Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема БГ преходът: по 22 000 българи емигрират всяка годнови  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.03.11 19:52






"По време на прехода всяка година по 22 000 човека са стягали куфарите за чужбина. Според първите приблизителни данни от преброяването българите са намалели с 1,220 млн. в сравнение с 2001 година по данни, събрани до 22 февруари, пише Монитор.

„Числата все още не са точни, нито можем да ги коментираме, преди да разберем какво се крие зад тях”, твърди Финка Денкова, която отговаря в НСИ за демографската статистика.

Последните данни от регистрите сочат, че у нас живеят 7 563 710 човека. Най-рано в началото на април, когато бъдат обобщени първите резултати, ще можем да пресметнем колко сме намалели заради демографския срив и емиграцията. Заради отрицателния прираст (т.е. починалите надвишават ражданията) всяка година нацията се свива с близо 40 000 човека. От последното преброяване досега по тази причина сме се стопили с около 300 000, пресмята Магдалена Костова, която се занимава с демографската статистика в НСИ. До няколко месеца нашите сънародници ще се преброят и в страните на ЕС, където са избрали да живеят, и така ще получим по-точни данни за емиграцията. Без да броим хората, които са се преселили извън съюза, разбира се. Според сметките на института между 1992 г. и 2001 г., когато са били поредните преброявания, страната са напуснали 196 000 човека. Близо 19 000 обаче са се върнали или други са се заселили у нас и така общият баланс накрая е 177 000 човека по-малко.

Всяка година през този период 22 000 човека са стягали куфарите за чужбина и един от главните въпроси, на които преброяването трябва да отговори сега, е дали този брой е намалял или не.

Близо 169 200 българи живеят и работят в Испания, показва последната справка на социалното министерство. Чужденците граждани на ЕС в тази страна са 2,34 млн., като най-много са румънците - близо 830 000 човека. Според адресния регистър българите са едва на 9-о място и са 3% от всички чужденци.

Много повече са емигрантите от Англия, Германия и Италия. Според статистиката на тамошното трудово министерство обаче ние сме на 8-о място сред имигрантите.

В съседна Гърция има около 120 000 българи, като 70 000 от тях живеят постоянно там. Най-много българи са концентрирани в района на Атина и Пирея, следвани от югозападното крайбрежие на Пелопонес, остров Крит и Родос, както и в Северна Гърция.

В Кипър също има към 70 000 българи. По неофициални данни в Англия и Ирландия си изкарват хляба към 70 000 българи. Други 30-40 000 обаче циркулират между България и ОК, в зависимост от конкретната ситуация на пазара на труда.

В Германия живеят 53 984 наши сънародници, като жените са значително повече от мъжете. Според Владимир Калчев, който следи миграцията в МТСП, наши сънародници има в почти всички страни на съюза, но те са сравнително малко на брой."




Аз често чета коментарите под подобни статии, някои от тях са много, много интересни. За мен това е гласа на народа.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: БГ преходът: по 22 000 българи емигрират всяка годнови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.03.11 17:07



по показателни данни от тези няма Рокси!



Тема Re: БГ преходът: по 22 000 българи емигрират всяка годнови [re: dymo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.03.11 17:36



Абе данните, пък ти прочети коментарите



И аз не мога да го кажа по-добре




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Журналята не са виновни пряко за емиграциятанови [re: !Roxana!]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано02.03.11 19:19



ама както преразказали данните ми става ясен израза "убава работа ама българска"

Считах Монитор за по сериозен вестник...

Иначе нещата са много по кофти отколкото изглеждат в сухи цифри. Да уточня: В никакъв случай не искам да засегна живеещите в България. Виждам проблема във факта че живеещите извън България процентно са по млади от живеещите в България. Което оказва влияние на всичко останало, и не в полза на България.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Редактирано от Mitre6opa на 02.03.11 19:20.



Тема Re: Журналята не са виновни пряко за емиграциятанови [re: Mitre6opa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.03.11 19:55



Абе мола ти се, щом да си чистач в чужбина е по-добре платено и ти дава повече бъдеще, отколкото да си научен работник в БАН< за какво изобщо говорим, и се хабим, кажи ми ти






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Журналята не са виновни пряко за емиграциятанови [re: Mitre6opa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.03.11 19:58



Митре, а ти прочете ли в коментарите, че цифрите не са верни?

Че завишават числото на българите в България, за да си вържат предизборните гащи с мъртви гласове?

Как може един избирател да провери дали някой друг не е гласувал с името му? аз не знам такъв начин, но не бих се учудила, ако някой после каже, ами 7 милиона българи гласуваха за еди-кой си...


Е как седем милиона, като ето, само с мен и детето ми, две бройки по-малко в страната реално....а ако дръпна тука и семейството ми, какво идва?




А гласовете ти си стоят в урните...и някой вече пресмята как да ги използва




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема а де,нови [re: !Roxana!]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано03.03.11 06:12



дръпни и семейството си, че да ни олекне...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: а де,нови [re: ceлянинъt]  
Автор Mitre6opa (Шoпa,OнзиСъщия)
Публикувано03.03.11 10:40



'Начи 'ногу ми е чудно като чуя/прочета непознат да говори/пише в първо лице множествено число. Преди години що годе познавах подобни...оратори: Комсомолски/партийни/ОФ секретари на различни нива, политици и държавници, избрани с 99,5% по време на изборите, и т.н. и т.п., които "спускаха директиви" на "масите". А в случая се чудя се коя ли партия (организация/движение/общност) е упълномощила говорещия (в случая пишещия) да се изказва от името на членовете на тази партия (организация/движение/общност). Особено след като изказването му е отправено към специфична потребителка която той "познава" само от форумите, но е доста категоричен и конкретен в изказването си.

Родителите на въпросната клубарка вече "минаха 70, и двамата едва се крепят" (неин цитат в друг клуб). Тя самата е част от тези над милион "предатели на родината" (малката буква "р" е умишлена) избрали да живеят извън България. Та да питам въпросния изказващ се на коя партия (организация/движение/общност) ще олекне ако въпросната потребителка "дръпне" тези едвам крепещи се родители в чужбина?

Мммдаммм...кофти работа са тези "над 70, едвам крепещи се" пенсионери. К'о кофти, направо гадни, отвратителни, никому ненужни, пречкащи се по опашките, по пресечките и в асансьорите на жилищата старци, БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ!!! Опс, може би единственото изключение са (или са били докато са били живи) родителите на изказващия се. Щото 'а нЕкой дръзне да ги нарече така - 'а бабаитина им син (с подкрепа на 'сичкото партия/организация/движение/общност опълномощила го за такива изказвания) би го пребил от бой/застрелял на място.

Питам се коя ли е тази партия/организация/движение/общност дето го опълномощила за такива изказвания? Някой да знае отговора?


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема юбряааа, кога запали моторетката, [re: Mitre6opa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано03.03.11 14:55



кога обиколи Земята по екватора...

ми че като са над 70 - що ни плаши, че ще ги дърпа?
нека си живеят тука, па да ги навестява...

па и на кой къде живеят родителите - си е негово/нейно и тяхно лично дело - що превъзбудената роксанка ги вдига на плакати - кротките възрастни хора...

па и кой къде ходи по Земята - си е негова лична работа - и що па смятате, че тук, в България сме се юрнали да правим комитети против/за вас... нцъ, не ни вълнува - туй си е лична работа на всеки...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: юбряааа, кога запали моторетката, [re: ceлянинъt]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.03.11 15:19



Дам, ама официалните данни отчитат и техните гласове, нали.


И ги броят на общо основание като гласоподаватели.

Ето, само моето семейство, вече е наполовина в България, и наполовина навън. Какво прави това, само от моето семейство, 50% емигранти, и 50% останали в България, които останалите в България 50%, са пенсионери, кротко доживяващи си края на живота след 70.


И ето, надига се официален глас, НЕ! в България живеят 7 милиона и половина народ!


Откъде дойде тоя народ, 7 и половина милиона?????? ако 50% са емигранти, а другата половина, айде кръгло, защоо не всяко семейство е като моето, ма пак така грубо идва....само некакви няколко десетки процента седят още в България?


Питам аз най-официално, как все още населението на България стои 7! и половина!!!!!!! милиона, като ето, вижда се как се разделиха семейства, как хората измряха, или са на път да измрат, но по някаква причина, официалните данни стоят на някакви смешни измислени цифри 7!!!!! милиона и половина.....!!!!!!!!! както по Тодор Живково време......


Дам, аз помня как празнувахме по Тодор Живково време, раждането на 8 милионното българче! вой какво ша каете? беше през 80-те.......


Не ми казвайте обаче, че при рекорден отрицателен прираст и липса на бебета, и рекордна емиграция, и обезлюдяване на селата, населението на България все още се води със същите цифри, както през 80-те, по Тодор Живково време!



Пита се в задачата, откъде идват допълнителните нереални бройки, и кой си играе с електората? и прават хората малоумни?????? и с каква цел се прави това??????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.