Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 22.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Европа - къде и накъде?  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано21.04.11 12:30



Никога не съм ходил в Страсбург и не мога да се произнасям. Нямам представа от нещата в Гърция и в България, но във Франция става все по-опасно и все по-опасно да се живее. Един от най-опасните градове, според мен, е Страсбург. Телевизията предава на няколко пъти, а и пресата писа, че има квартал, в който полицията не смее да влезе. Никой не може да защити обикновените хора. В тези квартали в големите градове, където е съсредоточено арабското и негърско население, престъпността нараства. Полицията е безсилна, лекарите напускат кварталите, а бърза помощ влиза с ескорт.

Не е редно, но не мога да не цитирам този пасаж от лична кореспонденция. Живея си с романтичните спомени за Европа от 80-те и 90-те...

През последните десетина години ходя само в Италия (естествено турист, местен не вижда...) и съм загубила връзка с реалното положение на нещата.

Накъде отива Европа всъщност?
Бихте ли споделили информация - живо ме вълнува темата.

Останало ли е все още някое спокойно ъгълче? Или се затриваме прогресивно?

Редактирано от *abi* на 21.04.11 12:33.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.04.11 18:58



Европа върви към радикализиране като естествен отговор на имигрантския поток от неевропейски държави.
Със сигурност са останали малки кътчета спокойствие, обикновено в богаташките квартали където абонатите на социалните служби абсолютно нямат възможност да живеят. Но някои тук упорито се опитват да НЕ слушат народа и искат да строят евтини жилища в елитните квартали, за да могат да се настанят там чужденци от гетата. Същите гета, от които норвежците и осъзнатите чужденци бягат през глава заради престъпност и други причини.
Логично всеки живее там, където му е по джоба.
Ами ... не съм очарована изобщо от идеята да имам за съседи хора с противоположни ценности на моите. Просто няма как да съжителстваме в разбирателство. Сега е тихо, спокойно, красиво, поддържа се от всички. И предпочитам така да си остане



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано21.04.11 19:06



Франция затворила границата си?


Направо не ми се рови в нета, че ще се потреса...

Я кажи в Норвегия търпи ли се за сега?
Пак ми се мести, но не съвсем в Гърция.

Редактирано от *abi* на 21.04.11 19:09.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.04.11 20:09



Търпи се засега

Зависи в коя част на Норвегия си. Ако си във въпросните гета, не се търпи особено, ако се съди по изказванията на бягащите от там. А все още има селца, в които няма нито един чужденец. Ама там пък са с по-ограничено мислене, като в малките общности (= села) навсякъде и си има други недостатъци.
Точно слушам по новините за Сидни и бежанци, които подпалили сградата, където са настанени, в знак на протест, че били под ключ там. Явно има причина да са под ключ - тук палят и без да са под ключ, ама освен паленето и изнасилват и продават дрога по улиците!

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 08:18



Здравей, изчистих ти темата от хейтърските нападки. По темата - вестниците тиражират бомбастични новини за да се продават, ако им вярваш на 100%, то значи никъде няма да намериш нормално и спокойно място на планетата. Реалността е различна, но трябва да имаш очи (сиреч да нямаш предубежденя) за да я видиш. Навсякъде по света има проблеми от различно естество, a колкото до имигрантите в Европа - те са от няколко десетилетия, а престъпността от доста по-рано, но кой знае защо напоследък средтсвата за масова информация взеха да бълват апокалиптични новини по този повод. А всъщност нищо ново не е станало в последните десетина години.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 09:23



Благодаря ти.

А имате ли любими, спокойни кътчета?
Места, които са привлекли напоследък вниманието ви и бихте живели там?

Иначе си напълно прав. Проблемите ги имаше дори още в края на 80-те години, когато започнах активно да пътувам. Но все пак бях с впечатлението, за градове и градове. И новини като тази започват да ме притесняват. Страсбург беше един приятен и чист град. А сега в него да има недостъпни квартали...
Идва ми в повече.



И сега, когато си търся някое спокойно място под слънцето, се оказва че "моята" Европа сякаш я няма.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 09:49



и за Брюксел по едно време (преди около година) се заговори така - на някаква руска дипломатша откраднали чантата на улицата и тя вдигнала джангър на много висoко равнище и братушките отправили официално искане към белгийците да засилят борбата с уличната престъпност, че било недопустимо да не могат да гарантират сигурността на дипломатическите служители ... и кат зеха да пишат едни ми ти страхотии за разни кофти Брюкселски квартали, в които полицията не смеела да влезе и т.н. , та чак по френската телевизия даваха репортаж за огромната престъпност в Брюксел, постоянният им пратеник тука цитира вестниците и новините за ужасните престъпления, обаче накрая кат го питаха не го ли е страх да живее там, каза че той лично нищо страшно не е видял със собствените си очи и че всъщност града е много приятен и удобен за живот ... усетиха се накрая че се бяха силно поувлекли, та се наложи самата европейска комисия да опровергава информациите и да каже че има незнaмасиколкоси хиляди евро чиновника, натовци и хиляди дипломати от цял свят в Брюксел, които дишат, живеят и работят от много години в града без да са имали проблеми и че истерията с високата престъпност е доста преувеличена в крайна сметка - не че изобщо няма престъпност, но че бяха направили от мухата слон

Редактирано от DarkSide на 22.04.11 09:52.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 11:10



В Брюксел ли си?



Въпреки, че 1/3 от фамилията ми е там още от 50-те, не съм стъпвала от 20 години!
Тогава изкарах един леден, дъждовен Април, отнесоха ме атлантическите ветрове и така и не се престраших да отида пак, въпреки многобройните покани.
Но още тогава роднините ми се пооплакваха от някои неща, въпреки, че живеят в престижни квартали. Сега се нервят най-вече защото поддържат завидно количество емигранти, здравно и социално. За престъпност наистина не семе говорили, но явно не е толкова драматично, иначе точно моите роднини биха опищели света, предвид схващанията им.

Редактирано от *abi* на 22.04.11 11:33.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 11:57



Сего се нервят най-вече защото поддържат завидно количество емигранти, здравно и социално.

поддържат ги, да ... обаче питай ги защо могат да ги поддържат тези бедни черни емигранти? Защото са богати, Белгия e една от най-богатите държави в света. Обаче защо са толкова богати? Защото са много умни или много работливи? Или защото доста години са били господари на Конго и са експлоатирали природните му богатства (Конго е огромна и е една от най-богатите на природни изкопаеми територия, освен злато има и доста по-ценни неща като платина, уран и т.н.). Да не говорим как са експлоатирали и тероризирали местното черно население. Нашето прословуто 500 годишно турско робство е лека шега в сравнение с това, което белите цивилизатори са правели в черно Kонго. И до ден днешен Белгия е стъпила здрaватa на конгоанска почва и продължава да има огромни "интереси" там. Има дори министър и министерство по конгоанските въпроси. Преди няколко години имаше годишнина от независимостта на Конго и белгийците официално (но с половин уста) се извиниха за "участието си" в смъртта на Патрис Лумумба - законно избрания конгоански президент, който искаше да освободи страната си от белгийската зависмост. За въпросното "участие" в "случката" с Лумумба от преди 50 години разбра целия свят, само тука до последно си траеха и се правеха на разсеяни ... та на мястото на роднините ти не бих хленчил толкова много заради "завидното" количество емигранти - специално тука те са много по-малко и не са толкова радикализирани, както в съседни държави, а и включването към хранилката никак не става лесно, бързо и приятно, белгийската полиция изобщо не се церемони с нелегални емигранти, един от 1000 успява да се закрепи за постоянно и да получи право на далаверата с изхранването - социалните помощи стигат колкото да живееш в дупка и да се храниш с боклуци, затова повечето от "поддържаните" работят (на черно или на бяло), защото само на социални много трудно се живее



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 12:17



Понеже са френско-говорящи, всъщност най-големият проблем им е...познай!


Сети се нали?
Фламандския въпрос

За него какво мислиш?
Харесват ми становищата ти - неутрално, но в десетката.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 12:32



"фламандския въпрос" е един добре замислен политически проект, от който "се хранят" вече няколко поколения политици - самият проблем е нерешим, представя се за жизнено важен въпрос, а всъщност е напълно безсмислен и без никакво влияние върху ежедневието, но дава възможност на политиците да "работят здраво" защитавайки интересите на избирателите си (въпросните "интереси" са също изкуствено създадени, те са част от играта на езикови проблеми) и да оправдават огромните си заплати и облаги ... "проблемът" се експлоатира все по-често и все по-нагло, таман нещата поутихнат и поредният политик със спадащ рейтинг вземе та се изцепи (без никой да го е питал) с нещо обидно за отсрещната страна и отново започва същия цирк на декларации, контрадекларации, ултиматуми и контраултиматуми ... класически пример за буря в чаша вода



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.04.11 12:51



ами то и България ти би ли живяла в:
- София в циганската махала
- Пловдив в Столипиново
- или други градове по избор

би ли се разхождала там и полицията колко често ги посещава вечер при сигнали?

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 12:57



представя се за жизнено важен въпрос, а всъщност е напълно безсмислен и без никакво влияние върху ежедневието

И според мен е без никакво влияние в ежедневието, до толкова, до колкото не е пречка за нормалното функциониране на държавата. Дори мен, като неопитен чужденец от източна Европа, не ме затрудни в нито едно отношение, да не говорим за белгийците, за които е начин на живот.
Всъщност необходимо ли е да знаеш и двата езика?

Че е по-добре, спор няма, но не е проблем и да не знаеш фламандски ако си от френската част нали? Моите не занят. Само на един братовчедите ми му е нужен, но той работи в банка. Другите имат такива професии, че изобщо не научиха фламандски (казах 50-тина години са там - от много малки), освен колкото да си поръчат кафе! Е, децата им поназнайват, но новот поколение е далеч по адаптивна така или иначе.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 13:00



Аз живея на Женски Пазар.
Същото е.



Полицията се отзовава на сигнали. Но мерките са точно за едното идване. На другия ден всичко си е по старому.

Ето защо не ми се живее отоново в Бг въпреки най-добрите ми намерения и лошо подвелата ме носталгия. От последнат този път се оперирах окончателно и ми беше за последно. Сега просто се чудя къде ми се ходи и дали е удачен изборът ми. В краен случай се връщам в Гърция да си стачкувам на воля. Това пък ми е най-лесното решение.

Мисля, че ти отговорих изчерпателно и предлагам да се върнем към естеството на темата.

Редактирано от *abi* на 22.04.11 13:02.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.04.11 13:28



Решаваш какво искаш, какво е важно за теб и отиваш там, където има такива неща. Поне имаш избор


Ако търсиш икономическа стабилност и спокойствие - северните страни. За хубав, топъл климат и свободна консумация на алкохол - южните страни. Навсякъде си има и недостатъци, въпросът е дали можеш и искаш да живееш с тях.
Грубо и сбито казано, де

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.04.11 13:46




Добре, че точно алкохолът не е определящият фактор!
Чудим се. Търсим, разпитваме...
В тая цигания не се стои и не се стои...Кой ни би да идваме и аз се чудя! Явно е трябвало да си избием носталгията от главите, веднъж за винаги. Урок някакъв, знам ли!



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 14:32



От цялата държава само Брюксел е двуезичен район, когато кандидатстваш за работа в Брюксел на книга ти искат и двата езика, но обикновено за втория имаш само някаква тапия че си карал курсове ... децата в училището изучават задължително и другия език, ама нивото е много ниско, буквално се отбива номера, редовно става шоу в супермаркета, когато касиерката се мъчи да каже сумата на фламандски и колежките й от съседните каси й подсказват - накрая на клиента му писва и минава на френски, всички фламандци в Брюксел говорят френски, а и в периферията на Брюксел също - самият Брюксел географски е на територията на Фландрия и щом излезеш от границите на града и си във Фландрия, но населението на Брюксел е 85% френскоезично, в другите две части на страната се говори само по един официален език - фpенски на юг и фламандски на север и един език е достаъчен за всичко



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.04.11 15:03



Звучи ми логично, да. Ако не се бяхте върнали, нямаше да ви дойдат идеи за заминаване другаде


Ако ти трябва информация за тук, питай на лични
Само ще кажа, че ако решите да идвате насам - научете езика поне малко преди да дойдете.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано22.04.11 15:12



Защото са много умни или много работливи? Или защото доста години са били господари на Конго и са експлоатирали природните му богатства (Конго е огромна и е една от най-богатите на природни изкопаеми територия, освен злато има и доста по-ценни неща като платина, уран и т.н.)
.............................

A дали ако Конго беше колонизирало Белгия щеше да е различно отношението на колонизатори към колонизирани?

Всъщност, що така Белгия е колонизирала Конго, а не обратното? Дали не е защото белгийците са по-умни и работливи...

Все пак политиката на колонизация идва на огромна социална и военна цена. Дивидентите многократно надвишават инвестицията, затова и всяка нация, която е могла да си позволи цената, в един или друг момент се е превръщала в империя.

Араби, китайци, японци, корейци, европейци, американци... Всички, без неграта, разбира се. Ама това не е защото са тъпи и мързеливи... Не! Те просто са си родени пацифисти...



some men change the world more in defeat than other in victory...

Редактирано от ARlZE на 22.04.11 15:17.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано22.04.11 15:26



затриваме се....
навсякъде е пълно с негри, араби, разбира се и те са си готини хора, но ГОТИНИТЕ са си в Африка и Азия, тук идват предимно само боклуците, криминалните представители, хора без образование и култура, които бързо
( от глад и мизерия) влизат в схемата на дрогата, кражбите, убийствата, проституцията и става ужасно, плюс това, те ТУК имат претенции, т.е искат си джамия, щото видите ли права на религозни изповядвания, права на човека и т.н наши си европейски глупости, дето сме им ги насадили в главите : права, т.е с нашите камъни по нашите глави, дип някой ти дава права и европейски стил на теб ако си в Африка или пък най вече в Азия.... другото чудо са китайците, те поне са по работни, някак си с всичките им фалшификати и хитрини поне правят или се стремят нещо да направят...това араби, индийци много мързелива раса, много бавни, много заспали, мръсни, като влезе някой такъв в супера ...смърди, просто са кофти
друг проблем са румънските цигани и до някъде и нашенските такива: български, сръбски, хърватски... няма един свестен , ама един, всичко краде, обикаля, проси, пред магазините за храни , които са без охрана е пълно...да ти стане гадно
с една дума, ако тези хора не си стоят там където си са се родили и ако за циганите не се предприеме най накрая някакви глобална стратегия, рискуваме като бяла раса да изчезнеме, или поне да бягаме още по на Север, но там как е? да казват скандинавците





Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: ARlZE]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 15:59



ОК, добре, приемаме твоята теза че белгийците са по-умни и работливи от емигрантите, освен това белгийците имат много пари, имат високо развита технология, уредена и добре работеща държава, имат силна, обучена и снабдена с най-модерна техника, оръжие и логистика полиция, спец. части и държавна сигурност, и най-важното, имат над 50 годишен опит с масирана емиграция в страната си. Имат огромен опит в процесите на интеграцията и съвместното съжителство на различни (напълно несъвместими според тебе) култури и религии. Новопристигащите емигранти нямат нищо, те са на чуждо място, без средства, без документи, често не говорят добре езика, никого не познават и не могат да се ориентират в чуждото общество, администрация, закони, норми и обичаи. Узаконените емигранти нямат въоръжени сили, нямат къде да бягат, нито къде да се скрият, всички знаят къде им са къщите, семействата, къде им са култовите места. Знае се и къде са нелегалните, къде живеят и къде работят на черно. Всичко това може да изчезне за една нощ при желание от страна на властите. Тогава въпросът е, защо тези толкова умни, можещи и знаещи белгийци за толкова десетилетия не са успели да намерят решение на "проблема" си, а пък точно ти, без да имаш техния опит и средства, внезапно си прозрял истината и си намерил решението на "проблема им с емиграцията". Каква е вероятността ти, без да имаш никакъв реален опит, да си прав, а те да са криви, въпреки че са толкова умни, опитни, знаещи и можещи?



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор MrNМодератор (The real)
Публикувано22.04.11 19:40



накъде отива? Ми на бунището


Европа е като Титаник - голям, уж не потъващ, ма си потъна та и Европата същата-голяма, уж стабилна, ма и се клатят основите. Бе да се срива и да хлопват кепенците, крайно време е. казал съм го още преди поне 4-5 год. - Европа не предприеме ли наистина радикални мерки, няма оправия за нея. Омръзнало ми е от Еуропейски манталитет-колко са важни, демократични, човешки права спазват, и колко са лоши всички други- нема човешки права, няма демокрация, Африка БИЛА КОРУМПИРАНА, абе ми кой плаща парите бе алоу - ми същите тия "Демократични" Еуропейци дават подкупите. А сега гледам и касетъчни бомби били продали испанетата на Кадафито, а сега ревът щото Кадафчо ги използвал. Ми да ги ползва, глупавите европейци се почесваха там дето не ги сърби докато Кадафчо бомбардираше градовете, и вместо да предприемат мерки да го махнат, те само така лекичко по "демократично" му унищожАваха по един танк с по една ракета дето струва сигурно 10 пъти танка . А сега СА СЕ ОПЛЕЛИ КАТО ПИЛЕ В КЪЛчИщА И НЕМА ИЗЛИЗАНЕ ОТ ТАМ. Абе май е време вече за некой бомбен атентат я в Лондон, Мадрид, Париж или некъде другАде щото малко се позагубиха тия терористи



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: MrN]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 20:43



Мисля, че последното ти изречение е крайно неуместно. Освен че трябва да си много дебелокож за да си правиш майтап с пожелаване на убиване и осакатяване на невинни мъже, жени и деца, това е и в разрез с правилата на форума.

Моля, редактирай се!



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано22.04.11 20:46



ОК, добре, приемаме твоята теза че белгийците са по-умни и работливи от емигрантите
..........................

Това не е "моя" теза, а неоспорим факт. Защо иначе емигрантите напъват за Белгия, а не белгийците - за страните от Третия свят и Близкия изток?

Имат огромен опит в процесите на интеграцията и съвместното съжителство на различни (напълно несъвместими според тебе) култури и религии
...................................

Емиграцията подлежи на контрол и мениджмънт, докато е в някакви приемливи граници. Тогава дори може и да е полезна. Само че през последното десетилетие белгийците, а и всички западноевропейци, са в качествено нова ситуация. Емиграцията отдавна не им носи активи, я по-скоро прибавя бедност към бедността и престъпност към престъпността. Ако искаш, мога да ти извадя линкове със статистика как се е променяла демографската ситуация в Европа през последните две десетилетия.

Емигрантите вече са достатъчно много, вече си знаят правата и това ги прави дръзки, направо нагли. Капсулират се, създават свои анклави, където действат техните закони, а не законите на страната-приемник. Убийствата на честта например са нещо напълно немислимо за всеки европеец, но това не пречи да са често явление в Германия, а и навсякъде, където има диви арабели.

Аз разговарям и поддържам кореспонденция с хора от много европейски държави. Те не говорят за емиграция, а за колонизация. Някои дори отиват и по-далеч, споменавайки думата "геноцид". Няма значение дали преувеличават, важното е, че това е начинът, по който се чувстват - под обсада, в перманентен когнитивен дисонанс и културен шок и то на място, което би трябвало е тяхната собствена страна. I want my country back! Да си го чувал тоя слоган? Ако не си, оттук нататък ще го чуваш все по-често.

Тогава въпросът е, защо тези толкова умни, можещи и знаещи белгийци за толкова десетилетия не са успели да намерят решение на "проблема" си, а пък точно ти, без да имаш техния опит и средства, внезапно си прозрял истината и си намерил решението на "проблема им с емиграцията". Каква е вероятността ти, без да имаш никакъв реален опит, да си прав, а те да са криви, въпреки че са толкова умни, опитни, знаещи и можещи?
..........................

60 годишният коловоз на политическата коректност доведе до задънена улица. Западноевропейските политици продължават да ухажват емигрантите по същата причина, поради която нашите политици ухажват циганите.

Тъй като емиграцията отдавна в изпусната от контрол, пришълците от неевропейски произход вече са сила, с която всеки е длъжен да се съобразява в условията на парламентарна демокрация. Белгийците много добре знаят какво трябва да се направи, само че има сили, които не им позволяват да се противопоставят на инерцията. Тя все още е силна, натъпкана със следвоенен пропаганден анабол, поддържана от самоцензуриращи се журналисти и едри капиталисти. Но всичко това отива към края си. Дано само революцията е "нежна".

Друг аспект е манталитетът на съвременния човек от Първия свят. Той обича свободата, но удобната свобода. Той не иска колизии и сътресения. Способен е да оотстъпва до самия ръб. По дяволите, дори ОТВЪД ръба. Това е консуматорът, телевизионното зомби, огромният търбух, натъпкан с КФС. Ако не беше той, едва ли някога щяхме изобщо да го водим тоя разговор.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор MrNМодератор (The real)
Публикувано22.04.11 21:05



Аз не си правя майтап с с пожелаване на убиване и осакатяване на невинни мъже, жени и деца, това е и в разрез с правилата на форума.
Къде ще си сложат бомбите, си зависи от тях, аз не ги карам да убиват невинни мъже, жени и деца,
Ако мислиш че не съм прав и това е в разрез с форума, редактирай ме, няма да ти се сърдя въобще.
Но не може да гледаш на нещата само от "твоя" си - европейска гледна точка. Същите тези демократични европейци дето само плямпат за човешки права и свободи нарушават тези свои принципи. Дадох ти пример с Испания продала на Кадафи касетъчни бомби- защо? Срещу кого да ги ползва Кадафи? Кой го беше нападнал или тръгнал да напада преди година, две, пет, десет? Кой финансира Мугабе от Зимбабве в резултат на което хиляди зимбабвийци умряха в нищета- ми демократичната британска институция Барклейс банк - тя го финансира, кой плати на нашия президент ( и не само на него ) милиони долари подкуп за да им се купят шибаните оръжия- ми "демократична" Франция, "демократична" Англия, "демократична" Германия.
Още колко примери да ти давам? Кой не направи нищо- или по-точно казано - направи нещо за геноцида в Руанда- ми Франция.
Примерите са хиляди, така че сега Европа си жъне това което си е посяла. Дали аз или някой друг споменава за бомбени атентати в Европа, няма значение, факта е че ще се случат и ще се случат точно заради двойната политика на европейците, и колкото по-скоро хората в Европа осъзнаят че не може само да се говори за демокрация и човешки права, ми те трябва и да се спазват както от други, така и от самите европейци, толкова по-скоро ще спрат тези заплахи от тероризъм в Европа.

Редактирано от MrN на 22.04.11 21:12.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: MrN]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.04.11 21:11



Аз съм съгласна с теб, Мр. Н.


И аз следя политиката, мръсна работа е това, съгласна съм с всичко, което казваш.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: ARlZE]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 21:34



Че емиграцията е изпусната от контрол не е факт, а твое мнение. Това че известен брой жители на Западна Европа споделят идеите ти, все още не е аргумент, че твоето мнение е обективен факт. Как ти и твоите съидейници определяте кое са приемливи граници и кога и как те се надхвърлят? По какъв начин определяте ползите и вредите от емиграцията? В твоето мнение няма никакви "неоспорими" факти, а само позоваване на написани неща из интернет и папагалско повтаряне на лозунги и клишета за политическата импотентност на консуматорското общество.
Като ви чете човек и ще си помисли, че в последното десетилетие на всички западноевропейски летища, гари и пристанища има постлани червени килими за посрещане на новите емигранти. Всеки новопристигнал черен или арабел се посреща с духова музика, двама дежурни адвокати моментално му разясняват всичките му многобройни права (на неговия език), издават му се веднага европейски документи, отваря му се банкова сметка и на нея веднага му се изплаща социалната помощ. След това го закарват до специално построеното му жилище, пускат му кабела, телефона и интернета. Естествено, той започва на воля да пали, троши, продава дрога, изнасилва и убива, а надебелелите, преситени и натъпкани с макдоналдси зомбирани консуматори само се уригват немощно и сменят канала на телевизора. Полицията не смее да излиза вечер по улиците и затова щом слънцето залезе, в гетата лумват жертвените огньове, забарабанват тамтамите и започват кръвопролитните жертвоприношения и престъпления на честта! Точно в полунощ пристигат подбрани западни политици и започват да се редят на упашка за да ухажват емигрантите чак до зори! Това всичко е неоспорим факт, мога да ти изпратя линкове, които да го потвърдят, всякакви интернет статистики и каквото друго ми изпрати сърча в гугъл. Щом го пише в Гугъл значи е самата истина, има дори и снимки, а също и видео в ютюб. А освен това имам трима приятели и двама познати от Западна Европа, които също могат да го потвърдят, дори и под клетва! Всичките те искат своята си страна обратно и щом дори и те го казват този слоган, значи това е самата истина и неоспорим факт!



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: MrN]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано22.04.11 21:54



Сигурно ти не си го мислил като майтап със смъртта на невинните хора, но по начина, както си го написал излиза точно така. Не знам дали си спомняш, но при атентатите в метрото и гарите загинаха предимно бедни и средна ръка хора, отиващи на работа, голяма част от тях емигранти, в Мадрид дори имаше и българи, мъж и жена май бяха, млади хора, нямащи нищо общо с проблемите, които дискутираме.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.04.11 22:08



Да, ама атентаторите съществуват неза висимо от Мр. Н, поне признай това.


Ся, че той така се изказал...отбележи факта, ма еба си...

Ко си се удръвчил па бре?






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.04.11 22:34



Ти ме уби! Успяха ли да ти вменят тоя колониален комплекс вече?



защото доста години са били господари на Конго и са експлоатирали природните му богатства

Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: Petkana_Divata]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано23.04.11 08:53



Да, white guilt-a е нещо страшно.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано23.04.11 09:01



Че емиграцията е изпусната от контрол не е факт, а твое мнение.
............................

Тогава защо все повече хора се радикализират и гласуват за крайни партии? Защо, питам те. Истерия някаква, може би...

Изборните резутати можем ли да ги считаме за неоспорим факт?
Че един емигрант ще работи за по-малко пари от един местен, престъпвайки 10-ина закона по тоя начин, това факт ли е или мое мнение?

И не ми отговори защо Белгия е колонизирала Конго, а не обратното.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.04.11 10:39



Аз съм виновна, че темата пое такава посока с въпроса си "или бавно се затриваме?".

Всъщност не ми беше такава идеята за разговор, но едното си влачи другото.
Исках единствено да споделите къде е по-спокойно. Къде е по-сигурно ако щете. Въпреки, че рано или късно те настига след като не се овлядява там където кипи...

Как ти и твоите съидейници определяте кое са приемливи граници и кога и как те се надхвърлят? По какъв начин определяте ползите и вредите от емиграцията? В твоето мнение няма никакви "неоспорими" факти, а само позоваване на написани неща из интернет и папагалско повтаряне на лозунги и клишета за политическата импотентност на консуматорското общество.

Искам и аз да отговоря на този въпрос.

Кои са приемливите граници и кога и как те се надхвърлят?

През първите години, когато заживях в Солун, кварталът ни бе доста по-спокоен. Спокоен от гледна точка на това, че там живееха най-вече гърци и гръцки студенти, които си вършеха ежедневните дела в обществен унисон. Понеже голяма част сградите са от 60-те, наемите започнаха да падат, заради нереновираните апартаменти, пренаселеността и шума. Кварталът ни бе търговски, със силен трафик и недалеч от центъра. В един момент започна да се пълни с кавказци и странни птици, чиито говор ми бе трудно да определя.

И за две години започнах да виждам гледките подобни на тези в България, които винаги са ме отвращавали да дъното на душата ми. Пиянски сбирки пред сградите и в зелените площи. Дангалаци със странни физиономии пиещи алкохол на извън определените за това места. Мафиоти с тлъсти вратове и черни стъкла на колите (последното по принцип е забранено в Гърция). Започнаха кражбите. Повилионите се обираха по два, три пъти в годината. Собствениците им започнаха да фалират, защото не бяха в състояние да понесат загубите. Появиха се наркомани. Кавказците са известни с това, че се занимават с този бизнес. Внесе се една груба, чужда на наеслението култура, която силно изнерви съседските отношения. Започнаха пиянските сканадали и побоища (алкохолизираните нации донесоха и тези си навици). Дори уриниране във входовете, нещо НЕМИСЛИМО за гръцките маниери, на чистота и маниакално милеене към естетиката и поддръжката на собствеността, без оглед на цената.

Ето "как" се преминаха границите.

Това свали още повече наемите и разпадът пое към своя апогей.

Границите бяха надхвърлени, защото моментът "кога" не бе отчетен в началото. Собствениците, които не живееха вече в квартала, даваха жилищата си безогледно на кого и без да отчетат последствията.

Жителите се събираха в местните кафенета, обсъждаха случващото се и започнаха бавно да сменят вратите си с блинидрани, да си заключват все по усърдно входовете и да не се допускат външни лица без засилен "фейс контрол", нещо за което преди не бяха и помисляли.

Ние се разтърсихме, открихме квартал "негласно затворен" (по уговорки на жителите) за кавказките и албанските (те поне са чисти, но имат доста престъпници) емигранти и се преместихме в него. Но от 2008 стана прицел на българските кокошкари, предимно цигани и започнаха кражбите. Оказа се, че в непосредствена близост, без да се усетим, се е настанил "щабът" на българската просешка мафия!!! Няма да влизам в подробности.

По какъв начин бих определила ползите и вредите от емигрантите?

Поне аз особена полза не видях, именно поради мащаба който взе, а не трябваше емиграционната вълна.

Първото, което стана, е че се подбиха наистина сериозно цените на труда. Започна се и некачественото изпълнение, особено в строителството и ремонтите. Кражбите и антисоциалното поведение се увеличиха прогресивно.

Започна се разделяне дори между самите емигранти, като наистина свестните започнаха да си патят и да носят кръста на останалите. Свестните оставаха без работа, защото собствените им сънародници подбиха извоюваните надници, а и разваляха доброто им име.

Оказва се, че явно има някаква квота, която докато не бъде надхвърлена, не само, че интегрира успешно емигрантите, но им позволява да поддържат виок стандарт. Наруши ли се обаче квотата, започва обратен процес от който си патят първо самите емигранти, а после цената я плащат местните гостопиемници.

В началото на 90-те години Гърция беше сред най-отворените за чужденеца страни в Европа!!! Нямаше заключени врати и коли - буквално. Гърците даваха и не се скъпяха. Предубежденията им бяха далеч по-малко и често проявяваха детинска доверчивост. Те не правеха "така" и не можеха да приемат, че някой би злоупотребил с гостоприемството им.
Почтените емигранти бяха бързо интегрирани, поради неограничени възможности за добре платена работа. Раят им свърши.


Лично бях свидетел на упадъчните процеси. Наивните Гърци бяха обирани, измамвани и постепенно озверяха. Центърът на Атина западна до неузнавемост. В Солун се оформиха заклеймени квартали.

В началото на този век Гърция доби друго лице. Появи се и силна националистическа партия. Гръкът стана измамен, обиден и вбесен. Вредата от неконтролираната емиграция даде своите резултати. И нещата ескалират във всяка точка на страната.

В голяма степен и самите гърци са си виновни за много неща - добре им беше (и е) като взимаха емигранти на ниска ставка и бувално експлоатираха поради визовите режими. Изтарикатиха се политически да си "внесат" изборен електорат от понтийски гърци (чиято бройка сякаш надхвърли бройката на самите гърци). Сега плащат цената на балканската си хитрост, но вече е необратимо.

"Кога" и "Как" се размиха, никой вече не може да се сети, "кога" и "как" се изпусна контролът. Но ние външните можем да кажем - още преди 15 години трябваше да се усетят и вземат мерки.

Май същото важи и за другите европейски стани по мои наблюдения. Още през 1995 трябваше да се решило твърдо как Европейските страни да контролират емиграционните процеси.

Моето мнение е, че годините между 1990-95 бяха датчикът, който Европа пренебрегна, а сега няма накъде.

Редактирано от *abi* на 23.04.11 10:44.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.11 12:08



Аби, драго ми беше да прочета поста ти. Определено споделям мнението ти и дори на моменти виждам нещо такова да става и тук.
Онези, които искат да построят евтини жилища и дори да заселят лица от гетата в най-чистите и запазени квартали, просто ще съсипят хубавите райони. Това е реалността - минат ли носителите на враждебни на местната култура ценности определен критичен брой, целия квартал се гетоизира много бързо.
Но не е много политкоректно да се говори така, че думички като дискриминация и расизъм дишат във врата на всеки, който посмее да нарече нещата с истинските им имена.
Но фактите са си факти - вече има райони в Осло, които просто се обособяват като гета. И това не са районите с предимно норвежко население.
Знам за не един и два случая тук в нашия район на живущи, които са събирали подписки и са протестирали активно против построяването на такива евтини блокове с евтини апартаменти в близост до техните жилища. И съответно проектите са пропадали. Това показва само едно - хората НЕ ИСКАТ районът да се превърне в гето.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.04.11 14:47



Това е реалността - минат ли носителите на враждебни на местната култура ценности определен критичен брой, целия квартал се гетоизира много бързо.
Но не е много политкоректно да се говори така, че думички като дискриминация и расизъм дишат във врата на всеки, който посмее да нарече нещата с истинските им имена.


Ние "европейците", не сме подредили живота си за такава култура.
Нашият ред има съвсем различно естество. При нас не е прието между 14-17.00 да се видга шум, защото примерно за Гърция това е обедната почивка. Доста хора я използват, за да си починат преди втората работна част от деня - 17.30 - 21.00, та и до 22.00 ч.
Те обаче не само, че не се съобразяват с този дневен ред, ами и след 22.00 ч. вдигат невъобразим шум.
Ние не притесняваме съседите си, нито те нас. За сметка на това е достъчно само един апартамент да се засели с конкретни пришълци - край! Започват да страдат поне три сгради.

И това е само най-малката част от проблема.

Възпитанието изисква новодошлият моментално да се съобрази с новата обстановка. За съжаление възпитание липсва, а наглостта от неграмотността често е невъобразима.


Редактирано от *abi* на 23.04.11 14:52.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.04.11 15:47



Абе тук те наричат расист, само защото им напомняш, че децата не трябва да скачат на трамполин след 19ч (ерго да не вдигат невъобразим шум под прозорците на живеещите наблизо), ти за възпитание говориш


Невъзпитани, невъзпитани ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано23.04.11 18:43



Европа я виждам на към хубаво - само дето за съжаление една от нейните държави - България .......не я виждам на към хубаво





Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: KлинтъH]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.04.11 18:56



Поне първата част е положителна И това е обнадеждаващо.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: DarkSide]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.04.11 19:25



Аз бях в Белгия 1995. Беше ми първото "западно" излизане. Не мога да знам как е в Белгия, но все пак от прочетеното - не само по форуми, оставам с впечатление, може би погрешно че в ЕС има проблем. С емигрантите.
Значи - факт е (може би оспорим) че във Финландия преди 4 години най-ултра дясната им партия имала 4 %, днес са малко повече - близо 20%.
Интересно ще ми е да видя кой ще победи във Франция. Дали ще бъде Льо Пен?
Италия реве нещо че имало твърде много емигранти. Може пък да са само политически изцепки за вдигане на реномето, ама може и да са наистина много?
Та - като че ли все пак проблема с емигрантите се задълбочава.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: bira_more]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.04.11 21:59



Не е странно, че десните партии набират все повече привърженици.
За година и половина определна гражданска прослойка успя да направи от мен нещо като фашист (все още съм успяла да задържа малко човещина). Започнах да изпитвам чувства, каквито не съм и подозирала, че е възможно да се породят в мен. При това без никакво политическо влияние - само от практически, собствен опит.

Когато крайно десните започнаха да набират сила в Гърция се почувствах силно застрашена. Дори писах за това в клубовете. Неприятно е да си свестен емигрант, а да ставаш прицел заради тези, които са ти подлели вода. От друга страна когато се оказах в ситуация на истинска социална нетърпимост в собствената си държава, станах крайно дясна, точно за месец.

Когато държавата ти се срива пред очите, чувството на омраза е неконтролируемо. За нас емигрантите (а аз продължавам да съм в такова постянно състояние, поради смесен брак) когато сме навън е обидно ако сме свестни съграждани, да ни слагат под общ знаменател. Но какво да кажат гражданите на държавите, в които сме? Какво им завлече България? малко добро и доста, ама доста сволоч.

Колкото повече минава времето, толкова повече разбирам европееца. Всичко, което е Европа от Втората до днес, е постиганто с труд (не коментирам притоците на средства). Европеецът си скъса задника, за да я построи и стачкува до припадък, за да си извоюва синдикалните права, с които се гордее. Ето, че нещата взимат обрат и сега обедняваме прогресивно, заради търговската политика на компаниите. А емиграцията без контрол само влошава и без това патовата ситуация. И ако крайно десните настроения вземат опасен превес, емигрантите ще платят дори по-висока цена от заслужената (защото каквото и да си говорим, създават все повече и повече проблеми).

Аз нямам политическа мисъл, такава, че да анализирам в дълбочина и да предлагам решения, пък и кой би ме чул. Някои факти обаче са разбираеми и просто око, а сега, когато най-после се докопахме до бленуваното свободно придвижване и трудов пазар, не можем да се вредим. Защото и свободно придвижване отново ни се отмъква под носа (и поради националната ни глупост), а трудовият пазар е разбит до неузнавемост.

Редактирано от *abi* на 23.04.11 22:03.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.11 13:16



Зависи какво разбираш под "спокойно ъгълче" - сигурен съм че по-северните части има много заледени ъгълчета, повече от спокойни



Иначе, Европа отива към Африка ... или по-скоро обратното, и в прекия и в преносния смисъл на думата

да видим само колко десетки/стотици хиляди бежанци ще пристигнат тази година от черния континент, ама те обикновено не ходят там дето е студено

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: eFFeXX]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано26.04.11 15:13



сигурен съм че по-северните части има много заледени ъгълчета, повече от спокойни

И на юг става.
Патагония!

Иначе, Европа отива към Африка ... или по-скоро обратното, и в прекия и в преносния смисъл на думата

Добро чувство за хумор описващо отлично трагикомичността на ситуацията!



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.11 18:53



Патагония ми се струва малко далече, ама ако си фенка на хомеопатията, може и така.

Иначе може и без хумор - двете тектонични плочи не само се сближават ами Европа даже минава под ... т.е. Африка се качва в/у Европа - тук май пак ще кажеш нещо за трагикомичната ситуация и чувството ми за хумор ...



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.11 18:58



ама те обикновено не ходят там дето е студено

Напротив, ходят. Защото там, където е студено, има пари.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.11 19:02



е хубаво, покани си двама в къщи, че им дай и пари на всичкото отгоре



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.04.11 19:41



Ще се въздържа и ще оставя удоволствието на желаещите да ги канят в държавите си



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: eFFeXX]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано26.04.11 21:21



И плочите бяха взети предвид за оценката на кометара ти, който буквално и метафорично отстреля десетката.



По-добро описание на ситуацията (при това в едно изречение) отдавна не бях чела!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано27.04.11 01:00



Тцъ - по-скоро там където е студено - има социален живот......

Иначе хората с много пари са си по Южна Калифорния, Флорида, южна Франция, Италия, Бахрейн, Дубай........да не е луд някой безумно богат човек да живее в Норвегия или Канада


Там е средната класа искаща хубав живот



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано27.04.11 13:22



Пия джин! ... с тоник например,

ама като ти гледам ника, може и узо с мин. водичка или аирян



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: eFFeXX]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано27.04.11 18:26







Тема Re:нови [re: KлинтъH]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.11 21:28



Аз написах "има пари", ти го прочете като "безумно богат"


Тръмп не живее тук, така е, но си имаме доста богаташи

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.04.11 23:22



Италия и Франция искат временен контрол по границите така, че да се предотврати масова имиграция.
В същото време французите (и не само те) са бесни на италианците, че последните са въоръжили хиляди тунизийски бежанци с Шенгенски визи така, че въпросните бежанци могат да отидат, където им скимне в Шенген. И съответно те са отишли в Париж, Франция, където имат семейства и роднини.
А Саркози не ги иска.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема "трагикомичната ситуация и чувството ми за хумор"?нови [re: eFFeXX]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано28.04.11 00:17



Воистина трагикомично чувство за хумор, погледнато от страни: След почти двегодишно отсъствие от дир'а се юрваш да обЕсниш на неуките маси БАШ в този клуб кое що еГротескно, но...легитимно- това те напъва, па и толкоз можеш


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано28.04.11 13:47



Сега ако кажа че Саркози е прав, ще излезе, че съм гаден, десен, расист.


Прав ли е Саркози?

Ама и те къде са тръгнали...В Европа вече се гладува.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано28.04.11 14:28



аз пък се радвам, че такива душевно уродливи 'християнки' като теб няма да ми замърсяват въздуха в англия. мисля, че най ти пасва да се върнеш в гърция. във всеки случай се ориентирай някъде по балканите- не си за западна европа.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: bad girl Jo]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано28.04.11 14:57



Така...Сега на мен ми е ясно, че си бясна заради бана си, но искам да ти кажа, че той ти е от колегата, далеч по-душевно уродлив християнин от мен, злият юдей.

Точно на теб (и на още 4-ма) ти спасих "кожата", когато се коментираше дали да останете изобщо в клуб Християнство ВИП. Втори път ви защитих, когато ме избраха и за модератор. Тогава пак искаха окончателното ви "уволнение". И понеже всичко това (защитите ви от мен) е в архива, моята съвест е пречистена с доказателствени линкове.

Това, че с последното си появяване не си спазила бон-тон, какъвто спазват другите атеисти, не е мой проблем, а само твой. Клубни правилници не нарушавам, където и да пиша, нито ходя по клубовете на хората, за да им обяснявам, какви са уроди, в какво да вярват примерно с пентаграм в подписа... Нали?

Така, че спести си любезностите и изобщо не разговараяй с мен ако не съм ти по сърце. Както и аз не виждам за какво чак пък толкова мога да говоря с теб, дори в този клуб и за това не го правя. Ако не си го забелязала до сега - обърни внимание, как те подминавам като пътен знак.

Ариведерчи.

Редактирано от *abi* на 28.04.11 15:10.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано28.04.11 15:12



Вил,
казаха ми, че любимите ми франсета само да видели италианска касова бележка и връщали бедните тунизийци в Италия.Затова гадният Силвио им издал визи. Няма само на италианчетата да им е гадно, я!

Всъщност, съдбата на толкова човешки същества е безразлична на властимащите. Никой не бяга от хубавото.



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.04.11 17:31



Всъщност, съдбата на толкова човешки същества е безразлична на властимащите. Никой не бяга от хубавото.
...............................

Тия "човешки същества" си имат родина, в която да си живеят.

В Европа, доколкото съм учил, никога не е валяло от небето мед и масло. Европа е била арена на множество ужасни войни, чуми, епидемии всякакви, инквизиции, холокости и какви ли не още "благини". Но европейците не се юрват всичките към Щатите, например, а остават да си оправят къщичката буквално от нулата. И са го правили и продължават да го правят за децата си, а не за арабелите или някой друг.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.11 21:06



Прав е. И няма нищо расистко в позицията му. Просто няма как да се помогне на целия свят с ограничени ресурси.
И тук има някакви крайнолеви идеалисти, които искат да приютят и позлатят де що има бежанец по света, но за щастие никой не ги приема насериозно (освен те себе си). Е, от дъжд на вятър успяват да вдигнат шум и с връзки и натиск да прокарат закон, специално направен за един-единствен чужденец, които години наред е нарушавал куп закони тук, но такива случаи тъжно доказват тоталната им изперкалост.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.11 21:10



Така е, Фиши, никой не бяга от хубавото. Съдбата на толкова човешки същества не е безразлична на властимащите, просто не е първи приоритет с оглед на ... много причини.
Лично мен ме дразни, че все Европа трябва да спасява тоя или оня, докато куп други държави са въвели различни начини да ограничат потока.
ARIZE е написал много хубав пост преди мен, който споделям.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано28.04.11 21:24



Левите принципно са прави за едно - при правилно разпределение на средствата за всеки ще има по-добро място под слънцето.
Но както винаги идеализмът на лявата идея не включва фактори, които са от изключително важно естество. Една птичка пролет не прави (помагайки на единични случаи не вършат кой зане какво), а многото птички от друга страна нарушават ареала...
Европейската система не може да поема повече емигранти защото не е пригодена за такъв капацитет нископлатена, неграмотна работна ръка.
И понеже живеем в див капитализъм ще направим европейците в едно с нас - китайци, за да конкуриреме международните пазари. Май точно това цели икономиката. Да ни срине, да смачка синдикалните ни права и да ни вкара в конвеира на нископлатените, дванадесет часови ставки...
На това ми намирисва като левак до някъде...



Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано28.04.11 21:37



Европейците се правеха къщички от нулата, защото си създадоха система, която им позволи да започват от нулата. В златните години след Втората можеше и с труд да се купи жилище в рамките на логичните 15-години. Вече съвсем не е така.
Покупателната способност на европееца усърдно се стреми към дъното. А промените в икономическите пазари вече правят Европа неконкурентноспособна в много сектори.

Така, че вносът на арабели е доста удобен за връщането на нещо като черна икономика, особено докато все още има силни синдикати.

Много добре си правят сметката как да сринат синдикализма, защото синдикалните искания стават все по неприемливи в сегашните икономически условия, като се налага самите синдикати да си падат от гарда и да предоговарят цени и и условия, но вече в ощърб на европейския работник. (За щастие за сега е само откъслечно)

Нещата съвсем не са толкова прости. Не опира до строенето на къщички, които банките усърдно прибират, а до ежедневно оцеляване в куп икономически сектори. Достатъчно е да си направите сметката колко семейства в Европа са на един месец от прага на бедността (без спестявания, кредити и несигурна работа).

Не гледайте така повърхностно. Това, че все още имаме крепящи се държави, нищо не значи. Китай и съседите му са там, където са. С 300% надценка за нас, която не само, че не храни европееца, а му пие кръвчицата докато все още си мисли, че поддържа стандарти на ръка разстояние от фалита на семейната единица.

Дано греша де...Ще съм сред най-щастливите ако написаното не важи.

Редактирано от *abi* на 28.04.11 22:09.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.11 22:20



И ти си права, аби. И аз не виждам как да се помогне на всички, които са дошли, идват и ще дойдат.
А и определено няма нужда от чак толкова много "нископлатена, неграмотна работа ръка". Друг е въпросът, че не всички идват, за да работят



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано28.04.11 23:04



Със сигурност симпатизирам на темата, но със сигурност не желая да се включа, като гледам как си менкате реплики режисирано.

И за двете се отнася, правите адски лошо и негативно чепетление по тоя начин. Първо, изолирате останалите от всеки нормален диалог. Второ, наговорено си подметкате некфи формулки, втръснали от повтаряне. Трето, неприятно ми е да срещам едни и същи никове в различни клубове, да преписват едни и същи мнения, и това с години. Ми, отегчително е, и нема место за плурализъм, особено с бановете, щедро раздавани от аби и сие, в които и Виливар има участие, щото по некаква причина, и тя е все наоколо.


Да си призная, темата ми отмиля, дъвчете си я режисирано, ама само това и можете и ще получите.


Себеуважаващ се човек, гледам, не се е обадил изобщо.....това една дълга тема.....как па некой не се обади да изрази каквото и да било лично и различно мнение.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано28.04.11 23:13



Ами ние с аби и Арайз си говорим, не е задължително всеки да се намесва в разговора ни или да се чувства длъжен да чете?

Още по-малко задължително е всеки да е съгласен с това, което пишем. По някои теми ще сме на едно мнение, по други - не, не виждам проблем?

Ух, разкри ме - не се дава бан в дир-а без изричното ми писмено одобрение и лично присъствие, аз съм ръката, която дърпа конците!

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано28.04.11 23:38



Бе оправдавайте се....ся, дир е родно местенце на секакви откачалки, това е извън съмнение....




Па как па си говорите се тримката, по неколко клуба, не ми е мноу ясно....така, организирано....единия се появява, появяват се и останалите, и се меткат заучените фрази.....и който има собствено мнение, бива баннат....как ли стават тея нещица, се чудя аз...




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: трагикомични ........ и другите ти щуротиинови [re: Mitre6opa]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано28.04.11 23:47



май си се затъжил за мен, а ?



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.04.11 00:18



Не се съмнявам, че който търси теле под вола, ще намери такова


Толкова по темата защо хора с еднакви интереси пишат в едни и същи клубове
Относно бановете ... и там важи първото изречение.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Я пак?!?нови [re: !Roxana!]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано29.04.11 10:53



"...и който има собствено мнение, бива баннат....как ли стават тея нещица, се чудя аз..." ?????



Ама ти още ли не разбра че малките зелени човечЕта от Алфа Кентауер, илуминатите и евреите дърпат конците навсякъде?И шашкъните решили че собствените ти мнения относно други пишещи тук са за бан (ако съдържат лични обиди и вулгаризми)? Ти още имаш късмет че те предупреждават преди бан!Глей' ся к'ъф бан ще получи *аби*, само 'дето нейното собствено мнение относно Кот' д'Ор е различно от това на модератора!!!


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Я пак?!?нови [re: Mitre6opa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано29.04.11 12:26



На мен пък ми стана интересно кои са няколкото НИ клубове, където пиша заедно с Виливар, понеже аз само за един такъв знам

ако не броим този тук



Тема Re: Я пак?!?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано29.04.11 12:31



моля, обясненията на лични бележки



Тема Re: Я пак?!?нови [re: DarkSide]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано29.04.11 16:48



За мен "случаят" е приключил.





Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано30.04.11 12:52



аз пък съм преритала да ви пиша в смотания клуб. ако не си забелязала от години пишете само 3-4 човека, все едни и същи. и въпреки че не съм преритала, пак имам право да пиша там, понеже ти не си господ да съдиш кой доколко е християнин. бон тон не съм нарушила, понеже не съм обидила никой персонално, а съм се изказала негативно за една идея по принцип. не си спомням 'защити' от теб.

ами много ясно, че няма какво да пишеш с мен тук. от мен няма келепир. познавах една помашка курва, която наследи една къща от един английски дъртофел и сега я дава под наем на такива като теб в англия, но съм прекъснала контакт с нея, тъй че и по тая линия няма как да ти помогна.





Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: bad girl Jo]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано30.04.11 13:20



- фигурираш в списъка ми.

Да си припомниш тогава и да се научиш да си държиш езика зад зъбите.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: *abi*]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано30.04.11 22:27



Ти си некаква фанатичка и направо луда.


Лично аз не искам да имам нищо общо с теб. Не се учудвам, че живееш на Женския пазар.


Там ти е и мястото, и моля, не отегчавай нормалните хора с междуметията си.

Ако обичаш, въздържай се от подобни лични обиди и неаргументирани обвинения. Имаш тридневен отпуск от клуба, предостатъчен да обмислиш как да се изразяваш в бъдеще без да нарушаваш клубните правила.

П.С. Ако не искаш да имаш нещо оПщо с някой/я от пишещите в клуба - просто игнорирай мненията на пишещия/та

Редактирано от MитpeШoпa на 01.05.11 00:00.



Тема Re: Европа - къде и накъде?нови [re: !Roxana!]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.04.11 22:54



Ти си некаква фанатичка и направо луда.
.....................

Хаха, Рокси, не че нещо, ама много странно звучи това, изказано точно от твоята уста.



Теб постоянно те наричат "луда", "куха", "проста" и как ли не още.
Защо се отнасяш към друг клубар по начин, по който не искаш да се отнасят към теб?

some men change the world more in defeat than other in victory...

Тема Re: Я пак?!?нови [re: *abi*]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано01.05.11 15:02



Заключвам темата за да предотвратя пренасянето на конфликт от друг клуб. За последен път предупреждавам да си изяснявате отношенията на другаде, този клуб е за обмяна на информация и мнения, а не за лични нападки и обиди.



Тема Re:нови [re: *abi*]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.05.11 21:39



Прочетох в днешния вестник за един бездомен българин, Деян Валентинов на 28 години, който е заклал и обезглавил възрастна жена в Тенерифе, след като я е намушкал 14 пъти с нож.
Стана ми гнусно да дочета подробностите и не я дочетох цялата, но ...

на норвежки статия, за който му се чете и превежда с Гугъл

Дали е българин или "българин" - не е ясно. Но такива зверове нямат място на свобода сред хората.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.