Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За качеството на храната  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.04.11 09:22





Не че е нещо ново, но не бях чула да се потвърждава официално! Беше си само в графа подозрения и спекулации.

"Продуктите с по-ниско качество са за нови страни членки на ЕС" заяви пред журналисти председателят на сдружението Милош Лауко при представянето на изследването.
"Няма случай, в който продуктът с по-ниско качество да е пуснат на германския или австрийския пазар", отбеляза той.


Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: За качеството на хранатанови [re: Bиливap]  
Автор Лaмa ()
Публикувано14.04.11 09:43



Няма нищо общо с това кой колко дълго е в ЕС. Освен спецификациите за европейския съюз, всяка страна има собствени изисквания. Германия има особено високи критерии за тестване на хранителни продукти, по-високи, отколкото на други стари членки. В страните, които нямат собствени спецификации, важат тези на европейския съюз. Когато продуктите биват тествани, трябва задължително да отговарят на изискванията поставени от ЕС. Ако отиват в Германия примерно, трябва да отговарят и на допълнителните критерии или по-тесните спецификации на отделните параметри.

Пример (вероятно тотално нереалистичен, но не знам точно какво се тества при храни, просто за да визуализирам какво имам предвид):

Спецификация за ЕС:
Една ябълка трябва да съдържа:
Тежки метали общо макс 0,5ppm

Спецификация за Германия:
Една ябълка трябва да съдържа:
Тежки метали общо макс 0,4ppm
Отделно кадмий макс 0,01ppm

Следва, че страните, които нямат собствени спецификации, получават ябълки с повече тежки метали и не се тества кадмия отделно.

Извинявам се на специалистите за аматьорския пример, границите вероятно са съвсем други, както и параметрите.



Тема Re: За качеството на хранатанови [re: Bиливap]  
Автор The Fifth ElementМодератор (air)
Публикувано14.04.11 11:37



Затова не пазаря от чуждестранните вериги за храни .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: [re: Лaмa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.04.11 16:24



Абе знае ли се каква скрита форма на дискриминация е това?


Иначе официалното обяснение наистина може да е в различните критерии на различните страни ... или в липсата на такива критерии и изисквания. И като нямат, дай да им пратим боклука, а ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Лaмa ()
Публикувано14.04.11 16:49



Ами нещата стоят така. Това правно не е боклук, а отговаря на изискванията на дадената държава. Който иска по-високо качество, трябва да въведе съответните регулации. Това важи за всички стоки.



Тема Re: За качеството на храната [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано14.04.11 19:41



Приемам отговора на Лама за логичен.
Често съм чувала от познати в България за качеството на боите (за коса) и перилните препарати, които се различавали от немските.
Аз лично не намирам разлика и не си представям, че има различни поточни линии или технологии за отделните държави.

Beauty lies in the eye of the beholder



Тема Re: [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.04.11 20:14



За боите за коса не знам за качеството, но забелязвам много голяма разлика в качеството на шампоаните (в полза на тукашните). От българския вариант ме засърбява кожата на главата, от тукашния - не. И това не е единична опаковка, а шампоан, който ползвам често ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано14.04.11 20:28



Може би се дължи на PH-то на водата?!

В душовете на един басеин имаше ламинирани картинки как да си мием косата - 1)слага се малко количество в шепата, 2) допълва с вода и 3-то действие - полага върху мократа коса





Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.04.11 22:57



Не мисля, защото един и същ шампоан ми действа еднакво и в двете държави. Или ми причинява сърбеж на кожата на главата, или не го прави. Така че не е водата - нещо друго е.

Опровержението ... не съм очаквала друго. В някои страни използваме различни видове подсладители, но това по никакъв начин не оказва влияние върху качеството на продукта, коментират от Coca-Cola - това звучи като "За някои хлебни изделия използваме пълнозърнесто брашно, а за други обикновено, ама това по никакъв начин не оказва влияние върху вкуса на продукта".
Ама другия път като ми се случи шампоан от България да действа така неприятно, ще го пратя в Словакия да го изследват и сравнят с купен от тук



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 14.04.11 22:57.



Тема Re: За качеството на хранатанови [re: Muskat]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано15.04.11 23:13



За перилните препарати наистина качеството е съвсем различно. Купувала съм "Персил" в БГ и няма нищо общо с този в Германия. Мисля, че продавания в България се произвежда в Унгария, а не в ДЕ, поради това и различни продукти се получават.
С шампоаните за коса е същото. Поради което, в България предпочитам да купувам български продукти, вече има достатъчно био такива, а и подпомагам родната икономика

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.