Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано22.03.11 11:00



"Звучиш като човек, който не е бил в България за повече от ден-два през последните 10-тина години ... "
показала си, че критериите ти не са много адекватни.

"Ако те вълнува темата, ще си намериш информация. "
... аз съм крив сигурно, че не знам шведски...

а инак за очите - убеден съм, че съм много по- в час от теб.

Редактирано от MrB на 22.03.11 11:06.



Тема Re: [re: MrB]  
Автор bad girl Jo (witch777)
Публикувано22.03.11 19:22



ние, българчетата, най-обичаме на чужди маси да командваме кое как.



Тема Re:нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.11 23:22



На някои хора това им е единствен източник на информация от голямо разстояние и не вярват като получат информация от очевидец



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: MrB]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.11 23:26



Много интересно - коментираш моите критерии, а ти нямаш никакви?


Защото всеки, който е бил в България не просто за ден-два на екскурзия, е наясно с нещата, за които пиша
Пък тия, дето само минават транзит през България (ако изобщо минават през там) или се информират само чрез "дай линк" - за тях съвсем нормални неща от българското ежедневие в България са изненада

Не ти трябва шведски, за да си намериш информация за България на български.

Ако си в час, няма да се изненадваш на неща, които всеки в час знае

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Монокултурно общество [re: bad girl Jo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано23.03.11 08:56



ами тъй де, за монокултуризма била, пък отишла да разваля на хората монокултурата.
................................

Както повечето клубари знаят, както вероятно и ти самата знаеш много добре, "мултикултуризмът" е политкоректния термин за "мултирасовост". Не знам къде живее Мелани, ама едва ли е някъде в Азия, приемам, че живее в Европа и в този смъсъл тя не "им разваля монокултурата", бидейки от една и съща раса с членовете на обществото, в което понастоящем живее и работи.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Монокултурно обществонови [re: Muskat]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано23.03.11 09:12



Да си призная тръпки ме полазиха!
..........................

Нали?
Аз съм франкофон, възхищавам се и обичам всичко френско - култура, кухня, литература, език - всичко. Наскоро бях в Марсилия и Монпелие. Това вече не е Франция! Поне моето съзнание не е в състояние да отъждестви "Франция" с "арабели и чернокожи". Почти не видях бели хора там. А тези които видях, 90% т ях ще гласуват за Фронт Насионал... Защо ли?

вместо да се лекува душата, тялото се тъпче с таблетки. Това малко метафорично казано!
............................

Душа имат обществата, в които има солидарност. Солидарността става самоубийство след определен момент на "мултикултурализацията".

А и как се лекува душата на едно общество в разпад, държано цяло единствено от репресивния апарат и държавните институции? Кажи ти, щото ако кажа аз, ще ме обявят за нацисткойтоискадаизбиешестмилионаевреи.

С това искам да обясня, че в подобна мизерия,когато политиците нехаят, единственото им животоподържащо средство е религията.
.............................

Политиците и да не нехаят, няма какво да направят в рамките на настоящата социо-икономическа система, където е нужно единствено някой малоумен журналист да ти лепне етикета "националист" или "расист", за да ти зачеркне цялата кариера.

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Монокултурно обществонови [re: ARlZE]  
Автор MrB (циник)
Публикувано23.03.11 10:03



"... е политкоректния термин за "мултирасовост"."

ти ма уби... ние ако не се лъжа сме индоевропейци ... демек ако малко индия (или към 3 милиона) се изсипе в германия то германците ще продължат да са си монокултурно общество...
но ако приемем, че индийците са друга раса да вземем пример с арабите (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Meyers_b11_s0476a.jpg)... дето митре ги нарича мангали... не знам защо де, ама сигурно си има причина.



извинявай ама с тва определение за расовост се излагаш.
мултикулти си е термин за расови, религиозни и КУЛТУРНИ различия - cultural differences както му казват (щот от горната ти реплика излиза, че това не си го чувал) и човек требе да е тотален изолант в обществото, да не разбере, че е различен от местните (поне в началото), колкото и да се старае да им подражава и да попива.
за някои по-големи групи - хората успяват да си живеят в тях и не изпитват нужда да полагат усилия да се интегрират... други по-малки групи щат не щат се интегрират бавно и постепено.
ние (да кажа славяните) сме по-близки и необходимите усилия са по-малки, но различията си ги има и се вижда по реакциите на хората кат споменеш нейде за източноевропеец.

Редактирано от MrB на 23.03.11 10:24.



Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано23.03.11 10:08



хммм... предния ми коментар бе по адрес на един пост: "Рестриктивност спрямо неполезния "мултикултурализъм"" от една виливар...

ся гледам пак една виливар пише нещо дето не се връзва (да съм гугълвал, не съм бил в час с българия)... да не би да има две с един ник или е една с нещо друго?

не знам в българия мултикултуризмът да е проблем. също така гуугъл за:
"Рестриктивност спрямо неполезния "мултикултурализъм""
на български няма матчове (пробвах няколко варианта на думата)...
явно туй ще да е друга виливар...





Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор MrB (циник)
Публикувано23.03.11 10:09



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=exbul&Number=1951593210&page=0&view=collapsed&sb=5

ти коя виливар си?



Тема Re: [re: bad girl Jo]  
Автор MrB (циник)
Публикувано23.03.11 10:10



туй щот сме най-умните и най-красивите и всичко най- по цялото земно търкало....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.