Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 08.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: .Jess.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.04.11 00:03



Да, праховете за пране са същата работа. Преди години беше популярно в родния ми град да се ходи на пазар в Гърция - за стоки като прах за пране и шампоани. На мен винаги ми е било смешно да запаля колата да бия път до Гърция (не че е далече, но все пак), за да си купя прах за пране и шампоан?
Но хората се кълняха, че качеството е съвсем различно и след като опитах прословутите шампоани и прах за пране като един Тома Неверни - се убедих, че е така.
Не знам дали и днес се ходи на такъв пазар, но ... беше направо мода преди, всяка самоуважаваща се домакиня да пере домочадието с прах за пране от Гърция



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: За качеството на хранатанови [re: .Jess.]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано16.04.11 15:03



Доверявам се на впечатленията ви, все пак ние жените имаме остър нюх за домакински потребности и глезотийки.
Аз ползвам в България Tide, има свеж аромат на пролетен цъфтеж.
Колкото за българските продукти и аз съм с тази презумпция, че даже си позволявам експерименти и в бялата козметика.



Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано16.04.11 15:05



За каква марка шампоан става дума, ако не е тайна?

Beauty lies in the eye of the beholder



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.04.11 17:17



Не е тайна - Елсев.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано19.04.11 13:06



И аз съм ползвала Елсев, но и много други. Точно за продуктите на Лореал съм чувала, че има разлика. Фризьорката ми в България не беше възхитена от боите на Лореал.



Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.04.11 15:19



Само сондирах мнение, защото напоследък не мога да открия "моя" шампоан.
Уж ползвам такива за обем, а на втория ден всички чупки са изчезнали безследно и сякаш 2 преси са минали през косата ми



Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Логично твърдение [re: Лaмa]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано19.04.11 17:23



"...Освен спецификациите за европейския съюз, всяка страна има собствени изисквания. Германия има особено високи критерии за тестване на хранителни продукти, по-високи, отколкото на други стари членки. В страните, които нямат собствени спецификации, важат тези на европейския съюз. Когато продуктите биват тествани, трябва задължително да отговарят на изискванията поставени от ЕС. Ако отиват в Германия примерно, трябва да отговарят и на допълнителните критерии или по-тесните спецификации на отделните параметри...."

Това важи и за пералните препарати, и куп други стоки. Ако се добави и факта че търговец може и да си поръча "стока по кройка" (ако поръчва голЕми партиди) без да нарушава минималните изисквания на производителя/държавата...нещата край нЕмат.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.04.11 18:04



Ами освен да ползваш различни и да видиш как ще ти понесат ...


Помня, че веднъж си купих един шампоан от фризьорски салон, който е от някаква серия продукти за коса, специално за фризьорски салони и без да се продават в магазините.
Ами какво да ти кажа - с този шампоан ми се роди косата! Ама цената беше прекалено висока, за да се изхвърлям да се мия само с такъв шампоан

Иначе от българските шампоани, най-много харесвам на Арома зелената ябълка и копривата. Хем ниска цена, хем чудесно действие на иначе капризната ми кожа.
Тук в момента ползвам Сънсилк, който уж е специално за нордическа коса, ама и на моята ненордическа действа много добре. Щом мъжът ми доволно отбеляза, че косата ми е мека като пух, значи ще се задържа на тоя шампоан засега Така или иначе не дава да се постригвам късо
Проблем с обема нямам, така че не знам шампоан за обем. Аз обикновено търся някакъв за нормална коса, без агресивни съставки и по възможност да прави косата мека и лъскава.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.04.11 18:07



Ами и аз не съм много възхитена от новата им Кастинг, която ме направи чернокоса по неволя вместо тъмнокестенява, ама ... намерих старата версия и сега търпеливо чакам гадното черно да израсте



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: 4ereshka2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано19.04.11 18:18



Слагат им ужасни химии, не мога да кажа защо и не знам подробности.


Аз боядисвах моята коса сигурно 15 години нонстоп, но основно ползвах къна, индийска или арабска, те поне държат някакъв стандарт.


Като дойдох в УК, и на 6 месец се принудих да ползвм боя за коса, трудно се намира тук боя за коса, ако не посещаваш редовно индийски магазини.


И до 6 месеца по-късно, косата ми почна да опада. садънли! брех, какво праим ся! а беше израсла дълга, дълга...разкошна! станаха ми къдрици, който ме е познавал преди, сега нема да ме познае, станаха едни дълги и витиевати къдрици, и аз не знам откъде се взеха, мисля, защото ме третираха с хомеопатия, ама какво точно става в тялото ми, само господ знае!



И така, една дълга коса, едни къдрици...и почна да се поврежда, още на едно-две боядисвания...и аз казах на партнера, шме гледаш с бяла коса, това е положението!


ПС: защото на 25 годишна възраст имах сложна и кхм, ужасна операция от рак, и излязох от операционната с бяла коса по челото, големи бели кичури.....това на 25!


Затова и се боядисвах основно...


И партнера казА, аз те обичам с все белите ти коси, голема работа! и спряхме боядисването, и сега косата ми израсна отново, това само 6 месеца по-късно, и къдриците си стоят, баси, какви къдрици, аз в целия си живот не помня да съм имала къдрици!


Моята коса винаги е била права, като праз! режех я на бретон и я хващах на опашка, точно като японките! и като я боядисвах, и ставах точно като японка! с бяла бяла кожа, и една черна коса на бретон....направо да умреш, не ме познаваха като българка където и да идех по света!


И сега, братчед, едни къдрици.....една тъмно руса коса като спрях боядисването....


Хората наоколо не могат да ме познаят, някои от тях ме познават откак пристигнах, и ме питат за секи случай, това ти ли си?????





Както и да е, мисълта ми беше за боята.


Не съм ползвала бои в България. Ползвах само кънА.


Тук няколко пъти купих няколко опаковки, и после изглеждах чудесно, но боята очевидно повреди косата ми.


Вчера си направих хеъркат и косата ми в момента е наполовина, но пък остана свежата и неповредена половина....изрязах черното и повредено, и сега изглеждам млада, свежа, тъмноруса и къдрава




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.