Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ДЖИ-ес-ем в БГнови  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано25.03.11 11:31



Годишно прекарвам разпокъсано двайсетина дни в БГ. Налага ми се да ползвам български мобилен телефон. Последно платих 120 лв за десетина дни.

Използвах предплатена карта от Глобул. Минута разговор струва петдесет и няколко стотинки. Когато зареждам, чакам първо за празно картонче, в което се попълва номера, сумата и т.н. С него се ходи до касата, пак опашка. Там още веднъж питат устно за данните и ги въвеждат в компютъра. След 5 - 10 минути се получава потвърждение с SMS. Процедурата трае до 30 - 40 минути! Правило се да не стават грешки.

Писна ми и си купих предплатена карта на Виваком. Зареждането минава без картончета. Минутата е около 30 стотинки. Пак е скъпо и покритието е лошо.

Навсякъде ме убеждават да мина на договор, но този вариант ми се вижда още по- неизгоден. Фиксираните разходи си вървят, свободните минути пропадат, а когато съм там не достигат и пак плащам солено. Освен това трябвало някой всеки месец да проверява и плаща сметките. Ставали грешки…

Какво бихте препоръчали?

Редактирано от XlNG на 25.03.11 15:07.



Тема С предплатени карти на Глобул и Мтел минутанови [re: XlNG]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано25.03.11 14:49



ти струва 54 ст'инки до всички мобилни и стационарни телефони. С тази на Виваком - 40 с'тинки (+ еднократно 6 кинта, от които 3 можеш да ползваш за разговори). И 'сичките чарджват първите 1 до 59 сек' за минута. Формалностите са продължителни само когато купуваш и регистрирваш първата карта, после си купуваш вайчер от киоск и си я зареждаш сам. Или си плащаш в някой магазин и те ти я зареждат, въпреки че понякога ги мързи и трябва да им скръцнеш със зъби.

Според мен най подходящия план за твоя случай е на Виваком, нарича се UniCall XS. 5 кинта месечно, 60 годишно. Получаваш безплатно до другите мобилни мрежи 10 мин, 50 мин' за мобилните на Виваком, и 60 мин за стационарните на Виваком, които важат за месец, не се акумулират. А, и неограничени безплатни до един стационарен телефон на Виваком. Минеш ли тези лимити минутата към всички ти струва 25 стинки.

За онези 120 кинта с Глобул си говорил 120:0,54=222 мин., да кажем със всички оператори, мобилни и стационарни. С Виваком, ако си говорил САМО за мобилни абонати, долу горе поравно с трите, първите би 60 мин. са безплатни. За останалите 162 мин, по 25 ст/мин плащаш 40 кинта. Ако говориш и със стационарни телефони тези 40 кинта намаляват съответно, до 25 кинта. С'я добави още 30 кинта (пол'вината от 60 кинта годишна такса, разделена за 2 посещения годишно) - сумата е 70 кинта, бруто кяра ти е 50 кинта. СвАли 50% моя хонорар (Ша го изпием заедно

) - нето кяр 25 кинта.

П.С. Сметките са валидни ако не говориш по селуларния телефон в чужбина, ТАМ цените са 'айдушки. За предплатените карти са почти еднакви - 30 евроцента до стационарен и 75 евроцента до мобилен.

П.П.С. Оптималния вариант е да ползваш мобилен телефон с две СИМкарти (щото хората ти знаят глобулския номер), и да помолиш коректен приятел да ти купи на свое име Сим карта/пакет за 5 лв/месечно от Вивател няколко дена преди да пристигнеш. Не си струва да се вързваш на по скъпи планове.

П.П.П.С. Минах тези твоя път, уж временно, и плащах бая пари с предплатена карта на Мтел, докато се разбра че оставам по за дълго. Та след проверки си избрах един друг пакет. Повече инфо (ама подготви си въпросите с малко повече данни) можеш да получиш в дирските клубове "Мобилни оператори", намират се на първата страница, под "Политика".


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГнови [re: XlNG]  
Автор Лaмa ()
Публикувано25.03.11 18:19



Имам много изгоден договор на глобул (май). В група съм с всички, с които говоря често, съответно с тях ми е безплатно. Като не съм си там, тоест почти 360 дена в годината, баба ми ползва картата.

Мисля, че плащам 5 лева на месец. Не знам точно обаче



Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГ [re: XlNG]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано25.03.11 19:59



голям проблем, голямо чудо. имам чувството, че бая народ се чуди какви глупости да измисли, че му били проблем в бг да се направи на и аз не знам какъв. българия си е суверенна държава и не е длъжна да бъде копие на държавата, където си емигрирал, нито е длъжна да е копие на която и да е друга държава, нито е длъжна да ти задоволява очакванията за тарифи на гсм оператори. като не можете 20 дена да изкарате като хора в собствената си държава, където англичани се заселват и се оправят и си живеят живота сте много зле.



Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГнови [re: bad girl Jo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано25.03.11 21:11



Е, хайде сега. Човека търси практически съвет. Където и да живееш, предплатените карти за телефон са по-скъпи от договорите. Не виждам никакъв подтекст, че България е по-кофти заради това.





Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГ [re: Лaмa]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано25.03.11 21:26



просто ми е писнало да чета постове от сорта на...ама аз като пристигнах от...еди къде си...ама да знаете колко хубаво там, ама как всичко идеално там, ама какви хубави хора там, ама чак в тоалетната има тоалетна хартия, толкова напреднали, пък в таз лоша българия, пък това не му харесало, пък онова забелязал, че не било в ред, пък трето му пречело, пък четвърто колко било по-хубаво там, АМАН БРЕ!

как пък един не написа, бях в българия за 2 седмици, много ми хареса, ходих тука и тука, правих това и това, всичко точно.



Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГнови [re: bad girl Jo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано25.03.11 21:34



Има резон в това, че човек трябва да е някъде, защото се чувства добре там и всички останали причини са на заден план. Аз зимата бях в България (колкото и да се заричам, че зимата ще ходя само в топлите страни) и беше много готино. Само мързелувах този път и не се тормозих да правя всичко и да видя всеки. Дразни ме, че още се пуши в ресторантите. Ама човек просто много бързо се разглезва. Някои неща, които преди са ми харесвали, сега ме дразнят, а други, които не съм забелязвала, ми се струват супер. Хората се променят.





Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГнови [re: XlNG]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано26.03.11 12:19



Друг вариант е да минаваш през Скайп или Voip Pro, но зависи какъв Джи ес ем
ползваш. Дори и минавайки през немския акаунт, пак излиза мн. по-евтино. 3,5 цента на минута, а през Voip-a обажданията до Германия са 1,9 цента.



Beauty lies in the eye of the beholder

Тема Re: ДЖИ-ес-ем в БГ [re: XlNG]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано26.03.11 16:09



Има и предплатени карти на виртуални оператори:





Петролмобайл и нюзмобайл (ало-да) са с покритието на мтел, фрог е в мрежата на глобул. Нямам преки впечатления.



Тема Re: С предплатени карти на Глобул и Мтел минута [re: Mitre6opa]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано26.03.11 20:19



Митре,
120 кинта платих за десет дни, за година сумата е сигурно двойна. Междувременно ми се налага да влача три ДЖИ-ес-ем-а с мен, два български и един немски. Не са само стинките, ами и покритието, и чемодана със зарядните устройства, и зареждането с пари и т.н.
При Глобул нема вече "вайчер от киоск" - требе се редиш на опашка за едно пикливо празно картонче. Целта е да зарибяват клиенти за договори. Да го духат.
А хонорара ти нема да стигне и за обичайната ти порция столично. Види се, ще трябва да плащам и шкембе чорбата…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.