Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 27.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Турция в ЕСнови  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.03.11 18:18



Колко време ще е необходимо на тази държава да стане член на ЕС?
Според мен - много.
Аргументите ми са следните.
Първо, Турция е държава с голямо компактно население, изповядващо исляма. Ако не ме лъже паметта, това би била втората по големина нация след Германия, която би станала член на Съюза. Имайки предвид ислямската общност в самата Германия, както и съответните малцинства в другите страни - членки, мисля си, че няма да стане много лесно.
Второ - Турция граничи географски със страни, като Ирак и Сирия. В Европа все по-често се намират среди, които считат за най-малкото смешно Европа да граничи със Сирия и Ирак.
Трето - кюрдският въпрос. Мисля си, че Турция ще бъде задължена да направи големи компромиси там, а не зная, доколко би била склонна.
Четвъртото ми притеснение е относно компенсациите към българските бежанци от Одринска Тракия, но, да речем, че това е сравнително маловажно...

Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!


Тема Не се притеснявай занови [re: Petkana_Divata]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано02.03.11 23:50



"...компенсациите към българските бежанци от Одринска Тракия,..."

Това нЕма да го бъде.

За съжаление. Желязото се кове докато е горещо, минала вода под моста - пиши я бЕгала. Ама и другата крайност не е келепир. Пример - репарациите на Германия след ПСВ. За резултатите от такива тежки, но ефикасно наложени, репарации не желая да коментирам.

Другите ти точки...така така... Европейците имат, през последните 40 + г, богат и разнообразен опит да си слагат таралеж в гащите и после да се опитват да го...интегрират. Не отричам че имат причини да си слагат таралежа, доброволно. От външно' и вътрешнополитически, през икономически, та чак до морални. В последните имам предвид ЮК с КОмонуелт'а, и по малките колонизатори с бившите им колонии.

От друга страна съществува конспиративна хипотеза твърдяща че Ердоган (в опростени изрази, и парафразирано от Джонсон май) казва на Европа: Ние сме тук. Мо'е да сме тъпанари ама избора е ваш: Искате ВАШ тъпанар да пикае от палатката ви навън, и да лупа с голЕма сопа досадниците извън палатката, или чужд тъпанар да ви пикае в палатката ви отвън. И илюстрира въпроса си с малки пЛимеЛчета: Сближаване с радикалния ислам, не само на думи а и с абсолютно непрактични, за уШким реалните им цели, провокации като инсценирания "мирен конвой" с помощи до Газа.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Турция в ЕСнови [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.03.11 00:10



Няма да го бъде, ако има поне един здравомислещ човек в Европа.

Аз тука обесневам, абе, за какво през 15 век сте пращале войска на Владислав Варненчик, на австрийския кронпринц...защо турците требеше да загубят Виена, за да продавате сега Европа доброзорно и без бой? м?


И нито един не се намира да отговаря, Европа иска ислям



Европа НЕ ИСКА ИСЛЯМ, НИТО ИСКА ТУРЦИ, НИТО ИСКА ФАНАТИЦИ, НИТО ИСКА АРАБИ, НИТО ФЕРЕДЖЕТА, НИТО ДЖАМИИ!


Също така, аз лично съм на мнение, че след събитията в Северна Африка в последните два месеца, Европа ще хлопне вратите изобщо за исляма. За мен, признаците са видни.


Първо, че се прибраха панически маса народ, които ще разказват какво е там, а това е огромна антиреклама.

После, че там в момента тече политическа изолация, и че почнаха да събират тежката артилерия да ги бацат. Това нема да мине без ...война.


Сега, ако това са искали...ще си го получат, и мен лично ми е кеф. Мен лично ми изнася да се затворят всички врати между нормалния свят, и исляма.







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Турция в ЕСнови [re: Petkana_Divata]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано03.03.11 00:24



Никой в Европа не иска Турция като страна-членка на ЕС. Аз се чудя дали и турците искат или само политиците им. Европейските ценности не са техни ценности, прекалено странна, чужда култура.
Не мисля, че е възможно успешно присъединяване, освен ако не се яви някаква много важна политическа причина и ЕС клекне. В момета се играе играта "залъгванка".



Тема А да кажеш нещонови [re: !Roxana!]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано03.03.11 00:30



за мюсулманския нефт?

"...Мен лично ми изнася да се затворят всички врати между нормалния свят, и исляма...."

Това с "да се затворят всички врати между нормалния свят, и исляма." е отдавна пропуснат момент, и кралството беше между първите които се изпуснаха. По разбираеми (описани в предишния ми пост) причини. Кати израелците казваха на всички европейци "внимавайте с арабите" им отговаряха снизходително: "Ааа, вие сте предубедени".

Ами да, хора с реален опит си изграждат предубеждения. В случая (за съжаление) предубежденията се сбъднаха.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: А да кажеш нещонови [re: Mitre6opa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.03.11 00:51



В случай, че не знаеш, кралството има политика в случай, че нема арабски нефт.

Първо, че кралството си има собствен, провери Северно море за какво става дума.

После, че кралството си има собствена политика, и че нефта мое и от хамерика да доде. После, и от русия може чак да доде, но не и от емиратите, не и от либия.

После, че тук масово вече се продават коли на електричество, макар леко по-скъпи. Но, продават се. Достъпни са, ие въпрос на време да се развие социална мрежа или каквото е необходимо, при реален интерес.

После, че на кралството му е дошло до гуша от араби. Ти да не си въобразяваш, че на кралството му дреме за арабски простаци. Кралството мое да купи целия арабски свет, даже да не ти се верва това сега и в тоя момент.

Разбирам, че не съм част от кралството, ама честно, адски се кефя на отношението им. Пееш ли ми Пенке.


Точно така, бой по кратуната на арабите и ислямския свят.


А аз какви данни имам, ама нема да ви ги кажа, не и сега. Спукайте се от любопитство де....




Америка си пострада от исляма, и според мен много ловко се барикадираха. Европа тепърва ше мине тая ислямска криза! тежко ни и горко! дотук са ни галели с перце по въпроса!


Питай хамериканците в хамериканския клуб за какво става дума, и щом си живял в Израел толко дълго, питай ЗаинГадол! Заин ще ти каже и обясни защо и какво имам предвид!

Аз може и да не намеря точните думи, защото живея настрани...но виждам отлично последици, логически развръзки, абе бейсикс на нещата.....


Нека Заин ти го каже, с подробно описание....защо имам дарман да твърдя това, което твърдя!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: А да кажеш нещо [re: !Roxana!]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано03.03.11 01:12



'Ми кАжи ми тогава що в кралството си свалиха розовите кюлоти и освободиха онзи либийски шашкън от аферата Локърби щом са толкоз непукисти? АМ?!?

Рокси, повЕрвай ми, сдържам се с труд да не коментирам глупостите които пишеш тук, интуитивно написани, разбира се

Пълни с противоречия, ама се вижда една нишка: Понятие си нЕмаш к'во става около теб. Та трЕбЕ пАртнера ти чат пат да ти набива в кратунката елементарни неща, легитимни в кралството от десетилетия, ама за теб са...'еми нЕмам думи

"...и щом си живял в Израел толко дълго, питай ЗаинГадол! Заин ще ти каже и обясни защо и какво имам предвид! ..."

От скромност ще дам възможност на Гадоля да се изкаже по въпроса, както си го формулирала, преди да ти отговоря

Съвет от мен: Мисли преди да пишеш, и препрочитай написаното преди да кликнеш "продължи". Не си лош човек, ама пишеш без да се замисляш, доста често.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Турция в ЕС [re: Petkana_Divata]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано03.03.11 09:54



Турция никога няма да влезе в ЕС.
На страните в ЕС им писна от разширяване. В последно време по често се чуват гласове за свиване на съюза отколкото за разширяване. Гърция, Ирландия, Румъния и България за съжаление стават все по-нежелани !



Тема Re: Турция в ЕС [re: !Roxana!]  
Автор MrB (циник)
Публикувано03.03.11 10:41



"Европа НЕ ИСКА ИСЛЯМ, НИТО ИСКА ТУРЦИ, НИТО ИСКА ФАНАТИЦИ, НИТО ИСКА АРАБИ, НИТО ФЕРЕДЖЕТА, НИТО ДЖАМИИ! "

ти па кога почна да разбираш европата?!



Тема Re: А да кажеш нещо [re: Mitre6opa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано03.03.11 10:44



може и да си прав, ама си и предубеден (тва е меката форма - повярвай ми).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.