? [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 12:17



Понеже са френско-говорящи, всъщност най-големият проблем им е...познай!


Сети се нали?
Фламандския въпрос

За него какво мислиш?
Харесват ми становищата ти - неутрално, но в десетката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.